1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.09.2015 № 218
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора № 520 від 11.11.2020 )
Про організацію інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури України
Відповідно до статті 6 Закону України "Про прокуратуру" , Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" з метою належної організації інформування суспільства про діяльність органів прокуратури України, керуючись статтею 9, пунктом 1-1 розділу XIII "Перехідні положення" Закону України "Про прокуратуру" ,
НАКАЗУЮ:
1. Першому заступнику та заступникам Генерального прокурора України, заступнику Генерального прокурора України - Головному військовому прокурору, заступнику Генерального прокурора України - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (після призначення), керівникам регіональних та місцевих прокуратур забезпечити належну реалізацію принципу гласності як одного з важливих засобів зміцнення законності та формування у суспільстві об'єктивної думки щодо діяльності органів прокуратури, підвищення рівня довіри до них.
1.1. Особисто організовувати зазначену роботу та проводити її з неухильним додержанням вимог законодавчих актів, що регулюють правовідносини у сфері інформаційної діяльності.
1.2. Для максимально повного й об'єктивного донесення до громадськості інформації про діяльність органів прокуратури систематично брати безпосередню участь у заходах медійного характеру (брифінгах, прес-конференціях, теле- і радіоефірах, інтерв'ю тощо).
1.3. Пріоритетного значення надавати оприлюдненню інформації суспільно важливого характеру з питань діяльності прокуратури, передусім про результати роботи, які реально сприяли відновленню або зміцненню законності та правопорядку.
1.4. Оперативно реагувати на критичні публікації та повідомлення про роботу органів прокуратури.
1.5. За наявності подій, що набули значного суспільного значення або резонансу, у межах компетенції надавати офіційні коментарі щодо встановлених обставин, чинного законодавства та вжитих органами прокуратури заходів. Соціально значиму інформацію невідкладно доносити до громадськості з використанням усіх доступних медійних засобів.
1.6. Відповідно до статей 20, 21 Закону України "Про інформацію" запобігати поширенню інформації, яка містить державну чи будь-яку іншу таємницю або конфіденційні відомості, стосовно яких законодавством встановлено особливий порядок захисту.
1.7. Інформацію про результати досудового розслідування у кримінальних провадженнях згідно зі статтею 222 Кримінального процесуального кодексу України оприлюднювати лише з дозволу слідчого або прокурора, який здійснює процесуальне керівництво за умови, що це не зашкодить швидкому, повному і неупередженому розслідуванню та не призведе до порушення прав учасників кримінального провадження.
1.8. Не допускати поширення даних про особу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього, а стосовно потерпілого - без його згоди.
2. Першому заступнику та заступникам Генерального прокурора України, заступнику Генерального прокурора України - Головному військовому прокурору, заступнику Генерального прокурора України - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (після призначення), керівникам самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України про участь у медійних заходах, їх тематику та питання, що підлягають оприлюдненню, завчасно інформувати управління зв'язків із громадськістю та засобами масової інформації Генеральної прокуратури України, надавати основні інформаційні тези та, за наявності, підготовлені матеріали.

................
Перейти до повного тексту