1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
01.04.2009 N 291
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державної митної служби N 762 від 14.08.2009 )
Про затвердження Тимчасового порядку роботи посадових осіб митного органу при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України
З метою створення основ одноманітного підходу та дієвого контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України відповідно до вимог Митного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 09.04.08 N 339,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок роботи посадових осіб митного органу при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, що додається.
2. Начальникам регіональних митниць, митниць забезпечити посадових осіб митного органу, які уповноважені на здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, доступом до мережі Інтернет.
3. Установити, що цей наказ набирає чинності через 10 днів після його підписання.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Служби Піковського І.О.
Голова Служби А.В.Макаренко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
01.04.2009 N 291
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
роботи посадових осіб митного органу при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок розроблено на виконання Порядку здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.08 N 339 (далі - Порядок контролю), з метою визначення послідовності дій посадових осіб митного органу, що здійснюють контроль за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України.
1.2. Контроль за правильністю визначення митної вартості товарів здійснюється відповідно до вимог Митного кодексу України та Порядку контролю під час проведення і після закінчення процедур митного контролю та митного оформлення товарів.
1.3. Контроль за правильністю визначення митної вартості товарів під час проведення операцій їх митного контролю і митного оформлення здійснюється виключно після перевірки правильності класифікації товарів за УКТЗЕД.
1.4. Під час здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів застосовуються форми митного контролю, передбачені статтею 41 Митного кодексу України, у тому числі відповідно до статей 60 і 69 цього Кодексу, після закінчення операцій митного контролю, оформлення та пропуску через митний кордон України товарів і транспортних засобів.
1.5. У разі необхідності підтвердження заявленої митної вартості товарів декларант зобов'язаний подати митному органу необхідні для цього відомості та забезпечити можливість їх перевірки відповідно до Порядку декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.06 N 1766 (далі - Порядок декларування).
1.6. Відомості, на підставі яких декларантом визначено та заявлено (задекларовано) митну вартість товарів, повинні базуватися на об'єктивних даних, що підлягають обчисленню та перевірці відповідно до вимог Митного кодексу України.
II. Послідовність дій посадових осіб при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів під час здійснення процедур митного контролю та митного оформлення товарів
2.1. Контроль за правильністю визначення митної вартості товарів під час проведення митного контролю та митного оформлення товарів здійснюється шляхом:
2.1.1. Перевірки відомостей, що містяться у документах, поданих для підтвердження заявленої митної вартості товарів, а саме:
декларації митної вартості (далі - ДМВ), крім випадків, коли подання ДМВ необов'язкове згідно із законодавством;
вантажній митній декларації (далі - ВМД) у графах 12, 20, 22, 31 (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень його митної вартості), 42, 43, 44 (в частині документів, які подаються для підтвердження митної вартості товару), 45, 46 (при експорті товарів, виключно у разі нарахування податків);
документах, поданих для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, для декларування яких не застосовується ВМД (митній декларації форми М16 (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень його митної вартості), митній декларації, письмовому зверненні підприємства тощо);
документах, що підтверджують заявлену митну вартість, передбачених Порядком декларування.
2.1.2. Перевірки повноти та комплектності поданих для підтвердження митної вартості декларантом документів, визначених Порядком декларування.
2.1.3. Перевірки дотримання вимог щодо оформлення документів, передбачених пунктом 12 Порядку декларування.
2.1.4. Контролю правильності обрання декларантом методу визначення митної вартості.
2.1.5. Контролю наявності обмежень щодо прав покупця (імпортера) на використання оцінюваних товарів.
2.1.6. Документального контролю наявності умов або застережень, що унеможливлюють визначення митної вартості товарів за ціною договору щодо товарів, які імпортуються.
2.1.7. Документального контролю наявності відносин пов'язаності між продавцем та покупцем, які вплинули на вартість оцінюваних товарів.
2.1.8. Перевірки правильності урахування додаткових складових митної вартості, які згідно зі статтею 267 Митного кодексу України повинні враховуватися при визначенні митної вартості відповідно до умов поставки, визначених договором (контрактом).
2.1.9. Документального контролю наявності роялті та ліцензійних платежів (за договорами), які покупець повинен сплачувати прямо чи опосередковано як умову продажу оцінюваних товарів.
2.1.10. Порівняння рівня заявленої митної вартості товарів з рівнем митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, митне оформлення яких вже здійснено, відповідно до бази даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби.
2.1.11. Вивчення маршруту та особливостей транспортування товарів.
2.1.12. Порівняння рівня заявленої митної вартості товарів з наявною у митного органу інформацією про рівень цін на такі товари та/або вартість прямих витрат на їх виробництво, у тому числі сировини, матеріалів та/або комплектувальних виробів, які входять до складу товарів.
2.1.13. Вивчення характеристик товарів, необхідних для здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості.
2.1.14. Консультацій з декларантом з метою обміну інформацією, що стосується певної зовнішньоекономічної операції та впливає на вартість товарів.
2.1.15. Застосування інших, передбачених Митним кодексом України та законами з питань митної справи, форм контролю.
2.2. З метою здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів під час їх митного контролю та митного оформлення посадова особа, що здійснює такий контроль, використовує інформацію, достовірність якої перевіряється іншими підрозділами митного органу, у тому числі за графами ВМД.
2.3. За підсумками здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів шляхом виконання дій відповідно до пункту 2.1 цього Порядку посадова особа, що здійснює такий контроль, має право упевнитися в достовірності або точності будь-якої заяви, документа чи декларації, поданих для цілей визначення митної вартості.
2.4. Для визначення необхідних характеристик товарів, які впливають на рівень їх митної вартості, посадова особа, що здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості товарів, має право ініціювати проведення митного огляду шляхом внесення завдання для проведення митного огляду до розділу II Інформаційного аркуша митного контролю товарів за ВМД (далі - Інформаційний аркуш), форма якого затверджена наказом Держмитслужби України "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації" від 20.04.05 N 314, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.04.05 за N 439/10719 (зі змінами) (далі - Порядок оформлення). При цьому у разі необхідності цією особою робиться відмітка про залучення до митного огляду посадової особи, що здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості. Результати перевірки відображаються в Акті про проведення митного огляду товарів, що переміщуються за ВМД, форма якого встановлена Порядком оформлення (далі - Акт).
2.5. За умови надання декларантом документів, достатніх для підтвердження заявленої митної вартості, відсутності неточностей, розбіжностей та сумнівів щодо їх достовірності, а також умов, що унеможливлюють використання обраного декларантом методу визначення митної вартості, посадова особа, що здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості, у графі "Для відміток митниці" ДМВ (або у випадках, коли вона не подавалась, - у графі Е/J ВМД) робить запис "Митну вартість визнано". Зазначений запис засвідчується підписом та відбитком особистої номерної печатки (у разі здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості уповноваженою посадовою особою підрозділу митного оформлення) або відповідного штампа посадової особи відділу контролю митної вартості регіональної митниці, митниці (відділу контролю митної вартості та номенклатури митниці) (далі - Відділ) (у разі здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості посадовою особою Відділу).
У випадках, коли для декларування товарів подання ВМД непередбачено, зазначений запис та відмітки проставляються в іншому документі, на підставі якого здійснюється митний контроль та митне оформлення товарів.
2.6. У разі необхідності надання додаткових документів посадова особа, що здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості, у графі "Для відміток митниці" ДМВ (або у випадках, коли вона не подавалась, - на зворотному боці Інформаційного аркуша або на звороті запиту, форма якого встановлена Порядком оформлення (далі - Запит)) робить запис про необхідність подання додаткових документів відповідно до п.11 Порядку декларування, що підтверджують митну вартість товарів, зі складанням переліку, зазначає дату та прізвище, і ставить свій підпис.
ДМВ (Інформаційний аркуш або Запит у разі, якщо подання ДМВ непередбачено) надається декларанту для ознайомлення з таким записом. Декларант після ознайомлення зазначає дату, прізвище та проставляє підпис.
Якщо для декларування товарів подання ВМД непередбачено, зазначений запис та відмітки проставляються в іншому документі, на підставі якого здійснюється митний контроль та митне оформлення товарів.
2.7. Якщо митна вартість не може бути визначена за методом 1 згідно з положеннями статті 267 Митного кодексу України, посадова особа, що здійснює контроль за правильністю визначення митної вартості, виконуються заходи, передбачені абзацами третім - сьомим статті 266 Митного кодексу України.
2.8. Митний орган визначає митну вартість товарів на підставі наявних відомостей згідно із законодавством, з оформленням рішення про визначення митної вартості (далі - Рішення) за формою та в порядку, установлених Держмитслужбою України, у випадках, якщо:

................
Перейти до повного тексту