1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
18.03.2004 N 200
Про затвердження Положення про Управління інформаційного забезпечення та митної статистики
( Про втрату чинності додатково див. Наказ Державної митної служби N 423 від 24.05.2005 )
У зв'язку з реорганізацією інформаційно-аналітичного митного управління й керуючись пунктом 8 Положення про Державну митну службу України, затвердженого Указом Президента України від 24.08.00 N 1022/2000,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Управління інформаційного забезпечення та митної статистики Державної митної служби України (додається).
2. Наказ Державної митної служби України від 14.05.03 N 310 "Про затвердження Положення про інформаційно-аналітичне митне управління Державної митної служби України" вважати таким, що втратив чинність.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Служби М.М.Каленський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
18.03.2004 N 200
ПОЛОЖЕННЯ
про Управління інформаційного забезпечення та митної статистики Державної митної служби України
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає правовий статус Управління інформаційного забезпечення та митної статистики (далі - Управління), а саме його компетенцію (права, завдання, функції) і розроблено на підставі Митного кодексу України, Положення про Державну митну службу України, Концепції створення Єдиної автоматизованої інформаційної системи Державної митної служби України (далі - ЄАІС).
1.2. Управління є спеціалізованою митною установою, що входить до системи органів Держмитслужби України, контролює та несе відповідальність за функціонування ЄАІС та ведення митної статистики у відповідності з повноваженнями, делегованими спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
1.3. Управління безпосередньо підпорядковується одному із заступників Голови Служби, що курирує напрямок роботи, пов'язаний з діяльністю Управління.
1.4. Управлінню підпорядковуються, з методичних питань, структурні підрозділи митних органів України, що забезпечують функціонування елементів ЄАІС, захист інформації та ведення митної статистики в цих митних органах. Їх керівники призначаються на посаду та звільняються з неї за погодженням з Управлінням.
1.5. У своїй діяльності Управління керується Конституцією України, законами України, Митним кодексом України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Держмитслужби України, а також цим Положенням.
1.6. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, печатку із зображенням Державного Герба України й своїм найменуванням та інші печатки, штампи, бланки, відповідні рахунки в територіальному відділенні Державного казначейства України та банку.
1.7. Юридична адреса Управління: 04215, Київ, вул. Світлицького, 28-А, блок Б.
1.8. Створення, реорганізація та ліквідація Управління здійснюються згідно із законодавством України.
1.9. Гранична чисельність, структура, штатний розпис, фонд оплати праці, кошторис та план асигнувань загального й спеціального фондів Державного бюджету України затверджуються Головою Служби.
2. Основні завдання Управління
2.1. Інформаційне забезпечення та ведення митної статистики Держмитслужби України.
2.2. Управління функціонуванням ЄАІС у цілому та її складових частин.
2.3. Забезпечення розвитку й модернізації ЄАІС, інформаційного, технічного, телекомунікаційного, програмного та статистичного забезпечення функціонування Держмитслужби України.
2.4. Ведення центральної бази даних ЄАІС.
2.5. Збирання, опрацювання, аналіз та узагальнення даних митної статистики України.
2.6. Організаційне забезпечення завдань керування системою захисту інформації в автоматизованих системах.
2.7. Захист законних прав щодо безпеки інформації в процесі інформаційної діяльності та взаємовідносинах із зовнішніми й закордонними організаціями.
2.8. Проведення перевірок у митних органах щодо виконання вимог нормативно-правових актів, нормативних і розпорядчих документів, що стосуються сфери захисту інформації та митної статистики.
2.9. Інформаційна взаємодія Держмитслужби України з іншими органами державної влади України в межах двосторонніх угод, протоколів до цих угод або спільних наказів.
2.10. Розроблення інформаційної, програмної, методичної та матеріальної бази для впровадження автоматизованих експертних митних систем.
2.11. Своєчасне, повне та об'єктивне інформування керівництва Держмитслужби України про стан автоматизації процесів управління в ЄАІС, розроблення пропозицій щодо їх поліпшення.
2.12. Сприяння (за погодженням з керівництвом Держмитслужби України) державним органам, громадським об'єднанням та підприємствам у діяльності зі створення міжвідомчої автоматизованої системи обміну даними.
2.13. Моніторинг діяльності митних органів у галузі інформаційного та статистичного забезпечення діяльності Держмитслужби України та доведення його результатів до керівництва Держмитслужби для можливості оперативного прийняття управлінських рішень.
2.14. Здійснення організаційних заходів щодо проведення тендерів (торгів), підготовка документів з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти в централізованому порядку для розгляду на засіданнях Тендерного комітету Держмитслужби України.
Здійснення централізованої закупівлі товарів, робіт і послуг для потреб митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій за напрямом своєї діяльності на підставі кошторису, складеному й затвердженому згідно з вимогами, установленими Кабінетом Міністрів України та Міністерством фінансів України.
2.15. Організація закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України від 22.02.03 N 1490-III "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (зі змінами й доповненнями) для експлуатації, оснащення й удосконалення ЄАІС.
2.16. Контроль за виконанням укладених Держмитслужбою України умов договорів на централізовану закупівлю товарів, робіт і послуг, по центральному апарату Держмитслужби України з питань, що перебувають в межах компетенції Управління, їх правове супроводження. У разі невиконання або неналежного виконання постачальником (виконавцем) зобов'язань за договором, направлення пропозицій керівництву Держмитслужби з усіма документами про необхідність пред'явлення претензії до контрагента за договором, а також підстави для такого пред'явлення.
Подання до Держмитслужби у визначені договором терміни документів за встановленими формами, що підтверджують виконання договірних умов щодо постачання товарів, надання послуг, виконання робіт.
2.17. Забезпечення стандартизації митних технологічних та організаційних процесів, а також технічного менеджменту й адміністрування інформаційних технологій.
2.18. Забезпечення захисту інформації в ЄАІС.
2.19. Прийняття на свої склади матеріальних цінностей (за напрямами діяльності), організація та здійснення складського обліку запасів, основних засобів, інших необоротних активів і видача їх згідно з розпорядженням Держмитслужби України.
2.20. Реалізація кадрової політики в підборі, розстановці, ротації та підвищенні кваліфікації митних кадрів у галузі інформаційних технологій та митної статистики.
2.21. Підготовка пропозицій керівництву Держмитслужби України щодо формування та реалізації Багатогалузевої науково-технічної програми розвитку Держмитслужби України відповідно до граничних обсягів асигнувань на відповідний рік.
2.22. Участь у складанні кошторису Держмитслужби України, підготовка розрахунків до кошторису на централізоване постачання/закупівлю матеріальних цінностей та надання послуг.
2.23. Участь у розробленні концептуальних основ інформаційно-технічної та наукової політики, формуванні пропозицій щодо її вдосконалення.
2.24. Контроль за раціональним використанням матеріальних і фінансових ресурсів відповідно до нормативів та кошторисів, збереженням державної власності.
2.25. Здійснення організаційних заходів щодо проведення тендерів (торгів), підготовка документів з питань закупівлі послуг зв'язку, технічного обслуговування комп'ютерної техніки, технічного захисту інформації тощо за державні кошти для забезпечення діяльності центрального апарату Держмитслужби для розгляду на засіданнях Тендерного комітету Держмитслужби України.
2.26. Планування кошторису, підготовка розрахунків до кошторису на надання послуг зв'язку, технічного обслуговування комп'ютерної техніки, технічного захисту інформації тощо по центральному апарату Держмитслужби України.
2.27. Розроблення, впровадження та супроводження програмного забезпечення з питань, що належать до компетенції митної служби України.
3. Функції Управління
Управління відповідно до покладених на нього завдань виконує такі функції:
3.1. Управління ЄАІС Держмитслужби України в цілому та її окремими елементами.
3.2. Забезпечення керівництва Держмитслужби України, органів державної влади статистичними й інформаційними матеріалами.
3.3. Забезпечення єдності інформаційних технологій у Держмитслужбі України.
3.4. Розвиток і вдосконалення інформаційного та статистичного забезпечення в Держмитслужбі України на основі єдиної технічної політики й застосування сучасних інформаційних технологій.
3.5. Здійснення з митними органами, спеціалізованими митними установами та організаціями, Держмитслужбою звіряння проведених операцій з прийняття-передання матеріальних цінностей, придбаних у централізованому порядку, та їх списання.
3.6. Ведення бази даних електронних копій вантажних митних декларацій відповідно до загальноприйнятих міжнародних правил статистики.
3.7. Підготовка та подання статистичних даних в органи державної влади, а також у митні органи.
3.8. Вивчення, використання та вдосконалення нормативно-правової бази для ведення митної статистики України.
3.9. Планування, контроль і аналіз функціонування складових частин ЄАІС.
3.10. Організація роботи й управління діяльністю підрозділів митних органів України, що забезпечують функціонування елементів ЄАІС у цих митних органах та митної статистики.

................
Перейти до повного тексту