- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Методики аналізу діяльності судів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методику аналізу діяльності судів, що додається.
2. Управлінню організаційного забезпечення та контролю Державної судової адміністрації України (Парубченко Т.В.) довести текст цього наказу до заступників Голови, радника Голови та керівників самостійних структурних підрозділів Державної судової адміністрації України.
3. Державному підприємству "Інформаційні судові системи" (Дубінко Д.О.) урахувати Методику аналізу діяльності судів у відповідних модулях ЄСІТС.
4. Прес-службі (на правах сектору) (Пастухова В.М.) не пізніше наступного робочого дня за днем видання цього наказу опублікувати його текст на офіційному сайті Державної судової адміністрації України в розділі "Нормативно-правова база" рубрики "Інше".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної судової адміністрації України Гізатуліну Л.В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
07.06.2018 № 286
МЕТОДИКА
аналізу діяльності судів
1. Аналіз діяльності судів здійснюється щоквартально і направлений на прийняття об'єктивних управлінських рішень щодо покращення стану розгляду судових справ та раціонального використання бюджетних коштів.
2. У процесі аналізу діяльності судів досліджуються два основних аспекти, що характеризують діяльність суду, а саме:
1) ефективність розгляду судових справ;
2) ефективне використання ресурсів.
3. Кожному аспекту надається одна з двох рейтингових оцінок:
рейтинг "А" позначає позитивну оцінку аспекту;
рейтинг "В" позначає негативну оцінку аспекту.
4. Існують наступні види рейтингів:
Рейтинг "АА"
Суд вчасно розглядає судові справи, ефективно використовуючи трудові та фінансові ресурси.
Рейтинг "АВ"
Суд вчасно розглядає судові справи, проте використовує ресурси неефективно через надлишок трудових та фінансових ресурсів. Слід вжити заходів щодо обмеження трудових та фінансових ресурсів.
Рейтинг "ВА"
Суд не справляється з розглядом судових справ, при цьому використовує ресурси ефективно. Свідчить про недостатність трудових та фінансових ресурсів. Слід вжити заходів щодо добору кадрів та збільшення фінансового забезпечення.
Рейтинг "ВВ"
Суд не справляється з розглядом судових справ при цьому використовує наявні ресурси неефективно. Слід вжити невідкладних заходів щодо покращення роботи суду.
5. Оцінка ефективності розгляду судових справ здійснюється за допомогою двох показників:
1) відсоток вирішених справ;
2) строк розгляду модельної справи.
6. Для розрахунку показників, зазначених у пункті 5 цієї методики, використовуються такі вихідні дані:
1) кількість модельних справ, що надійшли на розгляд за звітний період;
2) кількість розглянутих модельних справ за звітний період;
3) кількість нерозглянутих модельних справ на кінець звітного періоду.
7. Відсоток розглянутих справ визначається шляхом ділення кількості розглянутих справ на кількість справ, що надійшли на розгляд, і множення на 100.
8. Строк розгляду модельної справи в суді визначається шляхом ділення кількості нерозглянутих справ на кількість розглянутих справ, приведених до річного обсягу, і множення на 365.
Приведення до річного обсягу здійснюється шляхом множення даних за перший квартал на 4, даних за перше півріччя - на 2, даних за 9 місяців шляхом ділення на 0,75.
................Перейти до повного тексту