1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Порядок


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 205 від 02.11.94
м.Київ
Республіканському банку
Криму,
регіональним управлінням
Національного банку України,
комерційним банкам,
асоціації комерційних
банків, ОПЕРУ НБУ,
центру міждержавних
розрахунків НБУ
( Порядок втратив чинність на підставі Постанови Нацбанку N 128 від 30.03.98 )
Порядок визначення і використання курсу карбованця
( Зміни в текст не внесено. Додатково див. Листи Нацбанку N 19010/2486 від 02.11.94 N 19010/3057 від 09.12.94 N 19010/3091 від 14.12.94 N 19010/375 від 01.02.95 N 19010/632 від 24.02.95 N 19010/731 від 06.03.95 )
( На доповнення див. документ Нацбанку N 20010/34 від 14.07.95 )
( Зміни в текст не внесено. Додатково див. Постанову Нацбанку N 248 від 24.07.97 )
Правління Національного банку України з 2 листопада 1994 року встановлює наступний Порядок визначення та використання курсу карбованця.
1. Національний банк України визначає офіційний курс карбованця до долару США, німецької марки, російського рубля та бєларуського рубля на підставі результатів торгів на Українській міжбанківській валютній біржі. Курс карбованця до інших іноземних валют визначається через крос-курси Франкфуртської валютної біржі, Московської міжбанківської валютної біржі та через крос-курси, що публікує газета "Financial Times".
2. Повідомлення про офіційний курс карбованця надсилається регіональним управлінням Національного банку України після проведення біржових торгів.
3. Офіційний курс карбованця використовується при здійсненні всіх безготівкових операцій продажу та купівлі іноземної валюти, включаючи її обов'язковий продаж, в бухгалтерському обліку всіх операцій, здійснених в іноземній валюті, розрахунків з бюджетом і митницею, при плануванні та аналізі зовнішньоекономічної діяльності, ціноутворенні, складанні оперативної, бухгалтерської та статистичної звітності, для міждержавних розрахунків.
Офіційний курс використовують всі резиденти України та нерезиденти, які здійснюють діяльність на території України незалежно від форми власності і господарювання, видів операцій чи товарних груп.
4. Національний банк України здійснює обов'язковий викуп 10 відсотків надходжень на рахунки резидентів у доларах США, німецьких марках та російських рублях, а також усіх валютних надходжень, що підлягають обов'язковому та вільному продажу, інших валют першої групи Класифікатора іноземних валют безпосередньо у комерційних банків за офіційним курсом відповідно до Порядку викупу валютних коштів в Офіційний валютний резерв Національного банку України від 13.06.1994 року N 137. Решта надходжень на рахунки резидентів в доларах США, німецьких марках, російських рублях та бєларуських рублях, включаючи обов'язковий продаж, який надходив на тендер, виставляється уповноваженими комерційними банками на біржові торги.
5. Операції купівлі та продажу іноземних валют другої групи Класифікатора іноземних валют, включаючи обов'язковий продаж, здійснюються уповноваженими комерційними банками на міжбанківському валютному ринку за курсом покупця та продавця з відхиленням від офіційного курсу плюс-мінус 2,5 відсотки та дотриманням розміру маржі між ними не більше 5 відсотків.
6. Обмінні пункти уповноважених комерційних банків та їх агентів при здійсненні операцій купівлі та продажу іноземної валюти в готівці самостійно встановлюють курс купівлі та продажу, дотримуючись розміру маржі між ними не більше ніж 5 відсотків. Названі курси встановлюються на початку операційного дня і не підлягають зміні протягом дня. В подальшому регулювання розміру маржі, передбаченого цим пунктом, здійснюється Національним банком України в оперативному порядку.
7. З 2 листопада 1994 року для всіх обмінних пунктів уповноважений банк повинен встановити на початок робочого дня ліміт авансу в національній валюті в розмірі, який забезпечує роботу пункту протягом дня, а в іноземній валюті - на рівні, виходячи з попиту, але не більше 20 відсотків обсягу продажу попереднього дня. Продаж вказаної готівки здійснюється з дотриманням розміру маржі. Протягом операційного дня обмінні пункти здійснюють продаж готівки іноземної валюти за рахунок купленої за цей день. Після закінчення операційного дня понадлімітні залишки каси в іноземній валюті повинні бути здані в каси комерційного банку. Одностороннє здійснення тільки купівлі або продажу іноземної валюти буде розглядатись Національним банком України як порушення наданої ліцензії.
8. Щоденно до 12-00 години на основі даних балансу за попередній робочий день комерційні банки (включаючи регіональні чи обласні дирекції комерційних банків "Україна", Укрсоцбанку, Промінвестбанку, Ощадбанку, Держексімбанку та ін.) повідомляють валютному відділу Республіканського банку Крим, відповідному обласному управлінню Національного банку України по електронному зв'язку, факсу або телефону інформацію щодо операцій з іноземною валютою згідно додатку 1, 2 та 3.
Регіональне управління Національного банку України в той же день до 15-00 години в розрізі кожного комерційного банку, а також включаючи власні операції регіонального управління Національного банку України, надає інформацію Управлінню валютного регулювання Національного банку України.
9. В зв'язку з викладеним вище втрачає чинність Порядок встановлення і використання курсу українського карбованця від 6.12.1993 року N 19010/2190-7344.
Голова Правління В.А.Ющенко Національного банку України
Додаток 1
до порядку встановлення

................
Перейти до повного тексту