1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
03.04.2015 № 328
Про затвердження Положення про департамент регулювання зовнішньоекономічної діяльності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 981 від 17.08.2015 № 1396 від 04.11.2015 № 1794 від 28.12.2015 № 459 від 27.03.2017 № 345 від 05.03.2019 )
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про департамент регулювання зовнішньоекономічної діяльності як самостійний структурний підрозділ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що додається.
( Пункт 2 фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 180 від 28.10.2011, до якого вносились зміни )
2. Абзац третій наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 28.10.2011 № 180 "Про затвердження положень про самостійні структурні підрозділи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України" виключити.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Нефьодова М.Є.
Міністр А. Абромавичус
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
економічного розвитку
і торгівлі України
03.04.2015 № 328
ПОЛОЖЕННЯ
про департамент регулювання зовнішньоекономічної діяльності
1. Загальні положення
1.1. Департамент регулювання зовнішньоекономічної діяльності (далі - департамент) є самостійним структурним підрозділом апарату Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі - Мінекономрозвитку).
1.2. Головною метою діяльності департаменту є:
1) розроблення пропозицій щодо вдосконалення державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності та розвитку міжнародних економічних зв'язків;
2) забезпечення функціонування системи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;
3) контроль за додержанням суб'єктами господарської діяльності (українськими та іноземними) чинного законодавства України, міжнародного права та міжнародних договорів України у сфері зовнішньоекономічних відносин та застосування (скасування) спеціальних санкцій згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" до українських та іноземних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.
1.3. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, Указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, наказами Мінекономрозвитку, цим Положенням та дорученнями керівництва Мінекономрозвитку.
1.4. Структура та чисельність департаменту визначаються відповідно до структури та штатного розпису Мінекономрозвитку.
1.5. До складу департаменту входять такі структури і підрозділи:
відділ державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності;
відділ нетарифного регулювання;
відділ контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності;
відділ аналізу ефективності та інформаційно-технічного супроводу зовнішньоекономічної діяльності.
( Абзац п'ятий пункту 1.5 розділу 1 із змінами, внесеними згідно зНаказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 1794 від 28.12.2015 )
1.6. Основні завдання, функції та права структурних підрозділів, що входять до складу департаменту, визначаються в положеннях про них.
2. Завдання департаменту
Основними завданнями департаменту є:
2.1. Розроблення пропозицій щодо вдосконалення механізмів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні.
2.2. Підготовка пропозицій щодо забезпечення функціонування системи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, обліку (реєстрації) окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів), укладених суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності України всіх форм власності, та здійснення відповідних заходів.
2.3. Підготовка та опрацювання пропозицій щодо запровадження ліцензування і квотування у сфері зовнішньої торгівлі.
2.4. Виконання в установленому законодавством порядку регуляторних та реєстраційно-дозвільних функцій у сфері експорту, імпорту товарів (робіт, послуг).
2.5. Здійснення відповідно до законодавства ліцензування експорту, імпорту товарів (робіт, послуг).
2.6. Здійснення ліцензування на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
( Пункт 2.7 розділу 2 виключено на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 981 від 17.08.2015 ) ( Пункт 2.8 розділу 2 виключено на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 981 від 17.08.2015 ) ( Пункт 2.7 розділу 2 виключено на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі № 459 від 27.03.2017 )
2.7. Здійснення ліцензування експортно-імпортних операцій за заявками суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, до яких (українських та іноземних) застосовано спеціальну санкцію - індивідуальний режим ліцензування, оформлення та видача разових (індивідуальних) ліцензій.
2.8. Видача дозволів на реекспорт товарів українського та іноземного походження відповідно до міжнародних договорів за участю інших підрозділів Мінекономрозвитку.
2.9. Здійснення в межах повноважень державної реєстрації майнових інвестицій за межами України відповідно до чинного законодавства.
2.10. Аналіз ефективності заходів нетарифного регулювання; участь у межах компетенції департаменту в підготовці висновків і пропозицій щодо законодавчих та нормативно-правових актів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
2.11. Опрацювання звернень органів Державної фіскальної служби та правоохоронних органів, Національного банку щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) спеціальних санкцій, визначених статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" , підготовка відповідних проектів наказів Мінекономрозвитку з цього питання.
2.12. Підготовка пропозицій щодо застосування (скасування, зміни виду, тимчасового зупинення дії) спеціальних санкцій згідно зі статтею 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" до українських та іноземних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, узагальнення матеріалів щодо ефективності спеціальних санкцій для інформування Кабінету Міністрів України, відповідних центральних органів виконавчої влади.
2.13. Розгляд звернень і надання матеріалів, що засвідчують вжиття українськими та іноземними суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності практичних заходів щодо ліквідації допущених порушень чинного законодавства України у сфері зовнішньоекономічної діяльності та надання роз'яснень з цих питань.
2.14. Ведення обліку іноземних компаній, які застосовують до України обмежувальну ділову практику або несумлінно виконують зобов'язання перед Україною та українськими партнерами.
2.15. Участь у заходах з питань протидії відмиванню (легалізації) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму; забезпечення взаємодії з Державною службою фінансового моніторингу, Державною фіскальною службою, правоохоронними органами та Національним банком у межах компетенції департаменту.
2.16. Забезпечення в установленому порядку захисту економічних прав і законних інтересів України, її суб'єктів господарювання.
2.17. Здійснення аналізу розрахунків за зовнішньоекономічними операціями та розроблення пропозицій щодо вдосконалення механізму проведення зазначених розрахунків і порядку контролю за ними.
2.18. Забезпечення видачі в установленому порядку висновків щодо продовження строків розрахунків у іноземній валюті в разі виконання резидентом операцій за договорами виробничої кооперації, консигнації, комплексного будівництва, тендерної поставки, гарантійного обслуговування, поставки складних технічних виробів і товарів спеціального призначення.
2.19. Удосконалення та розроблення нормативно-правових актів стосовно визначених законодавством України заходів щодо стимулювання ввезення на митну територію України товарів, необхідних для розвитку вітчизняного виробництва, його технічного переоснащення та модернізації, а також упровадження вітчизняними підприємствами заходів з енергозбереження.
2.20. Узагальнення практики застосування законодавства з питань регулювання зовнішньоекономічної діяльності, підготовка пропозицій щодо вдосконалення або прийняття нових законодавчих і нормативно-правових актів стосовно механізмів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні.
2.21. Забезпечення взаємодії органів виконавчої влади, професійних об'єднань, асоціацій товаровиробників та суб'єктів господарської діяльності у сфері зовнішньоекономічної діяльності (зокрема нетарифного регулювання та ліцензійної діяльності).
2.22. У межах компетенції забезпечення взаємодії з державним підприємством "Державний інформаційно-аналітичний центр моніторингу зовнішніх товарних ринків" (ДП "Держзовнішінформ") і державним підприємством "Укрпромзовнішекспертиза" щодо здійснення державної кон'юнктурно-цінової політики в зовнішній торгівлі.
2.23. Проведення експертизи зовнішньоекономічних договорів (контрактів), укладених суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності на виконання міжурядових угод та державних зобов'язань України.
2.24. Видача висновків про те, що товари, які використовуються для розвитку виробництва і забезпечення споживання біологічних видів палива, не виробляються та не мають аналогів в Україні.
2.25. Участь у розробленні, погодженні та укладанні міжнародних договорів та угод стосовно збереження наявних ринків збуту української продукції та розвитку експорту за допомогою інструментів державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності.
2.26. Підготовка пропозицій щодо погодження кандидатур на посади начальників управлінь зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та їх заступників.
2.27. Розгляд пропозицій обласних державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, відповідного республіканського органу Автономної Республіки Крим щодо надання права підпису документів дозвільного характеру посадовим особам та підготовка відповідних наказів.
2.28. Взаємодія з відповідним республіканським органом Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань оформлення документів дозвільного характеру, надання їм методологічної допомоги, зокрема з питань зовнішньоекономічної діяльності, а також контролю за додержанням вимог діючого порядку оформлення документів дозвільного характеру.
2.29. Вивчення досвіду іноземних держав з питань інструментів державного регулювання та контролю за зовнішньоекономічною діяльністю, податкового адміністрування у сфері зовнішньоекономічної діяльності, своєчасності розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, наявних механізмів стягнення боргів з іноземних компаній та підготовка пропозицій щодо удосконалення законодавства України, що регулює цю сферу.
2.30. Розроблення та впровадження заходів щодо ефективного використання експортно-імпортних квот і контроль за ефективністю їх використання.
2.31. Інформування компетентних органів окремих країн, економічних об'єднань, митних союзів про видані ліцензії на експорт товарів походженням з України, щодо імпорту яких застосовано антидемпінгові заходи або діють міжнародні договори, якими передбачено добровільні обмеження експорту.
2.32. У межах компетенції участь у роботі комісій, створених рішеннями Уряду, наказами Мінекономрозвитку, з перевірки діяльності окремих суб'єктів господарської діяльності України; надання пропозицій щодо створення спеціальних міжвідомчих та інших комісій.
2.33. Надання методичної допомоги центральним органам виконавчої влади, організаціям та підприємствам з питань додержання суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності законодавства України під час здійснення зовнішньоекономічних операцій.
2.34. Інформування уповноважених органів центральної виконавчої влади про виявлені порушення під час провадження суб'єктами підприємництва зовнішньоекономічної діяльності.
2.35. Підготовка пропозицій щодо розробок, запровадження і супроводження програмного забезпечення, інформаційних мереж і баз даних з питань діяльності департаменту.
2.36. Удосконалення механізмів захисту інтересів України за кордоном у сфері зовнішньоекономічної діяльності шляхом підготовки нормативно-правових актів щодо організації торговельних представництв України в іноземних державах, їх функціонування та координація діяльності.

................
Перейти до повного тексту