1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
08.10.1997 N 303
( Наказ скасовано на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 866 від 19.11.2014 )
Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
З метою регламентації діяльності існуючих структурних підрозділів анестезіологічної служби лікувально-профілактичних закладів України, впровадження єдиних раціональних принципів організації роботи, а також сприяння подальшому розвитку анестезіології та широкому впровадженню нових наукових розробок в клінічну практику
Н А К А З У Ю:
1. Затвердити:
1.1. Рекомендації щодо структури служби анестезіології та інтенсивної терапії в лікувально-профілактичних закладах України (додається).
1.2. Тимчасові штатні нормативи медичного персоналу анестезіологічних груп, відділень анестезіології без ліжок і з ліжками для інтенсивної терапії, відділень інтенсивної терапії лікувально-профілактичних закладів України.
( Пункт 1.2 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
1.3. Положення про відділення анестезіології з ліжками та без ліжок для інтенсивної терапії, анестезіологічну групу, відділення інтенсивної терапії лікувально-профілактичних закладів (додається).
1.4. Положення про відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії обласної лікарні як організаційно-методичного центру службі анестезіології (додається).
1.5. Положення про виділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії обласної (міської) дитячої лікарні (додається).
1.6. Положення про виїзну консультативну педіатричну бригаду невідкладної допомоги та інтенсивної терапії (додається).
1.7. Положення про завідуючого відділенням структурного підрозділу служби анестезіології лікувально-профілактичних закладів (додається).
1.8. Положення про лікаря-анестезіолога структурного підрозділу служби анестезіології (додається).
1.9. Положення про старшу медичну сестру структурного підрозділу служби анестезіології лікувально-профілактичних заклад (додається).
1.10. Положення про медичну сестру структурного підрозділу служби анестезіології (додається).
1.11. Положення про завідуючого експрес-лабораторією відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії та відділення інтенсивної терапії (додається).
1.12. Положення про лаборанта з вищою освітою експрес-лабораторії структурних підрозділів служби анестезіології (додається).
1.13. Положення про лаборанта з середньою освітою експрес-лабораторій структурних підрозділів служби анестезіології (додається).
1.14. Положення про порядок госпіталізації у відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії та відділення інтенсивної терапії (додається).
2. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, ректорам вищих медичних закладів освіти, директорам науково-дослідних інститутів прийняти до керівництва та виконання рекомендації щодо структури, штатних нормативів та положень служби анестезіології та інтенсивної терапії, затверджених цим наказом.
( Пункт 2 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
3. Вважати такими, що не застосовуються на території України, наказ МОЗ СРСР від 28.12.76 N 1188 "О дальнейшем совершенствовании реанимационной помощи населению" та наказ МОЗ СРСР від 11.06.86 "О дальнейшем совершенствовании анестезиолого-реанимационной помощи населению".
4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника Міністра Богатирьову Р.В.
Міністр А.М.Сердюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
08.10.1997 N 303
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо структури служби анестезіології та інтенсивної терапії в лікувально-профілактичних закладах України
Для виконання завдань, які стоять перед службою анестезіології, створюються такі структурні підрозділи служби:
1. В лікувально-профілактичних закладах, де за штатними нормативами повинно бути не більше 3-х лікарів-анестезіологів, разом з відповідною кількістю сестер-анестезисток організується анестезіологічна група.
2. Якщо за штатними нормативами передбачено більше 4-х лікарів-анестезіологів і є не менше 4-х фізичних осіб - організується анестезіологічне відділення без ліжок для інтенсивної терапії.
3. У лікувальних закладах з високою хірургічною активністю та значною кількістю хворих, які потребують проведення інтенсивної терапії, організуються анестезіологічні відділення з ліжками для інтенсивної терапії.
4. При концентруванні в лікарні значної кількості хворих, які потребують проведення інтенсивної терапії, створюються відділення інтенсивної терапії загального профілю.
5. Якщо в лікарні, виходячи з доцільності підвищення якості допомоги та економічних міркувань, концентруються хворі з однобічною патологією, яка потребує проведення інтенсивної терапії, можуть створюватися вузькопрофільні відділення інтенсивної терапії (токсикологічне, інтенсивної терапії, сепсису, кардіологічне та інші).
6. У складі відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії, відділень інтенсивної терапії загального профілю та вузькопрофільних відділень створюються експрес-лабораторії, які не входять до складу клініко-діагностичних лабораторій лікарень.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
08.10.1997 N 303
ТИМЧАСОВІ ШТАТНІ НОРМАТИВИ
медичного персоналу анестезіологічних груп, відділень анестезіології без ліжок і з ліжками для інтенсивної терапії, відділень інтенсивної терапії лікувально-профілактичних закладів України
1. Лікарський персонал
1.1. У структурних підрозділах служби анестезіології та інтенсивної терапії працюють лікарі-анестезіологи та лікарі за профілем підрозділу (закладу), які пройшли спеціальну підготовку за спеціальністю "Анестезіологія".
1.2. Посади лікарів-анестезіологів або лікарів за профілем підрозділу (закладу), встановлюються:
1.2.1. Нейрохірургічне, загальнохірургічне, нейротравматологічне, онкохірургічне для дорослих.
( Пункт 1.2.1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
Найменування відділень Кількість
ліжок
1.2.1.1. Кардіохірургічне, хірургічне торакальне,
туберкульозне легенево-хірургічне
25
1.2.1.2. Опікове 50
1.2.1.3. Нейрохірургічне, хірургічне,
нейротравматологічне, онкохірургічне
для дорослих
75
1.2.1.4. Відділення хірургічного профілю інших
найменувань для дорослих
(ортопедо-травматологічне,
акушерсько-гінекологічне та інших
найменувань)
100
1.2.1.5. Оталарінгологічне і офтальмологічне
для дорослих
200
1.2.1.6. Хірургічне відділення для дітей 40
1.2.1.7. Відділення хірургічного профілю інших
найменувань для дітей
50
При наявності в лікарні чи пологовому будинку 75 ліжок хірургічного профілю, а в центральній районній лікарні та онкологічного диспансеру - 50 ліжок хірургічного профілю, встановлюється не менше однієї посади лікаря-анестезіолога.
В лікарнях, які надають екстрену цілодобову медичну допомогу з числом ліжок хірургічного профілю не менше 200, в дитячих лікарнях - не менше 150, додатково встановлюється 3,75 посади лікарів-анестезіологів.
1.2.2. У стоматологічних поліклініках встановлюється з розрахунку 1 посада лікаря-анестезіолога на 20 посад лікарів-стоматологів при наявності в їх штаті не менше 10 вказаних посад.
1.2.3. До одного цілодобового поста з урахуванням посад, встановлених згідно з пунктом 1.2.
1.2.3.1. У пологових будинках на 130 і більше ліжок;
1.2.3.2. В онкологічних диспансерах на 250 - 375 ліжок.
1.3. Для забезпечення роботи відділень інтенсивної терапії та відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії встановлюється:
1.3.1. Цілодобовий пост лікарів-анестезіологів або лікаря за профілем відділення (закладу) на 6-11 ліжок;
1.3.2. Один цілодобовий пост додатково 3 посади лікарів-анестезіологів, або лікарів за профілем відділення (закладу) на 12-15 ліжок;
1.3.3. Цілодобовий пост лікарів-анестезіологів на кожні 4 ліжка відділення інтенсивної терапії новонароджених.
1.4. Посади лікарів-лаборантів для забезпечення роботи експрес-лабораторії встановлюється:
1.4.1. 2 посади на 6-11 ліжок;
1.4.2. 1 цілодобовий пост на 12 і більше ліжок.
1.5. Посада завідуючого відділенням анестезіології встановлюється в залежності від кількості посад лікарів-анестезіологів у відділеннях:
1.5.1. Від 3 до 7 - замість однієї посади лікаря;
1.5.2. Від 7 до 12 - замість 0,5 посади лікаря;
1.5.3. Понад 12-1 посада понад встановлених посад лікарів-анестезіологів.
1.6. Посади завідуючих загальними, вузькоспеціалізованими відділеннями інтенсивної терапії, відділеннями анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії встановлюються понад посад лікарів-анестезіологів незалежно від їх кількості.
( Пункт 1.6 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
2. Середній медичний персонал
2.1. Посади медичних сестер-анестезистів встановлюються з розрахунку:
2.1.1. 1.5. посади на кожну посаду лікаря-анестезіолога та 0.5 посади у стоматологічних поліклініках передбачену пунктом 1.2.2.
( Пункт 2.1.1 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
2.1.2. 1,5 посади на кожну посаду лікаря-анестезіолога, встановлену п. 1.2.3.
2.2. Для забезпечення роботи палат інтенсивної терапії відділень анестезіології, відділень інтенсивної терапії посади середнього медичного персоналу встановлюються:
2.2.1. Медичних сестер - з розрахунку 1 цілодобовий пост на 3 ліжка.
2.2.2. Фельдшерів-лаборантів (лаборантів) - 1 цілодобовий пост при наявності 6 - 15 ліжок і додатково 1 посада.
2.3. Посада старшої медичної сестри відділення встановлюється у кожному відділенні анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, відділеннях інтенсивної терапії.
При відсутності у складі відділення анестезіології ліжок для інтенсивної терапії ця посада встановлюється замість однієї посади медичної сестри-анестезистки.
3. Молодший медичний персонал
3.1. Посади молодших медичних сестер по догляду за хворими у палатах, відділеннях інтенсивної терапії встановлюються з розрахунку - один цілодобовий пост на 6 ліжок та на кожні 4 ліжка для недоношених новонароджених дітей.
3.2. Посада сестри-хазяйки встановлюється в штаті відділення, яке має палати для інтенсивної терапії, відділенні інтенсивної терапії.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
08.10.1997 N 303
ПОЛОЖЕННЯ
про відділення анестезіології з ліжками та без ліжок для інтенсивної терапії, анестезіологічну групу, відділення інтенсивної терапії лікувально-профілактичних закладів
1. В залежності від передбачуваного обсягу і різновиду необхідної анестезіологічної допомоги в лікувально-профілактичних закладах створюються різні структурні підрозділи служби анестезіології:
- відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії;
- відділення анестезіології без ліжок для інтенсивної терапії;
- анестезіологічна група;
- відділення інтенсивної терапії загального профілю;
- вузькоспеціалізоване відділення інтенсивної терапії.
2. Для забезпечення оптимально ефективної цілеспрямованої анестезіологічної допомоги створюються відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії у складі таких лікувально-профілактичних закладів:
2.1. В обласних, республіканських лікарнях для дорослих і дітей незалежно від їх потужності.
2.2. В міських, центральних міських лікарнях на 500 і більше ліжок при наявності в лікарні не менше 150 ліжок хірургічного профілю.
2.3. В центральних районних лікарнях, онкологічних і протитуберкульозних диспансерах на 200 і більше ліжок при наявності в лікарні (диспансері) не менше 60 ліжок хірургічного профілю, при цьому не менше 25 % ліжок інтенсивної терапії виділяється для надання допомоги дітям.
2.4. В дитячих міських лікарнях на 250 і більше ліжок при наявності в лікарні не менше 50 ліжок хірургічного профілю.
2.5. В одній з дитячих лікарень меншої потужності при наявності у всіх дитячих лікарнях міста (міського адміністративного району) сумарно не менше 250 ліжок, в тому числі не менше 50 ліжок хірургічного профілю.
3. Потреба в кількості ліжок в палатах інтенсивної терапії у складі відділення анестезіології визначається місцевими органами охорони здоров'я з обов'язковою участю головного спеціаліста обласного управління охорони здоров'я з врахуванням наявності профільно підготовлених кадрів, спеціальних приміщень, потрібного обладнання і апаратури. Загальна кількість не може перевищувати 15 ліжок на одне відділення анестезіології.
4. Якщо лікувально-профілактичні заклади не відповідають вищепереліченим вимогам, то в них для забезпечення анестезіологічної допомоги створюються відділення анестезіології без ліжок для інтенсивної терапії або анестезіологічні групи.
5. Для ефективнішого лікування хворих із загрожуючими, критичними і термінальними станами у складі лікувально-профілактичних закладів організуються відділення інтенсивної терапії загального профілю потужністю не більше 15 ліжок за таких умов:
5.1. В містах з населенням від 400 тис. чоловік і більше в одній з багатопрофільних лікарень.
5.2. У складі великих багатопрофільних лікарень з кількістю ліжок не менше 500 для дорослих і не менше 300 для дітей.
( Підпункт 5.2 пункту 5 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
5.3. В дитячих міських лікарнях на 200 ліжок і більше або у всіх дитячих лікарнях меншої потужності при наявності у всіх дитячих лікарнях міста не менше 200 ліжок, без врахування дитячих ліжок республіканських і обласних лікарень.
6. В лікарнях, де зосереджені хворі з однотипною (близькою за етіопатогенезом) патологією, для підвищення ефективності лікування та, виходячи з економічних міркувань, створюються вузькоспеціалізовані відділення інтенсивної терапії потужністю не більше 6 ліжок у таких лікувально-профілактичних закладах:
6.1. В інфекційних лікарнях на 300 і більше ліжок або в одній із інфекційних лікарень міста з сумарною кількістю ліжок не менше 300.
6.2. В дитячих інфекційних лікарнях на 100 і більше ліжок або в одній із дитячих лікарень, що має інфекційне відділення, при загальній потужності дитячого інфекційного ліжкового фонду міста або адміністративного району 100 і більше.
6.3. В лікарнях або пологових будинках, які містять в своєму складі відділення патології новонароджених, в центрах перинатальної патології.
6.4. В кардіологічному, психоневрологічному, ендокринологічному та інших диспансерах, а також в психіатричних лікарнях.
6.5. В лікарнях, які мають у своєму складі відділення гострої коронарної недостатності, гострої судинно-мозкової недостатності з ліжками для інтенсивної терапії або відділення інтенсивної терапії загального профілю.
6.6. В токсикологічних центрах та лікарнях, які мають у своєму складі токсикологічні відділення, якщо в цих лікарнях немає відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії або відділення інтенсивної терапії загального профілю.
6.7. В лікарнях, де концентруються хворі, для лікування яких застосовуються методи екстракорпоральної детоксикації (терміновий гемодіаліз, плазмоферез, ультрафільтрація та інші), створюються відділення інтенсивної терапії екстракорпоральних методів детоксикації. Ліжка цих відділень переважно використовують для надання допомоги хворим з гострою патологією і першочергового надання допомоги хворим відділень анестезіології та інтенсивної терапії інших профілів.
7. Основні завдання структурних підрозділів анестезіологічної служби:
7.1. Здійснення комплексу заходів щодо підготовки і проведення загальної анестезії (наркозу) і регіонарної анестезії при операція, пологах, діагностичних і лікувальних процедурах.
7.2. Здійснення комплексу заходів щодо відновлення корекції і підтримання порушених функцій життєво важливих органів і систем, які виникли внаслідок захворювання, травми, оперативного втручання та інших причин.
7.3. Підвищення рівня теоретичних знань, навчання медичного персоналу та різних груп населення з питань практичних навичок в галузі реанімації.
8. Відповідно до основних завдань анестезіологічних груп та відділень анестезіології їх персонал:
8.1. Визначає найбільш оптимальний метод анестезії, здійснює медикаментозну передопераційну підготовку, проводить загальну і регіональну анестезії при операціях, пологах, діагностичних та лікувальних процедурах.
8.2. Здійснює інтенсивне спостереження за станом хворих в післянаркозному періоді до відновлення свідомості, дихання та стабілізації кровообігу.
8.3. Проводить за показанням реанімацію та подальшу інтенсивну терапію хворим в інших відділеннях лікувально-профілактичного закладу.
8.4. Проводить лікування хворих в палатах інтенсивної терапії спільно з лікарями відповідних спеціальностей. Завідуючі профільними відділеннями зобов'язані забезпечити участь кваліфікованих лікарів своїх відділень в лікуванні хворих, які знаходяться у відділеннях інтенсивної терапії.
8.5. Відбір хворих для лікування в палатах та відділеннях інтенсивної терапії здійснює завідуючий відділенням або черговий лікар відділень анестезіології або інтенсивної терапії. У відділення інтенсивної терапії підлягають госпіталізації хворі з гострими порушеннями кровообігу різної етіології (гостра серцево-судинна недостатність, травматичний, гіповолемічний, анафілактичний шоки та інші), з гострими розладами дихання, функції центральної нервової системи, паренхіматозних органів, гострим порушенням обмінних процесів, хворі у відновлювальному періоді після клінічної смерті, після оперативних втручань, які призвели до порушення функцій життєво важливих органів та систем або при реальній загрозі їх розвитку у хворих з тяжкими гострими отруєннями.
8.6. Здійснює взаємозв'язок та послідовність співпраці з іншими відділеннями, переведення хворих у відповідні профільні відділення після стабілізації функцій життєво важливих органів та систем.
8.7. Завідуючі профільними відділеннями повинні забезпечувати негайний прийом хворих, які переводяться з палат інтенсивної терапії згідно з рішенням завідуючого відділенням анестезіології або чергового анестезіолога.
8.8. Виписка додому з відділень інтенсивної терапії у зв'язку з одужанням можлива тільки в поодиноких випадках, а в основному повинна розглядатися як неправильна організація роботи відділення.
8.9. Забороняється госпіталізація у відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії хворих без порушень життєво важливих систем. В усіх випадках в історії хвороби повинно бути записано показання для переведення хворих у відділення анестезіології.
8.10. Лікарський персонал відділення консультує лікарів інших відділень з питань практичної анестезіології, реанімації, інтенсивної терапії.
8.11. Персонал відділень веде документацію, забезпечує облік і звітність згідно з формами у терміни, затверджені МОЗ України та Мінстатом України.
9. Ліжка відділення анестезіології та інтенсивної терапії не враховуються в ліжковому фонді лікарень, на них план ліжко-дня не поширюється. Крім того, у відділенні завжди повинні бути вільні місця - 25-30% для термінової госпіталізації тяжко хворих та підтримання санітарно-епідеміологічного режиму.
( Пункт 9 в редакції Наказу Міністерства охорони здоров'я N 183 від 01.07.98 )
10. Керівництво відділенням здійснюється завідуючим, який підпорядковується безпосередньо заступнику головного лікаря з лікувальної роботи і головному лікарю лікувально-профілактичного закладу.
11. Забороняється закріплювати та передавати окремих спеціалістів анестезіологічного відділення в підпорядкування інших відділень та груп лікувально-профілактичних закладів і науково-дослідних інститутів.
12. Відділення (група) анестезіології та інтенсивної терапії повинні бути забезпечені:
12.1. Спеціальним обладнанням і апаратурою в операційних, діагностичних кабінетах та палатах інтенсивної терапії.
12.2. Медикаментами, інструментами, матеріалами, реактивами в кількостях, необхідних для проведення повноцінної анестезії, інтенсивної терапії та лабораторної діагностики.
12.3. Достатньою кількістю приміщень, що відповідають санітарно-гігієнічним нормам, для забезпечення повноцінного і якісного функціонування.
12.4. Спеціально обладнаними приміщеннями для проведення різних методів анестезії, екстракорпоральної детоксикації, гіпербаричної оксигенації, приміщеннями для персоналу, для зберігання медикаментів, обладнання, інфузійних розчинів, білизни тощо.
При організації у складі відділення ліжок для інтенсивної терапії виділяються додатково спеціально обладнані палати, що відповідають за площею існуючим санітарно-гігієнічним нормам, які повинні бути забезпечені необхідною лікувальною апаратурою, для підтримання та контролю життєво важливих функцій організму та біохімічною експрес-лабораторією.
12.5. Можливістю залучити до роботи суміжних спеціалістів та використовувати обладнання і апаратуру інших лікувально-діагностичних підрозділів лікувально-профілактичних закладів.
13. Відділення обласної лікарні є організаційно-методичним центром з анестезіології в області, а також центром стажування спеціалістів і підготовки середнього медичного персоналу.
14. Відділення анестезіології науково-дослідного інституту є методичним і консультативним центром, де проходять стажування та підготовку анестезіологи за профілем науково-дослідного інституту.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
08.10.1997 N 303
ПОЛОЖЕННЯ
про відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії обласної лікарні як організаційно-методичного центру служби анестезіології
1. Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії обласної лікарні є організаційно-методичним центром служби анестезіології області.
2. Основними завданнями організаційно-методичного центру служби анестезіології управління охорони здоров'я області є:
забезпечення виконання в лікувально-профілактичних закладах області наказу "Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби України";
удосконалення роботи спеціалізованих відділень інтенсивної терапії, організації і удосконалення відділень в дитячих лікарнях;
впровадження в службу анестезіології організаційних принципів медицини катастроф, розробка програми надання допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях з урахуванням екологічних і виробничих особливостей області;
сприяння впровадженню в лікувально-діагностичний процес у відділеннях анестезіології основ медичної інформатики і обчислювальної техніки;
проведення аналізу показників клінічної роботи відділення області з метою її подальшого удосконалення;
надання планової і екстреної анестезіологічної допомоги в районах області;
підготовка матеріалів по службі для проведення нарад в управліннях охорони здоров'я, радах обласних спеціалістів, в лікувально-профілактичних закладах області;
організація семінарів щодо обміну досвідом роботи на базі кращих відділень інтенсивної терапії лікувально-профілактичних закладів області.
3. Науково-методичний центр служби області відповідно до основних завдань:
забезпечує впровадження нових методів анестезії та інтенсивної терапії в практичну роботу відділень області;
проводить обласні науково-практичні конференції для лікарів, медичних сестер з найважливіших професійних питань;
залучає лікарів лікувально-профілактичного закладу для аналізу своєї практичної діяльності і виконання наукових досліджень;
забезпечує підготовку, видання і впровадження інформаційних листів і методичних рекомендацій на основі проведення аналізу роботи, наукових досліджень;
постійно проводить експертну оцінку якості анестезіологічної допомоги та інтенсивної терапії у відділеннях лікувально-профілактичних закладів області;
керує підготовкою лікарів і середнього медичного персоналу до атестації;
забезпечує впровадження нових методів анестезії та інтенсивної терапії у практичну роботу відділень області;
аналізує річні звіти по службі, доповідає про них на конференціях та з'їздах анестезіологів, визначає завдання на найближчий рік.
4. Керівникам організаційно-методичного центру анестезіологічної служби області є завідуючий відділенням анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії обласної лікарні.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
08.10.1997 N 303
ПОЛОЖЕННЯ
про відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії обласної (міської) дитячої лікарні
1. Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії створюється як структурний підрозділ обласної (міської) лікарні і має в своєму складі виїзну консультативну педіатричну бригаду невідкладної допомоги та інтенсивної терапії.
2. Відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії очолює завідуючий, який призначається головним лікарем вказаного закладу. В своїй діяльності він підпорядковується заступнику головного лікаря з лікувальної роботи.
3. Основними завданнями відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії обласної (міської) лікарні є:
3.1. Здійснення комплексу заходів щодо підготовки і проведення загальної та регіональної анестезії при операціях, діагностичних і лікувальних процедурах у дітей.
3.2. Здійснення комплексу заходів щодо відновлення, корекції і підтримання порушених функцій життєво важливих органів і систем, які виникли внаслідок захворювань, травм, оперативних втручань та інших причин.
3.3. Забезпечення цілодобової лікувально-консультативної допомоги дітям стаціонарів адміністративної території (області, міста) та транспортування дітей згідно з Положенням про порядок госпіталізації у відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.
3.4. Проведення організаційно-методичної роботи і підвищення кваліфікації лікарів анестезіологів дитячих з питань анестезіології та інтенсивної терапії.
4. Відповідно до профілю відділення і поставлених завдань персонал відділення здійснює:
4.1. Вибір і проведення оптимальних методів загальної та регіональної анестезії при операціях, діагностичних і лікувальних процедурах у дітей.
4.2. Інтенсивне спостереження за станом хворих дітей в післянаркозному періоді до відновлення свідомості та стабілізації життєво важливих функцій організму.
4.3. Реанімацію та подальшу інтенсивну терапію при патологічних станах, що виникли внаслідок захворювань, травм, оперативних втручань та інших причин.
4.4. Одержання щоденної інформації по телефону про всіх хворих дітей віком старше 1-го місяця з районів області (міста), стан яких потребує заходів по інтенсивній терапії.
4.5. Постійний оперативний контроль за динамікою невідкладних станів хворих дітей у лікувально-профілактичних закладах області.
4.6. Прийняття рішення по кожній окремій дитині щодо тактики лікування її в лікувально-профілактичному закладі де вона перебуває, транспортування, виїзду консультативної бригади.

................
Перейти до повного тексту