1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
20 грудня 2024 року № 152
Про затвердження Змін до Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах
Відповідно до статей 7, 15 та 56 Закону України "Про Національний банк України", статей 44, 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Закону України "Про адміністративну процедуру", з метою гармонізації процедур Національного банку України з питань організації системи управління ризиками із загальними принципами адміністративного права, підвищення прозорості та ефективності виконання функцій публічної адміністрації, а також удосконалення організації системи управління ризиками Правління Національного банку України постановляє:
1. Затвердити Зміни до Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 11 червня 2018 року № 64 (зі змінами), що додаються.
2. Департаменту методології регулювання діяльності банків (Оксана Присяженко) після офіційного опублікування довести до відома банків України інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Постанова набирає чинності з 01 січня 2025 року.

Голова

Андрій ПИШНИЙ
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
20 грудня 2024 року № 152
Зміни
до Положення про організацію системи управління ризиками в банках України та банківських групах
( Див. текст )
1. У розділі I:
1) пункт 3 глави 1 після підпункту 45 доповнити новим підпунктом 45-1 такого змісту:
"45-1) уповноважена особа Національного банку - член Правління Національного банку України, який здійснює загальне керівництво та контролює діяльність структурного підрозділу Національного банку України, до функцій якого належить здійснення безвиїзного банківського нагляду (далі - підрозділ банківського нагляду), відповідно до розподілу функціональних обов’язків між Головою Національного банку України, його першим заступником та заступниками Голови Національного банку України або керівник підрозділу банківського нагляду;";
2) у підпункті 1 пункту 77 глави 11 слова "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" замінити словами "Про фінансові послуги та фінансові компанії".
2. В абзаці другому пункту 153 глави 18 розділу II слова "Про електронні довірчі послуги" замінити словами "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
3. У главі 39 розділу V:
1) пункти 257-3 та 257-4 викласти в такій редакції:
"257-3. Банк має право включити інструмент, зазначений у пункті 257-2 глави 39 розділу V цього Положення, до банківської книги, якщо мета його утримання не відповідає жодній з визначених у підпункті 3 пункту 257 глави 39 розділу V цього Положення цілей.
Банк для включення такого інструменту до банківської книги має отримати дозвіл Національного банку.
Банк для отримання дозволу Національного банку на включення інструменту до банківської книги подає до Національного банку впродовж наступних трьох робочих днів після первісного визнання інструменту:
1) заяву про отримання дозволу на включення інструменту до банківської книги в письмовій формі за підписом голови правління банку / іншої уповноваженої банком особи;
2) обґрунтування щодо необхідності включення інструменту до банківської книги;
3) підтвердні документи щодо невідповідності мети утримання інструменту жодній з визначених у підпункті 3 пункту 257 глави 39 розділу V цього Положення цілей.
257-4. Банк має право перемістити до банківської / торгової книги інструмент, що був включений ним під час первісного визнання до торгової / банківської книги (далі - переміщення інструменту) з підстав, визначених у підпункті 4-1 пункту 78 глави 11 розділу I цього Положення, за умови отримання дозволу Національного банку на переміщення інструменту.
Банк для отримання дозволу на переміщення інструменту подає до Національного банку:
1) заяву про отримання дозволу на переміщення інструменту в письмовій формі за підписом голови правління банку / іншої уповноваженої банком особи;
2) обґрунтування підстав, які зумовлюють необхідність переміщення інструменту;
3) документи, які підтверджують дотримання вимог глави 11 розділу I цього Положення.
Банк здійснює переміщення інструменту не пізніше наступного робочого дня за днем, коли було отримано рішення Національного банку про надання дозволу на переміщення інструменту.
Зворотне переміщення інструменту забороняється.
Банк включає інформацію про переміщення інструменту до складу інформації щодо управління ризиками, що оприлюднюється банком відповідно до вимог пункту 19 глави 2 розділу I цього Положення.";

................
Перейти до повного тексту