1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
14.06.2016 № 346
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку № 118 від 13.06.2022 )
Про затвердження Змін до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах
Відповідно до статей 7, 15, 56 Закону України "Про Національний банк України", Закону України від 26 листопада 2015 року № 835-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", а також з метою вдосконалення порядку відкриття та ведення банками рахунків клієнтів Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 грудня 2003 року за № 1172/8493 (зі змінами), що додаються.
2. Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку (Шацький С.С.) довести зміст цієї постанови до відома банків України для використання в роботі.
3. Постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Голова

В.О. Гонтарева
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної служби
фінансового моніторингу України
Міністр фінансів України
Голова Державної фіскальної служби України
Голова Центральної виборчої комісії


І.Б. Черкаський
О. Данилюк
Р.М. Насіров
М. Охендовський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
14.06.2016 № 346
ЗМІНИ
до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах
( Див. текст )
1. Абзац четвертий пункту 1.16 глави 1 викласти в такій редакції:
"Уповноважений працівник банку засвідчує своїм підписом/електронно-цифровим підписом роздруковані/скопійовані відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) про суб'єкта господарювання (у тому числі установчі документи юридичних осіб), отримані у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів".
2. У главі 2:
1) третє речення пункту 2.1 після слова "ідентифікації" доповнити словами "та верифікації";
2) абзаци другий та третій пункту 2.3 викласти в такій редакції:
"Банк зобов'язаний з метою здійснення ідентифікації суб'єкта господарювання під час укладення договору банківського вкладу або договору банківського рахунку з суб'єктом господарювання отримувати відомості, що містяться про нього в Єдиному державному реєстрі (у тому числі установчі документи юридичних осіб), у вигляді безоплатного доступу через портал електронних сервісів. Банк отримує установчі документи юридичної особи шляхом їх пошуку за кодом доступу, наданого/введеного представником юридичної особи. Банк зберігає отримані з Єдиного державного реєстру відомості про суб'єкта господарювання в порядку, визначеному внутрішніми положеннями банку.
Суб'єкт господарювання зобов'язаний повідомляти банк про внесення змін до відомостей про нього, які містяться в Єдиному державному реєстрі (у тому числі до установчих документів юридичних осіб), у порядку, визначеному договором банківського рахунку";
3) главу доповнити новим пунктом такого змісту:
"2.10. Ідентифікаційні дані, отримані банком під час здійснення ідентифікації та верифікації клієнта, можуть використовуватися клієнтом під час отримання послуг від суб'єкта надання адміністративних послуг".
3. У главі 3:
1) у другому реченні абзацу третього пункту 3.1 слова "юридичних осіб" замінити словами "суб'єктів господарювання";
2) абзац третій пункту 3.2 після першого речення доповнити новим реченням такого змісту: "Юридичні особи, установчі документи яких оприлюднені на порталі електронних сервісів, установчий документ у паперовій формі не подають";
3) пункт 3.5 виключити.
У зв'язку з цим пункти 3.6 - 3.10 уважати відповідно пунктами 3.5 - 3.9;
4) пункт 3.6 виключити.
У зв'язку з цим пункти 3.7 - 3.9 уважати відповідно пунктами 3.6 - 3.8.
4. У главі 4:
1) в абзаці першому пункту 4.7 цифри "4.5" замінити цифрами "4.6";
2) главу після пункту 4.7 доповнити новим пунктом 4.8 такого змісту:
"4.8 У разі відкриття поточного рахунку на ім'я фізичної особи-банкрута для проведення ліквідаційної процедури ліквідатор має подати до банку такі документи:
заяву про відкриття поточного рахунку (додаток 5), підписану ліквідатором;
копію рішення суду про визнання фізичної особи банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, засвідчену нотаріально або органом, який прийняв таке рішення;
картку із зразками підписів (додаток 4). До цієї картки включається зразок підпису ліквідатора і відбиток печатки (за наявності) фізичної особи-банкрута.
Уповноважений працівник банку здійснює ідентифікацію клієнта та ідентифікацію і верифікацію ліквідатора в порядку, установленому главою 2 цієї Інструкції.
Поточний рахунок використовується для зарахування коштів, отриманих від продажу майна фізичної особи-банкрута, та здійснення розрахунків з кредиторами фізичної особи-банкрута".

................
Перейти до повного тексту