1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
08.07.2004 N 164
Про Роз'яснення щодо порядку реєстрації та статусу уповноважених представників і довірених осіб кандидатів на пост Президента України, офіційних спостерігачів від кандидатів на пост Президента України та політичних партій, виборчих блоків політичних партій, які висунули кандидатів на пост Президента України, на виборах Президента України 31 жовтня 2004 року
З метою забезпечення однакового застосування Закону України "Про вибори Президента України", відповідно до пункту 1 частини другої статті 25, статей 66, 67, 68, 69 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11, 12, пунктами 1, 3 статті 13 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Прийняти Роз'яснення щодо порядку реєстрації та статусу уповноважених представників і довірених осіб кандидатів на пост Президента України, офіційних спостерігачів від кандидатів на пост Президента України та політичних партій, виборчих блоків політичних партій, які висунули кандидатів на пост Президента України, на виборах Президента України 31 жовтня 2004 року (додається).
2. Ці Роз'яснення надіслати кандидатам на пост Президента України, політичним партіям, які висунули кандидатів на пост Президента України, територіальним виборчим комісіям по виборах Президента України 31 жовтня 2004 року після їх утворення.
Голова Центральної виборчої комісії С.КІВАЛОВ
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 8 липня 2004 року N 164
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо порядку реєстрації та статусу уповноважених представників і довірених осіб кандидатів на пост Президента України, офіційних спостерігачів від кандидатів на пост Президента України та політичних партій, виборчих блоків політичних партій, які висунули кандидатів на пост Президента України, на виборах Президента України 31 жовтня 2004 року
Ці Роз'яснення підготовлено на підставі положень Конституції України, законів України "Про вибори Президента України", "Про Центральну виборчу комісію", інших законів України, рішень Центральної виборчої комісії.
1. Загальні положення
Відповідно до пункту 5 статті 12, статей 66, 67, 68, 69 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) у виборчому процесі по виборах Президента України 31 жовтня 2004 року беруть участь як суб'єкти виборчого процесу уповноважені представники кандидатів на пост Президента України у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу, довірені особи кандидатів на пост Президента України, офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, політичних партій, виборчих блоків політичних партій, які висунули кандидатів на пост Президента України.
Уповноважений представник кандидата на пост Президента України у Центральній виборчій комісії з правом дорадчого голосу (далі - уповноважений представник кандидата) - суб'єкт виборчого процесу, який представляє інтереси кандидата на пост Президента України у Центральній виборчій комісії під час виборчого процесу.
Довірена особа кандидата на пост Президента України (далі - довірена особа кандидата) - суб'єкт виборчого процесу, який у межах відповідного виборчого округу веде агітацію за обрання кандидата Президентом України, сприяє кандидату на пост Президента України у проведенні виборчого процесу, представляє його інтереси у відносинах з виборчими комісіями, іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, засобами масової інформації, об'єднаннями громадян, виборцями.
Кожний кандидат на пост Президента України може мати не більше п'яти довірених осіб в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі та по одній довіреній особі у кожному із 225 територіальних виборчих округів.
Офіційні спостерігачі від кандидата на пост Президента України, політичної партії, виборчого блоку політичних партій, які висунули кандидата на пост Президента України, зареєстрованого Центральною виборчою комісією (далі - офіційні спостерігачі від кандидата, партії (блоку)), - суб'єкти виборчого процесу, які в межах відповідного територіального виборчого округу ведуть спостереження за ходом виборчого процесу, проведенням голосування, підрахунком голосів виборців на виборчій дільниці, встановленням підсумків голосування у відповідному територіальному виборчому окрузі.
Кількість офіційних спостерігачів від одного кандидата, партії (блоку) Законом не обмежено.
Уповноваженим представником кандидата, довіреною особою кандидата, офіційним спостерігачем від кандидата, партії (блоку) може бути громадянин України, який має право голосу. Згідно з положеннями статті 70 Конституції України, статті 2 Закону право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Не мають права голосу громадяни, визнані судом недієздатними. Вичерпний перелік документів, які підтверджують громадянство України, встановлено частиною другою статті 2 Закону.
Згідно з частиною другою статті 66, частиною першою статті 67, частиною першою статті 69 Закону не може бути уповноваженим представником кандидата, довіреною особою кандидата, офіційним спостерігачем від кандидата, партії (блоку) член виборчої комісії, посадова або службова особа органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, військовослужбовець, службовець рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, Служби безпеки України, особа, яка проходить альтернативну (невійськову) службу.
При застосуванні зазначених положень Закону, під словосполученням "член виборчої комісії" слід розуміти особу, яка відповідно до чинних законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим", "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" має статус члена виборчої комісії.
Правовими підставами для визначення статусу особи як посадової або службової особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування є положення законів України "Про державну службу", "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про службу в органах місцевого самоврядування", інші нормативно-правові акти законодавства України.
Згідно з частиною другою статті 2 Закону України "Про державну службу" посадовими особами вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апаратів, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій. При цьому, з урахуванням положень частини першої статті 6 Конституції України, слід мати на увазі, що в статтях 66, 67, 69 Закону України "Про вибори Президента України" йдеться про посадових або службових осіб лише органів виконавчої влади.
У статті 2 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посадовою особою місцевого самоврядування визнано особу, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Це положення зазначеного Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.
Службовими особами згідно із положеннями примітки 1 до статті 364 Кримінального кодексу України є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово, зокрема в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальними повноваженнями.
Правовими підставами для визначення статусу особи як військовослужбовця, службовця рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України, Служби безпеки України, а також як особи, яка проходить альтернативну (невійськову) службу є положення законів України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу", "Про Збройні Сили України", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про міліцію", "Про Службу безпеки України", інших законів та підзаконних нормативно-правових актів України.
2. Порядок реєстрації уповноважених представників кандидатів, довірених осіб кандидатів, офіційних спостерігачів від кандидатів, партій (блоків)
Уповноважені представники кандидатів та довірені особи кандидатів реєструються Центральною виборчою комісією.
Для реєстрації уповноваженого представника кандидата до Центральної виборчої комісії подається відповідна заява, яка підписується особою, висунутою кандидатом на пост Президента України. Така заява подається одночасно із передбаченими статтею 51 Закону документами для реєстрації кандидата на пост Президента України, тобто до 1 серпня 2004 року включно. У заяві про реєстрацію уповноваженого представника кандидата повинно бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові уповноваженого представника, його громадянство, день, місяць і рік народження, місце роботи, займана посада (заняття), місце проживання, номер телефону. До цієї заяви додається письмова згода особи представляти інтереси кандидата на пост Президента України в Центральній виборчій комісії.
Для реєстрації довірених осіб кандидата до Центральної виборчої комісії подається відповідна заява, яка підписується кандидатом на пост Президента України. Така заява може бути подана кандидатом на пост Президента України у будь-який час після його реєстрації. У заяві про реєстрацію довірених осіб кандидата повинно бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові кожної довіреної особи, відповідний виборчий округ, громадянство довіреної особи, день, місяць і рік народження, місце роботи, займана посада (заняття), місце проживання, номер телефону. До цієї заяви додаються письмові згоди цих осіб представляти інтереси кандидата на пост Президента України у відповідному виборчому окрузі.

................
Перейти до повного тексту