1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
14.07.2006 N 269
Про деякі питання оплати праці керівників підприємств, що є у державній власності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства промислової політики N 158-Д від 29.12.2008 )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.2006 р. N 542 "Деякі питання оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств", спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 25.11.2005 р. N 390/851/457 "Про затвердження Типового положення про виплату матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном керівникам державних підприємств та об'єднань державних підприємств" і затверджених Міністерством промислової політики України та погоджених з Міністерством праці та соціальної політики і Міністерством економіки України змін та доповнень до умов, показників та розмірів преміювання керівників підприємств, заснованих на державній власності, та об'єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Мінпромполітики України; показників та розмірів матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном і умов її виплати керівникам підприємств, заснованих на державній власності, та об'єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Мінпромполітики України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про виплату матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном керівникам підприємств, заснованих на державній власності, та об'єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Мінпромполітики України, що додається.
2. Внести зміни та доповнення у Додаток N 3 "Умови, показники та розміри преміювання керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, в тому числі казенних, об'єднань державних підприємств, організацій та установ, що входять до сфери управління Мінпромполпики України", затвердженого наказом Мінпромполітики України від 26.07.99 N 272, виклавши його у редакції, що додається (Додаток 1).
( Пункт 3 фактично скасовано у зв'язку з скасуванням Наказу Міністерства промислової політики N 175-Д від 03.09.2004, до якого вносились зміни )
3. Внести зміни до форми контракту з керівниками підприємств, що є у державній власності, затвердженої наказом Мінпромполітики України від 03.09.2004 N 175-Д (Додаток 2), та доповнити форму контракту з керівниками підприємств, що є у державній власності, Додатком N 3 "Показники та розміри матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном і умови її виплати керівникам підприємств, заснованих на державній власності, та об'єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Мінпромполітики України" (Додаток 3).
4. Керівникам підприємств, що є у державній власності, внести зміни та доповнення до контракту з урахуванням пункту 3 наказу.
5. Керівникам структурних підрозділів міністерства довести зазначений наказ до керівників підпорядкованих підприємств і організацій.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Баранчука В.М.
Міністр промислової
політики України

В.М.Шандра
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінпромполітики
14.07.2006 N 269
ПОЛОЖЕННЯ
про виплату матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном керівникам підприємств, заснованих на державній власності, та об'єднань державних підприємств, що належать до сфери управління Мінпромполітики України
Це Положення розроблено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.04.2006 р. N 542 "Деякі питання оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств", спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України від 25.11.2005 р. N 390/851/457 "Про затвердження Типового положення про виплату матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном керівникам державних підприємств та об'єднань державних підприємств" з метою посилення матеріальної зацікавленості керівників підприємств, заснованих на державній власності, та об'єднань державних підприємств у ефективному управлінні державним майном; удосконалення умов оплати праці та збільшення розміру заробітної плати керівників державних підприємств і залучення до роботи на державні підприємства висококваліфікованих та сумлінних керівників.
1. Виплата винагороди відповідно до цього Положення повинна здійснюватись з урахуванням затвердженого на підприємстві порядку розподілу частини чистого прибутку та у прямій залежності розміру винагороди від приросту прибутку (чистого прибутку), отриманого від провадження господарської діяльності.
2. Виплата матеріальної винагороди за ефективне управління державним майном (далі - винагорода) керівникам державних підприємств (об'єднань державних підприємств) провадиться за результатами виконання основних показників господарської діяльності підприємства (фінансового плану) з метою зацікавлення керівників у ефективному виконанні завдань з управління державним майном, у кінцевих результатах діяльності підприємства та отриманні максимальних прибутків.
3. Винагорода встановлюється за виконання таких показників, розмір яких визначається щорічно Мінпромполітики:
- зменшення дебіторської та кредиторської заборгованості порівняно з минулим роком;
- випереджаюче зростання розміру тарифної ставки робітника I розряду по відношенню до законодавчо встановлених темпів зростання мінімальної заробітної плати на відповідний рік, а також забезпечення зростання середньої заробітної плати робітників;
- підвищення рентабельності реалізованої продукції (робіт, послуг);
- виконання програм соціального розвитку колективу.
4. Виплата винагороди не повинна здійснюватись за рахунок зменшення соціальних гарантій працівникам підприємства, визначених у колективному договорі.
5. Винагорода встановлюється диференційовано від розміру чистого прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства.
6. Винагорода виплачується один раз на рік за підсумками фінансово-господарської діяльності підприємства на підставі даних бухгалтерської та статистичної звітності за погодженням з Мінпромполітики.
7. Керівник державного підприємства (об'єднання державних підприємств) подає Мінпромполітики звіт про результати виконання показників, передбачених пунктом 3 цього Положення, згідно з додатком.
8. Розмір винагороди не може перевищувати розміру 10 посадових окладів керівника на момент призначення винагороди.
9. У випадку невиконання умов та показників, передбачених у контракті, допущення на підприємстві нещасного випадку із смертельним наслідком з вини підприємства, наявності заборгованості із заробітної плати працівникам, невиконання наказів та розпоряджень міністерства, погіршення показників роботи підприємства у порівнянні з попереднім періодом винагорода керівнику не виплачується.
Директор Департаменту
фінансово-економічного
забезпечення промисловості


М.М.Кондрашов
Додаток
до пункту 7 Положення
про виплату матеріальної
винагороди за ефективне
управління державним майном
керівникам підприємств,
заснованих на державній
власності, та об'єднань
державних підприємств,
що належать до сфери
управління Мінпромполітики
України
ЗВІТ
керівника підприємства, що є у державній власності, про результати виконання показників, передбачених Положенням про виплату винагороди за ефективне управління державним майном
Загальні відомості
Директор ________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові)
Підприємство ____________________________________________________
(назва, юридична адреса)
Номер контракту та термін його дії ______________________________
Звітний період __________________________________________________
N
з/п
Найменування
передбачених
Положенням показників
Одиниці
виміру
Передба-
чено
контрак-
том
Фактично
виконано
% +/- до
передбаче-
ного
1 2 3 4 5 6
1. Зменшення порівняно
з минулим роком
- дебіторської
заборгованості
- кредиторської
заборгованості
2. Зростання:
- розміру тарифної
ставки робітника I
розряду по відношенню
до законодавчо
встановлених темпів
зростання мінімальної
заробітної плати на
відповідний рік
- середньої заробітної
плати робітників
3. Підвищення
рентабельності
реалізованої продукції
(робіт, послуг)
4. Виконання програм
соціального розвитку
колективу
Разом із звітом подається:
1. Довідка про основні техніко-економічні показники роботи підприємства.
2. Форма 1 "Баланс підприємства" станом на 01.01.200 р.

................
Перейти до повного тексту