- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЕНЕРГЕТИЧНА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
Про затвердження Тимчасового порядку ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами
Енергетичної регіональної митниці
N 487 від 01.07.2009
N 420 від 17.06.2010 )
Відповідно до статей
45,
72,
91 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2006
N 80 "Про перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України", п. 3.8 Положення про Енергетичну регіональну митницю, затвердженого наказом Державної митної служби України від 15.12.2005 р. N 1240, та з метою впорядкування ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Тимчасовий порядок ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці (далі - Тимчасовий Порядок), що додається.
2. Встановити, що облікові картки суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, оформлені Енергетичною регіональною митницею (далі - ЕРМ) до набуття чинності цим наказом в незалежності від встановлених термінів дії цих облікових карток та договорів оренди приміщення фактичної адреси діють на загальних підставах, визначених Тимчасовим Порядком.
3. Начальникам оперативних підрозділів Енергетичної регіональної митниці:
3.1. Довести вимоги даного Тимчасового Порядку до підпорядкованого особового складу, суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та декларантів.
3.2. Забезпечити безумовне виконання вимог Тимчасового Порядку за напрямками роботи підрозділу.
4. Головному інспектору по зв'язках з громадськістю Шпаченко Д.В. довести інформацію про Тимчасовий Порядок до Громадської ради ЕРМ, забезпечити висвітлення Тимчасового Порядку у засобах масової інформації та розміщення його на сайті Державної митної служби України.
5. Начальнику загального відділу Масленніковій Л.П. довести наказ до оперативних підрозділів регіональної митниці.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника начальника регіональної митниці Рудченка С.В.
Начальник регіональної митниці | О.І.Конєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Енергетичної
регіональної митниці
24.04.2009 N 276
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК
ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в енергетичній регіональній митниці
( В тексті Тимчасового порядку змінено назви підрозділів, а саме: "Служба організації боротьби з порушеннями митного законодавства (далі - Служба ОБПМЗ)" на "Служба боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил (далі - СБК та ПМП)"; "Відділ власної безпеки" на "Відділ внутрішньої безпеки"; "Загальний відділ" на "Відділ організаційного та документального забезпечення" у відповідних відмінках згідно з Наказом Енергетичної регіональні митниці
N 487 від 01.07.2009 )
( В тексті Тимчасового порядку змінено назви підрозділів, а саме: "Відділ організації митного контролю (далі - ВОМК)" на "Відділ організації митного контролю та роботи митних посередників (далі - ВОМК та РМП)"; "Відділ митних платежів (далі - ВМП)" на "Відділ адміністрування митних платежів (далі - ВАМП)" в усіх відмінках згідно з Наказом Енергетичної регіональної митниці
N 420 від 17.06.2010 )
1. Загальні положення
1.1. Тимчасовий Порядок ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності в Енергетичній регіональній митниці (далі - Тимчасовий Порядок) розроблений відповідно до вимог Законів України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.91
N 959-XII, Господарського кодексу України від 16.01.2003
N 436-IV, статей
45,
72,
91 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2006
N 80 "Про перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України", наказу ДМСУ від 30.09.2004 р.
N 714 "Про затвердження Переліку товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ", Положення про Енергетичну регіональну митницю, затвердженого наказом ДМСУ від 15.12.2005 N 1240.
1.2. Цей Тимчасовий Порядок визначає порядок ведення обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, регламентує дії посадових осіб Енергетичної регіональної митниці (далі - ЕРМ) по здійсненню обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які працюють у зоні діяльності Енергетичної регіональної митниці.
1.3. Терміни, які використовуються у даному Тимчасовому Порядку:
1.3.1. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності (далі - суб'єкти ЗЕД):
- фізичні особи - громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають цивільну правоздатність і дієздатність згідно з законами України і постійно проживають на території України;
- юридичні особи, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України (підприємства, організації та об'єднання всіх видів, включаючи акціонерні та інші види господарських товариств, асоціації, спілки, концерни, консорціуми, торговельні доми, посередницькі та консультаційні фірми, кооперативи, кредитно-фінансові установи, міжнародні об'єднання, організації та інші), в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних суб'єктів господарської діяльності;
- об'єднання фізичних, юридичних, фізичних і юридичних осіб, які не є юридичними особами згідно з законами України, але які мають постійне місцезнаходження на території України і яким чинним законодавством України не заборонено здійснювати господарську діяльність;
- структурні одиниці іноземних суб'єктів господарської діяльності, які не є юридичними особами згідно з законами України (філії, відділення, тощо), але мають постійне місцезнаходження на території України;
- спільні підприємства за участю суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України;
- інші суб'єкти господарської діяльності, передбачені законодавством України (за винятком відокремлених підрозділів суб'єктів господарської діяльності України).
1.3.2. Облікова картка суб'єкта ЗЕД - документ за формою, наведеною у додатку 1 до цього Тимчасового Порядку, що містить відомості про суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності та свідчить про постановку суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності на облік в ЕРМ.
1.3.3. Постановка на облік - сукупність дій посадових осіб Енергетичної регіональної митниці, які пов'язані із закріпленням результатів розгляду наданих представником суб'єкта ЗЕД документів внесення даних про облік суб'єкта ЗЕД в локальні бази даних ЕРМ та ЄАІС Держмитслужби.
1.3.4. Представник суб'єкта ЗЕД - особа, зазначена в обліковій картці, чи інша особа, уповноважена керівником підприємства для здійснення дій, пов'язаних з постановкою підприємства - суб'єкта ЗЕД на облік в регіональній митниці (довіреність керівника підприємства, договір з підприємством - митним брокером).
1.3.5. Підприємство - будь-яка юридична особа, а також громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи.
1.3.6. Подвійний облік - одночасне перебування суб'єкта ЗЕД на обліку в Енергетичній регіональній митниці та у митному органі за місцем державної реєстрації.
1.4. Обліку в ЕРМ підлягають суб'єкти ЗЕД, які здійснюють або бажають здійснювати операції з товарами, які перетинають митний кордон України залізничним, автомобільним, трубопровідним, морським (річковим) транспортом та лініями електропередач, відповідно до встановлених законом митних режимів, що входять до переліку, затвердженого наказом ДМСУ від 30.09.2004 р.
N 714 "Про затвердження Переліку товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ", а також інших товарів, митний контроль та митне оформлення яких здійснюється підрозділами ЕРМ, відповідно до законодавства України.
1.5. Філії та інші відокремлені підрозділи суб'єктів ЗЕД України не підлягають обліку у ЕРМ.
1.6. Суб'єкт ЗЕД до моменту подання до ЕРМ документів і відомостей, необхідних для здійснення митного контролю, при декларуванні товарів або повідомленні про намір здійснити переміщення товарів і транспортних засобів через митний кордон України, має звернутися до Енергетичної регіональної митниці для постановки на облік та оформлення облікової картки.
1.7. Ведення обліку суб'єктів ЗЕД здійснюється шляхом заповнення облікової картки суб'єкта ЗЕД (далі - облікова картка) (додаток 1), яка заповнюється державною мовою друкованими літерами (на ПЕОМ або друкарській машинці), засвідчується особистим підписом керівника та завіряється печаткою суб'єкта ЗЕД, відповідно до Інструкції про порядок заповнення облікової картки суб'єкта ЗЕД, який перебуває на обліку в Енергетичній регіональній митниці (додаток 3). Облікові картки, заповнені від руки або з виправленнями й помилками, проставленими факсимільними підписами або кліше, не можуть бути підставою для здійснення обліку у Енергетичній регіональній митниці.
1.8. Відомості, зазначені в обліковій картці суб'єкта ЗЕД в ЕРМ, використовуються посадовими особами оперативних підрозділів ЕРМ при здійсненні митних процедур.
1.9. Облік суб'єктів ЗЕД у регіональній митниці здійснюється сектором статистики та контролю у сфері ЗЕД відділу інформаційної роботи та митної статистики (далі - сектор СКС ЗЕД ВІРМС) за адресою: 04215, м. Київ, вул. Світлицького, 28-а.
2. Порядок ведення обліку суб'єктів ЗЕД
2.1. Для здійснення постановки на облік представник суб'єкта ЗЕД надає пакет документів в сектор СКС ЗЕД ВІРМС, згідно з переліком (додаток 2), а у випадку, якщо представник суб'єкта ЗЕД не зазначений в обліковій картці суб'єкта ЗЕД, додатково надає документи, які підтверджують його повноваження.
Копії документів для здійснення обліку надаються до ЕРМ разом з оригіналами.
У випадку подвійного обліку, представник суб'єкта ЗЕД надає на розгляд начальнику ЕРМ (або особі, яка його заміщує) лист - узгодження між митницями про подвійний облік (додаток 4).
2.2. Начальник сектору СКС ЗЕД ВІРМС (або особа, яка його заміщує) при зверненні представника суб'єкта ЗЕД щодо обліку в ЕРМ:
- звіряє інформацію, наведену в описі, з наданим пакетом документів;
- заповнює графу "Отримав" із зазначенням часу, дати отримання документів, П.І.Б. та особистого підпису (додаток - 6);
- опис реєструє в журналі обліку звернень суб'єктів ЗЕД до сектору СКС ЗЕД ВІРМС (додаток - 8);
- визначає посадову особу, яка буде здійснювати облік даного суб'єкта ЗЕД (про що здійснює відповідний запис у графу "П.І.Б. посадової особи сектору СКСЗЕД ВІРМС" опису та у колонку "П.І.Б. посадової особи, яка отримала документи до розгляду" журналу обліку звернень суб'єктів ЗЕД до сектору СКС ЗЕД ВІРМС) та передає пакет документів вказаній посадовій особі.
( Пункт 2.2 в редакції Наказу Енергетичної регіональної митниці
N 420 від 17.06.2010 )
2.3. Посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яку визначено в графі "П.І.Б. посадової особи сектору СКСЗЕД ВІРМС" опису, перевіряє комплектність документів, звіряє копії наданих документів з оригіналами та оригінали документів в день прийняття документів повертає представнику суб'єкта ЗЕД, про що представник суб'єкта ЗЕД проставляє дату, П.І.Б. та особистий підпис в графі "Оригінали документів отримав" обох примірників опису.
Один примірник опису залишається у справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС, другий примірник з реєстраційним номером надається представнику суб'єкта ЗЕД, як засвідчення прийняття документів.
2.4. Після вказаних дій посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС у термін, що не перевищує десяти робочих днів з дати прийняття документів, здійснює наступні дії;
а) перевіряє відповідність наданої облікової картки встановленій формі;
б) перевіряє відповідність відомостей облікової картки наданим документам;
в) перевіряє правильність внесення в облікову картку реквізитів уповноваженого банку (банків), у відповідності до державного реєстру уповноважених банків Національного банку України та змін, що відбуваються в уповноважених банків, які надсилаються Держмитслужбою України;
г) перевіряє інформацію про даного суб'єкта ЗЕД в електронній базі даних учасників ЗЕД, які перебувають на обліку в митних органах України в ЦБД Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (ЄАІС Держмитслужби) з метою з'ясування перебування на обліку в іншій митниці та дати початку перебування на обліку в митних органах. Якщо суб'єкт ЗЕД перебуває на обліку в іншому митному органі посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС перевіряє наявність листа - узгодження між митницями про подвійний облік;
д) звіряє паперовий примірник облікової картки з його електронною копією, за допомогою модуля учасники ЗЕД ПІК "Інспектор - 2006" здійснює перевірку всіх відомостей, внесених в облікову картку.
2.5. Відсутність або наявність зауважень щодо обліку суб'єкта ЗЕД в ЕРМ фіксується у відповідних графах зворотного боку опису.
При неможливості постановки суб'єкта ЗЕД на облік у зв'язку з наявністю зауважень, посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС в графі "Виявлені зауваження" опису вказує суть зауважень, що унеможливлюють здійснення обліку суб'єкта ЗЕД в ЕРМ, про що ознайомлює представника суб'єкта ЗЕД під підпис (графа "З зауваженнями ознайомлений" опису). Представник суб'єкта ЗЕД ознайомлюється з ними та у відповідних графах на зворотному боці опису проставляє дату ознайомлення з зауваженнями, П.І.Б. та особистий підпис, після чого посадовою особою сектору СКС ЗЕД ВІРМС зауваження переписуються в ту саму графу опису, який знаходиться у представника суб'єкта ЗЕД, завіряються підписом посадової особи сектору СКС ЗЕД ВІРМС, у якої виникли зауваження, проставляється дата розгляду документів. Після вказаних дій документи, надані для здійснення обліку в ЕРМ, та один примірник опису повертаються представнику суб'єкта ЗЕД, в журналі обліку звернень суб'єктів ЗЕД до СКС ЗЕД ВІРМС (в графі "Кінцевий результат") робиться відмітка "в обліку відмовлено", один примірник опису залишається в справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС.
2.6. У випадку, якщо подано неповний комплект документів, посадова особа сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яку визначено в графі "П.І.Б. посадової особи сектору СКСЗЕД ВІРМС" опису, в графі "Виявлені зауваження до наданих документів" опису вказує перелік документів, яких не надано, про що ознайомлює представника суб'єкта ЗЕД під підпис (графа "З зауваженнями ознайомлений" опису). Після вказаних дій зауваження переписуються в ту саму графу опису, який знаходиться у представника суб'єкта ЗЕД, завіряються підписом посадової особи сектору СКС ЗЕД ВІРМС, яка виявила вказані зауваження, проставляється дата розгляду документів. В даному випадку облікова картка не перевіряється на відповідність наданим документам, документи та один примірник опису повертаються представнику суб'єкта ЗЕД, в журналі обліку звернень суб'єктів ЗЕД до СКС ЗЕД ВІРМС (в графі "Кінцевий результат") робиться відмітка "в обліку відмовлено", один примірник опису залишається в справах сектору СКС ЗЕД ВІРМС.
2.7. У разі відсутності зауважень облікова картка суб'єкта ЗЕД реєструється посадовою особою сектору СКС ЗЕД ВІРМС в Журналі обліку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності (додаток 7). Журнал обліку ведеться у паперовому вигляді та зберігається у справах сектору СКСЗЕД ВІРМС прошнурований, пронумерований та зареєстрований в Відділі організаційного та документального забезпечення ЕРМ.
................Перейти до повного тексту