1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
20.09.2010 N 357
( Наказ втратив чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії N 262 від 10.09.2015 )
Про Порядок залучення фахівців та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів
З метою однакового застосування вимог Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) у частині залучення фахівців та технічних працівників для організаційного, правового, технічного (крім надання послуг із транспортного обслуговування) забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії та територіальних виборчих комісій під час підготовки і проведення місцевих виборів, відповідно до частини двадцять третьої статті 27, частини тринадцятої статті 28 Закону, постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року N 213 "Про розміри та порядок виплати винагороди спеціалістам, експертам і технічним працівникам, залученим до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень цих комісій", від 15 вересня 2010 року N 843 "Деякі питання забезпечення підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись пунктами 1, 4 частини першої статті 24 Закону, статтями 11 - 13, пунктом 4 статті 17 та пунктом 2 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок залучення фахівців та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (додаток 1).
2. Встановити форму договору про надання територіальній виборчій комісії послуг, пов'язаних з підготовкою і проведенням виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (додаток 2).
3. Цю постанову надіслати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям для доведення до відома територіальних виборчих комісій.
Голова Центральної виборчої комісії В.ШАПОВАЛ
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 20 вересня 2010 року N 357
ПОРЯДОК
залучення фахівців та технічних працівників для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень виборчих комісій під час підготовки і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів
1. Цим Порядком регулюються питання залучення фахівців та технічних працівників для організаційного, правового, технічного (крім надання послуг із транспортного обслуговування) забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії та територіальних виборчих комісій під час підготовки і проведення місцевих виборів.
2. Для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень Центральної виборчої комісії та територіальних виборчих комісій, передбачених Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", під час підготовки та проведення місцевих виборів можуть залучатися відповідні фахівці та технічні працівники (далі - залучені працівники).
3. Гранична чисельність залучених працівників становить для:
1) Центральної виборчої комісії - не більше 85 осіб;
2) територіальних виборчих комісій:
виборчої комісії Автономної Республіки Крим - не більше 5 осіб;
обласних виборчих комісій - не більше 5 осіб;
районних виборчих комісій - не більше 8 осіб;
міських (міст Києва та Севастополя) виборчих
комісій
- не більше 5 осіб;
міських (міст обласного значення, міст
республіканського в Автономній Республіці
Крим значення) виборчих комісій
- не більше 8 осіб;
міських (міст районного значення, міст, які
входять до складу інших міст) виборчих
комісій
- не більше 5 осіб;
районних у містах виборчих комісій - не більше 5 осіб;
селищних виборчих комісій - не більше 3 осіб;
сільських виборчих комісій - не більше 2 осіб.
4. Територіальна виборча комісія в межах граничної чисельності залучених працівників, зазначеної в підпункті 2 пункту 3 цього Порядку, на своєму засіданні приймає рішення про затвердження переліку посад і чисельності залучених працівників для роботи в цій комісії.
5. Залученими працівниками не можуть бути кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, їх довірені особи, представники, уповноважені особи місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати у багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, судді та працівники правоохоронних органів, члени виборчих комісій.
6. Із залученими працівниками територіальною виборчою комісією укладається цивільно-правовий договір за встановленою формою (додаток 2).
7. Для укладання цивільно-правового договору залучений працівник подає до Центральної виборчої комісії, відповідної територіальної виборчої комісії:
копію паспорта;
копію документа про освіту (спеціальність, кваліфікація), якщо робота потребує спеціальної підготовки або кваліфікації;
копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або заяву та довідку про відсутність у нього ідентифікаційного номера, засвідчену відповідним податковим органом.
8. У разі залучення для роботи у територіальній виборчій комісії бухгалтера, касира чи інших фахівців, на яких безпосередньо покладається обов'язок зберігання, перевезення або використання в цій комісії переданих їм матеріальних цінностей чи грошових коштів, з такими фахівцями окремо укладається договір про матеріальну відповідальність.
9. Оплата послуг залучених працівників здійснюється відповідно Центральною виборчою комісією, територіальною виборчою комісією на підставі акта наданих послуг.
10. Оплата послуг залучених працівників для роботи в Центральній виборчій комісії здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, виділених на реалізацію бюджетної програми "Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів", у межах фонду оплати праці, передбаченого в кошторисі видатків Центральної виборчої комісії.
Оплата послуг залучених працівників для роботи в територіальних виборчих комісіях здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України на підготовку і проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, у межах фондів оплати праці, передбачених у кошторисі видатків відповідної територіальної виборчої комісії.
11. Розмір оплати послуг залучених працівників для роботи в Центральній виборчій комісії визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року N 213 "Про розміри та порядок виплати винагороди спеціалістам, експертам і технічним працівникам, залученим до роботи у виборчих комісіях по виборах народних депутатів України для організаційного, правового, технічного забезпечення здійснення повноважень цих комісій".
Розмір оплати послуг залучених працівників для роботи в територіальних виборчих комісіях не повинен перевищувати розміру місячної заробітної плати члена відповідної виборчої комісії, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року N 966 "Про умови оплати праці членів виборчих комісій".
12. Територіальна виборча комісія може виплачувати одноразову грошову винагороду залученим працівникам після встановлення нею результатів відповідних місцевих виборів у межах загальної економії фонду оплати праці, передбаченого кошторисом видатків територіальної виборчої комісії, за умови стовідсоткового здійснення інших видатків, пов'язаних з підготовкою та проведенням місцевих виборів.
Розмір одноразової грошової винагороди залученим працівникам визначається на засіданні територіальної виборчої комісії за поданням голови комісії залежно від особистого внеску кожного залученого працівника в роботу комісії і не може перевищувати розміру місячної заробітної плати члена відповідної територіальної виборчої комісії, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2004 року N 966 "Про умови оплати праці членів виборчих комісій".
Одноразова грошова винагорода залученим працівникам виплачується не пізніше ніж через чотири дні після встановлення результатів відповідних місцевих виборів.
13. Строк оплати наданих послуг визначається цивільно-правовим договором, що укладається Центральною виборчою комісією чи відповідною територіальною виборчою комісією із залученим працівником.

................
Перейти до повного тексту