1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ У СПРАВАХ
СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ
Н А К А З
07.09.2004 N 377
( Наказ скасовано на підставі Наказ Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3545 від 23.10.2006 )
Про затвердження Типового положення про консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах, будинках дитини
На виконання спільного наказу Міністерства України у справах сім'ї, дітей та молоді та Міністерства охорони здоров'я України від 01.04.2004 N 9/166 "Про затвердження заходів щодо запобігання ранньому соціальному сирітству"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах та будинках дитини (додається).
2. Республіканському (АР Крим), обласним, Київському та Севастопольському міським центрам соціальних служб для молоді створити та забезпечити діяльність консультативних пунктів центрів соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах, будинках дитини.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра - директора Державного центру соціальних служб для молоді Толстоухову С. В.
Міністр В.І.Довженко
Додаток
до наказу Мінсім'ядітимолоді
07.09.2004 N 377
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах та будинках дитини
1. Консультативний пункт центру соціальних служб для молоді у пологових стаціонарах, будинках дитини (далі - КП) створюється та ліквідується місцевим центром соціальних служб для молоді для здійснення соціальної роботи з матерями, які мають намір відмовитися від новонародженої дитини, та батьками (або особами, які їх замінюють), які тимчасово влаштували дитину у будинок дитини.
2. КП здійснює свою діяльність згідно з чинним законодавством, а також нормативно-правовими актами Міністерства України у справах сім'ї, дітей та молоді, Державного центру соціальних служб для молоді, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
3. Головною метою діяльності КП є запобігання ранньому соціальному сирітству.
4. Основними завданнями КП є:
- запобігання відмові матері від новонародженої дитини;
- реінтеграція дітей віком до 3-х років з будинків дитини у сімейне оточення (рідні, опікунські, прийомні сім'ї, всиновлення, дитячі будинки сімейного типу);
- профілактика безвідповідального батьківства.
5. Основні функції КП:
- співпраця з персоналом пологових будинків та жіночих консультацій для здійснення соціальної роботи з матерями, які мають намір відмовитися від своєї дитини; з персоналом будинку дитини для виявлення сімей, готових до співпраці з метою повернення дитини в сімейне оточення;

................
Перейти до повного тексту