1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 14 вересня 2015 року № 291
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії № 114 від 25.06.2020 )
Про Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Центральної виборчої комісії № 379 від 02.10.2015 № 23 від 12.02.2016 № 87 від 23.03.2016 )
Відповідно до частини другої статті 12, частин першої - четвертої, десятої статті 23 Закону України "Про місцеві вибори" , керуючись статтями 11 - 13, пунктом 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Встановити Порядок проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних міських голів та старост сіл, селищ (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 6 травня 2014 року № 487 "Про Роз'яснення щодо порядку утворення дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
3. Цю постанову надіслати обласним, Київській міській державним адміністраціям для доведення до відома територіальних виборчих комісій, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії
М.ОХЕНДОВСЬКИЙ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 14 вересня 2015 року № 291
ПОРЯДОК
проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ
Цей Порядок відповідно до частини першої статті 23 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) визначає механізм проведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу дільничних виборчих комісій з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ (далі - дільничні виборчі комісії).
1. Дільнична виборча комісія утворюється відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районною у місті виборчою комісією не пізніш як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості:
1) для малих дільниць - 10 - 14 осіб;
2) для середніх дільниць - 12 - 16 осіб;
3) для великих дільниць - 14 - 18 осіб.
На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п'ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох - чотирьох членів комісії.
Відповідні районні, міські (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районні у місті виборчі комісії утворюють дільничні виборчі комісії незалежно від проведення чи непроведення ними виборів до районних, міських, районних у місті рад та відповідних міських голів.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 379 від 02.10.2015 )
2. У разі проведення місцевих виборів одночасно з виборами Президента України дільничні виборчі комісії не утворюються, їх повноваження виконують відповідні дільничні виборчі комісії з виборів Президента України звичайних виборчих дільниць та спеціальних виборчих дільниць, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров'я.
У разі проведення місцевих виборів одночасно з виборами народних депутатів України дільничні виборчі комісії не утворюються, їх повноваження виконують відповідні дільничні виборчі комісії з виборів народних депутатів України звичайних виборчих дільниць та спеціальних виборчих дільниць, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров'я.
У разі проведення місцевих виборів одночасно з всеукраїнським референдумом дільничні виборчі комісії не утворюються, їх повноваження виконують відповідні дільничні комісії з референдуму.
3. Право подання кандидатур (з урахуванням обмежень, установлених частиною другою статті 12 Закону) до складу дільничних виборчих комісій мають:
1) республіканська в Автономній Республіці Крим, обласна, районна, міська, районна у місті організація політичної партії (далі - місцева організація партії), про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання;
2) місцева організація партії, кандидатів у депутати від якої зареєстровано територіальною виборчою комісією в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад.
3) кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі;
4) кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.
При цьому місцева організація партії, кандидатів у депутати від якої зареєстровано територіальною виборчою комісією в багатомандатному виборчому окрузі з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад, кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости мають право подання кандидатур до складу дільничної виборчої комісії лише у разі, якщо така дільнична виборча комісія забезпечуватиме підготовку та проведення відповідних місцевих виборів у відповідному виборчому окрузі, тобто відповідно виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної у місті ради, сільської, селищної ради, сільського, селищного, міського голови, старости села, селища.
( Пункт 3 доповнено абзацом шостим згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 23 від 12.02.2016 )
4. Виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласні, міські (міст з районним поділом) виборчі комісії після закінчення реєстрації кандидатів у депутати у відповідних багатомандатних виборчих округах, але не пізніш як за 21 день до дня голосування повідомляють відповідні районні, міські (міст обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районні у містах виборчі комісії, які утворюють дільничні виборчі комісії, про місцеві організації партій, кандидатів у депутати від яких зареєстровано в багатомандатному виборчому окрузі, а саме:
виборча комісія Автономної Республіки Крим - районні, міські (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення), районні у містах виборчі комісії;
обласна виборча комісія - районні, міські, районні у містах виборчі комісії;
міська виборча комісія (міст з районним поділом) - районні у містах виборчі комісії.
5. Подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій подаються до відповідної районної, міської (міста обласного, республіканського в Автономній Республіці Крим значення без районного поділу), районної у місті виборчої комісії за формами, встановленими постановою Центральної виборчої комісії від 23 березня 2016 року № 86 "Про форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ" (додатки 7 - 11), не пізніш як за 20 днів до дня виборів.
( Пункт 5 в редакціїПостанови Центральної виборчої комісії № 87 від 23.03.2016 )
6. У разі невідповідності кандидатур, внесених до складу дільничної виборчої комісії, вимогам, зазначеним у статті 21 Закону, а також у разі невідповідності внесеного подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій та доданих до нього документів вимогам частин першої, другої, четвертої та п'ятої статті 23 Закону внесені кандидатури вважаються відхиленими.
Рішення щодо відхилення кандидатур не приймається.
7. За наявності відповідного подання та за умови його відповідності вимогам Закону до складу дільничної виборчої комісії включаються:
не більше однієї кандидатури від суб'єкта подання, зазначеного в підпункті 1 пункту 3 цього Порядку, - обов'язково;
не більше однієї кандидатури від суб'єктів подання, зазначених у підпунктах 2 - 4 пункту 3 цього Порядку, - шляхом жеребкування.
8. У разі якщо до складу дільничної виборчої комісії одночасно внесено подання щодо кандидатур від двох і більше місцевих організацій однієї партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, які відповідають вимогам Закону і підлягають обов'язковому включенню до її складу, до складу такої дільничної виборчої комісії обов'язково включається кандидатура від місцевої організації цієї політичної партії вищого щодо інших місцевих організацій партії рівня.

................
Перейти до повного тексту