1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
17.04.2008 N 252
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 469 від 26.07.2013 )
Про затвердження Порядку установлення, регулювання та виплати працівникам міністерства стимулюючих надбавок за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, складу Комісії з питань установлення та регулювання виплати працівникам міністерства надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та Положення про неї
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства аграрної політики N 840 від 27.11.2009 N 190 від 16.04.2010 N 242 від 14.05.2010 N 823 від 16.12.2010 )
Відповідно до абзацу другого підпункту 1 "в" пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" та з метою стимулювання працівників центрального апарату Міністерства аграрної політики за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи в межах нормативно визначеної частини фонду заробітної плати для центрального апарату міністерства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок установлення, регулювання та виплати працівникам центрального апарату міністерства надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (далі - Порядок), згідно з додатком, і ввести його в дію з 1 квітня 2008 року.
2. Затвердити Положення про Комісію з питань установлення та регулювання виплати працівникам міністерства надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи згідно з додатком.
3. Затвердити склад Комісії з питань установлення та регулювання виплати працівникам міністерства надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (далі - Комісія), що додається.
4. Департаменту правової та законопроектної роботи (Собовий О.М.) забезпечити методичне і оціночне супроводження матеріалів за окремими поданнями на встановлення працівникам надбавки в розмірі до 100 відсотків до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів та проводять експертизу проектів таких актів.
5. Вважати такими, що втратили чинність, наказ Мінагрополітики від 19.06.2007 р. N 430 "Про затвердження Тимчасового порядку установлення, регулювання та виплати працівникам міністерства надбавки за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи" та наказ Мінагрополітики від 29.12.2007 р. N 969 "Про внесення змін до наказу Мінагрополітики від 19.06.2007 р. N 430".
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Лузана Ю.Я.
Міністр Ю.Ф.Мельник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України
17.04.2008 N 252
ПОРЯДОК
установлення, регулювання та виплати працівникам центрального апарату міністерства надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи
1. Загальні положення
1.1. Порядок установлення, регулювання та виплати надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (далі - Порядок), розроблений відповідно до Закону України "Про державну службу" і постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", є діючим внутрішнім регламентом з використання фонду заробітної плати.
1.2. Цей порядок вводиться з метою удосконалення методів оцінки управлінської праці та стимулювання її якості, посилення мотивації працівників апарату до високопрофесійної, результативної роботи працівників центрального апарату міністерства та для забезпечення відповідального і раціонального використання керівниками структурних підрозділів цього важливого стимулу.
1.3. Виплати здійснюються в межах нормативно визначеної для цього частини коштів затвердженого річного фонду оплати праці.
2. Визначення основних термінів
Високі досягнення у праці - це результативні показники та якісні ознаки особистої діяльності працівника за оцінюваний період, які засвідчують сумлінне та вчасне виконання ним своїх посадових обов'язків і виявлений при цьому рівень фахового професіоналізму, компетентності та ініціативності у розв'язанні визначених посадою і окремо поставлених керівництвом завдань.
Виконання особливо важливої роботи - це регламентне закріплення за посадовою особою завдань та функцій щодо реалізації важливих напрямків державної аграрної політики та виконувана робота спеціального цільового призначення, яка від працівника вимагає особливої організаційно-виконавчої компетентності та відповідальності, а також забезпечує своїми результатами ефективність управління.
Виконання особливо важливої роботи за змістом показника - "розроблення проектів нормативно-правових актів та проведення експертизи проектів таких актів" - це безпосередня (через пряму участь або відповідальне керівництво) розробка працівником проектів нормативно-правових актів (актів Президента України та Кабінету Міністрів України, програм державного значення) та/або проведення експертизи таких актів у відповідності з нормопроектувальними вимогами, за умови, що виконання такої роботи передбачено положенням про структурний підрозділ та посадовою інструкцією працівника.
Норматив коштів фонду заробітної плати для встановлення і виплати надбавок - це розрахунково визначена у плановому фонді заробітної плати міністерства сума коштів, яка використовується для нарахування та виплати працівникам центрального апарату надбавок в межах граничної (загальної) і структурованої штатної чисельності, у визначених обсягах бюджетних асигнувань та відповідно до чинного законодавства.
3. Визначення розмірів встановлюваних надбавок за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та розподіл призначених на це коштів фонду заробітної плати
3.1. Розмір коштів для установлення, нарахування та виплати надбавки регулюється встановленим, згідно штатного розпису центрального апарату міністерства, нормативним показником (далі - Норматив) у процентному відношенні до загальної суми встановлених штатним розписом міністерства посадових окладів.
3.2. Норматив та його складові можуть пропорційно коригуватися в залежності від введення окремих змін у структуру центрального апарату, його штатний розпис, план асигнувань на утримання, чинне законодавство та внутрішні регламенти міністерства.
3.3. Розподіл суми коштів Нормативу та можливі його зміни розглядає, затверджує і пропонує до наказу Мінагрополітики Комісія з питань установлення та регулювання виплати працівникам міністерства надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (далі - Комісія).
3.4. Загальна сума Нормативу включає в себе три складові:
Перша складова - це частина Нормативу, якою визначається сума коштів для нарахування та виплати надбавки у розмірі 50 відсотків до посадових окладів, з урахуванням встановленої надбавки за ранг державного службовця та вислугу років, керівникам самостійних структурних підрозділів, працівникам Управління патронатної служби Міністра та працівникам, на посадах головного бухгалтера і секретаря колегії Мінагрополітики, які за характером діяльності та рівнем відповідальності є ділянками виконання особливо важливої роботи у центральному апараті міністерства;
Друга складова - це відсоткова частина Нормативу, резервні кошти спеціального призначення і використовується у випадках, коли:
а) Міністр, за поданням Комісії, визначає в структурі центрального апарату додаткові посади, які в своєму статусі визначаються ділянками особливо важливої роботи;
б) Міністр, за окремим рішенням Комісії і поданням її голови, визначає того чи іншого працівника, який заслуговує на встановлення йому надбавки до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років, за виконання ним особливо важливої роботи у змісті показника - "розроблення проектів нормативно-правових актів та проведення експертизи проектів таких актів", і збільшує встановлену цьому працівнику надбавку (не нижче 40 відсотків);
в) виникають інші обставини, на підставі яких Міністр приймає рішення про збільшення працівнику діючої надбавки або встановлення надбавки новопризначеному працівнику.
Третя складова - це частина коштів Нормативу, яка розподіляється пропорційно між всіма самостійними структурними підрозділами, в залежності від їх штатної чисельності, і використовується для встановлення працівникам цих підрозділів надбавки.
4. Встановлення, збільшення та зменшення розміру надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи
4.1. Надбавка за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу, з урахуванням надбавки за ранг державного службовця та вислугу років, встановлюється згідно першої складової Нормативу керівникам самостійних структурних підрозділів міністерства, які ці посади займають або призначаються на них, працівникам Управління патронатної служби Міністра та працівникам, які виконують функції головного бухгалтера і секретаря колегії Мінагрополітики.
4.2. Керівники самостійних структурних підрозділів на основі оцінки фактично виконуваної їх працівниками роботи, за визначеним Переліком показників і засвідченої документальним висновком, подають на розгляд Комісії пропозиції щодо встановлення надбавок з урахуванням виділеного підрозділу ліміту коштів, погоджені із профільними заступниками Міністра за передбаченою формою (згідно додатку). Пропозиції та робочі матеріали попередньо погоджуються Управлінням організаційних структур і соціально-трудових відносин.
4.3. Пропозиції, оформлені з порушеннями, процедурними і змістовними недоліками до розгляду Комісією не приймаються.
4.4. Надбавка за високі досягнення у праці призначається з урахуванням:
4.4.1. функціонального навантаження працівника;
4.4.2. своєчасного, якісного та кваліфікованого виконання завдань;
4.4.3. рівня ініціативності та самовдосконалення щодо ефективності роботи агропромислового комплексу;
4.4.4. дотримання службової та трудової дисципліни.
Першочергове право на встановлення більш високого або максимального розміру надбавки мають працівники, які отримали максимальні показники виконання своїх службових обов'язків, які фіксується в Таблиці та окремому документальному заключенні керівника структурного підрозділу, а також не мають за останній рік службових стягнень.
4.5. Для новопризначеного працівника приймається до уваги набута раніше ним кваліфікація або рекомендації конкурсної комісії щодо можливого розміру надбавки.
4.6. Надбавка у розмірі до 100 відсотків встановлюється працівникам апарату, які безпосередньо займаються розробленням проектів нормативно-правових актів та проводять експертизу проектів таких актів, за наявності відповідно оформлених для цього підстав. А саме:
а) положення про структурний підрозділ, де визначено таку функцію, як "здійснення розробки нормативно-правових актів та проведення їх правової експертизи";
б) переліку документів (назва, дата і номер), що засвідчують розробку або проведення працівником експертизи нормативно-правових актів;

................
Перейти до повного тексту