1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 268 від 30.09.94
м. Київ
Про службу охорони праці системи Міністерства охорони здоров'я України
Відповідно до статті 40 Закону України "Про охорону праці" та Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 03.08.93 N 73,
НАКАЗУЮ:
Затвердити Положення про службу охорони праці системи Міністерства охорони здоров'я України, що додається.
Пропоную:
1. Міністру охорони здоров'я Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних (міських) виконавчих комітетів, керівникам закладів охорони здоров'я безпосереднього підпорядкування:
1.1. Створити до 1 листопада 1994 р. служби охорони праці згідно із затвердженим Положенням.
1.2. До 1 грудня 1994 р. укомплектувати служби охорони праці кваліфікованими спеціалістами та забезпечити в подальшому розробку заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням і аваріям у процесі роботи.
1.3. Про хід виконання наказу доповісти Міністерству до 20 грудня ц. р.
Контроль за виконанням цього наказу покладаю на першого заступника Міністра охорони здоров'я України.
Міністр В.О.Бобров
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства
охорони здоров'я України
від 30.09.1994 N 268
ПОГОДЖЕНО
Заступник Голови Державного
комітету України по
нагляду за охороною праці
П.Т.Штефан
14 вересня 1994 р.
ПОЛОЖЕННЯ
про службу охорони праці системи Міністерства охорони здоров'я України
I. Загальні положення
1.1. Служба охорони праці (далі - служба) в системі Міністерства охорони здоров'я України створена відповідно до Закону України "Про охорону праці" та Типового положення про службу охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 03.08.93 N 73 і зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30.09.93 за N 140, з метою запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням і аваріям в процесі роботи.
1.2. Служба центрального апарату Міністерства підпорядковується першому заступнику Міністра охорони здоров'я.
1.3. Служба комплектується спеціалістами, які мають вищу освіту і стаж роботи не менше 3 років, в тому числі 2 роки на посаді інженера з охорони праці. Обмеження не стосується стажу осіб, які мають спеціальну освіту з охорони праці.
1.4. Перевірка знань з питань охорони праці працівників служби проводиться до початку виконання ними своїх функціональних обов'язків та періодично, один раз у три роки.
1.5. Служба входить до структури апарату Міністерства охорони здоров'я як одна з основних інженерно-технічних служб.
Ліквідація служби допускається тільки в разі ліквідації Міністерства.
1.6. Працівники служби Міністерства у своїй діяльності керуються Законом України "Про охорону праці", міжгалузевими і галузевими нормативними актами з охорони праці, Положенням про Міністерство охорони здоров'я, а також цим Положенням.
Працівники служби не можуть бути залучені до виконання функцій, не передбачених Законом "Про охорону праці" та цим Положенням.
1.7. Служба взаємодіє з вищестоящими державними і громадськими організаціями, управліннями і відділами Міністерства, а також іншими органами, діяльність яких пов'язана з питаннями охорони праці.
II. Служба охорони праці установи, організації, підприємства
2.1. Служба охорони праці установи, організації, підприємства (далі - установа) створюється при чисельності працюючих від 101 до 500 чоловік. Таку службу повинен представляти один спеціаліст (головний або провідний) з охорони праці з інженерно-технічною освітою.
В інших випадках функції цієї служби можуть виконувати в порядку сумісництва особи, які пройшли перевірку знань з охорони праці.
При наявності в установі заступників керівника установи, керівник служби, незалежно від чисельності працюючих, повинен призначатися на посаду заступника керівника установи (заступника генерального директора, директора, ректора тощо - в залежності від структури установи).
Чисельність працівників служби охорони праці в установах з числом працюючих більше 500 чоловік визначається за спеціальним розрахунком, наведеним у Типовому положенні про службу охорони праці.
2.2. Служба підпорядковується безпосередньо керівникові установи.
2.3. За своїм посадовим становищем та умовами оплати праці керівник служби прирівнюється до керівників основних інженерно-технічних служб установи.
Такий принцип зберігається при визначенні посадового становища та окладів і для інших працівників служби.
2.4. Служба виконує такі основні функції:
2.4.1. Опрацьовує ефективну цілісну систему управління охороною праці, сприяє удосконаленню діяльності у цьому напрямку кожного структурного підрозділу установи і кожної посадової особи.
2.4.2. Проводить оперативно-методичне керівництво роботою з охорони праці.
2.4.3. Складає разом з структурними підрозділами установи комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища (підвищення існуючого рівня охорони праці, якщо встановлені норми досягнені), а також розділ "Охорона праці" у колективному договорі.
2.4.4. Проводить для прийнятих на роботу працівників увідний інструктаж з питань охорони праці.
2.4.5. Організовує:
а) забезпечення працюючих правилами, стандартами, нормами, положеннями, інструкціями та іншими нормативними актами з охорони праці;
б) паспортизацію відділень, цехів, робочих місць щодо відповідності їх вимогам охорони праці;
в) облік, аналіз нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, а також шкоди від цих подій;
г) підготовку статистичних звітів установи з питань охорони праці;
д) розробку перспективних та поточних планів роботи установи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці;
е) роботу методичного кабінету охорони праці, пропаганду безпечних та нешкідливих умов праці шляхом проведення консультацій, оглядів, конкурсів, бесід, лекцій, розповсюдження засобів наочної агітації, оформлення інформаційних стендів тощо;
є) допомогу комісії з питань охорони праці установи в опрацюванні необхідних матеріалів та реалізації її рекомендацій;
ж) підвищення кваліфікації і перевірку знань посадових осіб з питань охорони праці.
2.4.6. Бере участь у:
а) розслідуванні нещасних випадків та аварій;
б) формуванні фонду охорони праці установи і розподілі його коштів;
в) роботі комісії з питань охорони праці установи;
г) роботі комісії по введенню в дію закінчених будівництвом, реконструкцією або технічним переозброєнням об'єктів виробничого і соціального призначення, відремонтованого або модернізованого устаткування;
д) розробці положень, інструкцій, інших нормативних актів про охорону праці, що діють в межах установи;
е) роботі постійно діючої комісії з питань атестації робочих місць за умовами праці:
2.4.7. Сприяє впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працюючих.
2.4.8. Розглядає листи, заяви та скарги працюючих з питань охорони праці.
2.4.9. Надає методичну допомогу керівникам структурних підрозділів установ у розробці заходів з питань охорони праці.
2.4.10. Готує проекти наказів та розпоряджень з питань охорони праці, загальних для всієї установи.
2.4.11. Розглядає факти наявності виробничих ситуацій, небезпечних для життя чи здоров'я працівників, які їх оточують, у разі відмовлення з цих причин працівників від виконання дорученої їм роботи.
2.4.12. Контролює:
а) дотримання чинного законодавства, міжгалузевих, галузевих та інших нормативних актів, виконання працівниками посадових інструкцій з питань охорони праці;
б) виконання приписів органів державного нагляду, пропозицій та подань уповноважених трудових колективів і профспілок з питань охорони праці; використання за призначенням коштів фонду охорони праці;

................
Перейти до повного тексту