1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.09.2016 № 311
Про внесення змін до примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України
Відповідно до статті 6 Закону України "Про управління об’єктами державної власності", пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до примірного статуту державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 17 вересня 2012 року № 570 (зі змінами), виклавши його у новій редакції, що додаються.
2. Керівникам самостійних структурних підрозділів Міністерства аграрної політики та продовольства України, які в межах повноважень забезпечують координацію діяльності державних підприємств згідно з переліком підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України, та акціонерних товариств, функції з управління корпоративними правами яких здійснює Мінагрополітики України, затвердженим наказом Мінагрополітики України від 07 грудня 2015 року № 469 "Про повноваження щодо управління об’єктами державної власності, що належать до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України" (далі – державні підприємства) у тримісячний строк забезпечити приведення установчих документів таких державних підприємств у відповідність з примірним статутом державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України.
3. Департаменту з управління державною власністю у місячний строк розробити та затвердити план-графік подання оригіналів статутів до Мінагрополітики.
4. Керівникам державних підприємств після державної реєстрації статутів забезпечити подання їх оригіналів до Департаменту роботи з персоналом відповідно до затвердженого плану-графіка.
5. Департаменту роботи з персоналом забезпечити зберігання оригіналів статутів державних підприємств.
6. Департаменту з управління державною власністю довести цей наказ до відома керівників державних підприємств, що входять до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України.
7. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Міністр Т. Кутовий
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики та продовольства України
17 вересня 2012 року № 570
(у редакції наказу Міністерства аграрної
політики та продовольства України
19 вересня 2016 року № 311)
ПРИМІРНИЙ СТАТУТ
державного підприємства, що входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України
1. Загальні положення
1.1. ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "_________________________" (далі – Підприємство) засновано на основі державної власності, входить до сфери управління Міністерства аграрної політики та продовольства України (далі – Уповноважений орган управління) і є підзвітним йому.
1.2.* * _______________________________________________________
1.3. У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики та продовольства України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Статутом.
____________
** у разі необхідності вказується правонаступництво
2. Найменування та місцезнаходження Підприємства
2.1. Підприємство має повне найменування:
українською мовою: ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "_______________"
2.2. Скорочене найменування Підприємства:
українською мовою: ДП "________________________________________"
2.3. Місцезнаходження Підприємства: ____________________________
3. Мета і предмет діяльності Підприємства
3.1. Підприємство утворено з метою ___________________________
3.2. Предметом діяльності Підприємства є:
___________________________________________________________
Усі види діяльності, які згідно із законодавством України потребують спеціальних дозволів чи ліцензій, здійснюються Підприємством лише після їх отримання.
4. Юридичний статус Підприємства
4.1. Підприємство є юридичною особою та має закріплене за ним майно. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та законодавства.
4.2. Підприємство самостійно організовує роботу з питань статутного спрямування, здійснює свою діяльність на засадах госпрозрахунку.
4.3. Підприємство здійснює підприємницьку діяльність, формує програми діяльності, вибирає постачальників та споживачів продукції, робіт та послуг, встановлює ціни відповідно до законодавства.
4.4. Підприємство не може бути засновником іншої юридичної особи. Підприємство за погодженням із Уповноваженим органом управління може створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи (далі – Філії). Такі Філії діють відповідно до положення про них, погодженого Уповноваженим органом управління та затвердженого наказом директора Підприємства.
4.5. Для здійснення підприємницької діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.
4.6. Підприємство має самостійний баланс, рахунки в банках, власну печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом. Підприємство у разі потреби може мати кутовий та інші штампи, бланки, а також товарний знак, який реєструється у встановленому законодавством порядку.
4.7. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах належного йому майна згідно із законодавством.
4.8. Держава та Уповноважений орган управління не відповідають за зобов'язаннями Підприємства, а Підприємство не відповідає за зобов'язаннями держави та Уповноваженого органу управління, крім випадків, встановлених законами.
4.9. Зміни до Статуту Підприємства вносяться за рішенням Уповноваженого органу управління та підлягають державній реєстрації в порядку, передбаченому законом.
5. Майно Підприємства
5.1. Майно Підприємства та доходи від використання цього майна є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання.
5.2. Майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі засоби, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.
5.3. Джерелами формування майна Підприємства є:
державне майно, передане Підприємству Уповноваженим органом управління;
доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності Підприємства;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
майно, придбане в інших суб’єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;
інші джерела, не заборонені законодавством.
5.4. Право господарського відання майном, закріпленим за Підприємством, виникає з дати підписання акта приймання-передачі.
5.5. У разі передачі Підприємства до сфери управління іншого органу управління Підприємство зберігає право господарського відання на закріплене за ним майно. Підприємство в установленому законодавством порядку забезпечує оформлення та державну реєстрацію речових прав на об’єкти, права на які підлягають державній реєстрації.
5.6. Підприємство здійснює володіння, користування землею й іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності та законодавства.
5.7. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним особам чи громадянам, крім випадків, передбачених законом.
5.8. Відчужувати майнові об'єкти, що належать до основних фондів, Підприємство має право лише за попередньою згодою Уповноваженого органу управління на конкурентних засадах, якщо інше не встановлено законом.
Відчуження нерухомого майна, а також повітряних і морських суден, суден внутрішнього плавання та рухомого складу залізничного транспорту здійснюється за умови додаткового погодження в установленому порядку з Фондом державного майна України. Кошти, одержані від продажу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, використовуються відповідно до затвердженого фінансового плану.
Розпоряджатися в інший спосіб майном, що належить до основних фондів, Підприємство має право лише у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Господарським кодексом України та іншими законами України.
5.9. Передача під заставу майнових об'єктів, що належать до основних фондів Підприємства, здійснюється у спосіб, встановлений законодавством України, за погодженням із Уповноваженим органом управління.
5.10. За попередньою згодою Уповноваженого органу управління Підприємство має право передавати в оренду нерухоме майно, устаткування, транспортні засоби, інвентар, матеріальні цінності та інше майно, яке за ним закріплене, в порядку, передбаченому законодавством.
5.11. Списання з балансу основних фондів, амортизація яких відбулася не повністю, а також застосування методу прискореної амортизації основних фондів Підприємства можуть проводитись лише за погодженням із Уповноваженим органом управління.
5.12. В установленому законодавством порядку Уповноважений орган управління та інші органи державної влади здійснюють контроль за ефективністю використання та збереженням закріпленого за Підприємством державного майна та коштів, здійсненням господарської діяльності Підприємства.
5.13. Збитки, завдані Підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються Підприємству відповідно до закону.
6. Статутний капітал Підприємства
6.1. Матеріально-фінансовою основою діяльності Підприємства є статутний капітал, який утворений відповідно до рішення про створення Підприємства і обліковується на балансі Підприємства.
6.2. Статутний капітал Підприємства становить _____________ гривень.
6.3. У разі якщо вартість активів Підприємства за результатами його діяльності виявиться меншою, ніж розмір статутного капіталу, передбачений цим Статутом, Уповноважений орган управління зобов'язаний провести в установленому законодавством порядку зменшення розміру його статутного капіталу.
6.4. За рішенням Уповноваженого органу управління розмір статутного капіталу Підприємства може бути змінений (збільшений, зменшений) у порядку, передбаченому законодавством.
6.5. Статутний капітал Підприємства формується протягом трьох місяців з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних
осіб – підприємців та громадських формувань запису про проведення державної реєстрації цього Підприємства.
6.6. Статутний капітал Підприємства формується шляхом передачі Уповноваженим органом управління нерухомого майна, коштів, цінних паперів, іншого майна та майнових прав.
6.7. Статутний капітал Підприємства підлягає сплаті до закінчення першого року з дня державної реєстрації Підприємства.
6.8. Статутний капітал вважається сформованим з дати передачі в установленому порядку Підприємству майна, що закріплюється за ним на праві господарського відання, або з дати зарахування відповідних коштів на банківський рахунок Підприємства.
6.9. Передача майна Підприємству оформляється актом приймання-передачі.
7. Прибуток та фонди Підприємства
7.1. Основним показником, що узагальнює фінансові результати господарської діяльності Підприємства, є чистий прибуток (дохід).
7.2. Джерелом формування фінансових ресурсів Підприємства є прибуток (дохід), одержаний в результаті його господарської діяльності, амортизаційні відрахування, кошти, одержані від безоплатних або благодійних внесків членів трудових колективів підприємств, організацій, громадян та інші надходження, включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити.
7.3. Прибуток Підприємства, який залишається після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, оплату відсотків по кредитах банків, внеску передбачених законодавством України податків та інших платежів до бюджету, залишається у повному його розпорядженні.
7.4. Підприємство утворює за рахунок прибутку (доходу) спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов'язаних з його діяльністю:
амортизаційний фонд;
фонд розвитку виробництва;
фонд споживання (оплати праці);
резервний фонд;
інші фонди.
7.5. Амортизаційний фонд створюється за рахунок амортизаційних відрахувань і призначається для відтворення основних фондів (устаткування, машин, будівель тощо), які в процесі виробництва піддаються фізичному та моральному зносу, через що втрачають частину споживної вартості.
7.6. Фонд розвитку виробництва створюється за рахунок коштів відрахувань від чистого прибутку в порядку, передбаченому законодавством. Кошти фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази Підприємства. Спрямування коштів фонду визначається кошторисом.
7.7. Фонд споживання (оплати праці) створюється в розмірах, які визначаються згідно із законодавством.
7.8. Резервний фонд Підприємства створюється в розмірі ______ відсотків фонду споживання (оплати праці) і призначений для покриття витрат, які пов’язані з відшкодуванням збитків, та позапланових витрат.
7.9. Порядок використання цих фондів визначається відповідно до затвердженого фінансового плану.
7.10. Порядок визначення нормативів відрахувань до цільових фондів Підприємства, їх граничні розміри та порядок формування і використання встановлюються законодавством України.
8. Господарська діяльність Підприємства
8.1. Господарська діяльність Підприємства здійснюється відповідно до фінансового плану, який затверджується Уповноваженим органом управління.
У строк, встановлений чинним законодавством, Підприємство подає на кожний наступний рік річний фінансовий план, який зобов’язується виконати.
8.2. У фінансовому плані Підприємства затверджуються суми коштів, які спрямовуються державі як власнику і зараховуються до державного бюджету.
8.3. Складення, затвердження та контроль за виконанням фінансового плану Підприємства здійснюються в установленому законодавством порядку.
8.4. Підприємство відраховує та сплачує до державного бюджету частину прибутку відповідно до порядку та нормативу, визначених законодавством.
8.5. Аудит фінансової діяльності Підприємства здійснюється згідно із законодавством.
8.6. Підприємство провадить зовнішньоекономічну діяльність згідно із законодавством.
8.7. Відносини Підприємства з іншими підприємствами, установами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі правочинів.
8.8. Підприємство вибирає предмет договору, визначає зобов'язання, інші умови господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України та цьому Статуту.
8.9. Підприємство реалізує свою продукцію, послуги, залишки від виробництва за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством України, за фіксованими державними цінами.
9. Права та обов'язки Підприємства
9.1. Права Підприємства:
9.1.1. Самостійно планувати свою діяльність, визначати основні напрямки розвитку відповідно до галузевих, науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон'юнктури ринку продукції, товарів, робіт, послуг та економічної ситуації.
9.1.2. Здійснювати власне будівництво, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт основних фондів, матеріально-технічне забезпечення виробництва.

................
Перейти до повного тексту