- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Положення про навчально-практичний центр професійно-технічного навчального закладу МОН України з практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для агропромислового комплексу України
На виконання Указу Президента України від 09.10.2001 р.
N 941 "Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні" та спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства аграрної політики України від 30.08.2002 р. N 501/246 (v0246555-02),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про навчально-практичний центр професійно-технічного навчального закладу МОН України з практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для агропромислового комплексу України (додається).
2. Департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.) довести Положення до Міністерства освіти Автономної Республіки Крим, управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Десятова Т.М.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і
науки України
11.03.2004 N 191
ПОЛОЖЕННЯ
про навчально-практичний центр професійно-технічного навчального закладу МОН України з практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для агропромислового комплексу України
1. Загальні положення
1.1. Навчально-практичний центр професійно-технічного навчального закладу МОН України з практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців для агропромислового комплексу України (надалі НПЦ) створюється з метою забезпечення практичної підготовки учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів, а також підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців аграрного сектору економіки.
1.3. НПЦ, як правило, створюється на базі існуючого професійно-технічного навчального закладу, є його структурним підрозділом і здійснює свою роботу згідно з планом, погодженим з Міністерством освіти Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки облдержадміністрації, затвердженим керівником навчального закладу.
2. Завдання навчально-практичного центру
2.1. Проведення лабораторно-практичних занять із спеціальних дисциплін, окремих тем з виробничого навчання учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих навчальних закладів.
2.2. Організація та проведення курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників сільськогосподарського виробництва, фермерських господарств, а також стажування викладачів та майстрів виробничого навчання.
2.3. Проведення постійних консультацій, семінарів з практичної підготовки працівників аграрного сектору економіки регіону, їх інформаційне забезпечення.
2.4. Пропагування сучасних технологій, досягнень науково-технічного прогресу і їх впровадження у виробництво, навчально-виробничий процес.
2.5. Здійснення обміну досвідом роботи і науково-технічною інформацією за напрямками діяльності НПЦ.
2.6. Вивчення, узагальнення та впровадження досвіду з практичної підготовки і перепідготовки фахівців агропромислового комплексу та працівників сільськогосподарського виробництва, фермерських господарств.
2.7. Створення виробничих підрозділів із практичного застосування та впровадження нових технологій, техніки, обладнання.
2.8. Внесення в межах своєї компетенції пропозицій щодо поліпшення професійної підготовки та перепідготовки працівників аграрного сектора економіки.
2.9. Налагодження співпраці з виробниками сільськогосподарської техніки та обладнання, з районними, обласними державними адміністраціями, суб'єктами сільськогосподарського виробництва, об'єднаннями фермерів, орендарями землі тощо.
2.10. Проведення експериментальної, дослідницької діяльності з використанням нової техніки, обладнання, нових технологій.
3. Зміст діяльності навчально-практичного центру
3.1. Бере участь у реалізації державних, освітніх, соціальних та економічних програм.
3.2. Надає навчальним закладам консультативну, інформаційну, експериментальну, посередницьку допомогу з питань практичної підготовки учнів, студентів, слухачів.
3.3. Сприяє налагоджуванню ділових контактів з навчальними закладами, підприємствами, організаціями, фірмами, фондами на міжрегіональному, міжгалузевому, міждержавному рівнях з метою підвищення рівня підготовки та перепідготовки фахівців агропромислового комплексу та працівників сільськогосподарського виробництва, фермерських господарств.
3.4. Здійснює зміцнення і поновлення матеріально-технічної бази, підвищення потенціалу навчального господарства, НПЦ, залучаючи різні джерела фінансування, не заборонені законодавством.
3.5. Забезпечує відповідний професійний рівень підготовки викладачів, майстрів виробничого навчання, їх компетентність, освіченість з питань практичної підготовки.
3.6. Створює відповідні соціально-побутові умови для проживання учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів, студентів вищих і інших навчальних закладів.
3.7. Складає з навчальними закладами, організаціями, фірмами графік проведення практичних занять та курсів підвищення кваліфікації.
3.8. Готує проекти договорів на постачання в НПЦ техніки, обладнання, інформаційних матеріалів, забезпечуючи їх збереження та роботу згідно з домовленістю.
3.9. Розширює можливості надання послуг навчальним закладом господарствам, підприємствам, суб'єктам сільськогосподарського виробництва на підставі впровадження вітчизняного досвіду використання нової техніки, обладнання, сучасних технологій.
................Перейти до повного тексту