- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про підсумки економічного і соціального розвитку агропромислового комплексу України за I півріччя 2004 року
Розглянувши підсумки економічного і соціального розвитку підприємств і організацій галузей агропромислового комплексу за I півріччя 2004 року колегія відмічає, що протягом поточного року вдалося закласти базу для вирощування урожаю поточного року, наростити темпи виробництва продукції харчової промисловості, скоротити відставання по виробництву валової продукції сільського господарства, дещо стабілізувати ситуацію у тваринництві.
Продовжується збирання урожаю. Ранні зернові та зернобобові культури за станом на 22 липня скошено на площі 2,7 млн. гектарів (22 відсотка до прогнозу), обмолочено 2,3 млн. гектарів (85 відсотків від скошеного), намолочено 6,8 млн. тонн зерна при урожайності 28,9 центнерів з гектара. Більше 1 млн. тонн зерна намолотили хлібороби Автономної Республіки Крим, Одеської та Миколаївської областей. Сільгосптоваровиробники Дніпропетровської, Полтавської, Черкаської, Одеської та Київської областей намолочують зернових на круг по 30 центнерів з гектара.
Вироблено більше проти I півріччя 2003 року м'ясних напівфабрикатів у 4,4 раза, молока і вершків сухих - на 43 відсотка, ковбасних виробів - на 35, молока, круп - на 37, консервів молочних - на 28, маргаринових продуктів - на 22, сирів жирних, олії рафінованої - на 26, хлібулочних виробів - на 4 відсотка та збільшено виробництво інших видів продукції. Загалом темп росту товарної продукції харчової промисловості становить 15,5 відсотка.
Заборгованості з виплати заробітної плати у сільському господарстві зменшилась в порівнянні з початком року на 9,7 млн. гривень (на 4,1 відсотка).
Забезпечено позитивне сальдо зовнішньоторгівельного обігу сільськогосподарської продукції.
Разом з тим, залишається складним стан у тваринництві. В усіх категоріях господарств зменшилися обсяги виробництва м'яса (реалізація) в живій вазі - на 5,2 відсотка, молока - на 2,2; вовни - на 5,6; дещо збільшилось виробництво яєць (на 0,1 відсотка).
У порівнянні з відповідним періодом минулого року на 14,1 відсотка скоротилась чисельність поголів'я великої рогатої худоби, в тому числі корів - на 8,5 відсотка, свиней - на 22,9 відсотка, овець і кіз - на 6 відсотків, птиці - на 1,6 відсотка. Найбільший спад поголів'я великої рогатої худоби спостерігався у господарствах Дніпропетровської, Запорізької, Харківської областей та Автономній Республіці Крим (на 20 - 25 відсотків), свиней - у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій та Вінницькій областях (на 35 - 46 відсотків).
Зменшилися обсяги виробництва макаронних, виробів на 17 відсотків, риби солоної - на 19, продуктів готових та консервів з м'яса птиці на - 22, спирту етилового - на 9, м'яса - на 2 відсотка.
Вимагає кращої координації робота щодо формування ринку зерна урожаю 2004 року, більш оперативного вирішення питань організації заставних та інтервенційних операцій, закупівель до Державного резерву та до регіональних запасів. Повільними темпами здійснюється сертифікація зернових складів, закупівля приладів для оцінки якості зерна.
Незважаючи на вжиті заходи щодо поліпшення виконавської дисципліни, продовжують мати місце випадки несвоєчасного виконання документів. Так, у I півріччі цього року 20 контрольних документів виконано з порушенням встановлених термінів. Протягом II кварталу кількість контрольних документів, виконаних з порушенням строку, скоротилася з 18 в 1 кварталі до 2 документів в II кварталі.
У міністерстві продовжується робота з поліпшення організації розгляду звернень громадян. Протягом січня-червня 2004 року розглянуто 1045 звернень, на які надавались обгрунтовані відповіді і роз'яснення.
НАКАЗУЮ:
1. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій та Головному управлінню промисловості і сільського господарства Севастопольської міськдержадміністрації, державним департаментам, структурним підрозділам міністерства, формуванням при міністерстві:
- всебічно проаналізувати підсумки роботи За I півріччя поточного року, стан виконання завдань, передбачених Посланням Президента України до Верховної Ради України, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України щодо стабілізації ситуації на продовольчому ринку, забезпечення зростання обсягів виробництва продукції сільського господарства, харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів та вжити невідкладних заходів по виконанню завдань щодо подолання допущеного відставання;
- забезпечити формування регіональних продовольчих запасів зерна, до 15 жовтня 2004 року їх декларування суб'єктами господарювання, оперативне реагування та вирішення питань, пов'язаних з порушенням права вільного руху зерна;
- здійснити комплексні заходи щодо недопущення фактів продажу зерна за заниженими цінами;
- забезпечити укладання договорів, оплату поставок та відвантаження дизпалива на умовах Меморандуму, підписаною між Кабінетом Міністрів України та нафтовими компаніями 4 червня 2004 року;
- розглянути стан та здійснити конкретні заходи щодо стабілізації та забезпечення нарощування поголів'я всіх видів сільськогосподарських тварин і птиці, особливо маточного поголів'я;
- створити необхідні умови та забезпечити здійснення контролю за організацією збирання та заготівлею достатньої кількості кормових ресурсів на період зимівлі 2004-2005 років;
- здійснювати постійний моніторинг та посилити контроль щодо виконання плану надходжень податків і зборів (обов'язкових платежів) до Державного бюджету України від підприємств агропромислового комплексу. Покращити співпрацю з місцевими органами Державної податкової адміністрації;
- посилити роботу стосовно своєчасного та ефективного використання виділених бюджетних асигнувань, недопущення накопичення залишків невикористаних коштів на реєстраційних рахунках розпорядників коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів. Покращити співпрацю з місцевими органами Державного казначейства;
- розробити заходи щодо стимулювання кредитного забезпечення, в тому числі на пільгових умовах за рахунок місцевих бюджетів для проведення комплексу осінньо-польових робіт та посилити роботу щодо ефективного використання бюджетних коштів, передбачених на здійснення фінансової підтримки підприємств АПК через механізм здешевлення коротко- та довгострокових кредитів;
- провести організаторську роботу, спрямовану на зменшення дебіторської та кредиторської заборгованості, повернення коштів на рахунки, обмеження готівкових розрахунків та бартерних операцій;
- здійснити заходи щодо погашення заборгованості із виплат заробітної плати сільськогосподарських підприємств, максимально використавши можливості господарств у зв'язку із збільшенням валових зборів зерна порівняно з прогнозом. Забезпечити остаточне погашення заборгованості всіма регіонами не пізніше 1 жовтня 2004 року;
- організувати роботу щодо дотримання керівниками господарств норм і гарантій Галузевої угоди з оплати праці, розробити заходи щодо підвищення рівня заробітної плати працівникам сільського господарства та інформувати Мінагрополітики до 20 серпня 2004 року;
- вжити додаткові заходи щодо забезпечення повноти виплати орендної плати за земельні і майнові паї.
2. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва (Лаврик), Українській державній насіннєвій інспекції (Маласай), Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій:
- протягом тижня завершити проведення апробації посівів зернових культур у господарствах, які внесені в реєстр виробників насіння і мають паспорт на право його виробництва;
- встановити особливий контроль та моніторинг заготівлі насіння озимих, ярих зернових і зернобобових культур в повному обсязі з урахуванням страхового фонду під урожай 2005 року. До 20 серпня 2004 року завершити підготовку насіння озимих культур до посівних кондицій.
3. Звернути увагу Міністра агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим (Пелагенко), начальників головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій Вінницької (Чорній), Дніпропетровської (Любович), Запорізької (в.о. Лисенков), Миколаївської (Яковлев), Полтавської (Сень), Сумської (Штукін), Харківської (Понов), Хмельницької (Кураїн) на ситуацію із значним зменшенням поголів'я сільськогосподарських тварин і птиці.
4. Заступникам Міністра, керівникам структурних підрозділів міністерства продовжити роботу, спрямовану на підвищення рівня виконавської дисципліни та відповідальності серед працівників міністерства при підготовці проектів документів.
5. Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва, Департаменту науково-технічної політики (Саченко), Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій здійснювати оперативне реагування та надавати можливу допомогу на запити сільгосптоваровиробників з метою забезпечення максимально високих темпів збирання врожаю зернових культур, оперативне вирішення проблем щодо забезпечення пальним згідно урядових програм.
6. Департаменту ринків продукції тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк) завершити та до 1 вересня подати на розгляд Кабінету Міністрів України проект Державної цільової програми створення сприятливих умов для стабілізації та розвитку тваринництва на 2005-2010 роки.
7. Державному департаменту продовольства (Лавров), Департаменту ринків продукції рослинництва та розвитку насінництва до 1 грудня 2004 року завершити підготовку проекту Комплексної програми стабілізації і розвитку бурякоцукрового комплексу України на період до 2010 року.
8. Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб):
- у зв'язку із неоперативним використанням бюджетних коштів здійснити перерозподіл коштів між регіонами в межах виділених лімітів, передбачених у Державному бюджеті України на 2004 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України від 11.05.04
N 153 із врахуванням обсягів потреб фактичного фінансування зазначених державних програм на 1 липня 2004 року згідно додатку. Збільшення видатків державного бюджету регіонам використати, в першу чергу, для кредитування регіональних закупівель продовольчого зерна, зокрема, хлібопекарськими підприємствами та іншими регіональними операторами;
- до 5 серпня 2004 року внести пропозицію Міністерству фінансів України щодо перерозподілу коштів Державного бюджету між програмами на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів на підставі розрахунків Міністерства агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим та головних управлінь сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій.
................Перейти до повного тексту