- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 317 від 09.11.98 м.Київ |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
охорони здоров'я
N 86 від 26.02.2003 )
Про затвердження Положення про опорну кафедру і переліку опорних кафедр медичних та фармацевтичного закладів освіти III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами МОЗ
N 316 від 01.12.2000
N 174 від 05.05.2001 )
З метою подальшого удосконалення системи медичної та фармацевтичної освіти в Україні та підвищення якості підготовки спеціалістів, а також враховуючи рекомендації науково-методичної комісії з медицини і науково-методичних конференцій (м.Львів, 1996; м.Одеса, 1997; м.Полтава, 1998),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про опорні кафедри вищих медичних та фармацевтичного закладів освіти III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України (додаток 1).
2. Затвердити перелік опорних кафедр (додаток 2).
3. Загальне керівництво та контроль за діяльністю опорних кафедр з питань навчально-організаційної, навчально-методичної та науково-методичної роботи покласти на Центральний методичний кабінет з вищої медичної освіти МОЗ України (Вітенко І.С.).
4. Опорним кафедрам не рідше 1 разу за навчальний рік проводити робочі наради завідувачів однопрофільних кафедр за графіком, затвердженим Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України.
5. Ректорам вищих медичних (фармацевтичного) навчальних закладів III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти до 15 червня кожного року подавати до ЦМК з ВМО МОЗ України звіт і план роботи опорних кафедр за навчальний рік.
( Пункт 5 в редакції Наказу МОЗ
N 174 від 05.05.2001 )
6. Зобов'язати ректорів вищих медичних (фармацевтичного) закладів освіти III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти, у яких функціонують опорні кафедри, надавати допомогу у матеріальному та методичному забезпеченні першочергово, а фонд додаткового педагогічного навантаження опорних кафедр (в обсязі 1000 годин на кожну кафедру за календарний рік) використовувати лише адресно, виходячи з ефективності їх діяльності та керуючись рішенням Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України.
7. Накази МОЗ України про діяльність опорних кафедр від 11.04.1986 р. N 213 та від 12.11.1991 р. N 161 вважати такими, що втратили чинність з оголошенням цього наказу.
8. Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника Головного управління закладів освіти МОЗ України Вороненка Ю.В.
Додаток 1
до наказу МОЗ України
від 9 листопада 1998 р. N 31
Положення про опорні кафедри вищих медичних та фармацевтичного закладів освіти III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України
1. Організація роботи опорних кафедр:
1.1. Опорні кафедри створюються з числа провідних кафедр медичних і фармацевтичного закладів освіти III-IV рівнів акредитації (далі ВМ(Ф)ЗО) та закладів післядипломної освіти МОЗ України з метою узагальнення та поширення кращого досвіду організації навчально-методичної роботи для поліпшення теоретичної та практичної підготовки студентів, лікарів-(провізорів)-інтернів, магістрів, клінічних ординаторів, аспірантів та професорсько-викладацького складу.
1.2. Опорні кафедри, як правило, створюються на базі діючих кафедр ВМ(Ф)ЗО III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної підготовки, є структурними підрозділами і підпорядковані безпосередньо ректору цього закладу освіти.
1.3. Опорні кафедри планують свою роботу, як опорних, і звітують перед Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України (далі ЦМК з ВМО), який координує і контролює їх діяльність.
1.4. Опорні кафедри працюють за річним планом, який подається разом із звітом до 15 червня кожного року до ЦМК з ВМО МОЗ України на розгляд та затвердження.
( Пункт 1.4 в редакції Наказу МОЗ
N 174 від 05.05.2001 )
1.5. Робота опорних кафедр регламентується нормативними актами, що визначають роботу ВМ(Ф)ЗО МОЗ України і цим Положенням.
1.6. Регулярно (не рідше 1 разу за навчальний рік) опорні кафедри проводять наради завідувачів однопрофільних кафедр. Рекомендації цих нарад направляються до ЦМК з ВМО МОЗ України.
2. Завдання і зміст роботи опорних кафедр:
2.1. Узагальнення та впровадження кращого досвіду викладання однопрофільних дисциплін у ВМ(Ф)ЗО.
2.2. Розробка пропозицій і рекомендацій щодо удосконалення організації та методики підвищення якості підготовки студентів, інтернів, клінічних ординаторів, магістрів, аспірантів, професорсько-викладацького складу.
2.3. Створення та введення у навчальний процес ВМ(Ф)ЗО удосконалених навчальних планів і програм.
2.4. Розробка ефективних форм проміжного та підсумкового контролю знань студентів, інтернів, клінічних ординаторів, магістрів, аспірантів, спеціалістів.
2.5. Організація відкритих показових лекцій, практичних занять і обговорення їх методики та змісту.
3. Права опорних кафедр:
Для вирішення перелічених завдань завідувачі опорних кафедр або особи, які їх замінюють, мають право:
3.1. Відвідувати усі види занять на однопрофільних кафедрах за згодою завідувача кафедри та викладача, який проводить заняття чи читає лекцію.
3.2. Вивчати оснащеність навчального процесу на однопрофільних кафедрах.
3.3. Проводити усі види контролю якості знань та практичних навичок студентів, лікарів-(провізорів)-інтернів, клінічних ординаторів, магістрів, аспірантів за погодженням із завідувачем кафедри та особами, знання та навички яких контролюються.
3.4. Проводити семінари, наради завідувачів однопрофільних кафедр для обговорення завдань та проблем у вивченні даної дисципліни.
3.5. Залучати співробітників однопрофільних кафедр ВМ(Ф)ЗО до усіх видів робіт відповідно до функцій опорних кафедр.
3.6. Здійснювати розробку тестових завдань та приймати участь у проведенні ліцензійних інтегрованих іспитів серед фахівців з вищою медичною та фармацевтичною освітою.
3.7. Здійснювати попереднє рецензування рукописів навчальної літератури і методичної документації, що готуються на однопрофільних кафедрах.
3.8. Брати участь у роботі фахової ради з медицини ДАК України та Комісії змісту освіти МОЗ України.
Директор Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ України | І.С.Вітенко |
Додаток 2
до наказу МОЗ України
від 9 листопада 1998 р. N 317
Перелік опорних кафедр медичних та фармацевтичного закладів освіти III-IV рівнів акредитації та закладів післядипломної освіти МОЗ України
Опорні кафедри з підготовки фахівців медичного та медико-профілактичного напрямів:
1. Буковинська державна медична академія:
- медичної біології, генетики та паразитології
2. Вінницький державний медичний університет:
- загальної хірургії
3. Дніпропетровська державна медична академія:
- дитячої хірургії;
- лікувальної фізкультури та спортивної медицини;
- психіатрії (для курсів загальної та медичної психології)
4. Донецький державний медичний університет:
- онкології
5. Івано-Франківська державна медична академія:
- української мови
6. Луганський державний медичний університет:
- госпітальної терапії (з усіх курсів поліклінічної підготовки)
7. Львівський державний медичний університет:
- іноземних мов.
8. Національний медичний університет:
- філософії;
- латинської мови;
- медичної і біологічної фізики;
- медичної інформатики та комп'ютерних технологій;
- загальної хімії;
- біологічної та біоорганічної хімії;
- нормальної анатомії;
- гістології та ембріології;
- мікробіології, вірусології та імунології;
- нормальної фізіології;
- фармакології з курсом клінічної фармакології;
- патологічної фізіології;
- пропедевтики внутрішніх хвороб N 1;
- факультетської терапії N 1;
- госпітальної терапії;
- факультетської хірургії N 1;
- медичної радіології з курсами рентгенології та радіаційної медицини;
- ендокринології;
- фтизіатрії з курсом пульмонології;
- анестезіології, реаніматології та медицини катастроф;
- оперативної хірургії і топографічної анатомії;
- нейрохірургії;
- педіатрії N 4;
- педіатрії N 2 з курсом медичної генетики та неонатології;
- дитячих інфекційних хвороб;
................Перейти до повного тексту