- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ
Н А К А З
Про затвердження Порядку фінансування заходів, передбачених Переліком заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, фінансування яких здійснюється за рахунок штрафних санкцій, які надходять до Фонду соціального захисту інвалідів
Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики від 17.09.2003 року N 257 "Про затвердження Переліку заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, фінансування яких здійснюється за рахунок штрафних санкцій, які надходять до Фонду соціального захисту інвалідів" та рішення колегії Фонду соціального захисту інвалідів від 18.11.2003 року (протокол N 2/2003)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок фінансування заходів, передбачених Переліком заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, фінансування яких здійснюється за рахунок штрафних санкцій, які надходять до Фонду соціального захисту інвалідів, що додається.
2. Керуючим територіальними відділеннями Фонду прийняти затверджений Порядок до виконання в роботі.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора Фонду Ю. Мельникова.
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Фонду соціального
захисту інвалідів
12.12.2003 N 180
ПОРЯДОК
фінансування заходів, передбачених Переліком заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, фінансування яких здійснюється за рахунок штрафних санкцій, які надходять до Фонду соціального захисту інвалідів, затвердженим наказом Мінпраці від 17.09.2003 року N 257
Цей Порядок визначає механізм фінансування за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, а також використання коштів на зазначені заходи.
Розділ I. Загальні положення
1. У Порядку використовуються наступні терміни:
1.1. Заявник - юридична особа, відокремлений структурний підрозділ (наділений відповідними повноваженнями) чи фізична особа, які звертаються до територіальних відділень Фонду або безпосередньо до Фонду соціального захисту інвалідів з метою отримання фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів.
1.2. Зміцнення матеріально-технічної бази - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, що передбачають отримання прав власності на товари (основні фонди та оборотні активи) та взяття їх на баланс, а також будь-які операції цивільно-правового характеру з отримання послуг (результатів робіт), що відносяться на збільшення балансової вартості основних фондів.
1.3. Кабінет (спеціальний клас) з професійної орієнтації та психологічної підтримки інвалідів - аудиторія в навчальному закладі або центрі реабілітації інвалідів, пристосована для надання методичних порад з професійної орієнтації та підготовки інвалідів, надання їм консультацій з питань психічного здоров'я та поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем, застосування психодіагностики, спрямованої на вивчення соціально-психологічних характеристик особистості, з метою її психологічної корекції або психологічної реабілітації.
1.4. Кошти Фонду - кошти спеціального фонду Державного бюджету України, розпорядниками яких відповідно до бюджетних асигнувань та затверджених кошторисів є Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення.
1.5. Лікувально-виробнича майстерня - структурний підрозділ в будинках-інтернатах для інвалідів, що забезпечує проведення лікувально-трудової терапії підопічних (в окремих випадках - без виділення в структурний підрозділ у вигляді приміщення, що використовується адміністрацією таких закладів для проведення лікувально-трудової терапії підопічних).
1.6. Література з психологічних питань - навчально-методична література з питань психічного здоров'я та поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем, психодіагностики, спрямованої на вивчення соціально-психологічних характеристик особистості, з метою її психологічної корекції або психологічної реабілітації тощо.
1.8. Навчально-виробнича майстерня (клас) - приміщення, пристосоване для проведення занять з трудового навчання і профорієнтації вихованців в інтернатних установах для дітей-інвалідів.
1.9. Непрацюючий інвалід - особа працездатного віку, яка є інвалідом (має довідку МСЕК про встановлення інвалідності), але не має основного місця роботи та шукає роботу.
1.10. Одержувач коштів Фонду - заявник, за зверненням якого Фондом соціального захисту інвалідів прийняте позитивне рішення щодо здійснення фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів.
1.11. Основне місце роботи - місце роботи, де заявник працює на підставі укладеного трудового договору із оформленням трудової книжки та занесенням до неї запису про працевлаштування.
1.12. Підсобне господарство - структурний підрозділ будинку-інтернату, де застосовується праця інвалідів, які перебувають у зазначеній установі, що створюється з метою здійснення виробничо-господарської діяльності, виробництва продукції для забезпечення харчування підопічних, які проживають у зазначеній установі, тощо.
1.13. Складне індивідуальне протезування - протезування, що передбачає в кожному конкретному випадку відхилення від класичних схем побудови протезних виробів, від звичайних засобів припасування прийомних гільз і кріплень до кукси інваліда, зміну розташування деяких деталей протезів.
1.14. Технічне переоснащення - комплекс заходів, що здійснюються без розширення виробничих площ, направлених на підвищення техніко-економічного рівня окремих виробництв, цехів і дільниць на основі впровадження передової техніки та технології, механізації та автоматизації виробництва, модернізації та заміни застарілого і фізично зношеного устаткування на нове більш продуктивне.
1.15. Навчальний заклад - заклад освіти або центр реабілітації інвалідів (що має відповідну ліцензію), що відповідно до Закону України
"Про освіту" та інших нормативно-правових актів незалежно від форми навчання надає професійно-технічну освіту, включаючи первинне та первинно-реабілітаційне навчання, та вищу освіту (незалежно від рівня акредитації).
1.16. Центр - центр професійної, медичної та соціальної реабілітації, тобто соціально-медична установа для інвалідів I-III груп, предметом діяльності якої є створення умов для тимчасового перебування інвалідів, які мають відповідні медичні показання і потребують вжиття заходів щодо професійної, соціальної та медичної реабілітації з метою забезпечення їх адаптації у суспільному житті, подальшої зайнятості, економічної і побутової самостійності та/або центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, тобто спеціальний навчально-виховний заклад системи праці та соціального захисту населення, що здійснює роботу з абілітації, соціальної адаптації та реабілітації у поєднанні з навчанням та вихованням дітей-інвалідів з фізичними або розумовими вадами без відриву їх від сім'ї із залученням до участі в реабілітаційному процесі батьків, інших членів сім'ї дитини.
2. Фонд соціального захисту інвалідів та його територіальні відділення при здійсненні фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів керуються Законом України
"Про основи соціальної захищеності інвалідів", Порядком сплати підприємствами (об'єднаннями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції, обліку та використання цих коштів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України
N 1767 від 28.12.2001 року, Переліком заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, фінансування яких здійснюється за рахунок штрафних санкцій, які надходять до Фонду України соціального захисту інвалідів, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 17.09.2003 року N 257, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Порядком.
3. Фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів здійснюється територіальними відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів на безповоротній та безоплатній основі.
4. Фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів здійснюється на умовах цільової направленості використання коштів.
Цільовий характер використання передбачає залучення коштів виключно на заходи згідно з умовами, передбаченими договором про фінансування.
Одержувачам коштів Фонду забороняється використання не за призначенням коштів, отриманих для здійснення оплати заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів.
5. Взаємовідносини між територіальним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та одержувачами коштів Фонду регулюються на підставі договорів про фінансування, що укладаються між територіальним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів та одержувачами коштів Фонду тільки в письмовій формі, і визначають зобов'язання та відповідальність одержувачів коштів Фонду і не можуть змінюватися в односторонньому порядку без згоди обох сторін.
У випадках, передбачених цим Порядком, фінансування може здійснюватись на підставі письмової заяви інваліда без укладення з ним договорів про фінансування.
6. Територіальні відділення Фонду в договорах про фінансування передбачають умови використання коштів одержувачами коштів Фонду згідно з процедурами, передбаченими для закупівлі товарів (робіт, послуг) за державні кошти, крім випадків, коли процедури, передбачені для закупівлі товарів (робіт, послуг) за державні кошти здійснюють безпосередньо територіальні відділення Фонду або Фонд соціального захисту інвалідів.
Питання щодо делегування одержувачам коштів Фонду повноважень на використання коштів Фонду згідно з процедурами, передбаченими для закупівлі товарів (робіт, послуг) за державні кошти, чи здійснення зазначених процедур безпосередньо Фондом соціального захисту інвалідів чи його територіальними відділеннями вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів відповідно до вимог чинного законодавства по кожному випадку фінансування в залежності від вартості товарів (робіт, послуг), що придбаватимуться на кошти Фонду.
7. Територіальні відділення Фонду здійснюють контроль за виконанням одержувачами коштів Фонду умов договору про фінансування та за цільовим використанням коштів.
У договорах про фінансування територіальні відділення Фонду зобов'язані передбачати:
- обов'язок одержувачів коштів Фонду щомісячно надавати звітність територіальним відділенням Фонду щодо використання отриманих коштів;
- право територіального відділення Фонду на дострокове розірвання в порядку, передбаченому чинним законодавством, договору про фінансування у випадку нецільового використання коштів;
- умову про повернення територіальному відділенню Фонду наданих одержувачу коштів Фонду сум, в разі їх нецільового використання;
- відповідальність одержувачів коштів Фонду, крім бюджетних установ, у вигляді штрафів за використання коштів не за цільовим призначенням.
8. Джерелом формування ресурсів для фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів є кошти, що надійшли до Фонду соціального захисту інвалідів у якості штрафних санкцій за нестворення підприємствами (об'єднаннями), установами та організаціями у відповідності до нормативів, встановлених Законом України
"Про основи соціального захисту інвалідів", робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.
Фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів здійснюється Фондом соціального захисту інвалідів та його територіальними відділеннями у межах кошторисних призначень на зазначені потреби, передбачених на поточний рік.
9. Документи на фінансування, подані Заявниками відповідно до вимог цього Порядку, розглядаються територіальними відділеннями Фонду по мірі їх надходження.
10. Основними критеріями при вирішенні питання здійснення фінансування за цим Порядком є:
- доцільність здійснення фінансування;
- співвідношення між розміром фінансування та соціальним ефектом в регіоні;
- інші соціально значимі фактори.
11. Рішення про фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів приймаються відповідними територіальними відділеннями Фонду після узгодження з Фондом соціального захисту інвалідів.
12. Фінансування заходів щодо соціальної, трудової, фізкультурно-спортивної та професійної реабілітації інвалідів, одержувачами бюджетних коштів за якими є громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації, здійснюється лише при наявності відповідного рішення Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів.
У випадку, коли одержувачами коштів Фонду виступають громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації, територіальні відділення Фонду та безпосередньо Фонд соціального захисту інвалідів здійснюють розгляд документів, представлених для фінансування, на предмет їх відповідності вимогам цього Порядку, а Комісія з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів при прийнятті рішення щодо фінансування заходів визначає доцільність фінансування, соціальну значимість заходів та соціальний ефект від фінансування тощо.
Документи на розгляд Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів подаються заявниками через відповідні територіальні відділення Фонду. Територіальні відділення Фонду здійснюють попередній розгляд документів, перевірку їх на відповідність вимогам цього Порядку, визначають наявність та обсяг коштів на фінансування заходу, передбаченого документами заявника, тощо. Після вивчення документів заявників територіальні відділення Фонду передають їх на узгодження Фонду соціального захисту інвалідів. Фонд соціального захисту інвалідів у разі відповідності документів вимогам, встановленим в цьому Порядку, та наявності коштів на фінансування заходу направляє вказані документи Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів для вирішення питання щодо доцільності здійснення фінансування відповідного заходу. У випадку, якщо сума фінансування заходу не перевищує 50000,00 гривень, документи повертаються територіальному відділенню Фонду для їх передачі регіональним відділенням Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів для вирішення питання щодо доцільності здійснення фінансування.
Розділ II. Фінансування заходів по зміцненню матеріально-технічної бази центрів (п. 1 Переліку)
1. Вимоги до центрів, фінансування заходів по зміцненню матеріально-технічної бази яких здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів, визначаються наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України та Фонду України соціального захисту інвалідів від 11.06.99 року
N 96/187/146/55 "Про затвердження Типового положення про центр професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів" та наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров'я України та Фонду України соціального захисту інвалідів від 10.07.2002 року
N 313/395/248/92 "Про затвердження Типового положення про центр ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів".
2. Метою фінансування зазначеного заходу є надання фінансової допомоги центрам для придбання останніми основних фондів та оборотних активів, необхідних їм для здійснення основної діяльності, пов'язаної з професійно-трудовою, соціальною та медичною реабілітацією інвалідів, передбаченої статутом чи положенням Центру.
3. Для отримання фінансування Центр за місцем державної реєстрації звертається до відповідного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів та надає наступні документи:
- заяву на отримання фінансування в установленій формі (зразок додається - Додаток 1);
- анкету Заявника в установленій формі (зразок додається - Додаток 2);
- копію рішення про створення Центру (засвідчену підписом керівника Центру та скріплену печаткою Центру);
- копію Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) Центру (в разі, якщо організаційно-правова форма Центру передбачає реєстраційний порядок створення) - (засвідчену нотаріально або органом, що її видав);
- копію Статуту або Положення про Центр, інших установчих документів (в разі їх наявності) з усіма змінами та доповненнями (засвідчені нотаріально або органом, що їх затвердив);
- копію довідки органів статистики про включення до ЄДРПОУ (засвідчену нотаріально або органом, що її видав);
- довідку органів державної податкової служби про відсутність заборгованості Центру по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) (в разі, якщо такий суб'єкт є платником податку на прибуток);
- копію документа про взяття Центру на облік у державній податковій інспекції або витяг із реєстру неприбуткових установ (засвідчену підписом керівника Центру та скріплену печаткою Центру);
- копію протоколу про обрання на посаду (рішення про призначення) посадових осіб Центру (директора, головного бухгалтера) - (засвідчену підписом керівника Центру та скріплену печаткою Центру);
- інформацію про кількість інвалідів, що пройшли реабілітацію за останні два роки або з моменту створення Центру в разі, якщо Центр функціонує менше двох років, та інформацію про кількість працюючих в Центрі інвалідів;
- обґрунтування необхідності здійснення фінансування на зазначені заходи та табличну форму (зразок додається - Додаток 3) із зазначенням переліку майна (послуг, робіт), що придбаватиметься, його опису та вартості (даний документ обов'язково повинен містити пояснення щодо потреби та можливостей використання Центром майна, що планується придбати);
- інші документи, необхідні для прийняття рішення щодо фінансування Заявника.
Центр, створений громадською організацією інвалідів, крім зазначених вище документів, подає також їх копії (для передачі на розгляд Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів), засвідчені підписом керівника Центру та скріплені печаткою Центру.
4. Територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів розглядає подані Центром документи і приймає за погодженням з Фондом соціального захисту інвалідів рішення про здійснення фінансування або відмову у фінансуванні.
Рішення про визначення розміру фінансування заходів (в повному обсязі - згідно заяви Центру або в частині) приймається виходячи із розгляду всіх документів, наданих Центром, обсягів коштів, передбачених територіальному відділенню Фонду на зазначені заходи на поточний рік, соціальної значимості проекту, кількості звернень на отримання фінансування по зазначеному заходу тощо.
У випадку, коли заявником на отримання фінансування виступає Центр, створений громадською організацією інвалідів, рішення про фінансування такого Центру приймається територіальним відділенням Фонду за узгодженням з Фондом соціального захисту інвалідів після отримання рішення Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів чи її регіональних відділень згідно з процедурою, передбаченою п. 10 розділу 1 цього Порядку.
5. Фінансування центрів за зазначеним заходом, за виключенням центрів ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів та центрів сфери управління Міністерства праці та соціальної політики України, здійснюється під зобов'язання Центру забезпечити працевлаштування в Центрі визначеної кількості інвалідів. Кількість інвалідів, які повинні бути працевлаштовані, визначається виходячи із розгляду фінансових можливостей Центру, виду реабілітаційних послуг, що надаються ним, суми, що планується надати, та інших значимих факторів, що впливають на можливість забезпечення працевлаштування інвалідів в Центрі, та зазначається в договорі про фінансування.
Робочі місця для інвалідів, створені відповідно до зазначених вище зобов'язань центрів, повинні бути збережені не менше ніж протягом 2 років після закінчення дії договору про фінансування.
6. Фінансування на зміцнення матеріально-технічної бази центрів здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Центру у порядку, визначеному чинним законодавством.
7. Взаємовідносини між територіальними відділеннями Фонду та центрами регулюються на підставі договорів про фінансування, що укладаються з урахуванням вимог бюджетного законодавства України та п. п. 5, 6 та 7 розділу I цього Порядку.
Розділ III. Фінансування заходів по зміцненню матеріально-технічної бази навчально-виробничих майстерень (класів) спеціалізованих (спеціальних) інтернатних установ для дітей-інвалідів та лікувально-виробничих майстерень і підсобних господарств будинків-інтернатів, де працюють інваліди (п. 2 Переліку)
1. Одержувачами коштів Фонду за зазначеним напрямком фінансування можуть бути:
- спеціалізовані (спеціальні) інтернатні установи для дітей-інвалідів;
- будинки-інтернати.
2. Вимоги до спеціалізованих (спеціальних) інтернатних установ для дітей-інвалідів та будинків-інтернатів, фінансування заходів по зміцненню матеріально-технічної бази яких здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів, визначаються Положенням про загальноосвітню школу-інтернат та загальноосвітню санаторну школу-інтернат, затвердженим наказом Міністерства освіти та науки України від 12.06.2003 року
N 363, Типовим положенням про дитячий будинок-інтернат та Типовим положенням про будинок-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричний пансіонат, пансіонат для ветеранів війни і праці, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2001 року
N 549.
3. Кошти спеціалізованим (спеціальним) інтернатним установами для дітей-інвалідів відповідно до цього Порядку надаються лише при наявності у них навчально-виробничих майстерень (класів) та використовуються ними виключно на зазначені цілі.
4. Кошти будинкам-інтернатам відповідно до цього Порядку надаються лише при наявності у них лікувально-виробничих майстерень і підсобних господарств та за умови застосування праці інвалідів у таких майстернях та господарствах, і використовуються ними виключно на зазначені цілі. Вимоги до праці інвалідів в лікувально-виробничих майстернях та підсобних господарствах будинків-інтернатів визначаються відповідно до чинного законодавства.
5. Для отримання фінансування Заявники, зазначені в п. п. 3 та 4 цього розділу, за місцем державної реєстрації звертаються до відповідного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів та надають останньому наступні документи:
- заяву на отримання фінансування в установленій формі (зразок додається - Додаток 1);
- копію рішення про створення (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію Статуту або Положення Заявника (засвідчені нотаріально або органом, що їх затвердив);
- копію Положення про підсобне господарство або лікувально-виробничу майстерню (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію довідки органів статистики про включення до ЄДРПОУ - в разі її наявності (засвідчену нотаріально або органом, що її видав);
- копію наказу (рішення) про призначення посадових осіб Заявника (директора, головного бухгалтера) - (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- обґрунтування необхідності здійснення фінансування та табличну форму (зразок додається - Додаток 3) із зазначенням переліку майна (послуг, робіт), що придбаватиметься, його опису та вартості (даний документ обов'язково повинен містити пояснення щодо потреби та можливостей використання Заявником майна, що планується придбати);
- інші документи, необхідні для прийняття рішення щодо фінансування Заявника.
6. Територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів розглядає подані такими Заявниками документи і приймає за погодженням з Фондом соціального захисту інвалідів рішення про здійснення фінансування або відмову у фінансуванні.
Рішення про визначення розміру фінансування заходів (в повному обсязі - згідно заяви Заявника або в частині) приймається виходячи із розгляду всіх документів, наданих Заявником, обсягів коштів, передбачених територіальному відділенню Фонду на зазначені заходи на поточний рік, соціальної значимості проекту, кількості звернень на отримання фінансування по зазначеному заходу тощо.
7. Фінансування на зміцнення матеріально-технічної бази зазначених Заявників здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Заявників у порядку, визначеному чинним законодавством.
8. Взаємовідносини між територіальними відділеннями Фонду та вказаними вище Заявниками регулюються на підставі договорів про фінансування, що укладаються між ними тільки в письмовій формі, і визначають зобов'язання та відповідальність таких Заявників і не можуть змінюватися в односторонньому порядку без згоди обох сторін.
Вказані договори про фінансування повинні укладатись з урахуванням вимог бюджетного законодавства України та п. п. 5, 6 та 7 розділу I цього Порядку.
Розділ IV. Фінансування заходів по зміцненню матеріально-технічної бази відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів, інших відділень реабілітації інвалідів при управліннях праці та соціального захисту населення, територіальних центрах соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, клініці Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності, інтернатних установах, навчальних та санаторних закладах для інвалідів сфери управління Міністерства праці та соціальної політики України (п. 3 Переліку)
1. Одержувачами коштів Фонду за вказаним напрямком фінансування можуть бути:
- управління праці та соціального захисту населення районних (міських) держадміністрацій та виконкомів рад для відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів, що входять до їх складу;
- територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян для відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів, що є їх структурними підрозділами, або відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів таких територіальних центрів в разі, якщо відділення є юридичними особами;
- клініка Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності для відділення реабілітації інвалідів, що входить до її складу;
- інтернатні установи сфери управління Міністерства праці та соціальної політики України для відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів, що є їх структурними підрозділами;
- навчальні заклади сфери управління Міністерства праці та соціальної політики України для відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів, що є їх структурними підрозділами;
- санаторні заклади сфери управління Міністерства праці та соціальної політики України для відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів, що є їх структурними підрозділами.
2. Кошти за напрямком фінансування, зазначеним в п. 3 Переліку, надаються територіальними відділеннями Фонду виключно на зміцнення матеріально-технічної бази відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та інвалідів, інших відділень реабілітації інвалідів Заявників відповідно до п. 1 цього розділу Порядку та використовуються ними виключно на зазначені цілі.
3. Для отримання фінансування вказані Заявники за місцем державної реєстрації (створення) звертаються до відповідного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів та надають останньому наступні документи:
- заяву на отримання фінансування в установленій формі (зразок додається - Додаток 1);
- копію рішення про створення (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію Статуту або Положення Заявника (засвідчену нотаріально або органом, що їх затвердив);
- копію Положення про відділення, зміцнення матеріально-технічної бази якого планується здійснити за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів (засвідчену нотаріально або підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію довідки органів статистики про включення до ЄДРПОУ - в разі її наявності (засвідчену нотаріально або органом, що її видав);
- копію наказу (рішення) про призначення посадових осіб Заявника (директора, головного бухгалтера) та посадових осіб відповідного відділення - (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- обґрунтування необхідності здійснення фінансування та табличну форму (зразок додається - Додаток 3) із зазначенням переліку майна (послуг, робіт), що придбаватиметься, його опису та вартості (даний документ обов'язково повинен містити пояснення щодо потреби та можливостей використання Заявником майна, що планується придбати);
- інші документи, необхідні для прийняття рішення щодо фінансування Заявника.
4. Територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів розглядає подані такими Заявниками документи і приймає за погодженням з Фондом соціального захисту інвалідів рішення про здійснення фінансування або відмову у фінансуванні.
Рішення про визначення розміру фінансування заходів (в повному обсязі - згідно заяви Заявника або в частині) приймається виходячи із розгляду всіх документів, наданих Заявником обсягів коштів, передбачених територіальному відділенню Фонду на зазначені заходи на поточний рік соціальної значимості проекту, кількості звернень на отримання фінансування по зазначеному заходу тощо.
5. Фінансування на зміцнення матеріально-технічної бази зазначених Заявників здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Заявників у порядку, визначеному чинним законодавством.
6. Взаємовідносини між територіальними відділеннями Фонду та вказаними вище Заявниками регулюються на підставі договорів про фінансування, що укладаються між ними тільки в письмовій формі, і визначають зобов'язання та відповідальність таких Заявників і не можуть змінюватися в односторонньому порядку без згоди обох сторін.
Вказані договори про фінансування повинні укладатись з урахуванням вимог бюджетного законодавства України та п. п. 5, 6 та 7 розділу I цього Порядку.
Розділ V. Фінансування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, видатків на функціонування всеукраїнських центрів професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів, створених відповідно до Указів Президента України, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України; міжрегіональних центрів професійної реабілітації інвалідів та міжрегіональних і обласних центрів (комплексів) ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, підпорядкованих відповідно Міністерству праці та соціальної політики України, Міністерству праці Автономної Республіки Крим, головним управлінням праці та соціального захисту населення обласних державних адміністрацій (п. 4 Переліку)
1. Фінансування за вказаним напрямком здійснюється територіальними відділеннями Фонду та/або Фондом соціального захисту інвалідів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Розділ VI. Забезпечення кабінетів (спеціальних класів) з професійної орієнтації та психологічної підтримки інвалідів спеціальних загальноосвітніх санаторних шкіл (шкіл-інтернатів), технікумів-інтернатів, вищих навчальних закладів, центрів ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центрів професійної, медичної та соціальної реабілітації інвалідів спеціальною комп'ютерною технікою для інвалідів, професійно-діагностичною апаратурою та літературою з психологічних питань (п. 5 Переліку)
1. Одержувачами коштів Фонду за вказаним напрямком фінансування можуть бути:
- спеціальні загальноосвітні санаторні школи (школи-інтернати);
- технікуми-інтернати;
- вищі навчальні заклади;
- центри.
2. Кошти за напрямком фінансування, зазначеним в п. 5 Переліку, надаються територіальними відділеннями Фонду Заявникам виключно для забезпечення створених ними кабінетів (спеціальних класів) з професійної орієнтації та психологічної підтримки інвалідів спеціальною комп'ютерною технікою для інвалідів, професійно-діагностичною апаратурою та літературою з психологічних питань та використовуються ними виключно на зазначені цілі.
3. Метою здійснення фінансування за напрямком, передбаченим цим розділом, є надання фінансової допомоги одержувачам коштів для підвищення рівня надання додаткових послуг інвалідам, що навчаються в них, зокрема, психолого-педагогічний супровід, а саме: здійснення комплексної психодіагностики, психокорекції та професійної діагностики таких осіб, надання їм рекомендацій з професійної реабілітації і допомоги в реалізації таких рекомендацій, а також здійснення оцінки результатів їх професійної реабілітації за соціальними, економічними і медичними критеріями та показниками тощо.
4. Для отримання фінансування Заявники, зазначені в п. 1 цього розділу, за місцем державної реєстрації звертаються до відповідного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів та надають останньому наступні документи:
- заяву на отримання фінансування в установленій формі (зразок додається - Додаток 1);
- копію рішення про створення (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію Статуту або Положення (засвідчені нотаріально або органом, що їх затвердив);
- копію довідки органів статистики про включення до ЄДРПОУ - в разі її наявності (засвідчену нотаріально або органом, що її видав);
- довідку органів державної податкової служби про відсутність заборгованості Центру по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) (в разі, якщо такий суб'єкт є платником податку на прибуток);
- копію документа про взяття Заявника на облік у державній податковій інспекції або витяг із реєстру неприбуткових установ (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію наказу (рішення) про призначення посадових осіб Заявника (директора, головного бухгалтера) - (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- обґрунтування необхідності здійснення фінансування та табличну форму (зразок додається - Додаток 3) із зазначенням переліку майна, що придбаватиметься, його опису та вартості (даний документ обов'язково повинен містити пояснення щодо потреби та можливостей використання Замовником майна, що планується придбати);
- інші документи, необхідні для прийняття рішення щодо фінансування Заявника.
Заявник, створений громадською організацією інвалідів, крім зазначених вище документів, подає також їх копії (для передачі на розгляд Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів), засвідчені підписом керівника Заявника та скріплені печаткою Заявника.
5. Територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів розглядає подані такими Заявниками документи і приймає за погодженням з Фондом соціального захисту інвалідів рішення про здійснення фінансування або відмову у фінансуванні.
Рішення про визначення розміру фінансування заходів (в повному обсязі - згідно заяви Заявника або в частині) приймається виходячи із розгляду всіх документів, наданих Заявником, обсягів коштів, передбачених територіальному відділенню Фонду на зазначені заходи на поточний рік, соціальної значимості проекту, кількості звернень на отримання фінансування по зазначеному заходу тощо.
У випадку, коли Заявник створений громадською організацією інвалідів, рішення про фінансування такого Заявника приймається територіальним відділенням Фонду за узгодженням з Фондом соціального захисту інвалідів після отримання рішення Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів чи її регіональних відділень згідно з процедурою, передбаченою п. 10 розділу 1 цього Порядку.
6. Фінансування зазначених Заявників здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Заявників у порядку, визначеному чинним законодавством.
7. Взаємовідносини між територіальними відділеннями Фонду та вказаними вище Заявниками регулюються на підставі договорів про фінансування, що укладаються між ними тільки в письмовій формі, і визначають зобов'язання та відповідальність таких Заявників і не можуть змінюватися в односторонньому порядку без згоди обох сторін.
Вказані договори про фінансування повинні укладатись з урахуванням вимог бюджетного законодавства України та п. п. 5, 6 та 7 розділу I цього Порядку.
Розділ VII. Технічне переоснащення підприємств громадських організацій інвалідів (в тому числі УТОГу та УТОСу) та державних (казенних) протезно-ортопедичних підприємств (п. 6 Переліку)
1. Одержувачами коштів Фонду за вказаним напрямком фінансування можуть бути:
- підприємства громадських організацій інвалідів;
- державні (казенні) протезно-ортопедичні підприємства.
2. Кошти за напрямком фінансування, зазначеним в п. 6 Переліку, надаються територіальними відділеннями Фонду на технічне переоснащення Заявників, що не передбачає розширення виробничих площ суб'єктів фінансування.
3. Для отримання фінансування Заявники, зазначені в п. 1 цього розділу, за місцем державної реєстрації або за місцем реєстрації відокремленого структурного підрозділу (в разі фінансування заходів по технічному переоснащенню відокремленого структурного підрозділу) звертаються до відповідного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів та надають останньому наступні документи:
- заяву на отримання фінансування в установленій формі (зразок додається - Додаток 1);
- анкету Заявника в установленій формі (зразок додається - Додаток 2);
- копію рішення про створення (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) Заявника (засвідчену нотаріально або органом, що її видав);
- копію Статуту Заявника в останній редакції, з усіма змінами та доповненнями (засвідчені нотаріально);
- копію довідки органів статистики про включення до ЄДРПОУ (засвідчену нотаріально);
- довідку органів державної податкової служби про відсутність заборгованості Заявника по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів);
- копію документа про взяття Заявника на облік у державній податковій інспекції (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію протоколу про обрання на посаду (рішення про призначення) посадових осіб Заявника (директора, головного бухгалтера) - (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- обґрунтування необхідності здійснення фінансування та табличну форму (зразок додається - Додаток 3) із зазначенням переліку майна (послуг, робіт), що придбаватиметься, його опису та вартості (даний документ обов'язково повинен містити пояснення щодо потреби та можливостей використання Заявником майна, що планується придбати);
- інші документи, необхідні для прийняття рішення щодо фінансування Заявника.
Підприємство громадської організації інвалідів, крім зазначених вище документів, подає також їх копії (для передачі на розгляд Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів), засвідчені підписом керівника такого підприємства та скріплені печаткою підприємства.
4. Територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів розглядає подані такими Заявниками документи і приймає за погодженням з Фондом соціального захисту інвалідів рішення про здійснення фінансування або відмову у фінансуванні.
Рішення про визначення розміру фінансування заходів (в повному обсязі - згідно заяви Заявника або в частині) приймається виходячи із розгляду всіх документів, наданих Заявником, обсягів коштів, передбачених територіальному відділенню Фонду на зазначені заходи на поточний рік, соціальної значимості проекту, кількості звернень на отримання фінансування по зазначеному заходу тощо.
У випадку, коли заявником на отримання фінансування виступає підприємство, створене громадською організацією інвалідів, рішення про його фінансування приймається територіальним відділенням Фонду за узгодженням з Фондом соціального захисту інвалідів після отримання рішення Комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів чи її регіональних відділень згідно з процедурою, передбаченою п. 10 розділу 1 цього Порядку.
5. Фінансування зазначених Заявників здійснюється у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Заявників у порядку, визначеному чинним законодавством.
6. Взаємовідносини між територіальними відділеннями Фонду та вказаними вище Заявниками регулюються на підставі договорів про фінансування, що укладаються між ними тільки в письмовій формі, і визначають зобов'язання та відповідальність таких Заявників і не можуть змінюватися в односторонньому порядку без згоди обох сторін.
Вказані договори про фінансування повинні укладатись з урахуванням вимог бюджетного законодавства України та п. п. 5, 6 та 7 розділу I цього Порядку.
Розділ VIII. Створення на робочому місці інваліда належних санітарно-гігієнічних виробничих і технічних умов згідно з індивідуальною програмою реабілітації інваліда та рекомендаціями МСЕК (п. 7 Переліку)
1. Одержувачами коштів Фонду за вказаним напрямком фінансування можуть бути:
- підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та господарювання, що використовують найману працю інвалідів.
2. Для отримання фінансування Заявники, зазначені в п. 1 цього розділу, за місцем державної реєстрації або за місцем реєстрації відокремленого структурного підрозділу звертаються до відповідного територіального відділення Фонду соціального захисту інвалідів та надають останньому наступні документи:
- заяву на отримання фінансування в установленій формі (зразок додається - Додаток 1);
- анкету Заявника в установленій формі (зразок додається - Додаток 2);
- копію рішення про створення (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію Свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) Заявника (засвідчену нотаріально або органом, що її видав);
- копію Статуту Заявника в останній редакції, з усіма змінами та доповненнями (засвідчені нотаріально);
- копію довідки органів статистики про включення до ЄДРПОУ (засвідчену нотаріально);
- довідку органів державної податкової служби про відсутність заборгованості Заявника по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів);
- копію документа про взяття Заявника на облік у державній податковій інспекції (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- довідку органів державної податкової служби про відсутність заборгованості Заявника по сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів) (в разі, якщо такий суб'єкт є платником податку на прибуток);
- копію протоколу про обрання на посаду (рішення про призначення) посадових осіб Заявника (директора, головного бухгалтера) - (засвідчену підписом керівника Заявника та скріплену печаткою Заявника);
- копію індивідуальних програм реабілітації інвалідів;
- акт обстеження робочого місця, завірений органами санітарно-епідеміологічної служби або органами Держнаглядохоронпраці;
- приписи про приведення умов праці інвалідів до встановлених санітарно-гігієнічних нормативів, видані органами санітарно-епідеміологічної служби або органами Держнаглядохоронпраці;
................Перейти до повного тексту