- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.12.2012 № 3/1гн
Про особливості організації діяльності органів прокуратури у сфері транспорту
З метою забезпечення належної організації діяльності органів прокуратури у сфері транспорту, керуючись статтею
15 Закону України
"Про прокуратуру",
НАКАЗУЮ:
1. Заступнику Генерального прокурора України згідно з розподілом обов'язків, прокурорам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, керівникам структурних підрозділів апаратів, спеціалізованим прокурорам з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері забезпечити на залізничному, морському, річковому, авіаційному, трубопровідному, автомобільному транспорті, включаючи сферу автодорожнього комплексу, міському електротранспорті, у тому числі у метрополітені, виконання функцій органів прокуратури та повноважень прокурорів, визначених
Конституцією України і Законом України
"Про прокуратуру".
2. Наглядову, представницьку, слідчу діяльність органів прокуратури у вказаній сфері, процесуальне керівництво досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення в судах організовувати за територіальним і функціональним принципами на підставі галузевих наказів Генерального прокурора України з урахуванням особливостей цього наказу.
2.1. Спрямувати зазначену діяльність на виконання завдань щодо зміцнення законності та правопорядку, захист гарантованих
Конституцією України, іншими законами та міжнародними правовими актами прав і свобод людини і громадянина та інтересів держави.
3. Забезпечити координацію діяльності правоохоронних органів з питань протидії злочинності та корупції у сфері транспорту.
3.1. Прокурорам за місцем розташування Управлінь залізниць, Управлінь Міністерства внутрішніх справ України на залізницях та прокурорам інших областей взаємодіяти в роботі. Систематично за власною ініціативою чи за запитом прокуратури іншої області надсилати інформацію щодо стану законності та злочинності, матеріали правоохоронних та контролюючих органів, статистичну звітність щодо їх діяльності, іншу інформацію про порушення чинного законодавства.
4. Забезпечити нагляд за додержанням законів органами внутрішніх справ на транспорті при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, а також при прийнятті заяв, повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення у сфері транспорту та внесенні відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
5. Здійснювати процесуальне керівництво у всіх кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими органів прокуратури у транспортній сфері, слідчими слідчих відділів Управлінь Міністерства внутрішніх справ України на залізницях, їх лінійних відділів, лінійних відділів на водному, повітряному транспорті та у метрополітенах Головних управлінь (управлінь) Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також у кримінальних провадженнях про злочини у сфері транспорту, які розслідуються Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ України.
6. Вживати заходів щодо прийняття до провадження і розслідування:
6.2. органами внутрішніх справ на транспорті - кримінальних правопорушень, вчинених службовими особами органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, передбачених пунктами 11 - 12 цього наказу, у сфері службової та господарської діяльності, проти власності та довкілля, безпеки виробництва, а також проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
7. Спеціалізованим прокурорам з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, юрисдикція яких поширюється на територію місцезнаходження портів приписки морських чи річкових суден України, що перебувають за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, здійснювати нагляд за додержанням вимог кримінального процесуального законодавства капітанами цих суден при виконанні ними процесуальних дій відповідно до вимог Інструкції, затвердженої наказом Генерального прокурора України.
7.1. Забезпечити нагляд за додержанням вимог кримінального процесуального законодавства при виконанні процесуальних дій капітанами повітряних суден.
8. При надходженні повідомлень про катастрофи, аварії, терористичні акти, вибухи, пожежі, умисні вбивства, вчинені при обтяжуючих обставинах і в умовах неочевидності, блокування транспортних комунікацій на піднаглядних об'єктах, захоплення транспортного підприємства, рухомого складу, інші події та злочини на транспорті, внаслідок яких сталася загибель людей чи вони набули широкого громадського розголосу, спеціалізованим прокурорам з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері особисто виїжджати на місце події з метою належної організації його огляду та проведення першочергових слідчих (розшукових) дій. Упродовж доби надсилати спеціальне повідомлення до прокуратури вищого рівня.
8.1. За умови значної віддаленості спеціалізованої прокуратури від місця події виїзд і провадження невідкладних слідчих (розшукових) дій до прибуття прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері забезпечувати територіальним прокурорам. Про результати невідкладно надавати відповідну інформацію прокурорам вищого рівня та спеціалізованим прокурорам з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері.
9. Забезпечити підтримання процесуальними керівниками державного обвинувачення у кримінальних провадженнях, досудове розслідування яких здійснювалося слідчими органами внутрішніх справ, а також галузевих підрозділів апаратів, спеціалізованих прокуратур з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері. Реагувати на незаконні судові рішення в апеляційному, касаційному порядку, за нововиявленими обставинами. Забезпечити повноту та якість поданих документів реагування.
10. При здійсненні нагляду за додержанням і застосуванням законів та представницької діяльності особливу увагу приділяти питанням:
захисту прав громадян при користуванні послугами транспорту, забезпечення безпеки їх життя і здоров'я;
соціального захисту працівників транспорту та забезпечення безпечних умов праці;
захисту економічних інтересів держави, передусім щодо закупівлі товарів, робіт і послуг у транспортній галузі, а також при управлінні державним майном;
безпеки руху, транспортування та експлуатації транспорту;
охорони власності, у тому числі збереження транспортних засобів, магістральних трубопроводів, вантажів, багажу, майна при перевезеннях;
використання та охорони земель транспорту.
11. Головному управлінню захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України здійснювати безпосередній нагляд (крім питань, що належать до компетенції Головного управління нагляду за додержанням законів у воєнній сфері та Дніпровської екологічної прокуратури) щодо:
Кабінету Міністрів України (при виданні нормативних актів у сфері транспорту);
Міністерства інфраструктури України (крім Державного департаменту з питань зв'язку та інформації, Державної спеціальної служби транспорту);
................Перейти до повного тексту