- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
Про затвердження Положення про уповноважену особу (осіб) Офісу Генерального прокурора, відповідальну (відповідальних) за організацію та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель
Відповідно до
статті 11 Закону України "Про публічні закупівлі", керуючись
статтею 9 Закону України "Про прокуратуру", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про уповноважену особу (осіб) Офісу Генерального прокурора, відповідальну (відповідальних) за організацію та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Генерального прокурора від 08.05.2020 № 209 "Про затвердження Положення про уповноважену особу (осіб) Офісу Генерального прокурора, відповідальну (відповідальних) за організацію та проведення спрощених закупівель" та від 14.05.2020
№ 218 "Про затвердження Положення про тендерний комітет Офісу Генерального прокурора".
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника або заступника Генерального прокурора згідно з розподілом обов'язків.
Виконувач обов'язків Генерального прокурора |
Р. Говда |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ виконувача обов'язків
Генерального прокурора
31 грудня 2021 року № 411
ПОЛОЖЕННЯ
про уповноважену особу (осіб) Офісу Генерального прокурора, відповідальну (відповідальних) за організацію та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель
1. Загальні положення
1.1. Це Положення розроблено відповідно до
Закону "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) і визначає правовий статус, загальні організаційні та процедурні засади діяльності уповноваженої особи (осіб) Офісу Генерального прокурора, а також її (їхні) права, обов'язки та відповідальність.
1.2. Уповноважена особа (особи) - працівник Офісу Генерального прокурора, який згідно з наказом Генерального прокурора визначений відповідальним за організацію та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель згідно із
Законом.
Особа, яка виконує обов'язки уповноваженої особи на період її тимчасової відсутності, визначається наказом Генерального прокурора.
1.3. Генеральний прокурор може визначати декількох уповноважених осіб із розмежуванням їхніх повноважень та обов'язків у відповідному наказі.
1.4. Не можуть визначатися уповноваженими особами посадові особи та представники учасників процедур закупівель / спрощених закупівель, члени їхніх сімей.
1.5. Уповноважена особа у своїй діяльності керується
Законом, іншими нормативно-правовими актами з питань публічних закупівель та цим Положенням.
2. Засади діяльності та вимоги до уповноваженої особи
2.1. Уповноваженою особою може бути особа, яка має вищу освіту, як правило, юридичну або економічну, а також володіє належним обсягом знань законодавства у сфері публічних закупівель.
2.2. Уповноважена особа повинна дотримуватися принципів доброчесності та діяти на основі етичних міркувань, передбачених настановами щодо етичної поведінки під час здійснення публічних закупівель.
2.3. Залежно від обсягів та предмета закупівлі уповноважена особа повинна орієнтуватися в питаннях щодо:
- основ сучасного маркетингу, кон'юнктури ринків товарів, робіт і послуг, а також факторів, що впливають на її формування, джерел інформації про ринкову кон'юнктуру;
- чинних стандартів та технічних умов товарів, робіт і послуг, які закуповуються;
- видів, істотних умов та особливостей укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг тощо.
2.4. Уповноважена особа для здійснення своїх функцій повинна відповідати професійній компетентності, мати належні знання, вміння та навички, рівень яких підтверджується шляхом проходження безкоштовного тестування на вебпорталі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері публічних закупівель.
Проходження тестування має бути здійснено уповноваженою особою до початку оприлюднення нею інформації у річному плані закупівель та оголошення процедур закупівель / спрощених закупівель.
2.5. Визначення уповноваженої особи не повинно створювати конфлікт між інтересами Офісу Генерального прокурора та учасника (учасників) процедури закупівлі / спрощеної закупівлі, наявність якого може вплинути на об'єктивність і неупередженість ухвалення рішень щодо вибору переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі.
3. Права та обов'язки уповноваженої особи
3.1. Уповноважена особа забезпечує об'єктивність і неупередженість процесу організації та проведення процедур закупівель / спрощених закупівель в інтересах Офісу Генерального прокурора.
3.2. Під час користування електронною системою закупівель уповноважена особа вносить до такої системи персональні дані, надає згоду на їх обробку та оновлює такі дані у разі їх зміни.
3.3. Уповноважена особа:
- планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель;
- проводить попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку та моніторингу цін на товари, роботи і послуги, використовуючи загальнодоступну інформацію щодо цін та асортименту, яка міститься у відкритих джерелах (за потребою);
- проводить процедури закупівель / спрощені закупівлі;
- забезпечує укладання рамкових угод;
- забезпечує завершення процедур закупівель / спрощених закупівель, розпочатих тендерним комітетом;
- забезпечує рівні умови для всіх учасників, об'єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівель / спрощеної закупівлі;
- забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів із питань публічних закупівель, визначених
Законом;
................Перейти до повного тексту