- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Порядок
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 73 від 24.03.97 Зареєстровано в юридичному
м.Київ департаменті Нацбанку
31 березня 1997 р.
за N 432
Затверджено
постановою Правління
Національного банку України
N 73 від 24.03.97р.
( Порядок втратив чинність на підставі Листа Нацбанку
N 25-011/788-3915 від 30.05.97 )
Порядок сплати платниками заборгованості за внесками до Пенсійного фонду України
На виконання Указу Президента України від 28 лютого 1997 року N 187/97 "Про заходи щодо забезпечення наповнення державного бюджету та посилення фінансово-бюджетної дисципліни" і з метою недопущення подальшого погіршення ситуації з виплатою пенсій, грошових допомог і зростання соціальної напруги встановлюється такий порядок сплати платниками заборгованості за внесками до Пенсійного фонду України.
1. Районні (міські) відділи Пенсійного фонду подають до установ банків за місцем відкриття платником розрахункового рахунку списки боржників за внесками до Пенсійного фонду, затверджені його керівником та завірені печаткою. Ці дані надаються установі банку не пізніше тридцятого числа звітного місяця.
2. При кожному отриманні коштів на виплату заробітної плати за чеком або перерахуванні її платіжними дорученнями на рахунки працівників в установи банків боржник, який зазначений у списку (пункт 1), надає установі банку довідку про сплату внесків до Пенсійного фонду, затверджену органом Пенсійного фонду (додаток N 1).
Довідка готується у трьох примірниках. Перший примірник після його затвердження подається до установи банку, другий - залишається у районному (міському) відділі Пенсійного фонду, третій - у боржника.
У разі наявності у списку боржників платника внесків, який на час отримання коштів на виплату заробітної плати погасив заборгованість, він разом з чеком на отримання коштів на виплату заробітної плати (платіжними дорученнями на перерахування заробітної плати на рахунки працівників в установи банків) надає установі банку вищезазначену довідку з відміткою органу Пенсійного фонду про відсутність такої заборгованості на дату виплати заробітної плати.
3. При видачі коштів на виплату заробітної плати боржникам за внесками до Пенсійного фонду відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17.06.93 р. N 3290-12 "Про порядок введення в дію Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (зі змінами, внесеними згідно з Постановами Верховної Ради від 22.10.93 р. N 3550-12, від 07.02.96 р. N 36/96-ВР і Законом України від 13.07.95 р. N 305/95-ВР) установи банків повинні вимагати від боржників одночасно з чеком на отримання готівки (платіжними дорученнями на перерахування заробітної плати на рахунки працівників в установи банків) платіжне доручення на перерахування суми внесків до Пенсійного фонду.
Якщо на рахунку боржника достатньо коштів для одночасної виплати заробітної плати та сплати внесків до Пенсійного фонду, то сума доручення має відповідати сумі, зазначеній у рядку 4 довідки.
У разі недостатності коштів видача їх на виплату заробітної плати і перерахування внесків до Пенсійного фонду проводяться у пропорційних сумах. При цьому сума доручення на сплату внесків до Пенсійного фонду має відповідати сумі, зазначеній у рядку 7 довідки.
4. У разі, якщо комерційні банки не забезпечують перерахування боржниками внесків до Пенсійного фонду під час видачі їм коштів на виплату заробітної плати відповідно до цього Порядку, то банки на підставі акта перевірки районних (міських) відділів Пенсійного фонду сплачують суму, яка дорівнює не сплаченому боржником внеску. Акт перевірки складається у трьох примірниках, один з них залишається у банку.
У разі, якщо комерційні банки не перерахують у десятиденний строк вказану суму, то згідно з Указом Президента України від 28.02.97 р. N 187/97 "Про заходи щодо забезпечення наповнення державного бюджету та посилення фінансово-бюджетної дисципліни" та Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.93 р. N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" керівник районного (міського) відділу Пенсійного фонду на підставі акта перевірки видає розпорядження про безспірне стягнення цієї суми з кореспондентських рахунків цих банків.
У платіжній вимозі на стягнення цієї суми у рядку "Призначення платежу" вказується: "Сума не сплачених боржниками внесків до Пенсійного фонду згідно зі статтею 11 Указу Президента України від 28.02.97 р. N 187/97 та Декретом Кабінету Міністрів України від 21.01.93 р. N 8-93", а також робиться посилання на дату та номер розпорядження.
Банки можуть оскаржити дії органів Пенсійного фонду у судовому порядку.
................Перейти до повного тексту