1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.03.2017 № 198
Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я"
Відповідно до абзацу другого статті 74 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" , абзацу десятого підпункту 8 пункту 4 Положення про Міністерство охорони здоров'я України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267, та у зв'язку з запровадженням в Україні підготовки фахівців за спеціальністю "Медсестринство" та освітнім ступенем "магістр"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я", затвердженого та впровадженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 березня 2002 року № 117 (зі змінами), що додаються.
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Сивак О.В.
В.о. Міністра У. Супрун
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
02 березня 2017 року № 198
ЗМІНИ
до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я"
1. Пункт 4 "ГОЛОВНА МЕДИЧНА СЕСТРА" розділу "КЕРІВНИКИ" викласти у такій редакції:
"4. ГОЛОВНА МЕДИЧНА СЕСТРА
Завдання та обов'язки. Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я.
Здійснює управлінську та представницьку діяльність. Бере участь в організації лікувально-профілактичної та адміністративно-господарської діяльності закладу. Організовує роботу з добору і розстановки молодших спеціалістів з медичною освітою та молодшого медичного персоналу. Забезпечує високу якість надання медичної допомоги шляхом раціональної організації праці молодших спеціалістів з медичною освітою і молодшого медичного персоналу закладу. Керує роботою підлеглого персоналу щодо виконання призначень лікарів, правил прийому і виписки хворих, догляду за пацієнтами. Розробляє і впроваджує заходи щодо підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою, а також спеціальної підготовки на робочих місцях молодших медичних сестер. Контролює своєчасне проходження атестації молодших спеціалістів з медичною освітою. Контролює облік, розподіл, витрати і зберігання матеріалів і медикаментів, у тому числі отруйних і наркотичних лікарських засобів. Створює належні виробничі умови, забезпечує додержання співробітниками правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці та протипожежного захисту. Аналізує показники роботи молодших спеціалістів з медичною освітою закладу, вживає заходів щодо їх оптимізації, видає відповідні директивні документи з цього питання. Контролює дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму закладу. Дотримується правил медичної деонтології. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
Повинна знати: чинне законодавство про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров'я; права, обов'язки та відповідальність головної медичної сестри; нормативні акти щодо підготовки, підвищення кваліфікації та атестації медичних працівників; порядок ведення облікової та звітної документації, методи обробки медичної статистичної інформації; охорону праці, техніку безпеки та правила протипожежного захисту; принципи проведення протиепідемічних заходів; правила оформлення медичної документації за розділами своєї роботи; сучасні методи діагностики, надання долікарської допомоги при невідкладних станах; сучасні джерела медичної інформації, методи її аналізу та узагальнення.
Кваліфікаційні вимоги. Професійна освіта (молодший спеціаліст) або вища освіта (молодший бакалавр, бакалавр, магістр), галузь знань "Охорона здоров'я", спеціальність "Медсестринство", спеціалізації: "Сестринська справа", "Лікувальна справа", "Акушерська справа". Підвищення кваліфікації (курси удосконалення тощо). Стаж роботи за фахом не менше 5 років.".
2. Доповнити розділ "КЕРІВНИКИ" після пункту 10 новим пунктом 11 такого змісту:
"11. ЗАСТУПНИК ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ З МЕДСЕСТРИНСТВА
Завдання та обов'язки. Керується чинним законодавством України про охорону здоров'я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність органів управління та закладів охорони здоров'я. Здійснює керівництво діяльністю молодших спеціалістів з медичною освітою та забезпечує ефективне виконання покладених на них завдань. Організовує санітарно-епідеміологічну, адміністративно-господарську діяльність в межах компетентності. Готує пропозиції щодо призначення на посади та звільнення з посад молодших спеціалістів з медичною освітою, молодших медичних сестер згідно з чинним законодавством. Організовує розроблення проектів законодавчих і нормативних актів в межах своєї компетенції. Здійснює аналіз стану, тенденції розвитку і діяльності медсестринської служби та приймає відповідні рішення щодо усунення недоліків. Організовує роботу з добору, розстановки і використання медичних кадрів. Забезпечує своєчасне підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою. Сприяє створенню належних виробничих умов, забезпечує контроль за станом трудової та виконавчої дисципліни, додержанням співробітниками правил охорони праці і протипожежного захисту. Аналізує показники роботи молодших спеціалістів з медичною освітою закладу, вживає заходів щодо їх оптимізації, видає відповідні директивні документи з цього питання. Дотримується принципів медичної деонтології. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
Повинен знати: чинне законодавство України про охорону здоров'я та нормативні документи, що регламентують діяльність закладів охорони здоров'я; практику застосування чинного законодавства у межах своєї компетенції; основи державного управління; права, обов'язки та відповідальність заступника головного лікаря з медсестринства; основи організації роботи та технологію процесу управління; економічні основи управління охороною здоров'я, специфіку менеджменту і маркетингу в галузі охорони здоров'я; систему управління якості згідно з вимогами ДСТУ ISO 9001 та вимогами внутрішньої документації системи управління якості в межах своєї компетенції; правила ділового етикету; штатний розклад закладу, укомплектованість підрозділів та потребу в кадрах і порядок складання графіків роботи та правильної розстановки молодших спеціалістів з медичною освітою; нормативні акти щодо підготовки, підвищення кваліфікації та атестації молодших спеціалістів з медичною освітою; порядок ведення облікової та звітної документації, основи медичної інформатики; принципи проведення протиепідемічних заходів; правила безпеки під час роботи з медичним інструментарієм та обладнанням; сучасні методи діагностики, надання долікарської допомоги при невідкладних станах; сучасні джерела медичної інформації, методи її аналізу та узагальнення.

................
Перейти до повного тексту