1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.12.2000 № 356
Про затвердження Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
На виконання Програми реформування системи бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартів , затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1998 року № 1706,
НАКАЗУЮ:
Затвердити Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку, що додаються.
Заступник Міністра В.В. Регурецький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
29.12.2000 № 356
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку
Загальні положення
1. Форма бухгалтерського обліку як певна система регістрів бухгалтерського обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації в них обирається підприємствами самостійно з додержанням єдиних засад бухгалтерського обліку та з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних.
2. Ці Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку (далі - Методичні рекомендації) спрямовані на узагальнення у регістрах бухгалтерського обліку (крім регістру позабалансового обліку) методом подвійного запису інформації про наявність і рух активів, капіталу, зобов'язань та факти фінансово-господарської діяльності підприємств і організацій та інших юридичних осіб (крім бюджетних установ та підприємств, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності), їх філій, відділень, представництв незалежно від форм власності, організаційно-правових форм і видів діяльності (далі - підприємства), на накопичення аналітичних даних про склад і рух активів, капіталу і зобов'язань, доходів, витрат, фінансових результатів.
Підприємства, які відповідно до законодавства складають фінансову звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності, можуть застосовувати норми цих Методичних рекомендацій, якщо вони не суперечать міжнародним стандартам фінансової звітності.
( Пункт 2 доповнено абзацом другим згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
3. Облікові регістри (книги, відомості, журнали тощо) призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого накопичення, групування та узагальнення інформації про господарські операції, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах.
Регістри бухгалтерського обліку можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати реквізити, передбачені Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", зокрема назву форми, найменування підприємства, період реєстрації господарських операцій, одиницю виміру, посади осіб, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.
( Пункт 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
Регістри бухгалтерського обліку (журнали, відомості, таблиці аналітичних даних, аркуші-розшифровки тощо) за всіма господарськими операціями заповнюються в гривнях і копійках, а регістри, що, крім того, ведуться окремо за операціями в іноземних валютах, - у відповідних вимірниках іноземної валюти.
( Пункт 3 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
4. Облікові регістри складаються щомісяця. Облікові регістри підписуються виконавцями та головним бухгалтером або особою, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства.
5. Ведення облікових регістрів та контирування документів первинного обліку здійснюються із застосуванням, щонайменше, коду класу рахунків й коду синтетичного рахунку.
6. Формування аналітичних даних здійснюється групуванням однакових за економічним змістом даних первинних документів у відомостях, з яких підсумки переносяться до відповідних журналів. Розріз (деталізація) аналітичної інформації у регістрах бухгалтерського обліку підприємством може розширюватися, змінюватися.
У випадках, коли потрібну аналітичну деталізацію показників за об'єктами обліку на окремих рахунках (запасів, витрат, доходів тощо) безпосередньо у журналах забезпечити неможливо, то попередньо дані первинних документів у потрібному аналітичному розрізі групуються (накопичуються) у допоміжних відомостях (аркушах-розшифровках), з яких підсумки записуються до журналів.
7. Аналітичні дані в облікових регістрах мають узгоджуватися з даними синтетичного обліку на останнє число місяця.
8. Господарські операції відображаються в облікових регістрах під час надходження первинних документів або підсумками за місяць, в залежності від характеру і змісту операцій. Інформація до облікових регістрів переноситься після перевірки первинних документів за формою та змістом.
Підсумкові записи в журналах звіряються з даними первинних документів, які були підставою для записів, та з відомостями.
На документах, дані яких включені до облікових регістрів, зазначають номери відповідних облікових регістрів і порядкові номери записів в них (номер рядка). За документами, дані яких відображені в облікових регістрах загальним підсумком, номер регістру і номер запису вказують на окремому аркуші, який додається до зброшурованих документів.
В облікових регістрах, показники яких переносять в Головну книгу або в інші облікові регістри, роблять відповідну позначку про це у відповідному рядку регістру.
9. В облікових регістрах підчистки і необумовлені виправлення тексту та цифрових даних не допускаються.
Помилки в облікових регістрах виправляються коректурним способом, тобто неправильний текст та/або цифри закреслюються і над закресленим наводиться правильний текст та/або цифри. Закреслення здійснюється однією рискою так, щоб можна було прочитати виправлене. Виправлення помилки повинно бути обумовлено надписом "виправлено" та підтверджено підписами осіб, що підписали цей регістр, із зазначенням дати виправлення.
Помилки в облікових регістрах за звітний рік, що виявлені після записів підсумків облікових регістрів у Головну книгу, виправляються способом сторно. Цей спосіб передбачає складання Бухгалтерської довідки, в яку помилка (сума, кореспонденція рахунків) заноситься червоним чорнилом, пастою кулькових ручок тощо або у дужках, а правильний запис (сума, кореспонденція рахунків) заноситься чорнилом, пастою кулькових ручок тощо темного кольору. Внесенням цих даних до регістру бухгалтерського обліку і Головної книги у місяці, в якому виявлено помилку, ліквідується неправильний запис та відображуються правильна сума і кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку.
Виправлення помилок минулих років оформлюється у місяці виявлення помилки Бухгалтерською довідкою, в якій наводиться зміст помилки, сума та кореспонденція рахунків бухгалтерського обліку, якою виправляється помилка. У місяці складання Бухгалтерської довідки її дані записуються до відповідного регістру бухгалтерського обліку і Головної книги.
10. Головна книга використовується для узагальнення даних журналів, взаємної перевірки правильності записів за окремими рахунками і складання фінансової звітності. До Головної книги заносяться із журналів підсумки оборотів з кредиту рахунків.
11. У Головній книзі відображаються: сальдо на початок і кінець поточного місяця; обороти за поточний місяць за кредитом цього рахунку, які наводяться однією сумою; обороти за поточний місяць за дебетом цього рахунку, які наводяться сумою за кореспондуючими рахунками із журналів.
12. Головна книга ведеться протягом календарного року. На кожний синтетичний рахунок у Головній книзі відводять окрему сторінку.
13. Перевірку правильності записів у Головній книзі здійснюють підрахунком суми оборотів і сальдо за усіма рахунками. Суми дебетових і кредитових оборотів, а також сальдо за дебетом і кредитом повинні бути відповідно рівні.
14. Підприємства для перевірки правильності складання облікових регістрів можуть застосовувати оборотну відомість за рахунками бухгалтерського обліку, яка складається з даних оборотів на рахунках бухгалтерського обліку Головної книги після занесення до неї оборотів із всіх журналів. Обороти за дебетом рахунків і кредитом рахунків також мають бути рівними.
Інформація про господарські операції підприємства за звітний період (місяць, квартал, рік) з облікових регістрів використовується для складання фінансової звітності.
15. Регістри бухгалтерського обліку побудовані за кореспонденцією рахунків бухгалтерського обліку, що встановлена Інструкцією про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій , затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291 і зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за № 893/4186.
16. Ці Методичні рекомендації передбачають застосування таких регістрів бухгалтерського обліку.
Номери Найменування та призначення регістрів Формат бланка
Журналів Відомостей
1 2 3 4
Облік грошових коштів та грошових документів
1 Журнал 1 за кредитом рахунків 30, 31, 33 на 4 сторінках формат
А4 x 1,5
1.1 Відомість за дебетом рахунку 30
1.2 Відомість за дебетом рахунку 31
1.3 Відомість за дебетом рахунку 33
Облік довгострокових та короткострокових
позик
на 4 сторінках формат А4
2 Журнал 2 за кредитом рахунків 50, 60
Облік розрахунків, довгострокових та поточних
зобов'язань
3 Розділ I Журналу 3. Облік розрахунків за товари,
роботи, послуги, інших розрахунків і резерву сумнівних боргів (за
кредитом рахунків 18 (крім субрахунку 184), 34, 36, 37, 38, 51, 62,
63, 68)
на 1 сторінці формат
А4 х 1,5
Розділ II Журналу 3. Облік розрахунків з
бюджетом, облік довгострокових та поточних зобов'язань (за кредитом
рахунків 17, 52, 53, 54, 55, 61, 64, 67, 69)
- " -
3.1 Відомість аналітичного обліку розрахунків з
покупцями та замовниками
А4 x 1,5
3.2 Відомість аналітичного обліку розрахунків з
різними дебіторами
- " -
3.3 Відомість аналітичного обліку розрахунків з
постачальниками та підрядниками
- " -
3.4 Відомість аналітичного обліку виданих та
отриманих векселів
- " -
3.5 Відомість аналітичного обліку розрахунків за
іншими операціями
- " -
3.6 Відомість аналітичного обліку розрахунків з
бюджетом
- " -
Облік необоротних активів та фінансових
інвестицій
4 Розділ I Журналу 4. Облік основних засобів, інших
необоротних матеріальних активів, нематеріальних активів,
довгострокових біологічних активів та зносу (амортизації)
необоротних активів (за кредитом рахунків 10, 11, 12, 13, 16,
19)
на 1 сторінці формат А4
Розділ II Журналу 4. Облік капітальних і
фінансових інвестицій та інших необоротних активів (за кредитом
рахунків 14, 15, 35 та субрахунку 184)
- " -
4.1 Відомість аналітичного обліку капітальних
інвестицій
- " -
4.2 Відомість аналітичного обліку фінансових
інвестицій
- " -
4.3 Відомість аналітичного обліку нематеріальних
активів
- " -
Облік витрат
5, 5А* Розділ I Журналу 5 і Журналу 5 А за кредитом
рахунків 90, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 і розділ II Журналу 5 і 5 А
за кредитом рахунків з журналів 1, 2, 3, 4, 6
на 1 сторінці формат
А4 x 1,5
Розділ III Журналу 5 за кредитом рахунків 20, 22,
21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 39, 65, 66, 91
на 2 сторінках формат
А4 x 1,5
Розділ III А Журналу 5 А за кредитом рахунків 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 39, 65, 66, 80, 81, 82, 83, 84
- " -
Розділ III Б Журналу 5 А за кредитом рахунків 20,
21, 22, 39, 65, 66
- " -
Розділ IV Журналу 5 і Журналу 5 А. Аналітичні
дані до рахунка 28 "Товари"
на 1 сторінці формат
А4 x 1,5
5.1 Відомість аналітичного обліку запасів на розвороті двох сторінок формат А4
6 Облік доходів і результатів діяльності
Журнал 6 за кредитом рахунків 70, 71, 72, 73, 74,
76, 79
на 2 сторінках формат А4
Розділ II "Аналітичні дані про доходи" - " -
Облік власного капіталу та забезпечення
зобов'язань
7 Журнал 7 за кредитом рахунків 40, 41, 42, 43, 44,
45, 46, 47, 48, 49
на 1 сторінці формат А4
7.1 Відомість аналітичних даних рахунку 42
"Додатковий капітал"
- " -
7.2 Відомість аналітичних даних рахунку 44
"Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)"
- " -
7.3 Відомість аналітичних даних рахунку 47
"Забезпечення майбутніх витрат і платежів"
- " -
8 Відомість позабалансового обліку на 1 сторінці формат А4
Головна книга аркуш формат А4
Реєстр депонованої заробітної плати аркуш формат А5
Бухгалтерська довідка на 1 сторінці формат А6
Аркуш-розшифровка на 1 сторінці формат А5
__________
* При необхідності бланк друкується у форматі А3.
( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
17. Форми журналів, відомостей, Головної книги, таблиць аналітичних даних, аркушів-розшифровок, реєстру депонованої зарплати, Бухгалтерської довідки є додатками до цих Методичних рекомендацій.
Підприємство з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних може додатково розробляти власні облікові регістри, які мають містити обов'язкові реквізити, визначені Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" і наведені у цих Методичних рекомендаціях, та затверджувати їх у розпорядчому документі про організацію бухгалтерського обліку.
( Пункт 17 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
У разі внесення змін до Плану рахунків та Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій , затверджених наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291 , зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 грудня 1999 року за № 893/4186, підприємство за потреби приводить у відповідність до таких змін свої облікові регістри.
( Пункт 17 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
Облік грошових коштів та грошових документів
18. Узагальнення інформації про наявність і рух грошових коштів (у національній та іноземній валюті в касах, на розрахункових (поточних), валютних та інших рахунках у банках), електронних грошей, грошових документів (у національній та іноземній валюті), які знаходяться в касі підприємства (поштових марок, сплачених проїзних документів тощо) та коштів у дорозі здійснюється в Журналі 1 і відомостях до цього Журналу 1.1, 1.2, 1.3.
( Пункт 18 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
19. Журнал 1 використовується для відображення оборотів за кредитом рахунків 30 "Готівка", 31 "Рахунки в банках", 33 "Інші кошти". У відомостях до Журналу 1 відображаються обороти за дебетом рахунків 30, 31, 33.
( Пункт 19 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
20. Записи у Журналі 1 та відомостях здійснюються на підставі первинних та зведених облікових документів (звітів касира і доданих до них прибуткових та видаткових касових ордерів, виписок банку і доданих до них документів тощо) у розрізі кореспондуючих рахунків у хронологічному порядку підсумками за 2 - 3 дні. Можливо накопичення даних про операції з грошовими коштами за кожний день попередньо у допоміжній відомості у потрібному аналітичному розрізі з наступним перенесенням підсумкових оборотів за місяць до Журналу 1 і відомостей до нього.
21. Для відображення операцій, здійснених у іноземній валюті, використовується Журнал 1 і відомості до нього, які заповнюються у валюті здійснення операцій. Для кожної іноземної валюти, в якій здійснювалися операції, ведеться Журнал 1 і відомості до нього, які позначаються назвою валюти, в якій вони заповнюються.
Аналітичні дані про грошові кошти в іноземній валюті наводяться у гривнях і одночасно в тій валюті, в якій здійснювалась операція в іноземній валюті.
22. Залишки на відповідних рахунках у відомостях на кінець місяця встановлюються як різниця між сумою сальдо на початок місяця і дебетових оборотів по рахунку за поточний місяць і сумою кредитових оборотів за місяць.
Сальдо рахунків перевіряється з відповідними документами (звітами касира, виписками банку тощо).
Облік довгострокових та короткострокових позик
23. У Журналі 2 відображаються операції з одержання довгострокових і короткострокових позик та інші операції, облік яких ведеться на рахунках 50 "Довгострокові позики" і 60 "Короткострокові позики".
24. У цьому Журналі відображаються обороти за кредитом рахунків 50 і 60 у розрізі кореспондуючих рахунків. Записи здійснюються на підставі виписок банку і доданих до них документів та інших документів, що засвідчують рух залучених позикових коштів.
25. У розділі III цього Журналу відображаються аналітичні дані до рахунків 50, 60. У графах 3 та 4 відображаються позикодавці (банки) кредитів (позик) і строки їх погашення.
( Абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
У графі 7 таблиці аналітичних даних до рахунку 50 відображаються суми одержаних довгострокових позик, а також переведення короткострокових (відстрочених) у довгострокові позики, у графі 6 - погашення заборгованості за ними та переведення до поточної заборгованості за довгостроковими зобов'язаннями. У графі 7 таблиці аналітичних даних до рахунку 60 відображаються суми одержаних короткострокових кредитів (позик), у графі 6 - сума їх погашення та переведення до довгострокових зобов'язань у разі відстрочення кредитів (позик). У графах 9 і 10 наводяться дані про нараховані відсотки за користування довгостроковими позиками і окремо за короткостроковими позиками за поточний місяць і за період з початку року до кінця місяця, за який складається Журнал 2.
( Абзац другий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
Облік розрахунків довгострокових та поточних зобов'язань
26. Облік розрахунків з постачальниками та підрядниками, покупцями і замовниками, різними дебіторами і кредиторами, за податками і платежами, облік виданих та отриманих короткострокових векселів, виданих довгострокових векселів, довгострокових і поточних зобов'язань (крім зобов'язань, облік яких ведеться у Журналі 2), відстрочених податкових активів і зобов'язань здійснюється у Журналі 3 та Відомостях аналітичного обліку 3.1 - 3.6.
27. У Журналі 3 відображаються обороти за кредитом рахунків:
у розділі I - 18 (крім субрахунку 184 "Інші необоротні активи"), 34, 36, 37, 38, 51, 62, 63, 68, у розділі II - 17, 52, 53, 54, 55, 61, 64, 67, 69. Записи в цьому Журналі здійснюються на підставі підсумкових даних Відомостей 3.1 - 3.6 та первинних документів.
( Абзац пункту 27 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
28. Відомості аналітичного обліку ведуться в цілому за синтетичним рахунком. Облік векселів ведеться у Відомості 3.4 з підрозділом на одержані і видані, на короткострокові і довгострокові в національній і іноземній валюті (субрахунок 182 та рахунки 34, 51, 62). Відомості аналітичного обліку 3.1, 3.2, 3.3, 3.5 підприємства можуть вести (заповнювати) для окремих субрахунків рахунків 36, 37, 63 і 68 з наступним включенням підсумків таких відомостей у Журнал 3.
( Пункт 28 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
29. Якщо у поточному місяці операцій за рахунком (субрахунком) не відбувалося, то відповідна відомість у поточному місяці не ведеться.
29.1. Відомість 3.1 призначена для аналітичного обліку розрахунків з покупцями та замовниками за відвантажену продукцію, товари, виконані роботи й послуги, що відображаються на рахунку 36 "Розрахунки з покупцями та замовниками", крім заборгованості, яка забезпечена векселем.
Підсумки граф 13 - 20 (рядок "Усього за рахунком 36") цієї Відомості переносяться до графи 5 розділу I Журналу 3.
29.2. Відомість 3.2 призначена для аналітичного обліку поточної дебіторської заборгованості (з підзвітними особами, з різними дебіторами, за авансами виданими, нарахованими доходами, за претензіями, за відшкодуванням завданих збитків, за позиками членів кредитних спілок та за іншими операціями). У Відомості 3.2 для обліку розрахунків за кожним дебітором відводиться необхідна кількість рядків. Сальдо визначається за кожним дебітором і також переноситься в графи 5 і 6 Відомості 3.2 на наступний місяць.
( Абзац перший підпункту 29.2 пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
Підсумки граф 16 - 21 (рядок "Усього за рахунком 37") цієї Відомості переносяться до графи 6 розділу I Журналу 3.
29.3. Відомість 3.3 призначена для аналітичного обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками за одержані товарно-матеріальні цінності, виконані роботи і надані послуги, що відображаються на рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками". Протягом місяця записи у Відомості здійснюються в міру визнання зобов'язання за матеріальні цінності, нематеріальні активи, роботи і послуги та проведення розрахунків з постачальниками та підрядниками на підставі первинних облікових документів (товарно-транспортних накладних, накладних на відпуск товарно-матеріальних цінностей, актів приймання матеріалів, робіт, послуг, прибуткових та видаткових касових ордерів, виписок банку тощо).
29.4. За кредитом рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками та підрядниками" відображається заборгованість за одержані від постачальників та підрядників товарно-матеріальні цінності, прийняті роботи, послуги, за дебетом - її погашення, списання тощо. Сальдо на кінець місяця наводиться за кожним постачальником та підрядником і переноситься в графу 6 Відомості 3.3 на наступний місяць.
У графі 20 Відомості 3.3 відображається загальна сума, що належить сплаті постачальнику, підряднику за одержані товарно-матеріальні цінності, нематеріальні активи, прийняті роботи і послуги.
Підсумки граф 13 - 19 (рядок "Усього за рахунком 63") цієї Відомості переносяться до графи 10 розділу I Журналу 3.
29.5. Відомість 3.4 призначена для аналітичного обліку заборгованості покупців, замовників та інших дебіторів за відвантажену продукцію (товари), виконані роботи, надані послуги та за іншими операціями, яка забезпечена одержаними векселями, а також для розрахунків за зобов'язаннями постачальникам, підрядникам та іншим кредиторам за одержані сировину, матеріали, товари, послуги, роботи та за іншими операціями, на яку підприємством видані векселі (субрахунок 182 "Довгострокові векселі одержані", рахунки 34 "Короткострокові векселі одержані", 51 "Довгострокові векселі видані", 62 "Короткострокові векселі видані"). У заголовку над рядками 8 - 12 і 15 - 17 Відомості 3.4 підприємством вказується номер синтетичного рахунку, до якого відкрито аркуш цієї Відомості, а у самому заголовку Відомості 3.4 вписується словами об'єкт обліку (одержаних короткострокових векселів, виданих короткострокових векселів).
( Абзац перший підпункту 29.5 пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
Підсумки граф 15 - 17 (рядок "Усього") цієї Відомості переносяться відповідно у графи 3, 4 та 8, 9 розділу I Журналу 3.
29.6. Відомість 3.5 призначена для аналітичного обліку внутрішніх, внутрішньогосподарських розрахунків, розрахунків за нарахованими відсотками, за авансами одержаними та за іншими операціями, що відображаються на рахунку 68 "Розрахунки за іншими операціями".
Підсумки граф 15 - 20 (рядок "Усього") цієї Відомості переносяться до графи 11 розділу I Журналу 3.
30. У розділі II Журналу 3 відображаються відстрочені податкові активи і відстрочені податкові зобов'язання, довгострокові зобов'язання, зобов'язання за податками і платежами, розрахунки з учасниками та засновниками підприємства, що пов'язані з розподілом власного капіталу (дивіденди, повернення часток тощо), та доходи майбутніх періодів (за кредитом рахунків 17, 52, 53, 54, 55, 61, 64, 67, 69).
( Пункт 30 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 408 від 21.07.2021 )
30.1. Відомість 3.6 призначена для узагальнення інформації про розрахунки підприємства за усіма видами платежів до бюджету, включаючи податки з працівників підприємства, фінансові санкції, що справляються в дохід бюджету, інші розрахунки з бюджетом, зокрема за субсидіями, дотаціями та іншими асигнуваннями.

................
Перейти до повного тексту