1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Н А К А З
09.03.2006 N 171
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства вугільної промисловості N 254 від 26.04.2006 )
Про списання, відчуження, передачу в оренду та у комунальну власність державного майна
Відповідно до Господарського кодексу України, Закону України "Про оренду державного та комунального майна", Декрету Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992 року N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", Положення про порядок відчуження основних засобів, що є державною власністю, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 30 липня 1999 року N 1477, постанови Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року N 1482 "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" та з метою удосконалення порядку списання, відчуження, передачі у комунальну власність та здачі в оренду, передачі з балансу на баланс або у комунальну власність майна, що є державною власністю і закріпленого за підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України та щодо яких Міністерство здійснює функції з управління державними корпоративними правами (далі - підприємства Мінвуглепрому),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок списання, відчуження та передачі в оренду основних засобів, що є державною власністю і закріплені за підприємствами Мінвуглепрому, що додається.
2. Створити комісію Міністерства вугільної промисловості України з розгляду документів щодо списання, відчуження, передачі в оренду та у комунальну власність державного майна у складі:
НОВІКОВ В.І. - перший заступник Міністра, голова комісії;
ФРАНЦИШКО О.К. - заступник Міністра, заступник голови;
КОРЗУН А.В. - заступник Міністра, заступник голови;
ФІЧОВ В.В. - заступник Міністра, заступник голови.
Члени комісії:
за посадою - начальник Управління бухгалтерського обліку та звітності;
за посадою - начальник Управління організації виробництва;
за посадою - начальник Відділу енергомеханічного забезпечення та машинобудування;
за посадою - начальник Департаменту майнових відносин (при розгляді матеріалів щодо передачі основних засобів в оренду, безкоштовної передачі);
за посадою - начальник Юридичного управління (при розгляді матеріалів щодо передачі основних засобів в оренду, безкоштовної передачі);
за посадою - директор Департаменту соціальних та адміністративних питань (при розгляді матеріалів щодо передачі в комунальну власність, списання та відчуження об'єктів соціальної сфери);
за посадою - начальник Управління реструктуризації (при розгляді матеріалів щодо списання, відчуження, передачу в оренду державного майна по вугледобувних, вуглепереробних та торфодобувних підприємств, що підлягають ліквідації та знаходяться у стані підготовки до ліквідації).
Секретар комісії:
за посадою - головний спеціаліст відділу управління державним майном та корпоративними правами Департаменту майнових відносин.
3. Керівникам структурних підрозділів: Управлінню бухгалтерського обліку та звітності (Лесик Л.С.), Управлінню організації виробництва (Коломієць В.О.), Департаменту майнових відносин (Крихтін О.Є.), Юридичному управлінню (Руда Л.П.), Департаменту соціальних та адміністративних питань (Дорошенко Г.В.), Управлінню реструктуризації (Костюк В.Д.), Відділу енергомеханічного забезпечення та машинобудування (Рубель О.В.) у термін до 17.03.2006 р. визначити та подати секретарю Комісії прізвища осіб, відповідальних за розгляд питань, пов'язаних з відчуженням майна.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Новікова В.І.
Міністр В.Тополов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства вугільної
промисловості України
09.03.2006 N 171
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок списання, відчуження, передачі в оренду та у комунальну власність основних засобів, що є державною власністю і закріплені за підприємствами Міністерства вугільної промисловості України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Інструкція про порядок списання, відчуження основних засобів, передачі в оренду та у комунальну власність майна, що є державною власністю і закріплені за підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Міністерства вугільної промисловості України (далі - Міністерство) та щодо яких Міністерство здійснює функції з управління державними корпоративними правами (далі - Підприємства) на праві господарського відання або оперативного управління (далі - Інструкція), розроблена відповідно до Господарського кодексу України, Закону України "Про оренду державного та комунального майна", постанови Кабінету Міністрів України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 21 вересня 1998 року N 1482, Положення про порядок відчуження основних засобів, що є державною власністю, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 30 липня 1999 року N 1477, та інших нормативно-правових актів з питань управління державним майном.
1.2. Інструкція регулює питання підготовки, внесення та розгляду матеріалів щодо списання, відчуження основних засобів підприємств, передачі в оренду та у комунальну власність державного майна.
1.3. У цій Інструкції терміни вживаються у такому значенні:
майно - матеріальні активи, які відповідно до нормативно-правових актів віднесені до основних засобів;
списання майна - процедура вилучення шляхом ліквідації (знищення) майна з активу в разі його відповідності критеріям, передбаченим цією інструкцією;
відчуження майна - передача права власності на державне майно, яке перебуває на балансі підприємств іншим юридичним або фізичним особам шляхом його продажу за грошові кошти;
оцінка майна - процес визначення вартості майна на дату оцінки, яка збігається з датою інвентаризації, за процедурою, встановленою нормативно-правовими актами з питань оцінки майна, і є результатом практичної діяльності суб'єкта оціночної діяльності.
Інші терміни, які використовуються у даній Інструкції, вживаються у значеннях, визначених відповідними нормативно-правовими актами, що регулюють питання управління державним майном та бухгалтерського обліку.
1.4. Дія цієї Інструкції поширюється на майно, яке віднесене в бухгалтерському обліку до основних засобів (бухгалтерський рахунок 10 "Основні засоби") та перебуває на балансі підприємств на правах господарського відання.
1.5. Дія цієї Інструкції не поширюється на:
- відчуження цілісних майнових комплексів підприємств, об'єктів незавершеного будівництва, індивідуально визначеного майна, яке в установленому порядку включене до переліків об'єктів, що підлягають приватизації відповідно до законодавчих актів України з питань приватизації;
- відчуження майна, на яке відповідно до нормативно-правових актів України встановлені обмеження чи заборона на його відчуження (застава, податкова застава, накладення арешту тощо);
- відчуження майна, порядок відчуження якого визначається окремими нормативно-правовими актами України.
1.6. Вимоги Інструкції поширюються на всі Підприємства Мінвуглепрому і обов'язкові для виконання ними.
2. ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ТА ВНЕСЕННЯ НА РОЗГЛЯД МАТЕРІАЛІВ
2.1. Списання майна
2.1.1. Списанню з балансу Підприємств підлягає майно, щодо якого існує імовірність того, що підприємство не отримає в майбутньому економічної вигоди від його використання, та що відповідає таким критеріям:
а) знос майна, що за даними бухгалтерського обліку становить 100 відсотків його первісної (переоціненої) вартості;
б) знищене (виявлене в результаті інвентаризації як нестача), морально застаріле чи фізично зношене майно, яке не придатне для подальшого використання підприємством;
в) пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим та/або економічно недоцільним).
2.1.2. Списання основних засобів підприємств, зазначених в п. 2.1.1 (б, в) цієї Інструкції, здійснюється за ініціативою цього підприємства виключно з дозволу Міністерства.
2.1.3. Списання основних засобів, зазначених в п. 2.1.1 (а), цієї Інструкції підприємство списує з балансу самостійно, без погодження з Міністерством.
2.1.4. Для розгляду питання про списання майна підприємства необхідно подати до Міністерства такі документи:
- звернення Підприємства про списання майна;
- інформація (техніко-економічне обґрунтування) щодо причин передчасного списання майна;
- протокол засідання постійно діючої комісії підприємства щодо списання основних засобів;
- відомості про вартість майна, яке пропонується до списання, згідно з даними бухгалтерського обліку, за встановленою формою (додаток 1) у 2 примірниках;
- інші документи (про аварії, затоплення, стихійне лихо, висновки відповідних інспекцій, державних органів тощо, за наявності).
2.2. Відчуження майна
2.2.1. Відчуження основних засобів підприємств здійснюється за погодженням з Міністерством.
2.2.2. Відчуження шляхом продажу основних засобів, закріплених за державним підприємством, проводиться безпосередньо підприємством після отримання на це дозволу Міністерства, за погодженням з Фондом державного майна України або його регіональним відділенням.
2.2.3. Відчуження основних засобів державного підприємства, щодо якого прийнято рішення про приватизацію і функції управління цим майном в установленому порядку передані державним органам приватизації, здійснюється з дозволу Фонду державного майна України.
2.2.4. Для розгляду питання про відчуження шляхом продажу майна підприємства до Міністерства подаються:
- звернення Підприємства про відчуження майна;
- інформація (техніко-економічне обґрунтування) щодо недоцільності утримання майна на балансі підприємства;
- відомості про вартість майна, яке пропонується до продажу, згідно з даними бухгалтерського обліку, за встановленою формою (додаток 2) у 2 примірниках.
За вимогою Міністерства вугільної промисловості України Підприємство подає додатково інформацію та документи, необхідні для прийняття обґрунтованого рішення (технічні паспорти, судові документи тощо).
Міністерство вугільної промисловості України, як орган, уповноважений управляти майном державних підприємств при прийнятті рішення щодо відчуження майна, може вжити заходів відомчої експертизи із залученням проектної організації відповідної галузі і спеціалістів галузевого управління.
2.3. Передача майна
2.3.1. Безоплатна передача об'єктів права державної власності у комунальну власність або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів права комунальної власності у державну власність здійснюється на підставі рішення органу управління майном за згодою місцевих органів самоврядування відповідно до Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" та Положення про передачу об'єктів права державної та комунальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 року N 1482.

................
Перейти до повного тексту