1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 24 квітня 2014 року № 355
Про заяву кандидата у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Поповича В.Б., включеного до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода"
( Зміни до Постанови див. у Постанові Центральної виборчої комісії № 539 від 12.05.2014 )
До Центральної виборчої комісії 24 квітня 2014 року надійшла заява кандидата у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Поповича Василя Борисовича, включеного до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода" під № 66, про скасування його реєстрації кандидатом у народні депутати України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та виключення з виборчого списку від указаної партії.
Розглянувши зазначену заяву, Центральна виборча комісія встановила.
Постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2012 року № 232 зареєстровано кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, зокрема Поповича Василя Борисовича, включеного до вказаного виборчого списку під № 66.
Згідно з частиною другою статті 3 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісія та її члени зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, зазначеним та іншими законами України.
Відповідно до статті 71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Частиною першою статті 1 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) передбачено, що народні депутати України обираються громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Згідно з частиною восьмою статті 2 Закону будь-які прямі чи непрямі привілеї або обмеження виборчих прав громадян України за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками забороняються.
Визначене частиною першою статті 38 Конституції України право громадян України, зокрема, бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування за своїм змістом, як встановлено Рішенням Конституційного Суду України від 4 грудня 2001 року № 16-рп/2001, "по суті є правом". Відповідно до частини першої статті 24 Конституції України у цьому праві, як і в інших конституційних правах і свободах, громадяни є рівними.

................
Перейти до повного тексту