1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ БЮРО УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.10.2018 № 206
Про затвердження Інструкції про порядок забезпечення доступу до публічної інформації у Національному антикорупційному бюро України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного антикорупційного бюро № 65 від 18.05.2021 )
З метою забезпечення належної організації доступу до публічної інформації, реалізації Закону України "Про доступ до публічної інформації", дієвої взаємодії структурних підрозділів та територіальних управлінь Національного антикорупційного бюро України під час розгляду запитів на інформацію, керуючись пунктом 5 частини першої статті 8, частиною першою статті 30 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок забезпечення доступу до публічної інформації у Національному антикорупційному бюро України згідно з додатком.
2. Управлінню по роботі з громадськістю (Головацький Г.Г.) забезпечити організацію та координацію роботи з надання публічної інформації, у тому числі попереднє опрацювання, систематизацію, аналіз, консультації під час розгляду та оформлення запитів на публічну інформацію, а також контроль за наданням відповідей на запити на публічну інформацію.
3. Визначити, що спеціальним місцем для роботи запитувачів із документами, що містять публічну інформацію, їх копіями є приймальні громадян у Національному антикорупційному бюро України та територіальних управлінь відповідно.
4. Управлінню зовнішніх комунікацій (Оліфіра С.О.) забезпечити оприлюднення цього наказу на веб-сайті Національного антикорупційного бюро України.
5. Відділу документообігу (Асанова Л.М.) ознайомити з цим наказом першого заступника Директора, заступників Директора Національного бюро, керівників самостійних структурних підрозділів.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Директора Національного бюро від 04 березня 2016 року № 54 "Про затвердження Інструкції про порядок приймання, реєстрації, розгляду запитів на публічну інформацію в Національному антикорупційного бюро України".
7. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор А. Ситник
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
антикорупційного бюро України
19.10.2018 № 206
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок забезпечення доступу до публічної інформації у Національному антикорупційному бюро України
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок приймання, реєстрації, розгляду запитів на публічну інформацію (далі - запит на інформацію), а також контролю за станом розгляду запитів на інформацію у Національному антикорупційному бюро України, його структурних підрозділах та територіальних управліннях Національного бюро відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон).
1.2. Дія цієї Інструкції не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень під час здійснення ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, про що запитувачу надається відповідне роз'яснення не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Запит на інформацію, який подано згідно із Законом України "Про доступ до публічної інформації" та який за своїм змістом поєднує предмет регулювання Закону України "Про звернення громадян" і Закону, розглядається у відповідних частинах у строки та порядку, передбачені відповідними законами,
1.3. Національне бюро є розпорядником публічної інформації, що відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях, що була отримана або створена у процесі здійснення Національним бюро своїх повноважень.
1.4. Терміни у цій Інструкції вживаються у значеннях, наведених у Законі.
II. Забезпечення та організація порядку доступу до публічної інформації
2.1. Відповідно до статті 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" доступ до публічної інформації у Національному бюро забезпечується шляхом:
- систематичного та оперативного оприлюднення публічної інформації в офіційних друкованих виданнях, на офіційному веб-сайті Національного бюро в мережі Інтернет, на єдиному державному веб-порталі відкритих даних, на інформаційних стендах у приміщеннях Приймальні громадян, будь-яким іншим способом;
- надання інформації за запитами на інформацію.
2.2. Організація забезпечення доступу до публічної інформації покладається на Управління по роботі з громадськістю (далі - Управління).
Приймання, реєстрація та забезпечення функціонування спеціальних місць для роботи запитувачів з документами чи їх копіями у Національному бюро покладаються на Управління та територіальні управління відповідно до порядку, встановленому цією Інструкцією.
III. Порядок приймання, реєстрації, розгляду запитів на публічну інформацію
3.1. Реєстрація запитів на інформацію здійснюється у день їх приймання в окремо визначеному розділі картотеки автоматизованої системи електронного документообігу Національного бюро. Реєстраційний номер запиту на інформацію формується з індексу кореспондента, порядкового номера та індексу адресата, до якого додається літера "з". Зазначена інформація, а також штриховий код наноситься електронним способом у нижньому правому куті або іншому вільному від тексту місці першої сторінки документа, крім місця, призначеного для прошивання.
( Абзац перший пункту 3.1 розділу III в редакції Наказу Національного антикорупційного бюро № 65 від 18.05.2021 )
Запити, які надійшли до Національного бюро після закінчення робочого дня, реєструються наступного робочого дня. Запити, які надійшли у вихідні, святкові та інші неробочі дні, реєструються у перший робочий день.
3.2. Запити, які безпосередньо надійшли до будь-якого структурного підрозділу Національного бюро, у тому числі електронною поштою, (крім територіальних управлінь) невідкладно передаються до Управління для їх реєстрації та організації подальшого розгляду.
3.3. Територіальні управління здійснюють реєстрацію запитів, які надійшли безпосередньо до цього територіального управління.
Після реєстрації запиту у територіальних управліннях здійснюється його попередній розгляд з метою визначення розпорядника запитуваної інформації.
У разі, якщо виключно територіальне управління є розпорядником запитуваної інформації або таким розпорядником не є Національне бюро в цілому, то розгляд запиту здійснюються цим територіальним управлінням у порядку, встановленому цією Інструкцією.
Відповіді на запити, які надійшли від засобів масової інформації або їх представників, обов'язково візуються в Управлінні зовнішніх комунікацій.
Якщо розпорядником запитуваної інформації є інші структурні підрозділи Національного бюро, то після реєстрації територіальним управлінням вказаний запит невідкладно, а саме в день реєстрації запиту, передається через систему електронного документообігу до Управління для організації подальшого розгляду, а у разі якщо територіальне управління є розпорядником запитуваної інформації в частині такого запиту, то в подальшому цим територіальним управління самостійно надається інформація або пропозиції стосовно підготовки запиту до Управління у термін, визначений п. 3.8 розділу третього цієї Інструкції.
3.4. Працівники Управління/територіальних управлінь, відповідальні за роботу із запитами на публічну інформацію, протягом робочого дня здійснюють перевірку електронної скриньки. У разі надходження на електронну пошту запитів на публічну інформацію, роздруковують їх та реєструють.
3.5. Під час надходження запиту на публічну інформацію до Національного бюро телефоном, працівник Управління/територіального управління заповнює форму для подання запиту на отримання публічної інформації від запитувача по телефону, встановлену порядком складання та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Національне антикорупційне бюро України, із зазначенням усіх реквізитів, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації", дати та часу його надходження.
На вимогу запитувача працівник Управління/територіального управління зобов'язаний повідомити реєстраційний номер такого запиту.
3.6. Реєстрації запиту передує його аналіз щодо відповідності змісту запиту предмету правового регулювання Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме статті 1 Закону.
Якщо зміст запиту повністю не відповідає вимогам статті 1 Закону, то реєстрація і розгляд здійснюються відповідно до положень Інструкції з діловодства у Національному антикорупційному бюро України, у тому числі з урахуванням п. 1.2 розділу першого цієї Інструкції. У такому випадку роз'яснення запитувачам надаються Управлінням / територіальним управлінням за резолюцією Директора, Першого заступника Директора або заступників Директора Національного бюро протягом 5 робочих днів.
( Абзац другий пункту 3.6 розділу III в редакції Наказу Національного антикорупційного бюро № 65 від 18.05.2021 )
3.7. Якщо розпорядником запитуваної інформації є один структурний підрозділ Національного бюро, після реєстрації запити на інформацію не пізніше наступного робочого дня за резолюцією Директора, Першого заступника Директора або заступників Директора Національного бюро (згідно із наказом про розподіл обов'язків) передаються таким структурним підрозділам Національного бюро для розгляду та надання відповіді. Запити зі строком розгляду 48 годин передаються для розгляду невідкладно, а саме в день реєстрації таких запитів.
3.8. Якщо розпорядником запитуваної інформації є декілька структурних підрозділів Національного бюро, то електронні копії запитів на інформацію не пізніше наступного робочого дня, з дня реєстрації, через систему електронного документообігу Національного бюро службовою запискою за підписом Керівника Управління, особи, яка виконує його обов'язки, або заступника Керівника Управління, передаються до відповідних структурних підрозділів для розгляду в межах компетенції та надання Управлінню інформації та/або пропозицій з підготовки відповіді на такі запити, у тому числі з приводу необхідності продовження строку розгляду, відповідно до п. 3.13 розділу третього цієї Інструкції, про що Управління повідомляє запитувачу.
( Абзац перший пункту 3.8 розділу III в редакції Наказу Національного антикорупційного бюро № 65 від 18.05.2021 )
Така інформація та/або пропозиції надаються структурними підрозділами до Управління за підписом керівника самостійного структурного підрозділу, особи, яка виконує його обов'язки, або заступника Керівника підрозділу, не пізніше ніж за 1 робочий день до закінчення строку розгляду запиту, а у разі продовження строку розгляду до 20 робочих днів - не пізніше ніж за 2 робочі дні до закінчення строку розгляду запиту.
Для запитів зі строком розгляду 48 годин інформація та/або пропозиції надається до Управління не пізніше ніж за 24 години до закінчення строку розгляду запиту.
3.9. Головним виконавцем за запитами на інформацію, які надійшли від засобів масової інформації або їх представників, за резолюцією Директора, Першого заступника Директора або заступників Національного бюро, визначається Управління зовнішніх комунікацій, крім випадків, передбачених абзацами третім та четвертим пункту 3.3 розділу третього цієї Інструкції.
Розгляд запитів на доступ до публічної інформації, які стосуються відомостей про проходження служби працівниками Національного бюро, здійснюється Управлінням по роботі з громадськістю з урахуванням вимог розпорядчого документа Національного бюро, який регулює порядок надання відомостей, що стосуються проходження служби у Національному антикорупційному бюро України.
( Пункт 3.9 розділу III доповнено абзацом другим згідно з Наказом Національного антикорупційного бюро № 65 від 18.05.2021 )

................
Перейти до повного тексту