1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 9 липня 2021 року № 253
Про Порядок надання виборчим комісіям та комісіям з всеукраїнського референдуму послуг з транспортного обслуговування
Відповідно до пунктів 3, 11 частини другої статті 86, пунктів 4, 5 частини другої статті 143, пунктів 3, 4 частини першої статті 205 Виборчого кодексу України, частини першої статті 42 Закону України "Про всеукраїнський референдум", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктами 1, 4, 6, 8 статті 20 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Порядок надання виборчим комісіям та комісіям з всеукраїнського референдуму послуг з транспортного обслуговування (додаток 1).
2. Встановити примірні форми:
подорожнього листа автомобіля (додаток 2);
маршрутного листа автомобіля (додаток 3);
договору про надання послуг з транспортного обслуговування юридичною особою (фізичною особою - підприємцем) (додаток 4);
договору про надання послуг з транспортного обслуговування фізичною особою (додаток 5).
3. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Центральної виборчої комісії від 11 вересня 2020 року № 248 "Про Порядок надання виборчим комісіям послуг з транспортного обслуговування".
4. Копію цієї постанови надіслати органам ведення Державного реєстру виборців для доведення до відома територіальних виборчих комісій.
5. Цю постанову оприлюднити на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.
Голова
Центральної виборчої комісії

О.ДІДЕНКО
Додаток 1
до постанови Центральної виборчої комісії
від 9 липня 2021 року № 253
ПОРЯДОК
надання виборчим комісіям та комісіям з всеукраїнського референдуму послуг з транспортного обслуговування
Цим Порядком урегульовано питання надання послуг з транспортного обслуговування окружним і дільничним виборчим комісіям з виборів Президента України, народних депутатів України, територіальним і дільничним виборчим комісіям з місцевих виборів, окружним і дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму з метою забезпечення виконання ними визначених законодавством повноважень щодо забезпечення організації підготовки та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у місті, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів, всеукраїнського референдуму.
Дія цього Порядку не поширюється на питання надання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування або іншими органами транспортних засобів окружним і дільничним виборчим комісіям з виборів Президента України, народних депутатів України, територіальним і дільничним виборчим комісіям з місцевих виборів, окружним і дільничним комісіям з всеукраїнського референдуму.
1. Загальні положення
1.1. Для забезпечення здійснення окружними, територіальними та дільничними виборчими комісіями повноважень, визначених Виборчим кодексом України, окружними та дільничними комісіями з всеукраїнського референдуму повноважень, визначених Законом України "Про всеукраїнський референдум", окружна, територіальна виборча комісія, окружна комісія з всеукраїнського референдуму як юридична особа укладає договори з юридичними особами, фізичними особами - підприємцями або фізичними особами про надання послуг з транспортного обслуговування згідно з главою 63 Цивільного кодексу України.
Договори про надання послуг з транспортного обслуговування дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з всеукраїнського референдуму (далі - дільнична комісія) укладаються відповідною окружною, територіальною виборчою комісією, окружною комісією з всеукраїнського референдуму, яка здійснює фінансове забезпечення дільничних комісій.
1.2. Обов’язковою умовою укладання договору є наявність у юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців або фізичних осіб власного чи орендованого транспортного засобу, що відповідає вимогам комісії, перебуває у справному технічному та належному санітарному стані. У разі укладання договору з особою, яка використовує орендовані транспортні засоби, умови договору не повинні суперечити її зобов’язанням за укладеним договором оренди. Крім того, юридичні особи та фізичні особи - підприємці повинні мати ліцензію на надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів і забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров’я водіїв транспортних засобів.
Фізичні особи, які надають транспортні послуги, повинні мати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом установленого зразка.
1.3. Закупівля послуг з транспортного обслуговування здійснюється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15 квітня 2020 року № 708, та інших нормативно-правових актів з питань публічних закупівель.
Договір про надання послуг з транспортного обслуговування зі сторони окружної, територіальної виборчої комісії, окружної комісії з всеукраїнського референдуму підписує голова відповідної комісії, а за його відсутності - заступник голови такої комісії.
1.4. Оплата послуг з транспортного обслуговування здійснюється окружною виборчою комісією, окружною комісією з всеукраїнського референдуму за рахунок коштів Державного бюджету України в межах асигнувань, передбачених на зазначені цілі кошторисом окружної виборчої комісії, окружної комісії з всеукраїнського референдуму на підготовку і проведення відповідних виборів, референдуму, затвердженим Центральною виборчою комісією, за кодом економічної класифікації видатків ( КЕКВ) 2282 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку".
Оплата послуг з транспортного обслуговування здійснюється територіальною виборчою комісією за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, чи коштів відповідного місцевого бюджету, виділених на підготовку і проведення місцевих виборів, у межах асигнувань, передбачених на вказані цілі кошторисом територіальної виборчої комісії на підготовку і проведення відповідних виборів, за кодом економічної класифікації видатків ( КЕКВ) 2282 "Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку".
1.4.1. Видатки на оплату послуг з транспортного обслуговування, наданих юридичною особою чи фізичною особою - підприємцем, відображаються окружною, територіальною виборчою комісією, окружною комісією з всеукраїнського референдуму в єдиному кошторисі видатків за кодом економічної класифікації видатків ( КЕКВ) 2240 "Оплата послуг (крім комунальних)". При цьому пальне закуповується виконавцем за договором про надання послуг з транспортного обслуговування і його вартість включається до вартості таких послуг.
1.4.2. Видатки на оплату послуг з транспортного обслуговування, наданих фізичною особою (за цивільно-правовим договором), відображаються окружною, територіальною виборчою комісією, окружною комісією з всеукраїнського референдуму в єдиному кошторисі видатків за КЕКВ 2111 "Заробітна плата", при цьому здійснюється нарахування на заробітну плату за КЕКВ 2120 "Нарахування на оплату праці".
У разі укладання договору про надання послуг з транспортного обслуговування з фізичною особою пальне придбаває окружна, територіальна виборча комісія, окружна комісія з всеукраїнського референдуму. Видатки на оплату пального, придбаного окружною, територіальною виборчою комісією, окружною комісією з всеукраїнського референдуму, відображаються в єдиному кошторисі видатків за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар".
Пальне фізичній особі видається згідно з Нормами витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затвердженими наказом Міністерства транспорту України від 10 лютого 1998 року № 43.

................
Перейти до повного тексту