1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
6 листопада 2009 року № 270
Про Порядок контролю за правильним і цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Центральної виборчої комісії № 30 від 22.02.2012 № 2007 від 27.12.2012 )
Відповідно до частини десятої статті 38 Закону України "Про вибори Президента України", частини десятої статті 46 Закону України "Про вибори народних депутатів України" , частини одинадцятої статті 59 Закону України "Про всеукраїнський референдум" , враховуючи статті 2, 4, 8 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 7 статті 18, пунктом 4 статті 19, пунктом 7 статті 20, частиною третьою статті 23 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" , Центральна виборча комісія
постановляє:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 30 від 22.02.2012; в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 2007 від 27.12.2012 )
1. Затвердити Порядок контролю за правильним і цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму (додається).
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 31 січня 2006 року № 349 "Про Порядок контролю за правильним та цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму".
3. Цю постанову надіслати Міністерству фінансів України.
Голова
Центральної виборчої комісії

В.ШАПОВАЛ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Центральної виборчої комісії
06.11.2009 № 270
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
30.11.2009 № 1390
ПОРЯДОК
контролю за правильним і цільовим використанням коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму
( У тексті Порядку слова "Державне казначейство України", "Головне контрольно-ревізійне управління України", "органи Державного казначейства", "органи державної контрольно-ревізійної служби" в усіх відмінках замінено відповідно словами "Державна казначейська служба України", "Державна фінансова інспекція України", "органи Державної казначейської служби", "органи Державної фінансової інспекції" у відповідних відмінках згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 30 від 22.02.2012 ) ( У тексті Порядку слова "комісія з референдуму" в усіх відмінках та числах замінено словами "комісія референдуму" у відповідних відмінках і числах згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 2007 від 27.12.2012 )
1. Цим Порядком визначено процедуру здійснення контролю за правильним і цільовим використанням Центральною виборчою комісією, окружними виборчими комісіями, комісіями з всеукраїнського референдуму коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму (далі відповідно - кошти Державного бюджету України, вибори, референдум).
2. Контроль за цільовим спрямуванням і використанням коштів Державного бюджету України Центральною виборчою комісією здійснюється Рахунковою палатою, Державною казначейською службою України відповідно до їх повноважень, визначених законодавством України, а також шляхом проведення внутрішнього фінансового контролю.
Внутрішній фінансовий контроль на рівні Центральної виборчої комісії здійснюється шляхом:
1) контролю за дотриманням фінансово-бюджетної, кошторисної та розрахункової дисципліни;
2) контролю за виконанням договорів на поставку товарів, виконання робіт і надання послуг Центральній виборчій комісії під час виборчого та референдумного процесів;
3) моніторингу виконання кошторису Центральної виборчої комісії щодо витрачання коштів Державного бюджету України;
4) розробки та затвердження паспорта бюджетної програми та складання звіту його виконання;
5) розробки та затвердження середніх норм видатків окружних виборчих комісій, а також середніх норм видатків для потреб дільничних виборчих комісій;
6) затвердження кошторисів окружним виборчим комісіям, комісіям із всеукраїнського референдуму (далі - виборчі комісії, комісії референдуму);
7) контролю за правильним веденням бухгалтерського обліку та складанням фінансової звітності.
( Пункт 2 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 30 від 22.02.2012 )
3. Контроль за цільовим спрямуванням і використанням коштів Державного бюджету України окружними виборчими комісіями, комісіями з всеукраїнського референдуму (далі - виборчі комісії, комісії референдуму), які є юридичними особами, здійснюється Центральною виборчою комісією, територіальними органами Державної казначейської служби та відповідними органами Державної фінансової інспекції згідно з їх повноваженнями, встановленими законодавством України, шляхом проведення попереднього, поточного та наступного контролю.
Попередній контроль здійснюється з метою проведення превентивних заходів. Центральна виборча комісія здійснює такий контроль шляхом надання роз'яснень та рекомендацій з питань використання коштів Державного бюджету України, перевірки правильності складання виборчими комісіями, комісіями референдуму кошторисів і планів асигнувань. Територіальні органи Державної казначейської служби здійснюють попередній контроль у межах їх повноважень, передбачених законодавством України.
Поточний контроль здійснюється територіальними органами Державної казначейської служби в межах повноважень, передбачених законодавством України, з метою своєчасного виявлення та усунення недоліків і порушень у роботі виборчих комісій, комісій референдуму в частині цільового спрямування коштів Державного бюджету України.
Наступний контроль здійснюється Центральною виборчою комісією, територіальними органами Державної фінансової інспекції, Рахунковою палатою з метою перевірки та аналізу фінансових звітів, інших фінансових і бухгалтерських документів виборчих комісій, комісій референдуму.
4. Для своєчасного контролю за використанням коштів Державного бюджету України Центральна виборча комісія в тижневий строк після затвердження кошторису Центральної виборчої комісії на підготовку та проведення виборів, референдуму надає Державній казначейській службі України копію своєї постанови про затвердження цього кошторису, а після утворення виборчих комісій, комісій референдуму подає Державній фінансовій інспекції України відомості щодо адрес, телефонів цих комісій, а також прізвища, імена та по батькові голів відповідних комісій.
Виборчі комісії, комісії референдуму в триденний строк після затвердження Центральною виборчою комісією їх кошторисів, планів асигнувань на підготовку та проведення виборів, референдуму надають відповідним територіальним органам Державної казначейської служби оригінали цих документів.
5. Центральна виборча комісія здійснює контроль за використанням коштів Державного бюджету України шляхом:
1) надання роз'яснень і рекомендацій виборчим комісіям, комісіям референдуму щодо дотримання вимог законодавства України з питань використання коштів Державного бюджету України, порядку закупівлі товарів і послуг під час виборчого та референдумного процесів, оплати праці та ведення бухгалтерського обліку, а також застосування цього Порядку;
( Підпункт 1 пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 30 від 22.02.2012 )
2) підготовки для виборчих комісій, комісій референдуму розпорядчих актів, довідкових та інформаційно-аналітичних матеріалів з питань фінансового і матеріально-технічного забезпечення підготовки та проведення виборів, референдуму;

................
Перейти до повного тексту