- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
Про порядок представництва в суді органів прокуратури, забезпечення участі в розгляді судами справ, стороною або третьою особою в яких виступають органи прокуратури, їхні посадові та службові особи (самопредставництва)
З метою підвищення ефективності та удосконалення організації діяльності щодо представництва в суді органів прокуратури, забезпечення участі в розгляді судами справ, стороною або третьою особою в яких виступають органи прокуратури, їхні посадові та службові особи (самопредставництва), керуючись статтею
9 Закону України
"Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Першим заступникам та заступникам Генерального прокурора, заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівникам регіональних (обласних), місцевих (окружних) та військових (спеціалізованих) на правах регіональних (обласних) та місцевих (окружних) прокуратур (далі – регіональні (обласні), місцеві (окружні) прокуратури) організувати здійснення процесуальних та інших дій, необхідних для представництва в суді органів прокуратури, їхніх посадових і службових осіб, які діють від імені органу прокуратури (самопредставництва).
1.1. Керівникам Департаменту представництва інтересів держави в суді Офісу Генерального прокурора (далі – підрозділ з питань представництва в суді Офісу Генерального прокурора), підрозділів представництва в суді регіональних (обласних) прокуратур, місцевих (окружних) прокуратур, забезпечити контроль за якістю процесуальних документів, своєчасністю подання їх до суду та належною підготовкою до участі підлеглих працівників у судових засіданнях.
1.2. Участь у розгляді справ в адміністративному, господарському, цивільному судочинстві в порядку самопредставництва органів прокуратури, посадових і службових осіб, які діють від імені органу прокуратури, що є стороною або третьою особою у справах, зокрема участь у судових засіданнях, організацію, підготовку та подання у таких справах відзивів на позовні заяви, відповідей на відзиви, пояснень, заяв, клопотань, заперечень, апеляційних, касаційних скарг, інших процесуальних документів, реалізацію інших прав і обов’язків, передбачених законодавством про адміністративне, господарське, цивільне судочинство, здійснювати працівникам підрозділів з питань представництва в суді Офісу Генерального прокурора, регіональних (обласних) прокуратур, працівникам місцевих (окружних) прокуратур за довіреністю та відповідно до положень про такі структурні підрозділи.
1.3. Зазначену діяльність організовувати у справах, у яких Офіс Генерального прокурора (Генеральна прокуратура України), його (її) посадові і службові особи, які діють від його (її) імені, Генеральний прокурор є стороною або третьою особою, – підрозділу з питань представництва в суді Офісу Генерального прокурора, у справах, у яких регіональні (обласні) прокуратури, їх посадові і службові особи, які діють від їх імені, є стороною або третьою особою, – підрозділам з питань представництва в суді регіональних (обласних) прокуратур, у справах, у яких місцеві (окружні) прокуратури, їх посадові і службові особи, які діють від їх імені, є стороною або третьою особою, – місцевим (окружним) прокуратурам.
1.4. Самопредставництво органів прокуратури, їхніх посадових і службових осіб у Верховному Суді покласти на підрозділ з питань представництва в суді Офісу Генерального прокурора, забезпечення участі у судах апеляційної інстанції – на підрозділи представництва в суді регіональних (обласних) прокуратур за місцями розташування зазначених судів (за винятком випадків прийняття рішення про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції прокуратури, яка (посадові і службові особи якої) є учасником справи).
1.5. Підрозділам з питань представництва в суді Офісу Генерального прокурора, регіональних (обласних) прокуратур про надходження позову та з приводу підготовки позиції у справі невідкладно рапортом інформувати керівників самостійних структурних підрозділів, рішення, дії або бездіяльність яких є предметом позову (спору) та (або) компетенції яких стосуються підстави позову, інші обставини, що мають значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. До рапорту долучати копії позову та інших наявних матеріалів справи.
У разі необхідності рішення про участь працівників зазначених структурних підрозділів у судовому засіданні приймати Генеральному прокурору, його першим заступникам або заступникам згідно з розподілом обов’язків між керівництвом Офісу Генерального прокурора, заступнику Генерального прокурора – керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівникам регіональних (обласних) прокуратур.
1.6. Керівникам відповідних самостійних структурних підрозділів на вимогу підрозділів з питань представництва в суді Офісу Генерального прокурора, регіональних (обласних) прокуратур у визначені ними строки забезпечувати повне і якісне надання необхідних інформації та матеріалів, у тому числі належним чином засвідчених копій документів, для опрацювання та формування правової позиції прокуратури у справі.
2. Підрозділам з питань представництва в суді Офісу Генерального прокурора, регіональних (обласних) прокуратур, місцевим (окружним) прокуратурам за кожним позовом, у якому прокуратура, посадова або службова особа, яка діє від імені органу прокуратури, є стороною або третьою особою, одночасно з паперовим наглядовим провадженням формувати електронне наглядове провадження в інформаційно-аналітичній системі "Облік та статистика органів прокуратури", до яких долучати (прикріплювати): копії позовної заяви та документів, долучених до неї, заяв по суті справи і з процесуальних питань представника прокуратури та інших учасників справи на всіх стадіях судового розгляду, судових рішень, скарг (заяв), висновків, інших матеріалів, які були предметом дослідження чи обговорення в суді (у разі великого обсягу цих матеріалів – найбільш важливих документів).
2.1. За позовами, у яких заявлено вимоги до прокуратур кількох рівнів, електронне наглядове провадження створювати прокуратурі нижчого рівня.
3. Керівникам місцевих (окружних) прокуратур про надходження позову та результати його розгляду судом не пізніше наступного робочого дня повідомляти електронною поштою у визначеному відомчими документами порядку відповідну регіональну (обласну) прокуратуру.
4. Прокуратурам усіх рівнів у разі отримання інформації про розгляд справ або постановлення судових рішень, що зачіпають або можуть вплинути на права та обов’язки органів прокуратури, заявляти клопотання про вступ у такі справи, оскаржувати відповідні судові рішення, подавати заяви про їх перегляд у порядку, визначеному процесуальним законодавством.
................Перейти до повного тексту