- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А / Н А К А З
Про заходи, спрямовані на виконання Комплексної програми забезпечення навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничих дисциплін
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2004 р.
N 905 затверджено Комплексну програму забезпечення загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів сучасними технічними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін (далі - Програма), якою, зокрема, передбачено створити в структурі Інституту прикладної фізики НАН України Науково-дослідний центр навчально-наукових приладів і здійснити низку заходів за участю НАН і МОН України.
Для забезпечення у 2005-2011 рр. необхідного комплексу робіт за Програмою:
1. Визначити Інститут прикладної фізики НАН України базовою установою, яка здійснює науковий супровід Програми і координацію відповідних науково-дослідних робіт та розробок у наукових установах і організаціях НАН України, вищих навчальних закладах і установах МОН України;
2. Створити в Інституті прикладної фізики НАН України Науково-дослідний центр навчально-наукових приладів (далі - Центр) подвійного підпорядкування - НАН і МОН України на правах структурного підрозділу.
3. Основними напрямами діяльності Центру визначити:
- реалізацію єдиної науково-технічної політики в галузі створення і виробництва навчально-наукової техніки;
- формування і здійснення програм з розробки і виробництва навчально-наукової техніки;
- координацію розробки і впровадження сучасних зразків навчально-наукової техніки в загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, наукових установах Національної та галузевих академій наук;
- проведення науково-дослідних робіт і розробку зразків навчально-наукових приладів нового покоління.
4. Директору Інституту прикладної фізики НАН України академіку НАН України В.Ю. Сторіжку у місячний термін розробити й подати на затвердження НАН і МОН України положення про Центр.
5. Встановити, що Національна академія наук України здійснює наукове та організаційне керівництво Центром, а Міністерство освіти і науки України - його методичне керівництво, в частині, що стосується виконання Програми.
6. Фінансово-економічному відділу Президії НАН України за поданням Інституту прикладної фізики НАН України передбачати базове фінансування Науково-дослідного центру навчально-наукових приладів зазначеного інституту щорічно відповідно до Програми.
7. Державному управлінню матеріально-технічного забезпечення НАН України за поданням Інституту прикладної фізики НАН України здійснити у 2005 р. поставку обладнання, меблів і оргтехніки для оснащення Центру.
8. Відділенням секцій фізико-технічних і математичних наук та хімічних і біологічних наук протягом IV кв. 2004 р. розробити рекомендації щодо формування навчального середовища на базі сучасних технічних засобів для викладання природничих дисциплін в загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, зокрема, розробки Концепції створення та впровадження в навчальний процес сучасних засобів, відповідних державних стандартів та рекомендованих переліків засобів навчання, необхідних для оснащення кабінетів і лабораторій.
9. Підтримати пропозицію Інституту прикладної фізики НАН України і товариства "Знання" щодо проведення у вересні 2005 р. у м. Суми науково-методичного семінару з питань розробки та впровадження у навчальний процес сучасних технічних засобів навчання та внести зазначений семінар до плану заходів НАН і МОН України на 2005 р.
10. Директору Інституту прикладної фізики НАН України академіку НАН України В.Ю. Сторіжку в місячний термін внести пропозиції щодо:
- заходів з організації розробки й виробництва на базі державних підприємств приладобудівного профілю МОН, Мінпромполітики України та СКТБ і дослідних виробництв наукових установ НАН України технічних засобів навчання;
- переліку інноваційних проектів технологічного парку "Навчальні і наукові прилади", що спрямовані на реалізацію Програми.
11. Підтримати пропозицію Інституту прикладної фізики НАН України та Сумської обласної державної адміністрації щодо внесення до переліку середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня напряму "Наукові і навчальні прилади".
12. Затвердити новий склад Міжвідомчої ради з наукового приладобудування при Президії НАН України (додаток).
13. Президії Національної академії наук України разом з Міністерством освіти і науки України протягом IV кв. 2004 р. доопрацювати проект Державної цільової програми "Модернізація і оновлення матеріально-технічної бази наукових установ і навчальних закладів України" та внести її на розгляд Уряду.
14. Контроль за виконанням цієї постанови-наказу покласти на першого віце-президента - головного вченого секретаря НАН України академіка НАН України А.П. Шпака і заступника міністра освіти і науки України В.О. Огнев'юка.
Президент Національної академії наук України академік НАН України Міністр освіти і науки України академік НАН України Перший віце-президент - головний учений секретар НАН України академік НАН України | Б.Є.Патон В.Г.Кремень А.П.Шпак |
................Перейти до повного тексту