1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 145 від 18.06.93
м.Київ
( Дію Наказу відновлено згідно з Наказом Державної митної служби N 876 від 19.09.2005 ) ( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної митної служби N 146 від 17.03.2000 )
Про введення в дію "Тимчасових правил митного контролю за переміщенням через митний кордон України собак"
На виконання постанови Кабінету Міністрів України N 13 від 12 січня 1993 р. "Про заходи удосконалення кінологічної роботи", з метою захисту, збереження і покращення генофонду племінних собак України та встановлення єдиного порядку переміщення через митний кордон України цих тварин,
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію "Тимчасові правила митного контролю за переміщенням через митний кордон України собак" (додаються).
2. Митницям інформувати громадян а також всі зацікавлені організації, що знаходяться в зоні їх діяльності, про встановлений цим Наказом порядок переміщення через митний кордон України собак.
3. Управлінню справами (Яшуку В.І.) направити копію цього Наказу у митниці, МЗС, Кінологічну Спілку України, Зовніштерміналкомплекс.
Голова Комітету А.В.Колос
Тимчасові правила
митного контролю за переміщенням через митний кордон України собак
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України N 13 від 12 січня 1993 року ці Правила вводяться з метою захисту, збереження і покращення генофонду племінних собак України, та встановлення єдиного порядку переміщення через митний кордон України цих тварин.
1.2. Громадяни та організації мають право на переміщення собак через митний кордон України за умови дотримання цих Правил.
Розділ 2. Порядок вивезення собак за кордон
2.1. Вивезення собак за кордон здійснюється тільки при наявності сертифікату встановленого зразку (Додаток 1), виданого Кінологічною Спілкою України (КСУ) або її відділеннями та ветеринарної довідки. Ветеринарна довідка видається ветлікарем державної ветеринарної служби при наявності кінологічного сертифікату, у якому лікар робить відмітку про видачу ветдозволу на вивезення собаки та завіряє печаткою.
2.2. У сертифікаті зазначається:
- прізвище, ім'я та адреса особи, якій його видано;
- на підставі яких документів видано сертифікат;
- номер родоводу (для породних собак);
- порода, опис собаки з зазаначенням характерних ознак;
- категорія до якої віднесений цей собака;
- оціночна вартість собаки;
- мета вивезення собаки (при тимчасовому вивезенні власник дає зобов'язання про зворотне ввезення зазначеної в сертифікаті собаки);
- відмітка ветзакладу про видачу ветеринарного дозволу.
Сертифікат має відривний талон. Після пропуску собаки сертифікат та відривний талон засвідчуються особистою печаткою інспектора митниці. Сертифікат видається на руки власнику собаки, а відривний талон залишається на митниці. Відривні талони сертифікатів, що видані громадянам для тимчасового вивезення собак тримаються на контролі митницею вивезення собаки до зворотного ввезення зазначеної собаки.
Відривні талони, по яким не підтверджено ввезення собак протягом одного місяця після закінчення терміну зобов'язання про зворотне ввезення, надсилаються на виконання в митниці, в зоні діяльності якої постійно чи тимчасово проживає власник собаки.
Сертифікат без відривного талону дозволу на вивезення собаки не дає.
Категорія, до однієї з яких має бути віднесений собака племінною комісією КСУ:
а) "еліта", чемпіон пород;
б) рідкі та особливо цінні породи собак;
в) цінні, але поширені;
г) що не мають племінної цінності;
д) собаки, що знаходяться в постредуктивному віці та собаки явно метисного походження.
2.3. Порядок вивезення собак за кордон України громадянами.
2.3.1. Громадянам дозволяється вивезення собак за кордон України тільки при наявності сертифікатів Кінологічної Спілки України або її відділень, довідки ветеринарної служби та аза умови сплати мита у розмірі 100 відсотків від оціночної вартості, вказаної в сертифікаті (за винятком випадків, якщо вартість собак не перевищує двох офіційно встановлених в Україні мінімальних заробітних плат). Мито сплачується завчасно у будь-якій внутрішній митниці або у розмірі 200 відсотків у прикордонній митниці при перетині кордону (іноземні громадяни сплачують мито у розмірі 100 відсотків в будь-якій митниці). Квитанція про сплату мита залишається разом з відривним талоном сертифікату на прикордонній митниці при виїзді за кордон.
2.3.2. У випадках, коли собака вивозиться тимчасово із зворотним ввезенням на територію України, що зазначається у сертифікаті, мито не сплачується, а у сертифікаті громадянином робиться запис про обов'язкове зворотне ввезення собаки.
Тимчасове вивезення цуценят віком молодше 6 місяців забороняється.
2.3.3. В разі загибелі собаки її власник при поверненні в Україну повинен у митницю, в зоні діяльності якої він постійно чи тимчасово проживає, подати ветеринарне свідоцтво про загибель собаки.
2.3.4. Громадяни, що порушили зобов'язання про зворотне ввезення собаки, несуть відповідальність згідно ст. 113 Митного Кодексу України.
2.3.5. Одній особі, що прямує за кордон у службових чи приватних справах, а також з метою туризму, дозволяється тимчасове вивезення одного собаки у віці понад 6 місяців, яка належить йому на правах власноті, за винятком випадків, вказаних в п.2.3.7.
2.3.6. Громадяни, що виїжджають на постійне місце проживання за кордон, можуть вивозити без сплати мита не більше двох собак на сім'ю, що належать їм на правах власності. Вивезення собак здійснюється відповідно цих Правил.

................
Перейти до повного тексту