- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби
України з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів
N 196 від 07.03.2018 )
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо проведення евтаназії тварин
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо проведення евтаназії тварин (додається).
2. Управлінню організаційного забезпечення та організації ветеринарної справи Державного комітету ветеринарної медицини (Маковський М.І.) довести дію наказу до начальників головних управлінь ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
3. Начальникам головних управлінь ветеринарної медицини в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі довести методичні рекомендації до відома суб'єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері ветеринарної медицини.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Комітету | І.Ю.Бісюк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ветеринарної медицини
07.09.2010 N 365
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо проведення евтаназії тварин
1. Дані Методичні рекомендації щодо проведення евтаназії тварин (далі - методичні рекомендації) обумовлюють механізм організаційних робіт з умертвіння тварин не сільськогосподарського призначення гуманними методами.
2. Евтаназія - це дія, що за своєю природою чи наміром виконавця спричиняє умертвіння тварин гуманними методами, що не викликає у них відчуття тривоги або страху та виключає їх передсмертні страждання.
Види евтаназії:
соціальна - у якій рішення щодо умертвіння тварин залежить від суспільства та економіки, яка керується критерієм "витрати - вигоди";
паліативна - яку використовують з відчуття професійної етики та поваги стосовно пацієнта у випадку, коли з терапевтичної точки зору вже нічого не можна вдіяти для того, щоб зупинити хворобу.
3. Евтаназія може бути рекомендована з метою припинення страждань тварини, якщо вони не можуть бути припинені в інший спосіб або наявності характерних підстав, віднесених до наступних критеріїв її проведення:
3.1. Соціальна евтаназія:
а) неадекватна агресивна поведінка, яка не дозволяє утримувати тварину в умовах спілкування з людиною та іншими тваринами, в тому числі ідиопатична агресія (синдром раптової люті);
б) прояви сильного психологічного виснаження (обсесивно-компульсивний синдром або невроз нав'язливих станів тощо) чи страждання під час тривалого утримання у притулку;
................Перейти до повного тексту