- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА СПОЖИВЧОЇ ПОЛІТИКИ
Н А К А З
Про деякі питання функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України
Для забезпечення належного функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України відповідно до вимог ДСТУ ISO 9001:2009 "Системи управління якістю. Вимоги" та у зв'язку з кадровими змінами
НАКАЗУЮ:
1. Створити Раду з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України.
2. Призначити головними уповноваженими з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України заступників Голови Держспоживстандарту України Віткіна Л.М. та Олійник Д.І.
3. Затвердити склад Ради з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України (Додаток 1).
4. Затвердити Положення про Раду з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України (Додаток 2).
5. Затвердити склад внутрішніх аудиторів системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України (Додаток 3).
6. Затвердити склад робочої групи з функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України (Додаток 4).
7. Затвердити та ввести в дію документацію системи управління якістю Держспоживстандарту України, яка відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001:2009 "Системи управління якістю. Вимоги" відповідно до переліку (Додаток 5).
8. Генеральному директору ДП "УкрНДНЦ" забезпечити проведення навчання працівників Держспоживстандарту України щодо функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України з 1 по 3 вересня 2010 року у залі засідань Держспоживстандарту, 11-й поверх.
За результатами навчання видати посвідчення працівникам Держспоживстандарту про проходження навчання.
9. Першим заступникам Голови, заступникам Голови, керівникам структурних підрозділів центрального апарату Держспоживстандарту України взяти участь та забезпечити участь працівників Держспоживстандарту України у навчанні.
10. Начальнику Управління організаційного забезпечення забезпечити роботу технічних засобів (проектора, комп'ютера) для проведення навчання.
11. Контроль за функціонуванням системи управління якістю Держспоживстандарту України покласти на заступників Голови Держспоживстандарту України - головних уповноважених з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України Віткіна Л.М. та Олійник Д.І.
12. Вважати такими, що втратили чинність, накази Держспоживстандарту України:
від 11.06.2008
N 189 "Про функціонування системи управління якістю у центральному апараті Держспоживстандарту";
від 23.11.2009 N 419 "Про внесення змін до наказу Держспоживстандарту від 11 червня 2009 року N 189";
від 10.02.2010 N 37 "Про внесення змін до наказів Держспоживстандарту від 11 червня 2008 року N 189 та від 23 листопада 2009 року N 419".
13. Відповідальність за виконання цього наказу покласти на заступника Голови Держспоживстандарту України Олійник Д.І.
14. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Додаток 1
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
03.08.2010 N 338
СКЛАД
Ради з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України
1. Голова Держспоживстандарту України, голова Ради з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України (далі - Рада з питань функціонування СУЯ Комітету).
2. Заступники Голови Держспоживстандарту України, головні уповноважені з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України, заступники голови Ради з питань функціонування СУЯ Комітету.
3. Перші заступники, заступники Голови та керівники структурних підрозділів Держспоживстандарту України, члени Ради з питань функціонування СУЯ Комітету.
4. Представники ДП "УкрНДНЦ" та ДП "НДІ "Система".
5. Співробітник відділу координації, моніторингу та впровадження систем управління якістю Держспоживстандарту України, секретар Ради з питань функціонування СУЯ Комітету.
Заступник Голови | Л.М.Віткін |
Додаток 2
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
03.08.2010 N 338
ПОЛОЖЕННЯ
про Раду з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України
1. Рада з питань функціонування системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України (далі - Рада з питань функціонування СУЯ Комітету) є дорадчим органом Держспоживстандарту України.
3. Головним завданням Ради з питань функціонування СУЯ Комітету є організація функціонування та постійне удосконалення системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України (далі - СУЯ Комітету).
4. Рада з питань функціонування СУЯ Комітету відповідно до покладеного на неї завдання:
- організовує проведення аналізу відповідності діяльності Держспоживстандарту України вимогам національного стандарту ДСТУ ISO 9001-2009 "Системи управління якістю. Вимоги" та здійснює підготовку заходів щодо приведення її у відповідність з цими вимогами;
- координує діяльність з розробки та актуалізації документів СУЯ Комітету;
- ініціює запровадження кращого міжнародного досвіду з питань управління якістю в діяльності Держспоживстандарту України.
5. Рада з питань функціонування СУЯ Комітету має право:
- одержувати інформацію від структурних підрозділів центрального апарату Держспоживстандарту України з питань функціонування системи управління якістю;
- заслуховувати звіти головних уповноважених з питань функціонування СУЯ Комітету та внутрішніх аудиторів для оцінювання результатів функціонування СУЯ Комітету, здійснювати контроль за їх діяльністю;
- ініціювати підготовку структурними підрозділами апарату Держспоживстандарту проектів документів системи управління якістю, розглядати та вносити їх на затвердження керівництву Держспоживстандарту України.
6. До складу Ради з питань функціонування СУЯ Комітету входять голова, заступники голови Координаційної ради - головні уповноважені з питань функціонування СУЯ Комітету, секретар Координаційної ради та її члени. Склад Ради з питань функціонування СУЯ Комітету затверджується наказом Держспоживстандарту України.
7. Заступники голови Ради з питань функціонування СУЯ Комітету, які призначені головними уповноваженими з питань функціонування СУЯ Комітету:
- розробляють та затверджують програму проведення внутрішніх аудитів СУЯ Комітету, здійснюють контроль за її виконанням;
- вносять Голові Держспоживстандарту України пропозиції щодо кандидатур внутрішніх аудиторів для оцінювання результатів функціонування та поліпшення СУЯ Комітету;
- розробляють коригуючі заходи та приймають відповідні рішення за підсумками проведення аудитів СУЯ Комітету;
- проводять аналіз результативності та ефективності процесів СУЯ Комітету, приймають рішення за підсумками цього аналізу;
- координують діяльність, спрямовану на організацію та проведення навчання фахівців Держспоживстандарту України з питань управління якістю;
- забезпечують встановлення, впровадження та підтримання процесів, необхідних для системи управління якістю;
- щоквартально інформують Голову Держспоживстандарту України, а раз на півроку - колегію про функціонування системи управління якістю і необхідність її удосконалення;
- забезпечують взаємодію Держспоживстандарту України з зовнішніми сторонами з питань, пов'язаних з системою управління якістю.
8. Засідання Координаційної ради проводиться не рідше, ніж один раз на квартал і є правочинним, якщо в ньому бере участь не менше, ніж половина її членів. Головує на засіданнях голова Ради з питань функціонування СУЯ Комітету або за його дорученням заступник голови Ради з питань функціонування СУЯ Комітету.
Рішення Ради з питань функціонування СУЯ Комітету приймаються голосуванням більшістю голосів її членів, які присутні на засіданні Ради з питань функціонування СУЯ Комітету. У разі рівного розподілу голосів при голосуванні, голос головуючого на засіданні Ради з питань функціонування СУЯ Комітету є вирішальним.
Питання, які потребують оперативного вирішення, можуть розглядатися шляхом опитування членів Ради з питань функціонування СУЯ Комітету та готуватися в установленому порядку.
Рішення Ради з питань функціонування СУЯ Комітету готуються у вигляді протоколів, які підписує головуючий та секретар засідання Ради з питань функціонування СУЯ Комітету.
Рішення Ради з питань функціонування СУЯ Комітету обов'язково подаються на розгляд Голові Держспоживстандарту України.
9. Секретар Ради з питань функціонування СУЯ Комітету готує документи для засідань Ради з питань функціонування СУЯ Комітету та забезпечує протокольне оформлення рішень Ради з питань функціонування СУЯ Комітету на засіданні.
Секретарем Ради з питань функціонування СУЯ Комітету є за посадою керівник підрозділу з питань координації, моніторингу та впровадження систем управління якістю Держспоживстандарту України.
10. Робоча група з функціонування СУЯ Комітету (далі - Робоча група) є робочим органом Ради з питань функціонування СУЯ Комітету та:
- забезпечує встановлення, впровадження, підтримання та взаємодію процесів, необхідних для ефективного функціонування системи управління;
- підтримує взаємодію процесів, необхідних для ефективного функціонування системи управління якістю структурних підрозділів центрального апарату Держспоживстандарту України;
- розробляє та подає в установленому порядку на затвердження Голові Держспоживстандарту України документацію системи управління якістю.
Керівник Робочої групи організовує засідання Робочої групи за необхідністю.
11. Організаційно-методичне забезпечення діяльності Ради з питань функціонування СУЯ Комітету здійснюють ДП "УкрНДНЦ" та ДП "НДІ "Система".
Заступник Голови | Л.М.Віткін |
Додаток 3
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держспоживстандарту
України
03.08.2010 N 338
СКЛАД
внутрішніх аудиторів системи управління якістю центрального апарату Держспоживстандарту України
Грень Тарас Богданович |
- начальник відділу міжнародного співробітництва Управління міжнародного співробітництва |
Діанова Наталія Юріївна |
- головний спеціаліст відділу аналізу, стратегічного прогнозування та планування Управління стратегічного планування та якості |
Котляр Тетяна Олегівна |
- головний спеціаліст відділу контролю непродовольчих товарів Департаменту споживчої політики |
Кухар Олена Анатоліївна |
- головний спеціаліст відділу нормотворчої роботи і звернень громадян Юридичного управління |
Лєбєдєва Тетяна Іванівна |
- головний спеціаліст відділу контролю продовольчих товарів Департаменту споживчої політики |
Листовнича Вікторія Вікторівна |
- головний спеціаліст сектору упровадження технічних регламентів Управління технічного регулювання |
Солонинка Антоніна Василівна |
- заступник начальника Управління стратегічного планування та якості начальник відділу координації, моніторингу та впровадження систем управління якістю |
Шофаренко Яна Миколаївна |
- головний спеціаліст відділу класифікації Департаменту стандартизації та метрології |
Заступник Голови | Л.М.Віткін |
................Перейти до повного тексту