- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Про затвердження Галузевої програми щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктів і залізничних переїздах на 2003 - 2007 роки
З метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 року
N 56-р "Про схвалення Державної програми забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктів і залізничних переїздах на 2003 - 2007 роки" та інших нормативно-правових актів з питань безпеки дорожнього руху в аграрному секторі виробництва
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Галузеву програму щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктів і залізничних переїздах на 2003 - 2007 роки (далі - Програма), що додається.
2. Урядовим органам державного управління Міністерства аграрної політики України, Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій, Управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської державної адміністрації, керівникам підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Мінагрополітики України:
2.1. Забезпечити виконання Програми.
2.2. Щороку до 1 лютого надавати інформацію Відділу охорони праці, пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху (Скафа) про хід виконання Програми.
3. Департаменту науково-технічної політики (Саченко), Департаменту розвитку соціальної інфраструктури сільської місцевості (Гайдар) та Департаменту фінансово-кредитної та податкової політики (Зуб) щороку передбачати в пропозиціях до проектів Державного бюджету України і Державної програми економічного і соціального розвитку України видатки на реалізацію заходів Програми, починаючи з 2004 року.
4. Відділу охорони праці, пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху щороку до 10 лютого подавати інформацію керівництву міністерства про стан виконання Програми.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Державного секретаря Яковенка В.П.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Мінагрополітики
України
20.06.2003 N 184
ГАЛУЗЕВА ПРОГРАМА
щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктів і залізничних переїздах на 2003 - 2007 роки
В умовах інтенсивності дорожнього руху особливої гостроти набуває проблема забезпечення безпеки дорожнього руху, вирішення якої спрямоване на збереження життя і здоров'я людей.
Проте стан організаційної роботи по попередженню дорожньо-транспортних пригод (далі - ДТП) та негативних наслідків від них на підприємствах всіх форм власності аграрного сектору економіки залишається незадовільним. Протягом 2002 року в агропромисловому виробництві скоєно 297 ДТП, внаслідок яких загинуло 82 і травмовано - 299 чоловік.
Державною інспекцією по нагляду за технічним станом машин і обладнання України позбавлено прав керування мобільною сільськогосподарською технікою біля 10 тис. чол., зроблено просічок у талонах попереджень прав на керування сільськогосподарською технікою більш ніж у 22 тис. механізаторів, заборонено експлуатацію більш 200 тис. одиниць техніки і виявлено більше ніж у 4 тис. водіїв керування сільськогосподарською технікою без посвідчень на право експлуатації.
У зв'язку з реформуванням аграрного сектору економіки значна частина підприємств і організацій змінила форму власності та вийшла з підпорядкування міністерства, що негативно позначилося на організації роботи з питань охорони праці та безпеки дорожнього руху.
Поява на ринку агропромислового виробництва автотранспортних і агропромислових послуг, на які більшість виконавців не мають ні професійної освіти, ні досвіду організації перевезень та виконання цих робіт, погіршує стан аварійності та створює небезпеку життю та кількість ДТП.
Таке становище пояснюється тим, що керівники і посадові особи реформованих агропромислових формувань усіх форм власності порушують вимоги нормативно-правових актів з питань безпеки праці та дорожнього руху щодо контролю за роботою водіїв транспортних засобів, обов'язкових медичних оглядів водіїв, вживання заходів до порушників транспортної дисципліни, їх інструктування і стажування, створення служб з питань дорожнього руху, впровадження заходів з профілактики ДТП, їх облік та заходи реагування, проведення вчасного державного технічного огляду.
Враховуючи стан безпеки праці в агропромисловому виробництві та негативні тенденції щодо його розвитку, а також щорічне збільшення кількості технічно несправних транспортних засобів, їх технічне обслуговування і професійна підготовка водіїв та зниження темпів розбудови місцевих доріг, запропонована Галузева програма забезпечення безпеки дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях міст, інших населених пунктів і залізничних переїздах на 2003 - 2007 роки (далі - Програма) спрямована на вдосконалення системи державного управління безпекою дорожнього руху та базується на пріоритетних заходах щодо забезпечення охорони праці і здоров'я працівників сільського населення та громадян держави, збереження їх майна та підвищення безпеки дорожнього руху.
Мета і головні напрямки Програми
Головними напрямками Програми є створення безпечних та комфортних умов на вулично-дорожній мережі країни шляхом здійснення комплексу заходів з удосконалення структури управління безпекою дорожнього руху на державному та регіональному рівнях, координації діяльності центральних органів виконавчої влади в цьому напрямі. Для підвищення ефективності управління безпекою дорожнього руху необхідно забезпечити перехід до використання сучасних методів і технологій, створення правових, фінансово-економічних і організаційних механізмів взаємодії центрального та територіальних органів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Реалізація положень Програми передбачає врахування міжнародних норм та стандартів безпеки руху і дозволить довести безпеку дорожнього руху до міжнародного рівня та забезпечити інтеграцію України у міжнародне співтовариство.
Головні напрямки здійснення комплексу взаємопов'язаних заходів Програми:
1. Удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху.
2. Науково-технічне забезпечення безпеки дорожнього руху.
3. Забезпечення безпеки руху на сільськогосподарських транспортних засобах.
4. Розвиток та вдосконалення засобів інформації Державної інспекції по нагляду за технічним станом машин, обладнання та якістю пально-мастильних матеріалів (Держтехнагляд) на базі новітніх комп'ютерних технологій.
5. Підвищення експлуатаційних показників та рівня безпеки руху на автомобільних дорогах загального і місцевого користування.
Заходи з реалізації головних напрямків Програми та відповідальних за виконання наведено в додатку до цієї Програми.
Удосконалення профілактичної та освітньої діяльності у сфері безпеки дорожнього руху
Основна мета цього напряму полягає у розвитку і вдосконаленні роз'яснювально-пропагандиської діяльності щодо забезпечення безпеки дорожнього руху серед населення шляхом:
- організації системи правового інформування різних соціальних і вікових груп населення щодо вимог чинного законодавства в галузі забезпечення безпеки дорожнього руху;
- значного підвищення ефективності профілактики дорожньо-транспортного травматизму (вдосконалення у загальноосвітніх навчальних закладах роботи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, надання методичної і практичної допомоги керівникам і посадовим особам підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління міністерства, підготовка методичних посібників з питань безпеки дорожнього руху, сценаріїв передач, програм тощо).
Передбачається:
- вдосконалити процес навчання громадян правил поведінки на дорогах і організації підготовки водіїв мобільної сільськогосподарської техніки, підвищення рівня їх кваліфікації з використанням сучасних навчально-методичних матеріалів та оновлених програм навчання;
- відновлення системи електростартерного запуску двигуна на тракторах вітчизняного виробництва. Основні заходи щодо реалізації напряму наведено в додатку до цієї Програми (напрям 1).
Науково-технічне забезпечення безпеки дорожнього руху
Забезпечення безпечних і комфортних умов руху на вулично-дорожній мережі досягається шляхом здійснення комплексу заходів з розробки та прийняття нормативно-правових актів і відомчих документів, що регламентують безпеку дорожнього руху. При цьому передбачається розроблення галузевих нормативно-правових актів стосовно організації технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів з питань безпеки руху, перевірки їх технічного стану, розробки маршрутів руху при перевезенні негабаритної сільськогосподарської техніки, встановлюють вимоги до безпечності газобалонних вітчизняних тракторів та правила застосування табличок до дорожніх знаків. Основні заходи щодо реалізації напряму наведено в додатку до цієї Програми (напрям 2).
Забезпечення безпеки руху на сільськогосподарських транспортних засобах
Метою напряму є покращання рівня професійної підготовки водіїв з метою забезпечення безпеки руху. Основні заходи щодо реалізації напряму наведено в додатку до цієї Програми (напрям 3).
Розвиток та вдосконалення засобів інформації Державної інспекції по нагляду за технічним станом машин, обладнання та якістю пально-мастильних матеріалів на базі новітніх комп'ютерних технологій
Основною метою напряму є виконання сучасних інформаційних технологій, забезпечення підрозділів Держтехнагляду сучасною комп'ютерною технікою, розвиток і вдосконалення інформаційного обліку даних щодо транспортних засобів та учасників дорожнього руху. При цьому передбачається розроблення та впровадження у практичну діяльність підрозділів Держтехнагляду сучасних автоматизованих інформаційних систем на базі новітніх систем керування базами даних, удосконалення інформаційно-обчислювальної мережі Держтехнагляду, розвиток вторинних інформаційних мереж рівня район-область тощо. Використання сучасних інформаційно-обчислювальних технологій дасть змогу проводити безперервний моніторинг процесу організації дорожнього руху, включаючи збирання статистичної інформації. Основні заходи щодо реалізації напряму наведено в додатку до цієї Програми (напрям 4).
Підвищення експлуатаційних показників та рівня безпеки руху на автомобільних дорогах загального і місцевого користування
Основною метою напряму є забезпечення обладнання наявного гужового транспорту світлоповертачами, гальмами, сидінням для візника, приведення у належний стан доріг, удосконалення організації руху транспорту (напрям 5).
Організація контролю за ходом реалізації Програми
Програма розрахована на 2003-2007 роки і має бути реалізована шляхом проведення організаційних та інженерно-технічних заходів, передбачених головними напрямами. Контроль за виконанням Програми здійснюють Відділ охорони праці, пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху та Департамент науково-технічної політики Мінагрополітики України.
................Перейти до повного тексту