- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Порядку планування, фінансування і контролю за виконанням та впровадженням наукових / науково-дослідних розробок та/або науково-технічних розробок у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, та з метою упорядкування процесу планування, виконання наукових / науково-дослідних розробок та/або науково-технічних розробок та підвищення ефективності використання коштів для їх реалізації НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок планування, фінансування і контролю за виконанням та впровадженням наукових / науково-дослідних розробок та/або науково-технічних розробок у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, що додається.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України |
Г. Зубко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України
27.06.2019 № 147
ПОРЯДОК
планування, фінансування і контролю за виконанням та впровадженням наукових / науково-дослідних розробок та/або науково-технічних розробок у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
I. Загальні положення
1. Цей порядок установлює вимоги та правила щодо планування, фінансування і контролю за виконанням та впровадженням наукових / науково-дослідних розробок та/або науково-технічних розробок (далі - НДР (НТР)), що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, за бюджетною програмою КПКВК 2751030 "Дослідження, наукові і науково-технічні розробки у сфері будівництва, житлово-комунального господарства та регіонального розвитку, виконання робіт за державними цільовими програмами у сфері розвитку житлово-комунального господарства, наукові розробки із нормування та стандартизації у сфері будівництва та житлової політики, дослідження збереження та вивчення видів флори у спеціально створених умовах", у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
3. Самостійний структурний підрозділ апарату Мінрегіону, який виконує функції відповідно до пункту 1 розділу II цього Порядку (далі - Координатор), відповідає за здійснення організаційно-методичного супроводження виконання НДР (НТР) в межах відповідної бюджетної програми.
4. Самостійний структурний підрозділ Мінрегіону, який виконує функції відповідно до пункту 2 розділу II цього Порядку (далі - Відповідальний структурний підрозділ) забезпечує організацію виконання та впровадження НДР (НТР) в межах відповідної бюджетної програми.
II. Функції Координатора та Відповідального структурного підрозділу
1. Координатор:
збирає та узагальнює пропозиції Відповідального структурного підрозділу щодо виконання та фінансування НДР (НТР);
готує проекти переліків НДР (НТР) для обговорення на нараді та/або засіданні президії Науково-технічної ради Мінрегіону;
готує проекти наказів Мінрегіону, якими затверджуються переліки НДР (НТР);
здійснює підготовку інформаційного звіту про підсумки виконання НДР (НТР) і впровадження їх результатів щорічно;
готує у разі зміни структури Мінрегіону доповідну записку першому заступнику Міністра, заступникам Міністра та заступнику Міністра з питань європейської інтеграції відповідно до розподілу обов'язків та повноважень щодо визначення правонаступників НДР (НТР).
2. Відповідальний структурний підрозділ:
надає для узагальнення Координатору пропозиції щодо виконання та фінансування НДР (НТР) за рахунок коштів державного бюджету за відповідною бюджетною програмою;
подає тендерному комітету Мінрегіону (далі - Комітет) пропозиції до річного плану закупівель;
готує та подає Комітету технічне завдання (вимоги замовника) на закупівлю НДР (НТР);
готує проект договору з урахуванням результатів проведених тендерних процедур, забезпечує його візування, підписання та реєстрацію; здійснює внесення відповідних змін до договору;
передає за завершеним етапом НДР (НТР) один примірник належно оформленого акта приймання-передачі та анотованого звіту Фінансовому департаменту, а їх копію - Координатору;
здійснює аналіз можливих обґрунтувань щодо відхилень за статтями витрат планової калькуляції та проекту додаткового договору до договору, а також їх погодження з Координатором, Фінансовим департаментом, першим заступником Міністра, заступником Міністра, заступником Міністра з питань європейської інтеграції та державним секретарем відповідно до розподілу обов'язків та повноважень та в установленому порядку підписання додаткового договору до договору;
здійснює супровід та контроль за виконанням НДР (НТР), її впровадженням.
III. Планування НДР (НТР)
2. До проектів переліків НДР (НТР) включаються нові та перехідні розробки (роботи, розраховані на кілька років), що фінансуються з державного бюджету за відповідною бюджетною програмою.
Підставою для включення НДР (НТР) до проектів переліків є реалізація положень законів України, постанов Верховної Ради України, актів та доручень Президента України та Кабінету Міністрів України.
3. Проекти переліків НДР (НТР) формуються Координатором за пропозиціями Відповідального структурного підрозділу, з урахуванням детального обґрунтування та за наявності правових підстав виконання НДР (НТР), терміну / строку виконання, складеними за формами, наведеними у додатках 1-2 до цього Порядку, та, у разі необхідності, виноситься для обговорення на нараду.
Проекти переліків НДР (НТР) схвалюються президією Науково-технічної ради Мінрегіону.
Схвалені президією Науково-технічної ради Мінрегіону переліки НДР (НТР) затверджуються відповідними наказами Мінрегіону.
IV. Укладення договорів
1. Після затвердження переліків НДР (НТР) Відповідальний структурний підрозділ подає Комітету пропозиції до річного плану закупівель, готує технічне завдання (вимоги замовника) та подає їх Комітету.
Технічне завдання (вимоги замовника), що подається Відповідальним структурним підрозділом Комітету та Координатору, погоджується першим заступником Міністра, заступником Міністра, заступником Міністра з питань європейської інтеграції та державним секретарем відповідно до розподілу обов'язків та повноважень.
2. Відбір виконавців НДР (НТР) здійснюється Комітетом відповідно до вимог чинного законодавства про здійснення публічних закупівель.
3. Відповідно до результатів проведених тендерних процедур Відповідальний структурний підрозділ готує проект договору згідно з формою примірних договорів, наведених у додатках 3-4 до цього Порядку.
Договір готується та укладається у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, згідно з Порядком ведення договірної роботи у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого наказом Мінрегіону від 29.12.2011 № 390 (зі змінами), та цим Порядком.
4. Підготовлений проект договору у двох примірниках з додатками, підписаний виконавцем НДР (НТР) та завізований Відповідальним структурним підрозділом, Координатором, посадовими особами Фінансового департаменту та Юридичного департаменту, подається на підпис першому заступнику Міністра, заступнику Міністра, заступнику Міністра з питань європейської інтеграції та державному секретарю відповідно до розподілу обов'язків та повноважень.
Опрацювання та візування договору структурними підрозділами Мінрегіону здійснюється протягом двох робочих днів з дати надходження документації до структурного підрозділу. У разі необхідності внесення змін та доповнень документи повертаються Відповідальному структурному підрозділу із зауваженнями (пропозиціями).
5. Підписані два примірники договору Відповідальний структурний підрозділ подає в установленому порядку на реєстрацію до Юридичного департаменту Мінрегіону (один зареєстрований примірник оригіналу договору зберігається у Виконавця НДР (НТР), інший - у Фінансовому департаменті разом з реєстраційною карткою УкрІНТЕІ).
Копії договору Відповідальним структурним підрозділом передаються: Юридичному департаменту та Координатору.
7. Зміни до договору оформляються додатковим договором. Порядок погодження та підписання додаткового договору є таким, як і для договору.
V. Фінансування НДР (НТР)
1. Фінансове супроводження договорів здійснюється Фінансовим департаментом.
2. Джерелом фінансування НДР (НТР) є державний бюджет на відповідний рік.
3. Фінансування НДР (НТР) здійснюється на умовах, зазначених у договорі, з урахуванням вимог чинного законодавства.
Фінансування НДР (НТР) здійснюється шляхом поетапної оплати за результатами виконання окремих етапів, що передбачені календарним планом виконання розробок за договором, або одноразової оплати за результатами виконання повного обсягу розробки за договором.
4. Перерахування коштів за виконані НДР (НТР) (етапи) здійснює Фінансовий департамент на підставі оформленого належним чином акта приймання-передачі НДР (НТР) (додаток 5) та анотованого звіту. Перерахування коштів здійснюється по мірі виділення коштів з державного бюджету на відповідний рік.
5. Фінансовий департамент щокварталу надає Координатору інформацію про фактичне фінансування наукових досліджень за рахунок коштів державного бюджету.
VI. Супровід та контроль за виконанням НДР (НТР)
1. Супровід та контроль за виконанням НДР (НТР) здійснюється Відповідальним структурним підрозділом на всіх етапах її виконання.
Контроль за виконанням НДР (НТР) здійснюється з метою своєчасного прийняття рішень щодо ефективності використання коштів, унесення змін, у разі потреби, щодо обсягів фінансування, припинення НДР (НТР) за договором тощо.
2. Відповідальний структурний підрозділ забезпечує виконання умов договору (крім фінансування).
Відповідальний структурний підрозділ протягом усього часу виконання розробки за договором здійснює контроль за термінами/строками та якістю розробки, їх відповідністю вимогам технічного завдання, етапам роботи, а також за строками подання звітних матеріалів Виконавцем НДР (НТР).
3. Приймання створеної продукції здійснюється Відповідальним структурним підрозділом відповідно до умов договору.
З метою контролю за холом виконання НДР (НТР) усі акти приймання-передачі візується Відповідальним структурним підрозділом, Координатором, Фінансовим департаментом та Юридичним департаментом.
Оформлені примірники акта приймання-передачі НДР (НТР) (етапу) та анотованого звіту передаються Фінансовому департаменту, а їх копія - Координатору. Датою прийняття НДР (НТР) (етапу) є дата підписання акта приймання-передачі.
4. Заключні звіти про виконання НДР (НТР), а у разі необхідності також звіти про виконання окремих етапів роботи, можуть розглядатися на засіданнях відповідних секцій та/або Науково-технічною радою Мінрегіону.
VII. Впровадження результатів НДР (НТР)
1. Впровадженням результатів:
НДР (НТР) вважаються розроблені та затверджені в установленому порядку норми, положення, правила, інструкції, рекомендації тощо;
дослідно-конструкторських розробок вважається початок виробництва нових приладів, матеріалів, перехід на нову техніку і технологію тощо.
Впровадження НДР (НТР) здійснюється відповідно до
Порядку формування тематики наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 13,
Порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм та визнання їх такими, що втратили чинність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2010 № 543, Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007
№ 950,
Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2005 № 34/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 квітня 2005 за № 381/10661, та згідно з вимогами ДСТУ 3973-2000 "Система розроблення та поставлення продукції на виробництво. Правила виконання науково-дослідних робіт. Загальні положення", ДСТУ Б А.1.1-96:2010 "Система стандартизації та нормування у будівництві. Ведення справи будівельних норм".
................Перейти до повного тексту