1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
Н А К А З
27.11.2009 N 198
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі N 1093 від 04.07.2016 )
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо розроблення та затвердження органами ліцензування Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певного виду господарської діяльності
З метою методологічного забезпечення єдиного підходу до розроблення та затвердження органами ліцензування Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певного виду господарської діяльності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо розроблення та затвердження органами ліцензування Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певного виду господарської діяльності, що додаються.
2. Департаменту ліцензування (О.Б.Іванченко) довести Методичні рекомендації щодо розроблення та затвердження органами ліцензування Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певного виду господарської діяльності до органів ліцензування.
3. Департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення (В.В.Головатенко) забезпечити розміщення Методичних рекомендацій щодо розроблення та затвердження органами ліцензування Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певного виду господарської діяльності на офіційному веб-сайті Держкомпідприємництва.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Голови С.І.Третьяков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного
комітету України
з питань регуляторної
політики
та підприємництва
27.11.2009 N 198
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо розроблення та затвердження органами ліцензування Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певного виду господарської діяльності
Методичні рекомендації з розроблення Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності (далі - Методичні рекомендації) розроблено з метою забезпечення єдиного підходу до розроблення Порядків контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження певних видів господарської діяльності (далі - Порядки контролю). Ці Методичні рекомендації узагальнюють досвід розроблення Порядків контролю та призначені для надання методичної допомоги органам ліцензування в розробленні Порядків контролю.
Порядок контролю розробляється відповідно до статей 5, 7, 20 та 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", постанов Кабінету Міністрів України, які затверджують відповідні критерії розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування", а також Ліцензійних умов (далі - Ліцензійні умови).
Порядок контролю повинен затверджуватись наказом органу ліцензування, розробка та прийняття якого здійснюється за процедурою, передбаченою Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності"
Крім того, оскільки Порядок контролю є регуляторним актом, його розробка повинна здійснюватись відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".
Порядок контролю повинен складатись з наступних розділів:
- загальні положення;
- організація перевірок;
- права та обов'язки комісії з перевірки ліцензіата;
- права та обов'язки ліцензіата;
- порядок проведення перевірки;
- порядок оформлення результатів перевірки;
- рішення про анулювання ліцензії;
- оскарження рішення про анулювання ліцензії;
- додатки до Порядку контролю (рекомендована форма додатків).
I. Загальні положення
В цьому розділі слід зазначити перелік законодавчих та нормативно-правових актів, на виконання та у відповідності до яких розроблено Порядок контролю.
Серед законодавчих та нормативно-правових актів в обов'язковому порядку в даному розділі має бути зазначено Закони України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", постанови Кабінету Міністрів України, які затверджують відповідні критерії розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику їх господарської діяльності, постанова Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 року N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування", а також Ліцензійні умови.
Крім того, саме в розділі "Загальні положення" необхідно визначити органи, до повноважень яких чинним законодавством віднесено контроль за додержанням ліцензіатами Ліцензійних умов.
II. Організація перевірок
В цьому розділі необхідно зазначити види перевірок (планові та позапланові) вичерпний перелік яких передбачено нормами чинного законодавства.
Також потрібно визначити періодичність проведення планових перевірок, згідно затверджених для відповідного виду господарської діяльності критеріїв, а також встановити, що план перевірок затверджується відповідним розпорядчим документом органу ліцензування.
При цьому, необхідно передбачити норму, відповідно до якої копія плану перевірок органу ліцензування, після його затвердження у десятиденний термін надається до Держкомпідприємництва.
Позапланові перевірки проводяться органом контролю на підставах, визначених Законами України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
У цьому розділі необхідно також врахувати норми постанови Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року".
Крім того, в даному розділі необхідно передбачити порядок створення органом контролю комісії з перевірки, передбачивши при цьому:
- порядок видання розпорядчого документу про створення комісії з перевірки;
- що розпорядчий документ про створення комісії з перевірки та посвідчення про право перевірки ліцензіата підписується керівником або заступником керівника органу контролю;
- порядок видання посвідчення про право перевірки ліцензіата;
- повноваження щодо права підпису розпорядчого документу про створення комісії з перевірки та посвідчення про право перевірки ліцензіата;
- визначити порядок ведення журналу обліку посвідчень про право перевірки та порядок його ведення.
До даного розділу необхідно розробити бланк посвідчення та форму журналу обліку посвідчень про проведення перевірки ліцензіатів (додатки 1 та 2 додаються).
Також в зазначеному розділі необхідно передбачити порядок повідомлення ліцензіата про проведення планової перевірки щодо додержання Ліцензійних умов, строки проведення перевірки.
III. Права та обов'язки комісії з перевірки ліцензіата
У цьому розділі необхідно передбачити права голови та членів комісії, а також їх обов'язки.
Серед прав голови та членів комісії доцільно передбачити такі права, як, наприклад:
- можливість ознайомлюватись з необхідними для проведення перевірки документами;
- можливість отримання копій (ксерокопій) необхідних документів;
- доступу до виробничих та інших приміщень ліцензіата;
Серед обов'язків доцільно зазначити:
- необхідність керуватись у своїй роботі нормами законодавства України;
- необхідність об'єктивно відображати стан справ щодо додержання ліцензіатами Ліцензійних умов;
- необхідність додержання державної та іншої передбаченої законодавством таємниці.
IV. Права та обов'язки ліцензіата
Серед прав ліцензіата доцільно передбачити такі права, як, наприклад:
- вимагати від посадових осіб органу контролю додержання вимог законодавства;
- перевіряти наявність у посадових осіб органу контролю службового посвідчення і одержувати копії посвідчення на проведення планового або позапланового заходу;
- надавати письмові пояснення та зауваження з питань, що виникають під час проведення перевірки;
- не допускати посадових осіб органу контролю до здійснення перевірки, якщо:
перевірка здійснюється з порушенням вимог до періодичності її проведення;

................
Перейти до повного тексту