- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 181 від 05.06.2000 м.Київ |
( Наказ скасовано на підставі Наказу Державного комітету
статистики
N 164 від 04.07.2005 )
Про затвердження форми державної статистичної звітності N 4-житлофонд (річна) та Інструкції щодо її заповнення
Відповідно до статті
12 Закону України
"Про державну статистику" та з метою удосконалення державної статистичної звітності і скорочення навантаження на звітуючі підприємства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити форму державної статистичної звітності N 4-житлофонд (річна) "Звіт про квартирну чергу та надання житлових приміщень" та Інструкцію щодо її заповнення (додаються).
2. Зазначену форму та Інструкцію ввести в дію, починаючи зі звіту за 2000 рік.
3. Поширити вказану форму та Інструкцію щодо її заповнення на підприємства, установи, організації, житлово-будівельні кооперативи, квартвідділи місцевих рад (держадміністрацій), які здійснюють квартирний та кооперативний облік.
4. Управлінню соціальної статистики (Калачова І.В.):
4.1. Визначити необхідний тираж та передати фінансово-економічному управлінню оригінал бланка затвердженої форми державної статистичної звітності N 4-житлофонд та Інструкції щодо її заповнення для тиражування.
4.2. Підготувати до 2 жовтня поточного року і подати ДП ГМІЦ Держкомстату України зміни і доповнення до постановки задачі автоматизованої обробки державної статистичної звітності.
4.3. Здійснювати методологічне керівництво збором та обробкою звітності за вказаною формою.
4.4. Довести наказ до Головного управління статистики в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики.
5. Фінансово-економічному управлінню (Сорокіна Т.В.) забезпечити фінансування та контроль за своєчасним тиражуванням і розсиланням бланків форми державної статистичної звітності N 4-житлофонд (річна) Головному управлінню статистики в Автономній Республіці Крим, обласним, Київському і Севастопольському міським управлінням статистики.
6. ДП ГМІЦ Держкомстату України (Сидоренко М.М.):
6.1. Забезпечити збір державної статистичної звітності за формою N 4-житлофонд (річна) згідно із планом статистичних робіт.
6.2. Внести до 29 грудня 2000 року відповідні зміни до програмного забезпечення розробки даних статистичної звітності за формою N 4-житлофонд (річна) та довести до місцевих органів державної статистики.
7. Начальнику Головного управління в Автономній Республіці Крим, начальникам обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь статистики забезпечити збирання та передання ДП ГМІЦ Держкомстату України звітів за формою N 4-житлофонд (річна), затвердженою цим наказом, у встановлений термін.
8. Скасувати накази Міністерства статистики України від 09.10.96 N 299 "Про затвердження форми державної статистичної звітності N 4 житлофонд" та від 09.10.96 N 300 "Про затвердження форми державної статистичної звітності N 2-Чорнобиль (житло)".
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Власенко Н.С.
Голова Комітету | О.Г.Осауленко |
Затверджено
наказом Держкомстату України
від 5 червня 2000 р. N 181
Інструкція щодо заповнення форми державної статистичної звітності N 4-житлофонд "Звіт про квартирну чергу та надання житлових приміщень"
Звіт за формою N 4-житлофонд, який містить відомості про квартирну чергу та надання житлових приміщень в будинках державного, колективного житлового фонду і фонду житлово-будівельних кооперативів складають всі підприємства, організації та установи, квартвідділи місцевих рад (держадміністрацій), що здійснюють квартирний та кооперативний облік. Підприємства, установи, організації, що ведуть тільки контрольні списки своїх працівників відповідно до пункту 41
Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень в Українській РСР, за формою N 4-житлофонд не звітують.
Показники звіту заповнюються на основі первинних документів: книги обліку громадян, які перебувають в черзі на одержання житлових приміщень, списку громадян, які користуються правом першочергового, позачергового одержання житлових приміщень, корінців ордерів, які видані на одержання житлової площі згідно з рішенням місцевих рад (держадміністрацій) тощо.
Звіт подається у визначений формою термін (не пізніше 5 січня) органу державної статистики за місцем знаходження підприємства, організації, установи, квартвідділу місцевих рад (держадміністрацій).
За достовірність показників звіту та своєчасність його подання несе персональну відповідальність керівник підприємства, установи, організації, квартвідділу місцевих рад (держадміністрацій).
Розділ I. Кількість сімей та одинаків, які перебувають у черзі
Розділ I надає характеристику сімей, які перебувають у черзі на отримання житла, за різними ознаками.
За всіма рядками розділу I сума даних граф 2 - 5 або 6 - 9 дорівнює даним графи 1, дані графи 10 повинні бути менше або дорівнювати даним графи 1.
У рядку 100 показується число сімей, які перебувають у черзі для одержання житла як у державному та колективному фонді, так і у фонді ЖБК.
Одинаків, які перебувають у списках на обліку, показують у звіті як сім'ю (1 особа - одна сім'я).
Дані рядка 100 дорівнюють сумі рядків 101 та 120.
Дані рядка 101 повинні дорівнювати сумі даних рядків 102, 113, 119.
У рядку 102 показують загальну кількість сімей громадян, які перебувають у черзі та користуються правом першочергового одержання житла згідно із ст.
45 Житлового кодексу Української РСР.
У рядках 104, 124 показують кількість сімей громадян - учасників бойових дій на території інших країн, статус яких визначено Законом України
"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ст. 6 п. 2, а саме: військовослужбовців Радянської Армії, Військово-морського флоту, Комітету державної безпеки, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР (включаючи військових та технічних спеціалістів і радників), працівників відповідних категорій, які за рішенням Уряду колишнього Союзу РСР проходили службу, працювали чи перебували у відрядженні в державах, де в цей період велися бойові дії, і брали участь у бойових діях чи забезпеченні бойової діяльності військ (флотів).
У рядках 105, 125 показуються сім'ї військовослужбовців, звільнених у запас чи відставку за віком, станом здоров'я або скороченням штатів, які мають пільги на основі діючих нормативних актів.
У рядках 106, 126 показуються сім'ї громадян, які мають трьох і більше неповнолітніх дітей (до 18 років), слід врахувати, що ці сім'ї не втрачають право першочергового одержання житла у випадку, коли після прийняття сім'ї на квартирний облік діти досягнуть повноліття. Матері, яким присвоєно звання "Мати-героїня" користуються правом на першочергове одержання житла незалежно від віку і місця проживання дітей.
У рядку 107 показуються одинокі матері, які користуються правом на першочергове одержання житла. Це матері, у яких в свідоцтві про народження дитини немає відомостей про батька або запис зроблений з їх слів. Такі жінки користуються правом на одержання допомоги на утримання і виховання дитини. Не визнаються одинокими і внаслідок цього не користуються вказаною пільгою жінки, які виховують дітей в неповній сім'ї (тобто після оформлення розірвання шлюбу з батьком дитини), а також які не були в шлюбі і виховують дитину, батьківство якої встановлено в судовому порядку або дитину усиновлено.
У рядку 108 показуються сім'ї, які живуть у приміщеннях, що не відповідають установленим санітарним та технічним вимогам. Стан житлового приміщення у таких випадках повинен визначатися спеціально створеною комісією.
У рядку 109 показуються громадяни, які хворіють на тяжкі форми хронічних захворювань, відповідно до переліку, затвердженого Міністерством охорони здоров'я України.
У рядку 110 показуються робітники та службовці, які довгий час сумлінно працювали в сфері виробництва. Тривалість часу сумлінної роботи на даному підприємстві, в організації чи установі, яка дає право на одержання житла в першу чергу, встановлюється (в залежності від місця перебування на квартирному обліку) трудовим колективом підприємства, організації або спільним рішенням органів місцевої виконавчої влади і ради профспілок, але не може бути менше 20 років.
У рядку 111 показуються вчителі та інші працівники середніх та професійно-технічних навчальних закладів.
У рядку 112 показуються інші категорії першочерговиків, до яких відносяться інваліди 1 і 2 груп та інваліди 1 і 2 груп з числа військовослужбовців; сім'ї осіб, що загинули при виконанні державних та громадських обов'язків; сім'ї при народженні близнят та інші громадяни, яким надано це право окремими рішеннями Кабінету Міністрів України.
Сума даних рядків 103 - 112 повинна дорівнювати даним рядка 102.
У рядку 113 показуються сім'ї, які користуються правом позачергового одержання житла.
У рядках 114 та 121 показуються інваліди війни, статус яких визначено Законом України
"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" розділ II ст. 7. Згідно з цією статтею до інвалідів війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків) чи пов'язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
У рядках 115, 122 показуються сім'ї загиблих військовослужбовців, до яких відносяться дружина (чоловік) загиблого, які не були у повторному шлюбі, та дорослі діти, які взагалі не були одружені, а також прирівняні до них.
До осіб, які користуються правом позачергового забезпечення житлом також належать громадяни, віднесені до 1 та 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи згідно з Законом України
"Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 1992 року
N 674 "Про порядок віднесення деяких категорій громадян до відповідних категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
У рядках 116, 127 проставляються дані про осіб, віднесених до категорії 1: - інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, хворих на променеву хворобу внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У рядках 117, 128 проставляється категорія 2 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року - незалежно від кількості робочих днів; з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів; у 1987 році - не менше 14 календарних днів, а також потерпілих від Чорнобильської катастрофи з числа евакуйованих у 1986 році із зони відчуження, і осіб, які постійно проживали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення з моменту аварії до прийняття постанови про відселення.
У рядку 118 показуються інші категорії громадян, які користуються правом позачергового одержання житла, а саме:
громадяни, житло яких внаслідок стихійного лиха стало непридатним для проживання;
молоді спеціалісти, що направлені в порядку розподілу на роботу в іншу місцевість;
особи, що повернулись з державного дитячого закладу, від родичів, опікуна або піклувальника при неможливості повернення їм житлового приміщення, що раніше займалося;
особи, яких обрали на виборну посаду, коли це пов'язане з переїздом в іншу місцевість;
окремі висококваліфіковані спеціалісти та інші працівники з урахуванням їх трудового внеску;
медичні працівники, заражені вірусом імунодефіциту людини внаслідок виконання службових обов'язків;
інші категорії, передбачені законодавством.
Громадяни, які користуються правом позачергового одержання житла, включаються до окремого списку. Рішення про включення до цього списку приймається відповідно місцевим органом виконавчої влади або адміністрацією підприємства, установи чи організації і профспілковим комітетом з наступним затвердженням у місцевому органі виконавчої влади.
У рядку 119 показуються сім'ї, які перебувають на квартирному обліку в загальній черзі.
У рядках 120 - 128 показується кількість сімей, які перебувають у черзі на будівництво кооперативних квартир згідно затвердженої черги, а не за попередніми списками або прийнятими заявами.
Сім'я може знаходитись на квартирному обліку одночасно за місцем роботи одного з членів сім'ї (за їх вибором) та в органі місцевої державної адміністрації або місцевого самоврядування за місцем проживання. Такі сім'ї показуються в графі 10. З метою запобігання подвійного обліку дану графу заповнюють тільки квартвідділи місцевих органів виконавчої влади.
У рядку 129 показуються сім'ї, що перебувають одночасно на обліку в державному, колективному фонді та фонді ЖБК.
У рядку 130 із загальної кількості всіх сімей, які перебувають на квартирному обліку, виділяються сім'ї, що мешкають у комунальних квартирах.
Комунальними вважаються квартири, в яких проживають громадяни по двох або більше особових рахунках.
У рядку 131 із загальної кількості всіх сімей, які перебувають на квартирному обліку, показуються сім'ї робітників та службовців, що проживають у гуртожитках підприємств, організацій, установ. Особи, які мешкають у гуртожитках учбових закладів тимчасово, під час навчання, на квартоблік не приймаються і у зазначеному рядку не відображаються.
У рядку 132 із загальної кількості всіх сімей, які перебувають на квартирному обліку, показуються сім'ї, які не мають власного житла і мешкають за договором найму житлового приміщення у будинках (квартирах) інших громадян не менше 5 років.
У рядку 133 із загальної кількості всіх сімей, які перебувають на квартирному обліку, виділяються молоді сім'ї. Молодою сім'єю вважається подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 28 років, або неповна сім'я, в якій мати (батько) мають вік до 28 років.
Розділ II. Надання житла протягом року
У розділі II показуються дані про число сімей, які в звітному році одержали житло та покращили житлові умови. Категорії сімей відповідають категоріям, перерахованим у розділі I.
У графі 1 показується загальна кількість сімей, які покращили свої житлові умови незалежно від того, перебували вони на квартобліку чи ні, а у графі 2 - з них у новобудовах.
У графах 3 - 7 показується розподіл сімей, які одержали житло та покращили житлові умови, за часом перебування на обліку. Сума даних граф 3 - 7 повинні дорівнювати даним графи 1.
У графі 8 показуються сім'ї, які одержали житлові приміщення в порядку тимчасового покращання житлових умов. За бажанням сімей їм може тимчасово, без зняття з квартирного обліку, надаватися житло, яке не відповідає вимогам законодавства (менше рівня середньої забезпеченості громадян житловою площею в даному населеному пункті, не обладнане, або не відповідає установленим санітарним та технічним вимогам).
Начальник управління соціальної статистики Держкомстату України | І.В.Калачова |
Державна статистична звітність
Коди |
Форми документа за ДКУД |
Організації складача - ідентифі- каційний код за ЄДРПОУ |
Території за КОАТУУ |
Галузі за ЗКГНГ |
Виду економіч- ної діяльності за КВЕД |
Форми власності за КФВ |
Організа- ційно-правової форми господарю- вання за КОПФГ |
Міністер- ства, іншого централь- ного органу виконавчої влади за СПОДУ |
Вище- стоящої організації - іденти- фікаційний код за ЄРДПОУ |
|
КС |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
Кому подається Форма N 4-житлофонд
____________________________________ Наказ Держкомстату
України
(найменування та адреса одержувача) від 5 червня 2000 р.
Міністерство, інший центральний орган N 181
виконавчої влади, концерн, асоціація Поштова - річна
та інше об'єднання Подають не пізніше 5
____________________________________ січня всі підприємства,
____________________________________ організації та
Підприємство (організація) установи,
____________________________________ житлово-будівельні
Область кооперативи,
____________________________________ квартвідділи місцевих
Місто рад
____________________________________ (держадміністрацій),
Район ______________________________ які здійснюють
Селище міського типу квартирний та
____________________________________ кооперативний облік
Сільський населений пункт органу державної
____________________________________ статистики за місцем
Адреса підприємства (організації) знаходження
____________________________________
Форма власності
____________________________________
Звіт
про квартирну чергу та надання житлових приміщень у 200__ році
I. Кількість сімей та одинаків, які перебувають у черзі
Найменування показників |
N рядка |
Перебуває у черзі на 01.01.200__ р. сімей, всього, одиниць |
у тому числі: |
Із графи 1 кількість сімей, члени яких знаходяться одночасно у черзі за місцем роботи та проживання* |
за часом перебування на обліку |
за кількістю членів сімей |
менше року |
1 - 5 років |
6 - 9 років |
10 років та більше |
1 особа |
2 - 3 особи |
4 - 5 осіб |
6 осіб та більше |
А |
Б |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1. Всього (сума рядків 101, 120) |
100 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. У державному та колективному фонді (сума рядків 102, 113, 119) |
101 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
У тому числі: 2.1. Сім'ї та громадяни, які користуються правом першочергового одержання житла (сума рядків 103 - 112) |
102 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
у тому числі: учасники бойових дій, учасники війни |
103 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
учасники бойових дій на території інших країн |
104 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
військовослужбовці, звільнені в запас або у відставку |
105 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
багатодітні сім'ї (мають 3 і більше дітей) |
106 |
|
|
|
|
|
ХХХХХ |
ХХХХХ |
|
|
|
одинокі матері |
107 |
|
|
|
|
|
ХХХХХ |
|
|
|
|
мешканці ветхих та аварійних будинків |
108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
хворі (за встановленим переліком) |
109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
робітники та службовці, які довгий час сумлінно працювали в сфері виробництва |
110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
вчителі та інші працівники загальноосвітніх шкіл та ПТУ |
111 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
інші категорії |
112 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.2. Громадяни, які користуються правом позачергового одержання житла (сума рядків 114 - 118) |
113 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
у тому числі: інваліди війни |
114 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
сім'ї загиблих військовослужбовців та прирівняні до них |
115 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
категорія 1 |
116 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
категорія 2 |
117 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
інші категорії |
118 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2.3. Громадяни, які перебувають у загальній черзі |
119 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. У житлово- будівельних кооперативах |
120 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
З них: інваліди війни |
121 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
сім'ї загиблих військовослужбовців та прирівняні до них |
122 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
учасники бойових дій, учасники війни |
123 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
учасники бойових дій на території інших країн |
124 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
військовослужбовці, звільнені в запас або у відставку |
125 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
багатодітні сім'ї (мають 3 і більше дітей) |
126 |
|
|
|
|
|
ХХХХХХХХХ |
ХХХХХХХХХ |
|
|
|
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
категорія 1 |
127 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
категорія 2 |
128 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Із рядка 120: одночасно знаходяться на обліку в державному та колективному фонді |
129 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Із загальної кількості (рядок 100): мешканці комунальних квартир |
130 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
мешканці гуртожитків |
131 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
громадяни, які наймають житло в інших громадян |
132 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
молоді сім'ї |
133 |
|
|
|
|
|
ХХХХХХ |
|
|
|
|
................Перейти до повного тексту