- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження рішень колегії Мінпромполітики від 24 жовтня 2006 року та забезпечення їх виконання
Відповідно до Положення про колегію Міністерства промислової політики України, затвердженого наказом Міністра
N 237 від 30.06.2006 р., з метою забезпечення належного та своєчасного виконання прийнятих Колегією рішень
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити рішення колегії Мінпромполітики України від 24.10.2006 р. N 12/1 з питання "Про результати підготовки підприємств Мінпромполітики України до роботи в осінньо-зимовий період 2006 - 2007 років".
1.1. Визнати роботу підприємств і організацій по підготовці підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2006 - 2007 років недостатньою:
1.1.1 Керівникам підприємств, що не повністю забезпечили виконання заходів по підготовці до роботи взимку, стан виконання яких становить 80 - 90% (дирекція "КГЗКОР" - генеральний директор Колісник Микола Дмитрович, НВК "Завод "Полярон", м. Львів - директор Плугатор Володимир Степанович, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство - директор Науменко Павло Олегович, ДП "Наш дім", м. Київ - директор Хоменко Анатолій Семенович), в термін до 1 листопада поточного року доповісти про готовність підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2006 - 2007 років.
1.1.2 Директорам департаментів відпрацювати з керівниками підприємств:
- ВАТ "Запорізький завод феросплавів", ВАТ "Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського", ВАТ "Алчевський металургійний комбінат", ВАТ "Азот", м. Черкаси, Первомайське ДП "Хімпром", ВАТ "Одеський припортовий завод" додаткові заходи для погашення поточної заборгованості за спожиті енергоносії;
- виконання графіків погашення заборгованості за електричну енергію та природний газ минулих років.
1.1.3 Звернути увагу керівників підприємств, на яких обстеженням Державної інспекції з енергозбереження виявлені втрати енергоресурсів: ВАТ "МК "Азовсталь", ВАТ "МК "Запоріжсталь", ВАТ "Марганецький ГЗК", ВАТ "Центральний ГЗК", на необхідність прийняття термінових заходів щодо поліпшення використання енергоресурсів і припинення їх втрат. В разі невиправлення ситуації Інспекцією будуть накладені штрафні санкції.
1.2. Керівникам об'єднань, підприємств, організацій під персональну відповідальність:
1.2.1 Зосередити всі фінансові та матеріальні ресурси та в десятиденний термін повністю завершити роботу по виконанню заходів, що передбачені наказом Мінпромполітики від 02.06.2006
N 207.
1.2.2 Розробити графіки передачі на 2007 рік об'єктів житлово-комунального господарства, що утримуються на балансі підприємств (додаток, про що повідомити Відділ охорони праці, навколишнього середовища та пожежної безпеки (Хребтова Л.І.)
термін: 01.02.2007 р.
1.2.3 Передбачити кошти по підприємствах, що на своєму балансі утримують об'єкти житлово-комунального господарства, для ремонту всіх житлових будинків, які цього потребують.
1.2.4 Ліквідувати на підприємстві виявлені Державною інспекцією з енергозбереження причини втрат по використанню енергоносіїв, акти виконання приписів надати до Відділу 5-4 (Хребтова Л.І.)
термін: 30.12.2006 р.
1.2.5 Забезпечити стовідсоткові поточні розрахунки за енергоносії, виконувати графіки погашення заборгованості минулих років. В разі невиконання розрахунків за поточне споживання електроенергії та природного газу та графіків погашення заборгованості минулих років підприємства будуть відключаться від електромереж та газопроводів.
1.2.6 Забезпечити вчасне подання звітів про обсяги споживання енергоносіїв, розрахунки за поточне споживання, виконання графіків погашення заборгованості відповідно до наказу Мінпромполітики "Моніторинг використання енергоносіїв та розрахунків за них" від 15.09.2006 р.
N 337.
1.2.7 Уточнити плани залучення сил і засобів на випадок несприятливих погодних умов, визначити відповідальних осіб, порядок і регламент зв'язку, інформування та оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій відповідно до плану заходів щодо забезпечення техногенної та пожежної безпеки в осінньо-зимовий період 2006 - 2007 років.
1.2.8 Посилити роботу із розробки заходів по енергозбереженню, особливо на підприємствах, які використовують природний газ як технологічний. Розробляти проектну документацію із реалізації результатів аудитного обстеження енергомістких виробництв, залучати до цього нові технології.
1.3. Директорам галузевих департаментів, начальникам галузевих управлінь:
1.3.1 Посилити контроль щодо:
- виправлення недоліків з підготовки окремих підприємств та об'єктів відомчої соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2006 - 2007 років та підвищити вимогливість з цього питання до керівників підприємств та організацій, які мають на своєму балансі житловий фонд і об'єкти комунального призначення;
- погашення керівниками підприємств поточної заборгованості та заборгованості минулих років за спожиті електроенергію і природний газ;
- припинення нераціональних витрат енергоносіїв згідно з приписами Державної інспекції з енергозбереження та виконання цих приписів.
1.3.2 Вжити додаткових заходів з метою своєчасної підготовки об'єктів господарського комплексу та соціального призначення до роботи в умовах осінньо-зимового періоду 2006 - 2007 років, першочергово забезпечити теплом об'єкти соціальної сфери та житлового фонду.
1.3.3 Надати інформацію до Відділу 5-4 (Хребтова Л.І.) про включення у роботу промислових котелень, що забезпечують теплом населення, стан підключення об'єктів соціальної сфери та житлового фонду до опалення (додаток 3).
термін: 10.11.2006 р.
1.4. Начальнику Відділу 5-4 (Хребтова Л.І.):
1.4.1 Узагальнити дані про результати підготовки галузей до роботи в осінньо-зимовий період 2006 - 2007 років та забезпечити подання Міністерством матеріалів до Кабінету Міністрів України.
термін: 15.11.2006 р.
1.4.2 Підготувати звернення Мінпромполітики до Мінпаливенерго з метою унеможливлення створення ситуації обмеження по споживанню природного газу на виробництво продукції та дотримання газопостачальними компаніями умов з постачання природного газу за укладеними договорами.
термін: 10.11.2006 р.
2. Затвердити рішення колегії Мінпромполітики України від 24.10.2006 р. N 12/2 з питання "Про стан науково-технічного забезпечення галузей промисловості та шляхи поліпшення роботи наукових установ".
2.1. Інформацію директора Департаменту науково-технічного та інноваційно-інвестиційного забезпечення Ноговіцина О.В. прийняти до відома.
2.2. Відновити роботу Науково-технічної ради Мінпромполітики України шляхом підготовки наказу про затвердження нового персонального складу НТР.
термін: протягом 10 днів
після затвердження нової
структури Міністерства.
2.3. Директору департаменту фінансово-економічного забезпечення промисловості Кондрашову М.М. підготувати обґрунтування та надати до Кабінету Міністрів України пропозиції до проекту Концепції реформування податкової політики України в частині зменшення податкового тиску на галузеві наукові установи.
Термін - листопад 2006 року
2.4. Директору департаменту науково-технічного та інноваційно-інвестиційного забезпечення Ноговіцину О.В. разом з директором департаменту фінансово-економічного забезпечення промисловості Кондрашовим М.М. та директором департаменту юридичного забезпечення та зв'язків з Верховною Радою України Володіним О.Г. підготувати проект Закону України "Про державну підтримку наукових установ промисловості".
Термін - I квартал 2007 року
2.5. Директору департаменту науково-технічного та інноваційно-інвестиційного забезпечення Ноговіцину О.В. сприяти ефективному формуванню інноваційно-інвестиційного середовища в галузях промисловості та збереженню науково-технічного потенціалу з метою:
- підвищення конкурентоспроможності промислової продукції;
- ефективного використання бюджетних коштів на проривних науково-технічних напрямках.
2.6. Вважати першочерговими завданнями головних науково-технічних організацій галузі, підпорядкованих Мінпромполітики України:
- визначення стратегічних пріоритетних напрямків розвитку, в т.ч. внесення пропозицій до державних і галузевих науково-технічних програм по конкретних проектах, що можуть дати швидкий економічний ефект в промисловості;
- проведення моніторингу стану розвитку галузей та підгалузей промисловості.
2.7. Директору Департаменту науково-технічного та інноваційно-інвестиційного забезпечення Ноговіцину О.В. разом з керівниками галузевих структурних підрозділів забезпечити проведення чергової Державної атестації наукових установ сфери діяльності Мінпромполітики України
Термін - IV квартал
2007 року.
Термін - II квартал
2007 року.
3. Затвердити рішення колегії Мінпромполітики України від 24.10.2006 р. N 12/3 "Про заходи щодо усунення недоліків, виявлених Рахунковою Палатою України при здійсненні перевірки ефективності використання Міністерством промислової політики України коштів державного бюджету на виконання державних науково-технічних програм та прикладні розробки в сфері промисловості".
3.1. Затвердити Заходи щодо усунення недоліків, виявлених Рахунковою палатою України за результатами перевірки ефективності використання Міністерством промислової політики України коштів державного бюджету на виконання державних науково-технічних програм та прикладні розробки у сфері промисловості (додаються).
3.2. Першому заступнику Міністра Колєснікову Д.В., заступнику Міністра Новицькому В.С. забезпечити ефективний контроль використання бюджетних коштів, передбачених на виконання державних науково-технічних програм та прикладні розробки у сфері промисловості.
4. Про хід виконання рішень колегії відповідальним подавати письмову інформацію щомісячно до 25 числа секретарю колегії - Яновському І.В.
5. Директору Департаменту адміністративно-господарського забезпечення Горнику В.Г. поставити на контроль виконання рішень колегії та цього наказу.
6. Контроль за виконанням пунктів 1, 2 даного наказу покласти на першого заступника Міністра Колєснікова Д.В., пунктів 3 - 5 - на заступника Міністра Новицького В.С.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
промислової політики України
13.11.2006 N 415
ЗАХОДИ
щодо усунення недоліків, виявлених Рахунковою палатою України за результатами перевірки ефективності використання Міністерством промислової політики України коштів державного бюджету на виконання державних науково-технічних програм та прикладні розробки у сфері промисловості
-------------------------------------------------------------------------------------
| N | Зміст висновків | Заходи | Термін |Відповідальні |
|п/п | | |виконан-|за виконання |
| | | | ня | |
|----+------------------------+-----------------------------+--------+--------------|
| 1. |Діяльність Міністерства | - |2007 рік|Департамент |
| |щодо виконання державних| | | |науково- |
| |розробок у сфері | | | |технічного та |
| |промисловості фактично | | | |інноваційно- |
| |здійснюється за | | | |інвестиційного|
| |відсутності | | | |забезпечення |
| |взаємозв'язку між | | | |Галузеві |
| |виділенням бюджетних | | | |структурні |
| |коштів та результатами | | | |підрозділи |
| |їх виконання, не | | | |Департамент |
| |задовольняє сучасні | | | |фінансово- |
| |потреби держави у | | | |економічного |
| |науковому забезпеченні | | | |забезпечення |
| |розвитку галузей | | | |промисловості |
| |промисловості та не | | | | |
| |забезпечує ефективного | | | | |
| |використання на | | | | |
| |зазначені цілі коштів | | | | |
| |державного бюджету. Як | | | | |
| |наслідок, мета бюджетних| | | | |
| |програм не досягнута. | > Переглянути та | | |
| |Крім цього, існуючий | | оптимізувати державні | | |
| |рівень бюджетного | | науково-технічні | | |
| |фінансування заходів за | | програми, замовником | | |
| |державними програмами | | яких виступає | | |
| |істотним чином на | | Міністерство, з | | |
| |виконання більшості | | метою задоволення | | |
| |програм, виконавцем або | | сучасних потреб | | |
| |співвиконавцем яких є | | держави у науковому | | |
| |Міністерство, не | | забезпеченні | | |
| |впливає. | | розвитку галузей | | |
| | | | промисловості та | | |
| 2. |Окремі державні | | передбачити дійові | | |
| |програми не містять | | механізми їх | | |
| |дієвих (ринкових) | | реалізації | | |
| |механізмів їх | | | | |
| |реалізації. Фактично ці | | | | |
| |програми носять | | | | |
| |декларативний характер. | | | | |
| |За таких умов | | | | |
| |економічний стан галузей| | | | |
| |промисловості не | | | | |
| |залежить від змісту цих | | | | |
| |програм. | - | | |
|----+------------------------+-----------------------------+--------+--------------|
| 3. |Запроваджена |При розробці тематичних |постійно|Департамент |
| |Міністерством схема |планів виконання | |науково- |
| |використання коштів |науково-дослідних та | |технічного та |
| |державного бюджету на |дослідно-конструкторських | |інноваційно- |
| |виконання державних |робіт здійснювати | |інвестиційного|
| |науково-технічних |концентрацію ресурсів на | |забезпечення |
| |програм та прикладні |пріоритети, які визначені | |Департамент |
| |розробки у сфері |програмою діяльності Кабінету| |фінансово- |
| |промисловості, |Міністрів України та іншими | |економічного |
| |відсутність чітко |нормативно-правовими актами | |забезпечення |
| |визначених пріоритетів у| | |промисловості |
| |виконанні робіт, | | | |
| |невиконання рекомендацій| | | |
| |Рахункової палати щодо | | | |
| |припинення укладання | | | |
................Перейти до повного тексту