1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Положення


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
П О Л О Ж Е Н Н Я
N 204 від 02.12.94
м.Київ
Затверджено
наказом по Національному
банку України
N 204 від 02.12.94 р.
( Положення втратило чинність на підставі Постанови Нацбанку N 214 від 06.06.2001 )
Положення про порядок видачі приватизаційних майнових сертифікатів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Нацбанку N 106 від 14.11.95 ) ( Зміни в текст не внесені. Додатково див. Постанову Нацбанку N 114 від 11.04.97 )
1. Загальні положення
1.1. Приватизаційний майновий сертифікат - це особливий вид державного цінного папера, який засвідчує право власника на безоплатне одержання у процесі приватизації частки майна державних підприємств.
1.2. Запровадження в обіг приватизаційних майнових сертифікатів у паперовій формі (далі - майнових сертифікатів) здійснюється згідно з Законом України "Про приватизаційні папери" від 06.03.92 р. N 2173-12, Постановою Верховної Ради України "Про вдосконалення механізму приватизації в Україні і посилення контролю за її проведенням" від 29 липня 1994 року, Указом Президента України "Про введення в готівковий обіг приватизаційних майнових сертифікатів" від 21 квітня 1994 року N 178/94 та постановою Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо виконання Постанови Верховної Ради України від 29 липня 1994 р. "Про вдосконалення механізму приватизації в Україні і посилення контролю за її проведенням" від 31 серпня 1994 року N 604.
1.3. Право на одержання у власність майнових сертифікатів мають громадяни України, що проживають на її території, проживають або тимчасово перебувають за її межами у службових справах, які не відкрили приватизаційні майнові безготівкові рахунки в установах Ощадного банку України.
1.4. Номінальна вартість майнового сертифіката відповідно до Указу Президента України від 2 листопада 1993 року N 503 "Про індексацію номінальної вартості приватизаційних майнових сертифікатів" становить 1050 тис.крб. Сертифікат є іменним приватизаційним цінним папером, він має цільове призначення і вільному обігу не підлягає.
1.5. Видача майнових сертифікатів громадянам здійснюється установами Ощадного банку України на підставі списків, які складені в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1992 р. N 656 "Про порядок складання та уточнення списків громадян, які мають право на одержання приватизаційних паперів".
1.6. При видачі майнових сертифікатів установами Ощадного банку України з громадян у готівковій формі стягується:
- державне мито у розмірі 0,3 відсотка від номінальної вартості приватизаційного папера згідно з Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. N 7-93 "Про державне мито";
- плата за здійснення операцій з видачі майнового сертифіката, у розмірі 2,5 відсотків від місячного мінімума доходів громадян, що не обкладається прибутковим податком.
2. Порядок здійснення операцій з видачі майнових сертифікатів громадянам України
2.1. Видача приватизаційного майнового сертифіката здійснюється особисто громадянину України, який має право на його одержання, або особі, яка отримала на це відповідні повноваження. Для видачі сертифіката громадянин пред'являє паспорт або документ, що його замінює. Довірені особи, опікуни, піклувальники та інші законні представники крім документів, що засвідчують їх особу та особу, на користь якої здійснюються операції з видачі майнового сертифіката, надають додаткові документи, що визначені чинним законодавством України.
2.2. Операції з видачі громадянам майнових сертифікатів здійснюються двома працівниками: контролером (оператором) та касиром установи Ощадного банку України.
2.3. На початок операційного дня контролер (оператор), який здійснює операції з видачі майнових сертифікатів, отримує потрібну їх кількість у касира під розпис у журналі за ф.N 15.
2.4. При видачі майнового сертифіката контролер (оператор):
- пересвідчується в особі клієнта;
- впевнюється, що реквізити списку на одержання майнового сертифіката відповідають паспортним даним або реквізитам документа, який його замінює;
- перевіряє згідно з списком громадян, що мають право на одержання майнових сертифікатів, стан використання клієнтом відповідних приватизаційних сум. Майновий сертифікат видається за умови, якщо громадянин не відкрив приватизаційний майновий безготівковий рахунок. При повному або частковому використанні коштів з цього рахунку майновий сертифікат не видається. Залишки сум на приватизаційних рахунках мають бути використані без допомоги майнових сертифікатів у порядку визначеному Положенням "Про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації", що затверджене Національним банком України та Фондом державного майна України.
2.5. У разі відсутності перешкод з видачі майнового сертифіката, контролер (оператор) на підставі наявних документів:
а) чітко і розбірливо заповнює реквізити, що знаходяться на бланку майнового сертифіката, а саме:
- прізвище (суворо у встановлених клітинах: одна літера у клітині);
- ім'я;
- по батькові;
- номер та серія документа, що засвідчує особу (заповнюються суворо у встановлених клітинах - одна літера або цифра у клітині);
- ким і коли виданий документ;
- адреса;
- номер установи Ощадного банку (суворо у клітинах - одна цифра у клітині);
- дата видачі сертифіката (число, місяць - цифрами та рік).
При заповненні лівої частини приватизаційного майнового сертифіката мають місце такі особливості:
- у разі недостатності клітин для написання прізвища, ім'я та по батькові фізичної особи, серії та номера документа символи, які не вміщуються, записуються поза межами клітин;
- у позиціях, які характеризують назву документа, що засвідчує особу та назву організації, яка його видала, допускається використання скорочених назв.
Контролер (оператор) підписує майновий сертифікат та засвідчує його печаткою установи Ощадного банку України;
б) вносить до списку громадян, які мають право на одержання приватизаційних паперів, такі реквізити:
- серію та номер майнового сертифіката;
- дату видачі майнового сертифіката і свій підпис;
в) фіксує операції з видачі сертифіката в окремому приватизаційному операційному щоденнику за ф.N 24 з відміткою "Приватизаційний", а саме:

................
Перейти до повного тексту