1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 159 від 22.08.95
м.Київ
Про заходи щодо поліпшення медико-статистичної інформації
Удосконалення управління охороною здоров'я на різних рівнях значною мірою залежить від медико-статистичної інформації.
Існуюча в даний час система організації статистичної служби в медичних закладах не забезпечує потребу в повних, достовірних даних про стан здоров'я населення. Отримання таких даних можливе за умов добре організованого статистичного обліку в медичних закладах, широкої інструктивно-методичної і аналітичної роботи.
Оргметодвідділи обласних лікарень проводять в основному методичне керівництво статистичною роботою в загальнолікувальній мережі і не приділяють уваги спеціалізованій медичній мережі.
Відсутність в областях правочинного органу з організаційного і методичного керівництва обліком і звітністю нерідко зумовлює отримання недостовірних звітних статистичних даних.
Недоліки в організації статистичної служби на різних рівнях негативно впливають на практичне використання даних про захворюваність населення і причини смертності, діяльність медичних закладів та використання ресурсів охорони здоров'я.
З метою створення єдиної методології медико-статистичної інформації, проведення її обробки і аналізу, враховуючи рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я, програму переходу на міжнародну систему обліку і статистики, П Р О П О Н У Ю:
1. Міністерству охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінням охорони здоров'я обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій:
1.1. Створити на базі статистичних відділень оргметодвідділів обласних лікарень інформаційно-аналітичні центри, до структури яких включити діючі обласні відділи АСУ, з підпорядкуванням їх обласному управлінню охорони здоров'я.
1.2. Відповідно на районному рівні (сільському, міському) замість кабінетів обліку і медичної статистики створити інформаційно-аналітичні відділи, до структури яких включити групи медичної інформатики (відділення АСУ), з підпорядкуванням їх головним лікарям центральних районних (міських) лікарень.
НАКАЗУЮ:
1. Центру медичної статистики МОЗ України як головній установі забезпечити координацію діяльності новоствореної інфраструктури медико-статистичної служби України.
2. Начальнику Центру медичної статистики МОЗ України Міщенку А.Н.:
2.1. Розробити положення про обласний (міський) інформаційно-аналітичний центр, положення про інформаційно-аналітичний відділ центральної районної (міської) лікарні та подати їх на затвердження до 25 серпня 1995 року.
2.2. Продовжити роботу щодо впровадження сучасних комп'ютерних технологій в лікувально-профілактичних закладах, нових засобів обробки та аналізу медико-статистичної інформації на базі уніфікованих форм обліку, формування державної та галузевої звітностей.
2.3. Удосконалювати діючі автоматизовані системи обробки медико-статистичної інформації ("Медстат") на базі Центру медстатистики, інформатики та АСУ Донецького обласного управління охорони здоров'я, розширити функціональні можливості з метою впровадження її в роботу лікувально-профілактичних закладів міського та районного рівнів.
3. Директорам НДІ здоров'я Проданчуку М.Г.:
3.1. Підготувати до видання Міжнародну класифікацію хвороб, травм та причин смерті десятого перегляду (том I і том II) до 01.01.96; алфавітний покажчик - до 01.01.97.
3.2. Підготувати методичні матеріали по впровадженню Міжнародної класифікації хвороб, травм та причин смерті десятого перегляду в лікувально-профілактичних закладах та взяти участь у проведенні семінару щодо втілення класифікації, які проводитимуться Міністерством охорони здоров'я.
3.3. До кінця 1995 року завершити перегляд і уніфікацію первинної медичної облікової документації і підготувати альбоми зразків облікових статистичних форм.
4. Контроль за виконанням наказу доручити заступнику Міністра В.Д.Юрченку.
Міністр Є.С.Короленко
Затверджую
Заступник Міністра
______ В.Д.Юрченко
25 серпня 1995 р.
Положення про обласний (міський) інформаційно-аналітичний центр
1. Загальні положення.
1.1. Обласний (міський) інформаційно-аналітичний центр, створюється замість відділення медичної статистики оргметодвідділу обласної (міської) лікарні в структуру якого включаються діючі обласні відділи АСУ і є обласною (міською) установою, підпорядковується управлінню охорони здоров'я обласної (міської) державної адміністрації.
1.2. Обласний центр створюється рішенням обласної державної адміністрації і є самостійною установою, має гербову печатку і штамп з зазначенням свого найменування, бланки та інші реквізити, є юридичною особою, має самостійний кошторис, розрахункові та інші рахунки в установах банку.
1.3. У своїй діяльності центр керується Конституцією України, Законами України, постановами Кабінету Міністрів, наказами Міністерства охорони здоров'я України, рішеннями сесії обласної (міської) Ради та державної адміністрації, наказами управління охорони здоров'я, іншими законодавчими і нормативними актами, а також цим положенням.
1.4. Майно центру належить до комунальної обласної (міської) власності закріплена за ним на праві оперативного управління.
1.5. Фінансування центру здійснюється за рахунок обласного (міського) бюджету.
1.6. Реорганізація та ліквідація Центру здійснюється обласним управлінням охорони здоров'я у встановленому порядку.
1.7. Структура Центру, виходячи з місцевих умов, встановлюється управлінням охорони здоров'я облвиконкому згідно з цим положенням.
2. Основні напрямки діяльності центру:
2.1. Централізоване збирання, обробка та аналіз медико-статистичної інформації на основі сучасних медико-статистичних методик з застосуванням автоматизованої обробки.
2.2. Визначення рівнів і тенденцій стану здоров'я населення, показників здоров'я населення області (міста); аналіз та визначення тенденцій розвитку лікувально-профілактичних закладів області (міста); підготовка довідників, аналітичних оглядів стану здоров'я населення області (міста), та діяльності закладів охорони здоров'я.
2.3. Розробка і аналіз демографічних показників.
2.4. Впровадження автоматизованої обробки статистичних даних.
2.5. Вдосконалення і втілення єдиної системи медико-статистичної інформації в установах охорони здоров'я області (міста).
3. Основні завдання центру:
3.1. Здійснює організаційно-методичне керівництво діяльністю статистичних підрозділів закладів охорони здоров'я на території області (міста).
3.2. Приймає державні та відомчі статистичні звіти від районів, міст обласного підпорядкування, а також окремих лікувально-профілактичних закладів, формує зведені звіти по області (місту) для подання до Міністерства охорони здоров'я.
3.3. Проводить перевірки стану організації статистичного обліку і достовірності звітності в лікувально-профілактичних закладах області (міста), здійснює заходи щодо усунення виявлених недоліків.
3.4. Організовує та проводить декадники, семінари, інструктажі та інші курсові заходи для працівників служби медичної статистики, керівників лікувально-профілактичних закладів, лікарів-спеціалістів з питань організації медичного статистичного обліку в закладах охорони здоров'я, формування державних та відомчих статистичних звітів.
3.5. Організовує облік випадків народжень, смертей в медичних закладах області (міста), надає допомогу органам державної статистики в розробці даних причин смерті населення (кодування причин смерті тощо), веде контроль за правильністю заповнення лікарських свідоцтв про смерть, фельдшерських довідок про смерть, встановлення причин смерті.

................
Перейти до повного тексту