1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
18.05.2012 № 197
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Національного банку № 248 від 19.06.2012 )
Про окремі питання регулювання грошово-кредитного ринку
(Витяг)
Проаналізувавши динаміку макроекономічних і монетарних показників, Правління Національного банку України констатує збереження тенденції до зниження інфляції - приріст індексу споживчих цін у річному вимірі у квітні зменшився до 0,6% і є на сьогодні одним з найменших в історії статистичних спостережень в Україні та одним з найменших показників інфляції у світі.
Ураховуючи сприятливу інфляційну ситуацію, Національний банк України впродовж останніх місяців ужив комплекс заходів, спрямованих на підтримку процесів економічного зростання шляхом активізації кредитної діяльності банків. Зокрема, було знижено облікову ставку та ставки за кредитами рефінансування банків, здійснено лібералізацію умов проведення операцій прямого репо та вимог щодо формування банками обов'язкових резервів.
Утім кредитна активність банків відновлюється недостатньо високими темпами - приріст обсягів кредитування ними реального сектору економіки за перші чотири місяці поточного року становить 1,4%. Це пов'язано насамперед із наявністю значних зовнішніх ризиків та невизначеністю щодо подальшого розвитку ситуації на ринках.
З огляду на зазначене вище, Правління Національного банку України вважає за можливе і доцільне вжити додаткових заходів, спрямованих на сприяння банкам у підвищенні ефективності їх роботи в умовах нестійкого зовнішнього середовища через поступове зменшення частки обов'язкових резервів, що формується на окремому рахунку в Національному банку України.
Крім того, з метою нівелювання ризиків, пов'язаних з вивільненням додаткової ліквідності, одночасно доцільно здійснити рівновелике збільшення обсягу обов'язкових резервів, які банки мають зберігати на власному кореспондентському рахунку на початок кожного операційного дня.

................
Перейти до повного тексту