1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 320 від 21.10.94
м.Київ
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державного митного комітету N 198 від 06.05.95 )
Про "Положення про зону митного контролю"
( В доповнення до Наказу додатково див. Розпорядження Державної митної служби N 6 від 18.01.95 )
На виконання статті 23 Митного кодексу України та з метою чіткої організації митного контролю в пунктах пропуску через Державний і митний кордони, а також на територіях та в приміщеннях підприємств, що зберігають товари та інші предмети під митним контролем,
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію з 1 листопада 1994 року "Положення про зону митного контролю" (додається).
2. Начальникам митниць в кожному пункті пропуску на Державному кордоні, по узгодженню з Прикордонними військами, в інших місцях - самостійно визначити зони митного контролю, порядок їх охорони і пропуску до них співробітників Прикордонних військ, СБ, МВС, Національної гвардії, санітарних, ветеринарних, карантинних, екологічних служб і громадян.
3. Дане "Положення" вивчити з особовим складом митниць та проінформувати представників Прикордонних військ, СБ, МВС, Національної гвардії, санітарних, ветеринарних, карантинних, екологічних служб на місцях про його введення в дію.
4. Виконання пунктів 2 і 3 цьго наказу доповісти в Управління організації митного контролю до 1 грудня 1994 року.
В.о.Голови Комітету Е.Мірошниченко
Додаток
до наказу ДМКУ
від 21.10.94 N 320
Затверджую
Перший заступник Голови
Державного митного комітету
України
Е.Мірошниченко
30.08.94 р.
Погоджено
Перший заступник Голови
Комітету у справах охорони
Державного кордону України
В.Губенко
30.08.94 р.
Положення
про зону митного контролю
1. Поняття і терміни положення
Цим Положенням згідно із Законами України "Про митну справу в Україні, "Про державний кордон України" "Про Прикордонні війська України", Митним Кодексом України, та іншими законодавчими і нормативними актами визначається порядок створення зон митного контролю, межі таких зон, режим переміщення товарів та інших предметів на територію таких зон або за межі цих територій, режим доступу осіб в такі зони, а також права і обов'язки службових осіб митних органів по створеню і забезпеченню режиму в зонах митного контролю.
У цьому Положенні розуміється:
1.1. Під "пунктом пропуску через Державний кордон України" - територія або частина території прикордонної залізничної, автомобільної станції, морського, річкового порту, аеропорту (аеродрому) із комплексом будівель, споруд та інженерно-технічних засобів, де здійснюється прикордонний, митний та інші види контролю і пропуск через Державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна, відкрита для міжнародного сполучення.
1.2. Під "зоною митного контролю" - визначена на митному кордоні України або в інших місцях територія, в межах якої митниця здійснює митний контроль.
1.3. Під "режимом зони митного контролю" - порядок доступу та перебування в таких зонах, включаючи службових осіб, які безпосередньо забезпечують процес митного контролю та громадян, які проходять митний контроль або уповноважені пред'явити такому контролю товари та інші предмети, а також порядок переміщення товарів та інших предметів за межі зони митного конторолю.
2. Встановлення зон митного контролю
2.1. Зони митного контролю створюються з метою запобігання спробам, з боку юридичних та фізичних осіб, переміщення через митний кордон товарів та інших предметів з порушенням митного законодавства та інших нормативних та законодавчих актів України.
2.2. У пунктах пропуску через Державний кордон України митниці за погодженням з прикордонними військами встановлюють зони митного контролю.
Межі зони митного контролю встановлюються відповідними положеннями для кожного пункту пропуску з чітким розподілом дільниць відповідальності між митницею і КПП прикордонних військ.
Зони митного контролю в пунктах пропуску через Державний кордон встановлюються в місцях оформлення пасажирів, транспортних засобів, вантажів та інших предметів:
- в автомобільних пунктах пропуску - на смугах руху легкового та вантажного автотранспорту, в залах митного огляду та інших приміщеннях митних органів;
- в залізничних пунктах пропуску:
а) пасажирських - в залах митного огляду, на перонах та в пасажирських поїздах закордонного сполучення під час митного оформлення;
б) вантажних - на оглядових майданчиках, контейнерних терміналах та інших місцях, які визначені на території залізничних станцій для оформлення вантажів;
- в авіаційних пунктах пропуску - в залах митного огляду, на стоянках та літаках їз початком митного оформлення та до відправлення, та в інших місцях, передбачених в аеропортах для оформлення вантажів та багажу;

................
Перейти до повного тексту