1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 219 від 21.07.94
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 826 від 16.11.2004 )
Про створення Національної системи підготовки та перепідготовки митних кадрів
12 травня 1994 року в Державному митному комітеті України відбулося розширене засідання Учбово-методичної ради по професійному навчанню працівників митних установ, на якому була заслухана доповідь Голови Учбово-методичної ради Мірошниченка Е.А. "Про основні положення програми професійного навчання особового складу митних установ та завдання щодо створення Національної системи підготовки та перепідготовки митних кадрів".
В засіданні приймали участь керівники управлінь і відділів Держмиткому України, директори навчальних митних закладів, Міністерства внутрішніх справ, представники Міністерства освіти, Держкомкордону України та ряду учбових закладів.
У системі Держмиткому України, за станом на 1 липня 1994 року, створена та активно функціонує розгалужена курсова система навчання, яка охоплює усі митниці і забезпечує обов'язкову початкову фахову підготовку приймаємого на службу в митні органи контингенту, вирішуються питання підготовки дипломованих фахівців за митним профілем шляхом цільового набору в окремих вузах Міносвіти України;
підвищення кваліфікації особового складу проводиться на спеціалізованих курсах за договорами з учбовими закладами різних відомств та на семінарах за участю зарубіжних фахівців, приділяється певна увага мовній підготовці співробітників митних установ.
Разом з тим процес професійного навчання охоплює далеко не весь контингент працюючих, не завжди дає бажані результати по забезпеченню кваліфікаційного рівня освіти, відсутня система підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації особового складу, мають місце залишкові принципи фінансування технічного оснащення навчання, якість підготовки митників та стан учбово-матеріальної бази не відповідає сучасним вимогам.
З метою створення Національної системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації особового складу, на виконання спільного наказу Держмиткому та Міносвіти України від 06.04.94 р. N 98/93 та у відповідності з рішенням учбово-методичної Ради Держмиткому України від 12.05.94 р. (протокол N 5),
НАКАЗУЮ:
1. Прийняти за основу подальшої діяльності Держмиткому України по забезпеченню професійної підготовки працівників митних установ, розроблену та схвалену на засіданні Учбово-методичної ради концепцію професійного навчання митних кадрів на 1994-2000 роки (додається).
2. Для здійснення єдиного підходу до змісту і форм безперервного професійного навчання митників, організацію вивчення досвіду роботи Держмиткому України та інших відомств, покласти на Учбовий центр в м.Києві координацію робіт по учбово-методичному забезпеченню, переглянувши одночасно структуру цього навчального закладу.
3. З метою ефективного використання технічних засобів митної служби в професійній діяльності і для забезпечення навчання користувачів ЕАІС та інших технічних засобів Технічному відділу, Управлінню матеріально-технічного забезпечення, Фінансовому управлінню вважати першочерговим завданням технічне оснащення навчальних закладів Держмиткому та інших відомств, в яких здійснюється цільова підготовка митників, за специфікою підготовки митників.
4. З метою комплектування штату навчальних закладів Держмиткому висококваліфікованими фахівцями, в першу чергу професійними митниками, Фінансовому управлінню подати в місячний термін пропозиції до Кабінету Міністрів України щодо заробітної плати працівників навчальних закладів Держмиткому як у спеціалізованих митних установах.
5. Управлінню по роботі з особовим складом (Копач В.С.):
5.1. Для вирішення питань організації перепідготовки, з метою отримання другої вищої освіти працівниками, яким в службовій діяльності необхідні юридичні, економічні та інші знання, подати в місячний термін керівництву Комітету розрахунки необхідних коштів для зазначеної мети.
5.2. Спільно з Фінансовим управлінням узагальнити та затвердити у встановленому порядку перелік кваліфікаційних вимог до посад особового складу митних установ та типову номенклатуру посад, які підлягають заміщенню спеціалістами з вищою освітою, опрацювати питання створення галузевої номенклатури посад, які заміщуються особами з відповідним рівнем навчання.
6. Фінансовому управлінню (Грінченко В.М.):
6.1. Визначити джерела фінансування та виділити кошти на перепідготовку співробітників митних установ з метою отримання другої вищої освіти в межах наявних асигнувань.
6.2. В місячний термін узагальнити та подати керівництву відомості щодо чисельності структурних підрозділів митних установ, з урахуванням посад.
7. Відділу підготовки та підвищення кваліфікації особового складу (Літовкін Ю.Є.), з метою якісного кадрового забезпечення особового складу:
7.1. Продовжити організаційну роботу по забезпеченню професійного навчання особового складу митних установ.
7.2. Заключити відповідні угоди (договори) з учбовими закладами Міносвіти України та інших відомств про співробітництво.
7.3. Щорічно здійснювати відбір по денній та заочній формі і направляти на навчання співробітників митних установ згідно з спільним наказом Держмиткому та Міноосвіти України від 06.04.94 року N 98/93.
7.4. Опрацювати питання та подати пропозиції керівництву Комітету:
- про відкриття митно-правової спеціалізації в 1994/95 навчальному році в Інституті міжнародних відносин Київського університету, Львівському Державному Університеті, Київському економічному університеті, Одеському інституті інженерів морського флоту;
- про перепідготовку осіб, які мають не фахову вищу освіту, з метою одержання другої вищої освіти (спецфакультети);
- в Інституті міжнародних відносин Київського університету за спеціальностями "митні установи і митна справа", "зовнішньоекономічна і комерційна діяльність", "міжнародні валютно-кредитні відносини";
- в Інституті підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів Львівського Державного Університету за спеціальністю "правознавство";
- Юридичному інституті Одеського Держуніверситету - за спеціальністю "правознавство";
- Одеському інституті інженерів морського флоту - за спеціальністю "організація митного контролю за специфікою діяльності митних установ".
7.5. Для підготовки науково-педагогічного потенціалу майбутнього галузевого вузу провести організаційну роботу по направленню на навчання у заочну аспірантуру чи в якості співшукачів наукових ступенів:
- Українську Державну юридичну Академію - 5 чол.;
- Інститут міжнародних відносин - 5 чол.;
- Львівський Держуніверситет - 3 чол.;
- Київський економічний університет (магістратура) - 5 чол.
8. Начальникам управлінь в місячний термін внести пропозиції:
8.1. Управлінню по роботі з особовим складом щодо відкриття нових спеціалізацій (в рамках діючих спеціальностей) в вищих навчальних закладах для підготовки фахівців у сфері митного контролю на водному, авіаційному, залізничному та автомобільному транспорті, митної статистики, митного права.
8.2. По встановленню переліку кваліфікаційних вимог до посад особового складу митних установ та типової номенклатури посад, які підлягають заміщенню спеціалістами з вищою освітою.
9. Учбовому центру у м.Києві (Момотенко В.Я.):
9.1. Забезпечити методичне керівництво професійним навчанням, створивши творчі групи для виконання робіт по розробці учбово-методичних матеріалів за митним фахом з розподілом та закріпленням за кожним навчальним закладом окремої тематики.
9.2. До 20 вересня розробити та затвердити у встановленому порядку положення про організацію професійного навчання у системі Держмиткому та методичні рекомендації по плануванню підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безперервної освіти митних кадрів.
10. Директорам учбових центрів (Момотенко В.Я., Корнійчук О.Т.):
10.1. Підготувати разом з філіями необхідну учбово-матеріальну базу для проходження ліцензування в Міністерстві освіти до 01.07.95 р.
10.2. Практикувати проведення курсів підвищення кваліфікації за окремою тематикою і погодженням з відповідними управліннями на базі провідних митниць.
10.3. Проводити аналіз результатів підвищення кваліфікації кожної групи і підсумки подавати на розгляд Учбово-методичній раді.
10.4. Спільно з ІОЦ створити до 31.12.94 р. банк даних на працівників митної системи, які проходили організоване професійне навчання в митних навчальних закладах України.

................
Перейти до повного тексту