1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
N 221 від 05.05.99
м.Київ

Зареєстровано в юридичному
департаменті Нацбанку
11 травня 1999 р.
за N 643
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку N 485 від 14.10.2004 )
Про затвердження Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на право відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Нацбанку N 619 від 27.12.99 N 482 від 19.11.2001 N 333 від 09.09.2002 )
Відповідно до підпункту "д" пункту 4 статті 5 розділу II Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", з метою врегулювання порядку відкриття та використання юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках Правління
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках (додається).
2. Постанову Правління Національного банку України від 29.12.95 N 328 про затвердження Положення "Про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття резидентами рахунків в іноземних банках" вважати такою, що втратила чинність.
3. Департаменту валютного регулювання (С.О.Яременко) розробити до 01.09.99 форму бланків індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках.
4. Управлінню справами (В.В.Врублевський) до 01.11.99 виготовити, а Фінансовому департаменту (О.М.Кандибка) профінансувати виготовлення бланків індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках.
5. Управлінню справами (В.В.Врублевський) забезпечити своєчасну розсилку Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках Кримському республіканському, по м.Києву і Київській області, обласним управлінням Національного банку України, ОПЕРУ, Головному управлінню НБУ, УМВБ, Міністерству фінансів України, Асоціації українських банків, комерційним банкам, Державній податковій адміністрації України та Державній митній службі України.
6. Встановити, що з введенням в дію Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках усі надані на 1999 рік індивідуальні ліцензії на право відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках підлягають обов'язковій пролонгації.
7. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Департамент валютного регулювання (С.О.Яременко).
Голова В.А.Ющенко
Затверджено
Постанова Правління
Національного банку України
05.05.99 N 221
Реєстр. N 643 від 11.05.99
Положення про порядок надання індивідуальних ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках
( У тексті Положення слова "Департамент валютного регулювання" у всіх відмінках замінено словами "Департамент валютного контролю та ліцензування" у відповідних відмінках, слова "регіональне управління" у всіх відмінках замінено словами "територіальне управління" у відповідних відмінках згідно з Постановою Національного банку N 482 від 19.11.2001 )
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 N 15-93 "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" розділу II ст.5 п.4(д) Національний банк України надає індивідуальні ліцензії на відкриття резидентами України рахунків в іноземних банках. Національний банк України, відповідно до положень Декрету, встановлює такий порядок отримання та пролонгації ліцензій на відкриття юридичними особами-резидентами України будь-яких видів рахунків в іноземних банках:
1. Термін дії індивідуальної ліцензії на право відкриття та використання рахунків в іноземних банках, яка надається Національним банком України юридичним особам-резидентам України, визначається умовами індивідуальної ліцензії.
2. Надані Національним банком України індивідуальні ліцензії на право відкриття та використання юридичними особами-резидентами України рахунків в іноземних банках можуть бути продовжені шляхом пролонгації.
3. Документи на пролонгацію мають бути подані до Національного банку України (Департамент валютного контролю та ліцензування) не пізніше 20 грудня поточного року.
4. Для надання та пролонгації індивідуальної ліцензії юридичні особи-резиденти України зобов'язані подати до Департаменту валютного контролю та ліцензування нижчезазначені документи:
а) лист-звернення на ім'я заступника Голови Правління Національного банку України з такими даними:
- назва та юридична адреса іноземного банку, де відкритий або має бути відкритий валютний рахунок;
- номер рахунку та найменування валюти, в якій відкритий валютний рахунок (при пролонгації);
б) обгрунтування потреби надання індивідуальної ліцензії Національного банку України на користування рахунком за межами України;
в) оригінал індивідуальної ліцензії Національного банку України на право відкриття та використання рахунків в іноземних банках, що був чинним у минулому році (при пролонгації);
г) висновок територіального управління Національного банку України про дотримання юридичною особою-резидентом України вимог індивідуальної ліцензії за минулий рік (у разі пролонгації) та пункту 7 цього Положення;
( Підпункт "г" пункту 4 в редакції Постанови Національного банку N 333 від 09.09.2002 )
д) копія довідки податкового органу за місцезнаходженням юридичної особи-резидента України про взяття на облік платника податку;
( Підпункт "д" пункту 4 в редакції Постанови Нацбанку N 619 від 27.12.99 )
е) кошторис доходів від здійснення юридичною особою-резидентом України господарської діяльності за межами України (кошторис на рік ліцензування у відповідній іноземній валюті);
є) кошторис витрат на здійснення юридичною особою-резидентом господарської діяльності за межами України (розгорнутий помісячний кошторис на рік ліцензування у відповідній іноземній валюті);
ж) довідку уповноваженого комерційного банку України про наявність у нього валютного рахунку юридичної особи-резидента України.
4.1. У разі, якщо рахунок в іноземній банківській установі відкритий чи відкривається структурному підрозділу юридичної особи-резидента України, який відповідно до законодавства країни місцезнаходження цього підрозділу не є юридичною особою, юридичні особи-резиденти України додатково до перелічених у пункті 4 цього Положення документів зобов'язані подати легалізовані копії реєстраційних та установчих документів підрозділу юридичної особи-резидента України за кордоном.
5. Розгляд заяв юридичних осіб-резидентів України на отримання вищезазначених ліцензій здійснюється відповідно до чинного валютного законодавства України та внутрішніх розпоряджень Національного банку України.
5.1. Протягом п'яти робочих днів з дати надходження пакета документів до Національного банку України, після обов'язкової реєстрації цих документів в Адміністративному департаменті, Департамент валютного контролю та ліцензування надсилає копію листа-звернення про надання індивідуальної ліцензії Головному управлінню по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та Головному управлінню по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України.
Національний банк України розглядає пакет документів у порядку, установленому пунктом 5 цього Положення, у строк не більше ніж 20 робочих днів з дати надсилання Департаментом валютного контролю та ліцензування копії листа-звернення про надання індивідуальної ліцензії вищезазначеним спеціальним органам по боротьбі з організованою злочинністю.
З урахуванням висновків спеціальних органів по боротьбі з організованою злочинністю, якщо ці висновки надійшли до Національного банку України протягом строку розгляду документів, що передбачений цим пунктом, визначається доцільність надання індивідуальної ліцензії.
Якщо Національному банку України для надання індивідуальної ліцензії потрібні додаткові документи, то строк розгляду пакета документів продовжується ще на сім робочих днів з дати надходження до Національного банку України додаткових документів.
Після розгляду пакета документів Національний банк України надає заявнику відповідну індивідуальну ліцензію (додаток 2) чи письмову відмову в наданні ліцензії.
( Пункт 5.1 в редакції Постанови Національного банку N 482 від 19.11.2001 )
5.2. Причинами відмови в наданні юридичній особі - резиденту України індивідуальної ліцензії можуть бути:
систематичні порушення (3 і більше разів протягом року, що передує поданню заяви) термінів подання або перекручення звітності за операціями за рахунками в іноземних банках (при пролонгації);
відсутність одного з документів, зазначених у пункті 4 цього Положення;
негативні висновки Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та (або) Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України;
інші причини, пов'язані з фінансовим станом іноземних банків, законодавством іноземних країн та законодавством України.
( Пункт 5.2 в редакції Постанови Національного банку N 482 від 19.11.2001 )
6. Пролонгована чи надана індивідуальна ліцензія на відкриття та використання рахунків в іноземних банках надає юридичній особі-резиденту України право купувати та перераховувати іноземну валюту виключно для виконання тих валютних операцій, які передбачені умовами ліцензії, з урахуванням вимог чинного законодавства України.
7. Режим надходження та використання коштів в іноземній валюті за зазначеним в індивідуальній ліцензії рахунком визначається умовами індивідуальної ліцензії. Власник індивідуальної ліцензії зобов'язаний дотримуватися таких вимог:
а) надходження в іноземній валюті на рахунок резидента України в іноземному банку підлягають обов'язковому продажу у випадках, передбачених постановою Правління Національного банку України від 04.09.98 N 349 "Про введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів - юридичних осіб", зі змінами (далі - Постанова), за винятком коштів, перерахованих власником індивідуальної ліцензії з власного рахунку на передбачений індивідуальною ліцензією рахунок в іноземному банку;
б) якщо умовами відповідної індивідуальної ліцензії передбачено використання коштів в іноземній валюті, що підлягають обов'язковому продажу згідно з вимогами підпункту "а" цього пункту, без зарахування на рахунок в уповноваженому банку України, то власник індивідуальної ліцензії зобов'язаний протягом 30 календарних днів, починаючи з дня зарахування цих коштів на рахунок в іноземному банку, здійснити обов'язковий продаж передбачених Постановою коштів в іноземній валюті з власного рахунку в уповноваженому банку України або подати до територіального чи Операційного управління Національного банку України (на яке згідно з умовами індивідуальної ліцензії покладено контроль за дотриманням її умов) документи, які свідчать про те, що ці кошти не підлягають обов'язковому продажу згідно з вимогами Постанови та/або перераховані на рахунок в іноземному банку з рахунку власника індивідуальної ліцензії. У разі недостатності коштів в іноземній валюті на рахунку власника індивідуальної ліцензії в уповноваженому банку України ці кошти мають бути перераховані з рахунку власника індивідуальної ліцензії в іноземному банку або за наявності на його рахунках в уповноважених банках України коштів в іншій іноземній валюті I групи Класифікатора іноземних валют, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 34, має бути здійснено обов'язковий продаж цих коштів у сумі, еквівалентній сумі в іноземній валюті, що підлягає обов'язковому продажу, за крос-курсом, який визначений на підставі офіційно встановленого Національним банком України курсу гривні до іноземних валют на день здійснення обов'язкового продажу;
в) власник індивідуальної ліцензії зобов'язаний у п'ятиденний строк, починаючи з дня здійснення обов'язкового продажу, подати до територіального або Операційного управління Національного банку України (на яке згідно з умовами індивідуальної ліцензії покладено контроль за дотриманням її умов) засвідчені підписом відповідального працівника та печаткою (штампом) уповноваженого банку (через який здійснено обов'язковий продаж) копії документів, що свідчать про здійснення обов'язкового продажу із зазначенням суми та дати.
Територіальне або Операційне управління Національного банку України (на яке згідно з умовами індивідуальної ліцензії покладено контроль за дотриманням її умов) зобов'язане під час подання висновку щодо дотримання власником умов ліцензії надавати до Департаменту валютного контролю та ліцензування інформацію згідно з додатком 3 до цього Положення.
( Пункт 7 в редакції Постанови Національного банку N 333 від 09.09.2002 )
8. Термін подання юридичною особою-резидентом України звітності про валютні операції визначається умовами індивідуальної ліцензії.

................
Перейти до повного тексту