1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
28.12.1992 N 198
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 310 від 08.05.2014 )
Про заходи щодо подальшого вдосконалення медичної допомоги і медико-соціальної експертизи при захворюваннях вуха, горла і носа
Протягом останніх 5 років в Україні проведено значну роботу, спрямовану на подальше вдосконалення і підвищення якості оториноларингологічної допомоги.
Проведені заходи по підготовці кадрів і спеціалізації служби дали можливість організувати такі підрозділи, як дитяча оториноларингологія, сурдологія, фоніатрія, ЛОР-онкологія.
В ряді областей (Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Чернігівська) створено профільні відділення при обласних онкодиспансерах.
Однак, незважаючи на досягнуті успіхи в організації оториноларингологічної допомоги, мають місце недоліки, що істотно впливають на подальший її розвиток.
З метою підвищення оториноларингологічної допомоги населенню України З А Т В Е Р Д Ж У Ю:
1. Перелік медичної апаратури, обладнання, інструментів та медикаментів для оснащення кабінету оториноларинголога - додаток 1.
2. Перелік операцій та маніпуляцій, що проводяться в кабінеті оториноларинголога - додаток 2.
3. Положення про оториноларингологічне консультативне відділення - додаток 3.
4. Обсяг невідкладної допомоги та лікування пошкоджень вуха, горла, носа та навколоносових пазух в залежності від категорії лікувального закладу - додаток 4.
5. Обов'язковий обсяг хірургічної допомоги в оториноларингологічних відділеннях лікувально-профілактичних закладів - додаток 5.
6. Групування нозологічних одиниць у залежності від складності лікування (категорії складності) - додаток 6.
7. Сертифікат для регламентації рівня проведення оториноларингологічних хірургічних втручань у залежності від категорії складності операції і кваліфікаційної характеристики медичного закладу - додаток 7.
8. Стандарти якості діагностики і лікування окремих захворювань вуха, горла, носа з урахуванням тимчасової і стійкої втрати працездатності - додаток 8.
9. Перелік оториноларингологічних захворювань, які рекомендуються лікувати в умовах денного перебування хворих - додаток 9.
10. Положення про спеціалізовану оториноларингологічну лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) - додаток 10.
11. Положення про сурдологопедичний кабінет - додаток 11.
12. Положення про кабінет для надання фоніатричної допомоги - додаток 12.
13. Положення про надання фізіотерапевтичної допомоги оториноларингологічним хворим обласної, міської, районної лікарень - додаток 13.
14. Спеціалізовані мікрохірургічні оториноларингологічні відділення і їх функції - додаток 14.
15. Критерії оцінки роботи лікаря-оториноларинголога при атестації на вищу, I, II категорії, та перелік хірургічних втручань і маніпуляцій, пропонованих для визначення кваліфікації лікаря-оториноларинголога стаціонару - додаток 15.
16. Рекомендована схема аналізу оториноларингологічної служби області (району) - додаток 16.
Пропоную:
начальникам управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, завідуючому відділом охорони здоров'я Ради Міністрів Республіки Крим:
1.1. В амбулаторно-поліклінічних установах ввести необхідну кількість посад оториноларингологів із розрахунку 0,7 посади на 10 тис. дорослого населення. Навантаження на одну посаду визначити із розрахунку 7-8 тисяч відвідувань на рік, в тому числі до 40-50% профоглядів, включаючи профогляди призовників, допризовників і учнів шкіл. Витрати часу на проведення профогляду аналогічні витратам часу на прийом хворого. Витрати медикаментів і перев'язочних засобів на профогляд і прийом хворого однакові.
Слід взяти до уваги, що в центральних районних лікарнях повинно бути не менше 2 посад і фізичних осіб лікарів-оториноларингологів для обслуговування дорослого населення.
1.2. Амбулаторно-поліклінічну допомогу населенню із захворюванням вуха, горла і носа надавати за трьохетапним принципом:
а) в оториноларингологічному кабінеті поліклініки центральної районної лікарні;
б) в міських поліклініках, на базі яких можуть бути створені консультативні поліклініки (відділення);
в) в оториноларингологічних кабінетах консультативної поліклініки обласної лікарні, на базі якої створюється консультативне оториноларингологічне відділення. Обсяг роботи і оснащення додаються - додаток 1, 2.
1.3. Протягом 1992-1995 рр. провести організацію консультативних оториноларингологічних відділень в обласних центрах, міських поліклініках міст з населенням понад 500 тисяч чоловік. Навантаження на одну лікарську посаду в консультативній поліклініці доцільно визначити в межах 4-4,5 тис. відвідувань на рік.
Роботу консультативного відділення організувати згідно з положенням про оториноларингологічне консультативне відділення - додаток 3.
1.4. Враховуючи зростаючий рівень травм вуха, горла і носа, станів, що потребують невідкладної оториноларингологічної допомоги, у всіх обласних центрах та містах з населенням понад 300 тисяч доцільно організувати цілодобове надання ургентної оториноларингологічної допомоги дітям та дорослим з виділенням відповідних посад лікарів-оториноларингологів.
Надання допомоги хворим при травмах вуха, горла і носа в установах різного рівня проводити у відповідності з рекомендованим обсягом невідкладної допомоги - додаток 4.
1.5. У випадках, коли в лікарні не передбачена посада оториноларинголога, при проведенні внутрішньолікарняних консультацій визначати потребу в цьому із розрахунку 2000 консультацій на рік на одну посаду.
До вказаних консультацій віднести експертну консультативну роботу головного оториноларинголога відділу охорони здоров'я у лікарській консультативній комісії (ЛКК), медико-соціальній експертній комісії (МСЕК).
1.6. Забезпечити оториноларингологічні відділення кадрами оториноларингологів із розрахунку: в оториноларингологічному відділенні центральної районної лікарні - одна посада оториноларинголога на 400 виписаних хворих на рік при хірургічній активності не менше 30%, в оториноларингологічному відділенні міської і обласної лікарні - одна посада оториноларинголога на 350 виписаних хворих на рік при хірургічній активності не менше 45-50%.
1.7. Забезпечити в оториноларингологічних відділеннях відповідний рівень хірургічної допомоги та обов'язковий її обсяг у відповідності з додатком 5.
1.8. Наказом відділу охорони здоров'я визначити кваліфікаційний рівень районних та міських оториноларингологічних відділень та регламентувати обсяг медичної допомоги хворим в цих відділеннях згідно з рекомендованим групуванням нозологічних одиниць у залежності від складності лікування (додаток 6) та рекомендованим сертифікатом рівня проведення хірургічних втручань і консервативного лікування в залежності від категорії складності (додаток 7).
1.9. З метою єдиного визначення вимог до якості обстеження і лікування хворих в оториноларингологічних закладах України рекомендуються для застосування в області підготовлені провідними фахівцями стандарти якості діагностики та лікування окремих захворювань вуха, горла і носа (додаток 8).
1.10. При оториноларингологічних відділеннях районних, міських і обласних лікарень передбачити організацію протягом 1992-1994 рр. лікування хворих з денним перебуванням, включаючи таких хворих у загальне навантаження стаціонару. Завідуючому відділенням надається право переводити прооперованих хворих на лікування з денним перебуванням. Перелік оториноларингологічних захворювань, які рекомендується лікувати в умовах денного перебування хворих, приведено у додатку 9. Вся документація на хворих з денним перебуванням ведеться, як у звичайному стаціонарі.
1.11. Звернути увагу на забезпечення повного комплексу клініко-функціональних досліджень хворих, котрі направляються в заклади медико-соціальної експертизи. Залучати до проведення медичної експертизи головного оториноларинголога управління охорони здоров'я.
1.12. Дня покращення медико-соціальної реабілітації хворих в залежності від обсягу експертної роботи розглянути питання про необхідність створення в кожній області спеціалізованої оториноларингологічної МСЕК.
1.13. Створити на базі Кримської республіканської, обласних і центральних міських (мм. Київ, Севастополь, Харків) оториноларингологічних лікарень спеціалізовані оториноларингологічні лікарсько-консультативні комісії.
Положення про спеціалізовану оториноларингологічну лікарсько-консультативну комісію - додаток 10.
1.14. Розширити підготовку оториноларингологів з питань медико-соціальної експертизи шляхом організації цільових обласних і міжобласних семінарів, направлення їх на факультет вдосконалення лікарів Дніпропетровського медичного інституту (кафедра медико-соціальної експертизи), оториноларингологічне відділення Дніпропетровського НДІ відновлення та експертизи працездатності інвалідів.
1.15. Забезпечити диспансеризацію інвалідів внаслідок захворювань вуха, горла і носа, реалізацію відповідних розділів, індивідуальних програм медичної, соціальної і професійної їх реабілітації.
1.16. Забезпечити функціонування на базі обласних і великих міських лікарень сурдологопедичних, фоніатричних кабінетів (додаток 11, 12).
1.17. Звернути увагу на розширення обсягу фізіотерапії захворювань вуха, горла і носа, забезпечивши на рівні фізіотерапевтичних відділень районних, міських, обласних лікарень необхідний обсяг такої допомоги (додаток 13).
1.18. Щорічно проводити аналіз діяльності оториноларингологічної служби в областях за рекомендованого схемою (додаток 16). Про результати доповідати на колегії.
1.19. Підвищити вимоги до оцінки кваліфікації лікарів-оториноларингологів. При атестації лікарів-оториноларингологів, які працюють в поліклініках і стаціонарах, враховувати вимоги до оцінки їх кваліфікації згідно з додатком 15.
1.20. Відповідальність за рівень оториноларингологічної допомоги населенню області несе головний оториноларинголог відділу (управління) охорони здоров'я, який призначається наказом начальника управління.
Головним оториноларингологом управління охорони здоров'я призначається лікар-оториноларинголог вищої кваліфікаційної категорії, як правило, завідуючий оториноларингологічним відділенням обласної лікарні.
Атестація і переатестація головних оториноларингологів управлінь охорони здоров'я проводиться в Республіканській атестаційній комісії.
В умовах формування ринкових відносин проводити контрактну систему оплати головного оторинодаринголога.
2. Начальнику управління охорони здоров'я Вінницької обласної держадміністрації, ректору Вінницького медичного інституту забезпечити функціонування на базі оториноларингологічного відділення обласної лікарні центру лікування хворих склеромою дихальних шляхів. До 01.03.93 р. підготувати та довести до відома обласних управлінь охорони здоров'я положення про умови та порядок направлення хворих на лікування з врахуванням роботи в умовах нового-механізму фінансування.
3. Начальнику науково-виробничого підприємства "Укрфармація" МОЗ України передбачити пріоритетне виділення окремих медичних препаратів для Вінницького склеромного центру за заявкою Вінницького обласного управління охорони здоров'я.
4. Начальникам управлінь охорони здоров'я Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Харківської, Тернопільської, Одеської обласних державних адміністрацій, ректорам медичних інститутів вищеназваних міст до 01.03.93 р. визначити та затвердити функцію міжобласних мікрохірургічних оториноларингологічних центрів, передбачивши порядок надходження хворих на госпрозрахункових умовах. В розробці положення про міжобласний центр керуватись рекомендованим обсягом хірургічних втручань в спеціалізованих мікрохірургічних відділеннях (додаток 14).
5. Директорам Дніпропетровського НДІ експертизи працездатності інвалідів і Київського НДІ отоларингології подати в МОЗ України до 01.01.94 р.:
5.1. Методичні матеріали по вдосконаленню організації медико-соціальної допомоги людям із захворюваннями вуха, горла і носа, медичної, соціальної і професійної реабілітації інвалідів з урахуванням положень Закону "Про соціальний захист інвалідів в Українській РСР", Положення про медико-соціальну експертизу від 22.02.92 р. N 83, Інструкції про встановлення груп інвалідності від 28.12.91 р. N 16.01/20 та інших законодавчих актів України.
5.2. Навчальні програми спеціалізації і вдосконалення лікарів-оториноларингологів, розширивши в них розділ, що стосується профілактики інвалідності, медико-соціальної експертизи, медичної, професійної і соціальної реабілітації та адаптації інвалідів.
6. Директору НДІ отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Заболотному Д.І.:
6.1. Щороку проводити аналіз стану оториноларингологічної допомоги населенню і оториноларингологічної захворюванності в Україні на підставі даних аналізу обласних оториноларингологів і центру медичної статистики МОЗ України.
6.2. Передбачити розробку питань наукової організації медико-соціальної допомоги при хворобах вуха, горла і носа, критеріїв визначення ступеня обмеження життєдіяльності й працездатності при кохлеовестибулярних розладах та інших інвалідизуючих хворобах ЛОР-органів, обгрунтування й розробку факторів, що призводять до подальшого погіршення здоров'я під впливом несприятливих виробничих факторів.
7. Вважати такими, що втратили чинність:
7.1. Накази МОЗ СРСР на території України:
- від 19.07.85 р. N 970 "Про заходи подальшого вдосконалення медичної допомоги при захворюваннях вуха, горла і носа";
- від 11.06.87 р. N 790 "Про надання медичної допомоги хворим з грибковими ураженнями ЛОР-органів";
- від 27.08.86 р. N 1141 "Про впровадження в практику отоларингології методів ультразвукової хірургії";
- від 23.04.80 р. N 430 "Про заходи подальшого поліпшення слухо-протезної допомоги населенню";
- від 14.04.77 р. N 330 "Про заходи поліпшення фоніатричної допомоги населенню";
7.2. Накази МОЗ УРСР:
- від 15.10.85 р. N 626 "Про заходи подальшого вдосконалення медичної допомоги при захворюваннях вуха, горла і носа";
- від 20.12.78 р. "Про організацію республіканського центру фоніатрії";
- від 21.06.76 р. N 387 "Про поліпшення сурдологопедичної допомоги населенню УРСР";
8. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров'я України Пономаренка В.М. та головного оториноларинголога МОЗ України директора Київського науково-дослідного інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка Заболотного Д.І.
Міністр Ю.П.Спіженко
Додаток 1
до наказу МОЗ України
28.12.1992 N 198
ПЕРЕЛІК
медичної апаратури, обладнання, інструментів і медикаментів для оснащення лор-кабінету
NN
п/п
Найменування виробу Кількість
ЦРЛ Місь-
ка
Обл.
1 2 3 4 5
Апарати і прилади
1. Апарат для пневматичного масажу 1 1 1
2. Ольфактометр для визначення гостроти
нюху
1 1 1
3. Ринопневмометр для визначення
прохідності носових порожнин ТУ 64-1
N 1829-72
1 1
4. Сальпінгоманіпулятор ТУ 64-1-2666-73 1 1
5. Трансформатор для гальванокаутерів 1 2 2
Обладнання
1. Бікс для стерилізації білизни і
матеріалів
3 3 3
2. Крісло оториноларингологічне 1 1 1
3. Кювети емальовані чотирикутні різних
розмірів для інструментарію
8 8 8
4. Лупа 5 діоптрій 1 1 1
5. Те саме, 8 діоптрій 1 1 1
6. Набір пахучих речовин для перевірки
нюху за Воячеком
1 1 1
7. Сухожарова шафа для стерилізації
інструментарію
1 2 3
8. Подушка киснева 1 1 1
9. Ниркоподібний лоток 20 20 20
10. Склянки різних розмірів з притертими
пробками
40 40 40
11. Спиртівка 50-60 мл 1 1 1
12. Стерилізатор малий для шприців 2 2 2
Інструменти
1. Аденотом (3 шт.) 1 1 1
комп.
2. Аденотом N 1 з ножем шириною 10 мм 1 1 1
3. Те ж, N 2, 14 мм 1 1 1
4. Те ж, N 3, 18 мм 1 1 1
5. Ніж до аденотома шириною 10 мм 1 1 1
6. Ніж до аденотома шириною 14 мм 1 1 1
7. Те ж, 18 мм 1 1 1
8. Аденотом дитячий N 0 для видалення
аденоїдів
1 1 1
9. Балон Політцера 2 2 2
10. Бужі еластичні для бужування
стравоходу
2 2 2
комп.
11. Бужі Шреттера металеві для гортані
12. Лійки вушні нікельовані N 1, 2, 3, 4
ТУ 64-1-6-72
15 15 15
13. Викушувач гортанний для дорослих з
наконечником ТУ 64-1-642-72
1 1 1
14. Викушувач гортанний для дітей
ТУ 64-1-642-72
- 1 1
15. Гальванокаутер з плоскою петлею для
гортані ТУ 64-1-110-72
- 1 1
16. Гальванокаутер з гострою петлею для
гортані
- 1
17. Гальванокаутер з гострою петлею для
зіва
1 2 1
комп.
18. Гальванокаутер з гострою петлею для
носа
1 1 1
19. Гальванокаутер з плоскою петлею для
носа ТУ 64-1-110-72
1 2 2
20. Тримач надгортанника ТУ 64-1
N 1851-73
3 5 10
21. Дзеркала гортанні діаметром 12, 15,
22, 25, 27 мм ТУ 64-1-5-72
по 5
шт.
5 5
22. Дзеркало носоглоткове діаметром 8 мм 20 20 20
23. Дзеркало носове для дорослих з
губками довжиною 40 мм ТУ 62-1-10-72
20 20 20
24. Те ж, 60 мм 2 2 2
25. Дзеркало носове дитяче з губками
довжиною 22 мм ТУ-1-10-72
10 10 10
26. Те ж, 33 мм 10 10 10
27. Дзеркало носове з вікончатими
губками ТУ 64-1-47-72
2 2 2
28. Зонд для аттика ТУ 64-1-321-72 10 10 10
29. Зонд порожнистий для бужування і
промивання лобних пазух N 1
- 2 2
30. Зонд носовий з нарізкою 10 10 10
31. Зонд з нарізкою для гортані і
носоглотки
5 5 5
32. Зонд ґудзиковий для мигдаликів
(Куликовського)
2 2 2
33. Зонд вушний гострий (Воячека) 3 5 5
34. Зонд вушний ґудзиковий (Воячека) 10 10 10
35. Зонд вушний з нарізкою 15 15 15
36. Зонд носовий ґудзиковий (Воячека) 5 5 5
37. Голка для проколу гайморової
порожнини (Куликовського)
ТУ 64-1-641-72
10 10 10
38. Голки різні ріжучі для накладання
швів на шкіру
20 20 20
39. Голки різні для шприців 50 50 50
40. Катетер гумовий для задньої
тампонади
2 3 3
41. Катетер для продування слухової
труби N 1, 2, 3
2 2 3
комп.
42. Камертони, набір з 4 шт. (на 128,
512, 1024, 2048 коливань за секунду)
2 3 3
наб.
43. Канюля для промивання аттика
діаметром 1,2 мм
5 5 5
44. Те ж, 1,5 мм ТУ 64-1-99-72 5 5 5
45. Канюля для промивання
верхньощелепної порожнини
5 5 5
46. Кінюля трахеотомічна N 0000, N 000,
N 00, N 0
по 2 по 2 по 2
47. Те ж, N 1, 7 мм 1 1 1
48. Те ж, N 2, 8 мм 1 1 1
49. Те ж, N 3, 9 мм 1 1 1
50. Те ж, N 4, 10 мм 1 1 1
51. Те ж, N 5, 11 мм 1 1 1
52. Те ж, N 6, 12 мм 1 1 1
53. Конхотом з круглим отвором N 2 1 1 1
54. Те ж, N 3 1 1 1
55. Конхотом з круглим отвором вушний
ТУ 61-1-127-72
1 2 2
56. Конхотом з щілиновидним отвором N 1
ТУ 64-1-127-72
1 1 1
57. Те ж, N 2 1 1 1
58. Конхотом носовий кутовий 1 1 1
59. Корнцанг носовий (Гартмана) 2
60. Корнцанг для подачі інструментарію і
стерильного матеріалу
4 4 4
61. Кохер 5 5 5
62. Гачок для видалення хоанальних
поліпів ТУ 64-1-116-72
1 1 1
63. Ларингоскоп універсальний зі зйомним
освітлювачем ТУ 64-1-944-73
- 1 1
комп.
64. Набір для видалення сторонніх тіл із
вуха (Гартмана)
1 2 2
65. Набір інструментів для проведення
трахеотомії у дітей
1 1 1
66. Набір оториноларингологічний для
надання лікарської допомоги дома
1 1 1
67. Ніж (голка) списовидний
парацентезний штикоподібний
3 3 3
68. Ножиці для приготування матеріалу 2 2 2
69. Ножиці тупокінцеві прямі 2 2 2
70. Ножиці вигнуті 2 2 2
71. Ніж гортанний захований 1 1 1
72. Отоскоп 1 2 3
73. Петля поліпна вушна 1 2 2
74. Петля поліпна носова ріжуча 1 2 2
75. Петля поліпна носова рвуча 1 2 2
76. Пінцет анатомічний вушний з
нарізкою, вигнутий по ребру
ТУ 64-1-37-72
3 5 5
77. Пінцет спеціальний, вигнутий по
ребру, з ложкоподібними губками
5 5 5
78. Пінцет анатомічний вушний з нарізкою
штикоподібний ТУ 64-1-37-72
15 15 15
79. Дріт для носових поліпних петель у
мотках, довжиною 2 м
1 1 1
80. Дріт для вушних поліпних петель у
мотках, довжиною 2 м
1 1 1
81. Пінцет хірургічний і анатомічний 5 5 5
82. Плоскогубці технічні 1 1 1
83. Порошковдувач 5 6 6
84. Затискач Пеана 5 5 5
85. Рефлектор лобний з напівжорстким
обідком (Шимановського)
ТУ 64-1-115-72
2 3 3
86. Роторозширювач 1 1 3
87. Ручка для гортанних і носоглоткових
дзеркал і ватотримачів
10 15 15
88. Ручка для закріплювання
гальванокаутерів
оториноларингологічних ТУ 64-1-92-72
2 2 2
89. Скальпель гострий 3 5 5
90. Трахеотомічний набір з трубками всіх
розмірів
1 1 1
91. Шпатель для прямої ларингоскопії для
дорослих, великий ТУ 64-1-1450-72
1 1 1
92. Те ж, середній 1 1 1
93. Шпателі для прямої ларингоскопії у
дітей (великий і малий) з ручкою
ТУ 64-1-1450-72
94. Шпатель з круглим отвором для язика 2 2 2
95. Шпатель під прямим кутом 2 2 2
96. Щипці для мікрооперації на вусі
(за В.А. Бистреніним)
- 1 1
97. Щипці вікончаті для мигдаликів 2 2 2
98. Щипці вушні поліпні N 1, N 2 комп. 1 1 1
99. Щипці гортанні, ложкоподібні для
видалення новоутворень і взяття
біопсій з гортані при непрямій
ларингоскопії ТУ 64-1-415-72
1 1 1
100. Щипці гортанні типу Кордесса набір 1 1 1
101. Щипці гортанні Моріс-Шмідта з різною
насадкою
набір 1 1 1
102. Шприци гортанні місткістю 2 мл 3 5 5
103. Шприци Жане місткістю 100 мл 2 3 3
104. Шприци "Рекорд" місткістю 1 мл 5 5 5
105. Те ж, 2 мл 5 5 5
106. Те ж, 5 мл 5 5 5
107. Те ж, 20 мл 5 5 5
108. Елеватори для ендоназального
вправлення кісток носа
комп. 1 1 1
109. Язикотримач 1 1 1
110. Вушний манометр 1 2 2
111. Магнітно-лазерний апарат 1 1 1
112. Лазерний гелій-неоновий апарат АФЛ-2
з набором насадок для ЛОР-органів
1 1 1
113. Ультразвуковий апарат типу:
ЛОРА-ДОН-ультразвуковий
ЛОР-хірургічний
- 1 1
114. Кріогенна апаратура типу: Кріотон
2.05 ультразвуковий та інші апарати
з набором кріозондів
1 1 1
115. Набір для проведення класичної
голкорефлексотерпії
- 1 1
116. Посудина Дьюара для зберігання
рідкого азоту і набір кріозондів для
кріодеструкції
оториноларингологічних органів в
амбулаторних умовах
1 1 1
117. Ультразвуковий апарат типу:
"Тонзиллор" для терапії хронічного
тонзиліту
1 1 1
Медикаменти для ЛОР-кабінету
1. Атропін 0,1% ампул 5 5 5
2. Гідрокортизон флак. 2 2 2
3. Калій перманганат г 2-3 2-3 2-3
4. Кальцій глюконат в ампулах 10,0 5 5 5
5. Краплі Зеленіна г 10 10 10
6. Кислота борна г 10 10 10
7. Кофеїн 10% в ампулах 1,0 5 5 5
8. Мазь гідрокортизонова 2,5% тюб. 2 2 2
9. Мазь Іхтіолова г 10 10 10
10. -"- преднізолонова тюб. 2 2 2
11. -"- Симановського г 40 40 40
12. -"- цинкова г 10 10 10
13. Масло вазелінове г 50-
100
50-
100
50-
100
14. -"- камфорне ампул 10 10 10
15. -"- ментолове мл 30 30 30
16. Промедол 2% в ампулах 1,0 5 5 5
17. Розчин адреналіну 1:1000 флак. 2-3 2-3 2-3
18. Розчин адреналіну в ампулах 1,0 15 15 15
19. Розчин аміаку мл 20 20 20
20. -"- борної кислоти спиртовий 3% г 100 100 100
21. -"- брильянтової зелені 2% на
спирті
22. -"- глюкози 40% в ампулах 10,0 5 5 5
23. -"- дикаїну 2%, 3%, 4% г 10 10 10
24. -"- коларголу 3%, 5%, 7% мл 10 10 10
25. -"- Люголя з гліцерином мл 25 25 25
26. -"- натрію хлориду ізотонічний для
ін'єкцій
мл 2000-
3000
2000-
3000
2000-
3000
27. -"- новокаїну 0,25%, 0,5%, 10, 2% ампул 10-
15
10-
15
10-
15
28. -"- перекису водню 3% мл 10-
15
10-
15
10-
15
29. -"- протарголу 3% мл 10 10 10
30. -"- нітрату срібла 1%, 5%, 10%
і 30%
мл 3-5 3-5 3-5
31. -"- спиртовий йоду 5% і 10% мл 20-
30
20-
30
20-
30
32. -"- фурациліну 1:5000 мл 2000-
3000
2000-
3000
2000-
3000
33. Розчин етпередину лактату 1:1000 мл 2000-
3000
2000-
3000
2000-
3000
34. Срібла нітрат (ляпис) г 1 1 1
35. Спирт етиловий 96 град.
(по нормативам)
мл 200 200 200
36. Строфантин К 0,005% в ампулах 1,0 5 5 5
37. Трихлороцтова кислота г 3-5 3-5 3-5
38. Хлорбутанолгідрат для інгаляції флак. 3-5 3-5 3-5
Начальник Головного управління
організації медичної допомоги
і медичного страхування


А.П.Картиш
Додаток 2
до наказу МОЗ України
28.12.1992 N 198
ОПЕРАЦІЇ ТА МАНІПУЛЯЦІЇ,
що проводяться в оториноларингологічних кабінетах
NN
п/п
Назва втручань Поліклі-
ніка ЦРЛ
Міська
поліклі-
ніка
Обласна
консульта-
тивна п-ка
1 2 3 4 5
1. Масаж барабанної перетинки + + +
2. Катетеризація слухових труб + + +
3. Введення лікарських препаратів
методом переміщення
+ + +
4. Вливання в гортань лікарських
речовин
+ + +
5. Промивання атика, лакун,
клітин ґратчастого лабиринту
+ + +
6. Видалення патологічного вмісту
з носових ходів, слухових
проходів і хворих порожнин,
лакун методом аспірації з
допомогою відсмоктувача
+ + +
7. Проведення блокад:
внутрішньоносових,
навколомигдаликових,
навколовушних
+ + +
8. Забір матеріалу на
дослідження:
а) бактеріограма + + +
б) цитологія - + +
9. Догляд за післяопераційними
ранами (доліковування хворих
після складних операційних
втручань) вуха, навколоносових
порожнин, шиї
+ + +
10. Редресація кісток носа + + +
11. Видалення сторонніх тіл вуха,
носа, глотки без порушення
цілісності тканин
+ + +
12. Накладення фіксуючої пов'язки
і спеціального
коректора-фіксатора
+ + +
13. Пункції навколоносових
порожнин
+ + +
14. Гальваноакустика носових
раковин
+ + +
15. Кріодія + + +
16. Ультразвукова дезінтеграція - + +
17. Тимпанопункція - + +
18. Парацентез + + +
19. Розрізання гнійників, гематом,
дренування
+ + +
20. Первинна обробка ран,
накладання шва
+ + +
21. Проведення біопсії (залежно
від локалізації)
- - +
22. Видалення поліпів із носа й
вуха
+ + +
23. Ендоларингеальне видалення
доброякісних новоутворень
гортані
- + +
24. Інтубація + + +
25. Термінова конікотомія
26. Повторне бужування стравоходу + + +
27. Аденотомія + + +
28. Видалення стороннього тіла з
вуха, носа, глотки з
порушенням цілісності тканин
- - +
29. Пальцеве дослідження глотки,
носової частини глотки, масаж
носової частини глотки
+ + +
30. Продування слухової труби по
Політцеру
+ + +
31. Тампонада носа (передня та
задня)
+ + +
32. Введення шлункового зонда - + +
33. Розтин абсцесів: перегородки
носа, заглоткового,
паратонзилярного, нагноївшої
гематоми
+ + +
НЕМЕДИКАМЕНТОЗНІ МЕТОДИ
рефлекторної дії, що проводяться в оториноларингологічних кабінетах
1. Голкотерапія
2. Електропунктура
3. Електроголкотерапія
4. Лазеротерапія
5. Мікрохвильова резонансна терапія
6. АУФОК
7. Гірудотерапія
8. Магнітотерапія
Начальник Головного управління
організації медичної допомоги
і медичного страхування
МОЗ України



А.П.Картиш
Додаток 3
до наказу МОЗ України
28.12.1992 N 198
ПОЛОЖЕННЯ
про оториноларингологічну консультативну поліклініку (відділення)
1. Оториноларингологічна консультативна поліклініка (відділення) організується в складі республіканської (обласної) лікарні.
2. Штати консультативної поліклініки (відділення) встановлюються за діючим посадовим розкладом.
3. Безпосереднє керівництво оториноларингологічною консультативною поліклінікою (відділенням) здійснює завідуючий, який призначається і звільнюється в установленому порядку.
4. У своїй роботі консультативна оториноларингологічна поліклініка (відділення) керується даним положенням, наказами і вказівками головного лікаря лікарні (завідуючого відділенням), його заступників, вищестоячих органів охорони здоров'я.
5. Основні завдання консультативної оториноларингологічної поліклініки (відділення):
- надання консультативної допомоги хворим, в основному, за направленнями лікувально-профілактичних установ;
- відбір хворих для госпіталізації в оториноларингологічні відділення республіканської (обласної) лікарні;
- проведення діагностичного обстеження хворих з використанням сучасних методів і апаратури;
- здійснення протезування хворих з порушеннями слуху;
- реабілітація голосу;
- впровадження в практику оториноларингологічних кабінетів нових методів діагностики і лікування;
- внесок у здійснення заходів по підвищенню кваліфікації лікарів-отоларингологів амбулаторно-поліклінічних закладів республіки (області).
ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ
завідуючого оториноларингологічним відділенням консультативної поліклініки
Завідуючий відділенням підлеглий головному лікарю лікарні, організовує всю роботу відділення відповідно до наказів, інструкцій, вказівок вищестоячих органів охорони здоров'я.
Складає план роботи відділення і забезпечує його виконання. Забезпечує правильну постановку експертизи тимчасової непрацездатності хворим, що прибули на консультацію з відкритими лікарняними листками або знаходяться на амбулаторному лікуванні.
Розробляє і здійснює заходи, що забезпечують надання кваліфікованої діагностичної допомоги амбулаторним хворим відповідно до сучасного рівня розвитку медичної науки і техніки.
Забезпечує належне ведення обліку діяльності відділення, подання звітів у встановлені строки, зберігання всієї документації, матеріально-технічних цінностей.
Проводить вступний інструктаж щойно влаштованих на роботу у відділення та знайомить з посадовими інструкціями.
Згідно з планом забезпечує підвищення кваліфікації медперсоналу.
Забезпечує проведення санітарно-освітньої роботи серед хворих.
Завідуючий відділенням контролює:
- якість діагностики у хворих, направлених на консультацію;
- якість ведення всієї медичної документації;
- наявність перев'язочного матеріалу, медикаментів, медінструментарію, м'якого і твердого інвентаря; зберігання і доцільне використання вищезазначених цінностей.
КАБІНЕТИ,
що входять до складу консультативної оториноларингологічної поліклініки (відділення)
1. Оториноларингологічний кабінет
2. Сурдологічний кабінет
3. Фоніатричний кабінет
4. Аудіометричний кабінет
5. Сурдологопедичний кабінет
6. Кабінет слухопротезування
7. Операційна
8. Маніпуляційна
9. Кабінет фізичних методів лікування
10. Кабінет спеціалізованої оториноларингологічної ЛКК.
Начальник Головного управління
організації медичної допомоги
і медичного страхування


А.П.Картиш
Додаток 4
до наказу МОЗ України
28.12.1992 N 198
ОБСЯГ
невідкладної допомоги і лікування пошкоджень вуха, горла, носа та навколоносових порожнин в залежності від категорії лікувального закладу
NN
пп
Назва патології Районне
ЛОР-
відді-
лення
Міське
ЛОР-
відді-
лення
Обласне
ЛОР-
відді-
лення
ЛОР-
інсти-
тут
1 2 3 4 5 6
1. Гостре запалення зовнішнього
і середнього вуха
+ + + +
2. Загострення хронічного
гнійного середнього отиту
+ + + +
3. Внутрішньочерепні отогенні
ускладнення. Лабіринтит
- + + +
4. Приступи хвороби Меньєра:
а) хірургічне лікування - - - +
б) консервативне + + + +
5. Травми вушної раковини,
слухового проходу,
барабанної перетинки
+ + + +
6. Сторонні тіла слухового
проходу
+ + + +
7. Травми внутрішнього вуха - - + +
8. Гострий неврит слухових
нервів (ЛОР-стаціонари, де є
можливість їх діагностики)
+ + + +
9. Отогенний, риногенний і
тонзилогенний сепсис
+ + + +
10. Риногенні, орбітальні,
внутрішньочерепні
ускладнення
+ + + +
11. Гематома, абсцес носової
перегородки
+ + + +
12. Фурункул носа + + + +
13. Гостре запалення
параназальних синусів,
загострення хронічних
параназальних синуїтів
+ + + +
14. Травми носа, носові
кровотечі, сторонні тіла
носа
+ + + +
15. Перітонзилярні і заглоткові
абсцеси
+ + + +
16. Сторонні тіла глотки,
гортані, трахеї, бронхів,
стравоходу (ЦРЛ, при
наявності апаратури та
інструментарію)
+ + + +
17. Кровотечі із глотки, зокрема
після тонзилектомії
+ + + +
18. Термічні та хімічні опіки
глотки, стравоходу
+ + + +
19. Гострі стенози гортані,
трахеї різного походження
+ + + +
20. Гострі запальні захворювання
гортані
+ + + +
21. Травми гортані + + + +
22. Гострі алергічні
захворювання глотки і
гортані
+ + + +
23. Парези лицевого нерва
(отогенні)
- - + +
24. Гострі паралічі гортані + + + +
Начальник Головного управління
організації медичної допомоги
і медичного страхування
МОЗ України



А.П.Картиш
Додаток 5
до наказу МОЗ України
28.12.1992 N 198
ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ОБСЯГ
хірургічної допомоги в оториноларингологічних відділеннях лікувально-профілактичних закладів
N
п/п
Обсяг хірургічної допомоги Районна
лікарня
Міська
лікарня
Облас-
на
лікар-
ня
1 2 3 4 5
ВУХО
1. Видалення сторонніх тіл із
зовнішнього слухового проходу
+ + +
2. Видалення поліпа з вуха і взяття
біопсії
+ + +
3. Парацентез + + +
4. Промивання барабанної порожнини
методом тимпанопункції
+ + +
5. Антропункція і промивання антрума - + +
6. Антродренаж - + +
7. Радикальна операція на вусі + + +
8. Розширена радикальна операція з
оголенням твердої мозкової оболонки
задньої і середньої черепних ямок
+ + +
9. Пункція і дренаж абсцесів мозку і
мозочка
+ + +
10. Пункція сигмовидного синуса, розтин
його при тромбозі
+ + +
11. Перев'язка яремної вени + + +
12. Спиномозкова пункція + + +
13. Антротомія - + +
14. Мастоїдектомія - + +
15. Видалення вроджених навколовушних
свищів
- + +
НІС ТА НАВКОЛОНОСОВІ ПАЗУХИ
1. Пункція верхньощелепної пазухи і
введення дренажу
+ + +
2. Аденотомія + + +
3. Редресація кісток носа при переломах + + +
4. Розтин абсцесу носової перегородки + + +
5. Часткова резекція передніх і задніх
кінців носових раковин
+ + +
6. Етмоїдектомія + + +
7. Видалення сторонніх тіл з носової
порожнини
+ + +
8. Видалення сторонніх тіл з
навколоносових пазух
- + +
9. Фронтоетмоїдальна трепанація - - +
10. Гаймороетмоїдотомія + + +
11. Трепанація лобної порожнини + + +
12. Підслизова резекція носової
перегородки
+ + +
13. Біопсія з різних відділів носової
порожнини, навколоносових пазух і
носової частини глотки
- + +
14. Пластичні операції по усуненню
простих деформацій носа (западання,
горб спинки носа, бокові зміщення
зовнішнього носа)
- + +
ГЛОТКА І СТРАВОХІД
1. Тонзилектомія + + +
2. Тонзилотомія + + +
3. Видалення доброякісних новоутворень
глотки
- + +
4. Видалення сторонніх тіл з глотки + + +
5. Біопсія + + +
6. Езофагоскопія + + +
7. Надпід'язикова і під'язикова
фаринготомія
- + +
8. Бужування стравоходу + + +
ГОРТАНЬ, ТРАХЕЯ, БРОНХИ, ШИЯ
1. Видалення доброякісних новоутворень - + +
2. Видалення кіст гортані - - +
3. Трахеобронхоскопія - + +
4. Біопсія зі всіх відділів гортані,
трахеї, бронхів і м'яких тканин шиї
- + +
5. Трахеостомія + + +
6. Хордектомія - + +
7. Перев'язка загальної, зовнішньої і
внутрішньої сонних артерій
+ +
8. Видалення середньої і бокової кіст
шиї
- + +
9. Видалення сторонніх тіл із гортані,
трахеї, бронхів
+ + +
Начальник Головного управління
організації медичної допомоги
і медичного страхування
МОЗ України



А.П.Картиш
Додаток 6
до наказу МОЗ України
28.12.1992 N 198
ГРУПУВАННЯ
нозологічних одиниць у залежності від складності лікування
Шифр
по
МКБ-9
(1975
р.)
Катего-
рії
складно-
сті по
групах
Середня
трива-
лість
лікува-
ння у
днях
Найменування хвороб
ЛОР-органів із зазначенням
- консервативне чи
хірургічне лікування
Шифр для ЕОМ
1 2 3 4 5
КОНСЕРВАТИВНЕ ЛІКУВАННЯ I
380-
389
I А Хвороби вуха і сосковидного
паростка
IА 01
380 9 Хвороби зовнішнього вуха: IА 01.01
380.1 9 - зовнішній отит (фурункул) IА 01.01.01
380.2 10 - інші зовнішні отити IА 01.01.02
380.4 4 - сірчана пробка
(ускладнена)
IА 01.01.03
Негнійний середній отит і
хвороби слухової труби
IА 01.02
381 7 - гострий негнійний
середній отит
IА 01.02.01
381.0 10 - хронічний серозний
середній отит
IА 01.02.02
381.1 10 - сальпінгіт слухової труби IА 01.02.03
381.5 9 - закупорка слухової труби IА 01.02.04
381.6 - - зяюча слухова труба IА 01.02.05
381.7 Середній отит з гноєтечею і
неуточнений
IА 01.03
382.0 9 - гострий середній отит з
гноєтечею
IА 01.03.01
382.1 I A 9 - хронічний
туботимпанальний середній
отит з гноєтечею
IА 01.03.02
382.2 10 - хронічний
епітимпано-антральний
середній отит з гноєтечею
IА 01.03.03
382.3 9 - неуточнений хронічний
середній отит з гноєтечею
IА 01.03.04
382.9 8 - неуточнений середній отит IА 01.03.05
Мастоїдит і споріднені
стани
IА 01.04
383.0 10 - гострий мастоїдит IА 01.04.01
384 8 - інші хвороби барабанної
перетинки
IА 01.05
384.0 8 - гострий мірингіт без
згадки про середній отит
IА 01.05.01
384.1 8 - хронічний мірингіт без
згадки про середній отит
IА 01.05.02
385 Інші хвороби середнього
вуха і сосковидного
паростка
IА 01.06
385.1 6 - адгезивна хвороба
середнього вуха Виняток:
клейке вухо (381.21)
IА 01.06.01
Хвороби органів дихання IА 02
460 6 - гострий назофарингіт IА 02.01
461 10 - гострий синуїт IА 02.02
461.0 10 - верхньощелепний IА 02.02.01
- неуточнений IА 02.02.02
461.9 10 Гострий фарингіт IА 02.03
462 7 Ангіна (гострий тонзиліт) IА 02.04
464 Гострий ларингіт і трахеїт IА 02.05
464.3 I А 10 - гострий епіглотит IА 02.05.01
470 Викривлення носової
перегородки
IА 02.06
471 7 Поліпи порожнини носа IА 02.07
472 10 Хронічний фарингіт і
назофарингіт
IА 02.08
472.0 10 - хронічний риніт Виняток:
алергічний риніт (477.-)
IА 02.08.01
472.1 10 - хронічний фарингіт IА 02.08.02
472.2 10 - хронічний назофарингіт IА 02.08.03
473.8 10 - інші форми IА 02.08.04
473.9 10 - неуточнений IА 02.08.05
474 Хронічні хвороби мигдаликів
і аденоїдних розростань
IА 02.09.
474.0 7 - хронічний тонзиліт IА 02.09.01
474.2 4 - аденоїдні розростання IА 02.09.02
380-
389
I Б Хвороби вуха і сосковидного
паростка
IБ 01
380 Хвороби зовнішнього вуха IБ 01.01
380.0 12 - періхондрит вушної
раковини
IБ 01.01.01
380.3 12 - неінфекційні хвороби
вушної раковини
IБ 01.01.02
383 Мастоїдит і споріднені
стани
IБ 01.02
383.1 15 - хронічний мастоїдит IБ 01.02.01
383.2 14 - петрозит IБ 01.02.02
383.8 12 - інші стани IБ 01.02.03
460 -
478
I Б Хвороби органів дихання IБ 02
461 Гострий синуїт IБ 02.02
461.1 14 - фронтальний IБ 02.02.01
461.1 14 - етмоїдальний IБ 02.02.02
461.2 12 - сфеноїдальний IБ 02.02.03
461.3 Гострий ларингіт і трахеїт IБ 02.05
464 12 - гострий ларингіт IБ 02.05.01
464.1 12 - гострий трахеїт IБ 02.05.01
464.2 12 - гострий ларинготрахеїт IБ 02.05.02
464.4 14 - круп IБ 02.05.03
473 Хронічний синуїт IБ 02.02
473.0 12 - верхньощелепний IБ 02.02.01
473.1 14 - фронтальний IБ 02.02.02
473.2 12 - етмоїдальний IБ 02.02.04
473.3 13 - сфеноїдальний IБ 02.02.05
476 Хронічний ларингіт і
ларинготріхеїт
IБ 02.05
476.0 12 - хронічний ларингіт IБ 02.05.01
476.1 12 - хронічний ларинготрахеїт IБ 02.05.02
477 12 Алергічний риніт IБ 02.08
478 - Інші хвороби дихальний
шляхів
IБ 02.09
478.6 I Б 14 - набряк гортані IБ 02.09.01
478.5 15 Склерома верхніх дихальних
шляхів
IБ 02.10
380 -
389
I В Хвороби вуха і сосковидного
паростка
IВ 01
386 Синдроми запаморочення
голови та інші хвороби
вестибулярного апарату
IВ 01.07
386.0 21 - хвороба Меньєра IВ 01.07.01
386.1 21 - інші неуточнені
периферичні запаморочення
голови
IВ 01.07.02
386.2 21 - запаморочення
центрального походження
IВ 01.07.03
386.3 21 - лабіринтит IВ 01.07.04
386.5 21 - лабіринтна дисфункція IВ 01.07.05
386.8 21 - інші хвороби лабіринту IВ 01.07.06
387 13 Отосклероз IВ 01.08
387.2 I В 21 - кохлеарний отосклероз IВ 01.08.01
388.5 24 - неврит слухових нервів IВ 01.08
389 - глухота IВ 01.10
389.0 21 - глухота, пов'язана з
порушеннями провідності
звуку
IВ 01.10.01
389.1 21 - сенсорно-нервова глухота IВ 01.10.02
389.2 21 - змішана провідна глухота
і сенсорно-нервова глухота
IВ 01.10.03
389.9 21 - неуточнена глухота IВ 01.10.04
Хвороби органі в дихання IВ 02
478 Інші хвороби верхніх
дихальних шляхів
IВ 02.09
478.3 21 - параліч голосових зв'язок
чи гортані
IВ 02.09.02
Паліативне лікування
злоякісних новоутворень
IВ 02.10.
149.0 33 - глотки IВ 02.10.01
161.0 33 - гортані IВ 02.10.02
147.9 33 - носової частини глотки IВ 02.10.03
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
II 2 Видалення стороннього тіла
неускладнене (ускладнене -
на 1 категорію вище)
2.01
933 - в глотці 2.01.0
932 - носі 2.01.1
931 - у вусі 2.01.2
910 2 Хірургічна обробка при
поверхових травмах обличчя
2.02
382.0 12 Парацентез (тимпанопункція)
при гострому середньому
отиті
2.03
474.0-
474.1
6 Тонзилотомія
(аденотонзилотомія) при
хронічному тонзиліті,
гіпертрофії мигдаликів,
аденоїдних розростань
2.04
474.2 2 Аденотомія при аденоїдних
розростаннях
2.05
475 8 Розріз паратонзилярного
абсцесу
2.06
385.3 0 Промивання атика при
холестеатомі середнього
вуха і сосковидного
відростка
2.07
7 Пункції навколоносовнх
пазух при синуїтах
2.08
461.0-
461.9
10 - гострих 2.08
473.0-
473.9
- хронічних 2.09
784.7 6 Тампонада при носовій
кровотечі
2.10
2 Біопсія злоякісних
новоутворень
2.11
161.9 - гортані 1.12
147.9 - носової частини глотки 2.13
149.0 - глотки 2.14
381 5 Бужування при хворобах
слухової труби
2.15
471.0 3 Видалення доброякісного
поліпа порожнини носа
2.16
- хоанального поліпа 2.17.0
III 7 Хірургічне лікування
абсцесів ЛОР-органів різної
локалізації
3.01
III 4 Хірургічна обробка великих
проникаючих уражень
ЛОР-органів
3.02
4 Видалення доброякісних
поліпів ЛОР-органів
3.03
385.3 4 - вуха 3.03.0
471.8 4 - ґратчастого лабіринту,
верхньощелепної пазухи
3.03.1
478.4 4 - голосової складки 3.03.2
Прості втручання в
порожнину носа, спрямовані
на кореляцію носового
дихання без пластики при
3.04
478.0 7 - гіпертрофії носових
раковин
3.04.0
470 7 - шипі носової перегородки 3.04.1
Кріогальвано-, УЗ-дія на
ЛОР-органи при
3.05
478.0 - гіпертрофії носових
раковин
3.05.0
474.1 3 - гіпертрофії мигдаликів 3.05.1
472.1 - хронічному фарингіті 3.05.2
474,0 - хронічному тонзиліті 3.05.3
478.1 15 Бужування при склеромі
верхніх дихальних шляхів
3.07
Виділення вузликів
голосових складок при
3.08
476.0 3 - хронічних ларингітах 3.08.0
474.0 8 Тонзилектомія при
хронічному тонзиліті
3.09
Видалення стороннього тіла
неускладнене (ускладнене -
на одну категорію вище)
933 - в гортані 3.10
933 - в трахеї 3.11
934 - бронхах 3.12
935 - стравоході 3.13
IV Хірургічні втручання на
навколоносових пазухах без
застосування пластики
(з пластикою - на категорію
вище)
4.01
473 - при хронічних синуїтах 4.01
473.0 10 - при верхньощелепному 4.01.0
473.1 14 - фронтальному 4.01.1
473.2 8 - етмоїдальному 4.01.2
473.3 8 - сфеноїдальному 4.01.3
Трахеотомія планові
(конікотомія) при
4.02
478.6 10 - набряку гортані 4.02.0
478.7 10 - рубцевому стенозі гортані 4.02.1
475 10 Абсцестонзилектомія при
паратонзилярному абсцесі
4.03
Підслизова резекція носової
перегородки при
4.04
470 8 - викривленні носової
перегородки
4.04.0
10 Перев'язка магістральних
судин шиї (при злоякісних
новоутвореннях - на
категорію вище)
4.05
8 Розширення зовнішнього
проходу при екзостозі
(виділення остеоми)
4.06
10 Операції з пластики однієї
вушної раковини
4.07
- макротія 4.08.0
- відстовбурченість 4.08.1
Шунтування барабанної
порожнини при
4.09
381.2 6 - секреторни отитах 4.09.0
386.0 14 - хворобі Меньєра 4.09.1
V 14 Трахеотомія ускладнена при 5.01
478.6 - набряку гортані 5.01.0
464.2 - гострому ларинготрахеїті 5.01.1
464.3 - гострому епіглотиті 5.01.2
464,4 V 14 - крупі 5.01.3
933 - сторонніх тілах глотки,
гортані
5.01.4
Реконструктивно-відновлювал
ьні операції Хірургічні
втручання на навколоносових
пазухах носа і носової
перегородки із
застосуванням пластичного
матеріалу
5.02.0
473 12 - при хронічних синуїтах 5.02.0
470 12 - викривленні носової
перегородки
5.02.1
748 Операції при вроджених
аномаліях органів дихання
5.03
748.0 16 - атрезія хоан 5.03.0
748.2 12 - перетинка гортані 5.03.1
748.1 - інші аномалії носа (за
винятком вроджених
викривлень носової
перегородки) 754.0
5.03.2
215 12 - середні і бокові кісти
шиї
5.03.3
18 Палатофарингопластика при
хропінні, зупинці дихання у
сні
5.04
Тимпанотомія, атикотомія
при
5.05
382 12 - хронічному середньому
отиті
5.05.0
- неуточненому отиті 5.05.1
382.2 29 Загальнопорожнинна операція
на вусі (планова) і
антромастоїдектомія при
хронічному епімезотимпаніті
5.06
5.06.0
383 - мастоїдиті 5.06.1
384.2 14 Мірингопластика при
перфорації барабанної
перетинки
5.07
212.1 15 Операція при папіломатозі
гортані
5.08
210.7 VI 16 Операції при ангіофібромі
носової частини глотки
6.01
40 Пластика після онкологічних
втручань на гортані
6.02
Ендоларингеальні
мікрохірургічні пластичні
операції на гортані
6.03
18 - хордектомія 6.03.0
20 - хордоаритеноїдектомія 6.03.1
VI 20 - ларингостомія 6.03.2
24 - накладання
трахеогортанного анастомоза
6.03.3
Стапедопластика при 6.04
387.0 14 - отосклерозі 6.04.0
385.0 14 - тимпаносклерозі 6.04.1
Загальнопорожнинна операція
на вусі з пластикою при
6.05
382.2 24 - хронічному
епімезотимпаниті
6.05.0
382 22 Операції тимпанопластики
(I, II, III, IV типів,
I етап, формування
неотимпанальної порожнини)
при хронічному середньому
отиті і його наслідках
6.06
382,
384,
385
16 Операції тимпанопластики
(II-III етап,
колюмелізація) без фіксації
стремена при хронічному
середньому отиті і його
наслідках
6.07
26 Часткова резекція гортані
при злоякісних
новоутвореннях
6.08
32. Операції при злоякісних
пухлинах носа і на
вколоносових пазух
6.09
VII 40 Злоякісні новоутворення
ЛОР-органів: радикальне
видалення (окрім гортані)
7.01
40 Сануючі операції при
отогенних і риногенних
ускладненнях з хірургічним
втручанням у порожнину
черепа при
7.02
382.2 - хронічних
епімезотимпанитах
7.02.0
473 - хронічних синуїтах 7.02.1
389 25 Операції при невриті
слухових нервів, глухоті
(кохлеарна імплантація)
7.03
382 30 Лабіринтектомія при
хронічному гнійному отиті і
його наслідках
7.04
Операції по пластиці вушних
раковин
7.05
28 - макротія 7.05.0
VII 38 Операції при кістковій
атрезії зовнішнього
слухового проходу і
травматичній атрезії
зовнішнього слухового
проходу з порушенням слуху
7.06
Сануючі реоперіції після
загальнопорожнинних
операцій з відновленням
контурів зовнішнього і
середнього вуха при
7.07
382.2 28 - хронічних
епімезотимпанитах
7.07.0

................
Перейти до повного тексту