1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.06.2010 N 280
Про затвердження галузевої програми соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад (модельного проекту "Нова сільська громада")
З метою апробації моделі сталого розвитку сільських територій шляхом реалізації взірцевих програм соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Галузеву програму соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад (модельний проект "Нова сільська громада"), що додається.
2. Департаменту розвитку сільських територій (Париляк О.І.) спільно з Міністерством аграрної політики Автономної Республіки Крим, головними управліннями агропромислового розвитку Житомирської, Івано-Франківської, Черкаської, Донецької обласних державних адміністрацій забезпечити виконання Плану організаційних заходів щодо виконання галузевої програми соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад (модельного проекту "Нова сільська громада").
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Скорченка А.Ф.
Міністр М.В.Присяжнюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної
політики України
01.06.2010 N 280
ГАЛУЗЕВА ПРОГРАМА
соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад (модельний проект "Нова сільська громада")
I. Загальна частина
У рамках програми подолання кризових явищ Президента України Януковича В.Ф. "Україна - для людей!" вагоме місце повинно бути відведено реалізації концептуальних та програмних заходів щодо розвитку сільських територіальних громад, зокрема:
- проведенню моніторингу із сталого розвитку сільських територій на рівні територіальних громад;
- здійсненню чіткого розмежування функцій і повноважень центральних та місцевих органів виконавчої влади у сфері розвитку сільських громад;
- удосконаленню на законодавчому рівні міжбюджетних відносин центральних та місцевих органів виконавчої влади, а саме розробки та впровадження проектів комплексного розвитку сільських громад на місцевому рівні;
- визначенню пріоритетів соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад з урахуванням зональних та регіональних особливостей;
- забезпеченню умов праці та проживання населення відповідно до соціальних стандартів та нормативів у сільській місцевості;
- забезпеченню охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки.
Розв'язання зазначених заходів можливе шляхом розроблення, прийняття і виконання Державної програми сталого розвитку сільських територій.
Модельний проект "Нова сільська громада" спрямований на розроблення та реалізацію демонстраційних програм соціально-економічного розвитку п'яти сільських територіальних громад у п'яти регіонах України, що характеризуються притаманними їм особливостями соціального устрою та ведення господарства: Поліссі (Житомирська обл.), Карпатському регіоні (Івано-Франківська обл.), Наддніпрянщині (Черкаська обл.), у Донбасі (Донецька обл.) та у Криму.
II. Мета та основні завдання
Метою галузевої програми єрозроблення взірцевих моделей соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад на засадах запровадження конкурентоспроможного та екологобезпечного сільськогосподарського виробництва, підвищення рівня життя сільського населення, створення комфортних умов проживання на селі і на цій основі забезпечення сталого розвитку сільських територій. Основними завданнями галузевої програми є:
- диверсифікація виробництва і підвищення рівня зайнятості сільського населення та зменшення трудової міграції;
- стимулювання створення нових робочих місць та розвитку підприємницької діяльності;
- розвиток партнерства держави, бізнесу та територіальних громад;
- узгодження економічних інтересів держави та суб'єктів господарювання, оптимізація територіально-виробничої та соціальної інфраструктури сільської поселенської мережі;
- формування дієвої системи управління розвитком сільських територій з урахуванням стандартів ЄС щодо мінімізації техногенного впливу виробництва на навколишнє середовище та людину.
III. Фінансове забезпечення
Фінансування галузевої програми розвитку сільських територіальних громад здійснюватиметься в межах бюджетних видатків на виконання завдань та заходів Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року, Державної цільової економічної програми підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2015 року, інших державних програм.
Також залучатимуться кошти місцевих бюджетів, приватних інвестицій, міжнародної технічної та фінансової допомоги.
IV. Очікувані результати
Виконання галузевої програми забезпечить:
- підвищення рівня зайнятості та збільшення доходів населення сільських громад;
- розвиток підприємницьких структур у сільському господарстві та в невиробничій сфері;
- збільшення виробництва конкурентоспроможної на внутрішніх і зовнішніх ринках продукції сільського господарства;
- поліпшення екологічної ситуації у сільській місцевості;
- підвищення забезпечення сільських населених пунктів об'єктами соціальної інфраструктури;
- поліпшення надання соціальних послуг населенню відповідно до соціальних стандартів та нормативів;
- активізацію приросту інвестицій за рахунок внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування.
V. Координація та контроль за виконанням галузевої програми
Координація роботи з виконання галузевої програми соціально-економічного розвитку сільських територіальних громад (модельного проекту "Нова сільська громада") покладається на Департамент розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики України.

................
Перейти до повного тексту